Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zabierać działki? To dlaczego nie Park Łazienkowski

Zabierać działki? To dlaczego nie Park Łazienkowski

Wyświetlaj:
B_7 / 195.35.80.* / 2012-07-13 11:44

Niech ustawodawca lepiej zajmie się ściganiem tych, którzy unikają płacenia podatków, a nie tych, którzy są bezbronni.

Ale nasi mierni ale wierni politycy nic innego niestety nie potrafią jak tylko skubać a raczej rżnąć najuboższych, najsłabszych bo Ci im przecież lapówek nie dają a z czegoś te pasożyty, bo tak ich trzeba nazwać muszą żyć i się bawić, więc mamy co jakiś czas takie 'ogródki działkowe'...

Takie rozwiązanie to czyste barbarzyństwo. Są pewne granice przyzwoitości, których moim zdaniem nie należy przekraczać.
ogien / 170.162.33.* / 2012-07-13 13:37
To oni skubia dzialkowcow i spoldzielcow i blokuja zmiany jak zwykle pod pozorem obrony biednych uchwalajac idiotyczne prawa. Chcial to zmienic PiS ale wtedy wszyscy sie oburzali lacznie z PO.
juhasM / 81.210.106.* / 2012-07-13 10:44
Oczywiście że uchwalanie ustaw absurdalnych i niekonstytucyjnych byłą normą w czasach Millera i Kwaśniewskiego.Wyznacznikiem był interes własny władzy i lobby z nią związanego.Trzeba też powiedzieć że rząd Tuska będący godnym kontynuatorem PRL-u nie zmienił tej filozofii. Media służalcze wobec władzy(TVN,GW) bronią zawzięcie przestępców(jak Sawicka) a oskarżają ludzi uczciwych.Komunizm zwycięża,kontrwolucja nie przejdzie.Brawo towarzyszu Tusk i Palikot!
dorożkarz / 79.163.21.* / 2012-07-14 00:00
bardzo trafnie ,dobitnie i w samo sedno panie
juhasM!! sld uchwaliło konstytucję oraz bardzo dużo ustaw mających się nijak do tej konstytucji. co robi tusk z pawlakiem to już odrębny temat na całą księgę.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-13 08:59
Trzeba miec inteligencje pawiana albo debosa zeby nie widziec o co w tym wszsytkim chodzi. POmedia wala "prawdą", POwtarzając, że sędziowie Trybunału obalili dziś akt, uchwalony jako prawo czysto polityczne i mające zabezpieczać partykularne interesy postkomunistycznej nomenklatury.

A jak jest:

1) Ogródki działkowe są starsze niż komunizm, niektóre mają w nawet ponad sto lat.
2) Jeśli nawet w zarządach ogrodów (dziś rodzinnych, kiedyś pracowniczych) i zarządzie głównym siedzi postkomunistyczna nomenklatura, to na działkach siedzą potomkowie dość zwykłych ludzi. Prawdziwa nomenklatura w PRL miała lepsze miejsca odpoczynkowe niż budka ze sklejki na 3 arach ziemi. I dzis to tez nie sa te rudery (za Niesiolem - symbolem PO) ale ogrodzone domy na wsiach i obrzeżach miast. Łatwo sprawdzic ...
3) O co więc idzie? Po prostu miasta się rozrosły i dawne ogródki są dziś kąskami dla deweloperów. Nowe prawo ułatwi wyrzucenie działkowców i postawienie kolejnego apartamentowca lub hotelu.
4) Platforma nie od dziś robi dobrze bogaczom, a TK nie od dziś sprzyja Platformie. Rozkradli OFE, narobili 400 mld nowych dlugow, rozkladli rezerwe walutowa i demograficzna, rozkradli 100 mld na Euro-2012, rozwalili gospodarke , ugotowali lemingow na najblizsze 50 lat i na koniec oszwabili prawie 1 mln dzialkowcow.
A co trybunał na takie kwiatki w wykonaniu Tuskozgrai:
Rozkradzenie OFE, narobienie 400 mld nowych dlugow, rozkladzenie rezerw walutowej i demograficznej, rozkradzenie 100 mld na Euro-2012, rozwalelenie gospodarki i na koniec zrobienie z Polaków białych murzynów przez najbliżesz 50 lat?
Bo okradzenie prwawie 1 mln dzialkowcow, żadnym wyczynem nie jest - gdy sie tak Tusk prawnikom do tyłka dobrał, no to już cos, ale to predzej świnie zaczna latać nim tuskomatol ruszy tych którzy nim sterują ...
100500900 / 79.189.246.* / 2012-07-13 11:29
tylko jeden błąd: nie "na najbliższe 50 lat" tylko do końca świata (a przynajmniej Robert Gwiazdowski napisał, że tych długów nie spłacimy nigdy)
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-13 09:44
moze napiszesz konkretnie, czy masz w d.u.p.i.e. konstytucje, czy też uważasz że te wszystkie zakwestionowane zapisy są z nią zgodne? Jeśli tak to może jakoś to uargumentujesz?
I pytanie, co musi zrobić teraz osoba, która chciałaby mieć taką działeczkę w tak promocyjnych cenach? Dlaczego jeden może mieć działkę w takich śmiesznych cenach a inny musi kupić sobie pole za cieżką kasę?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-13 12:13
Tak jak pisałeś biedaczku na temat wyższości EURO nad złotówką kilka lat temu tak dzisisaj nawet twój idol Belka przyznaje,ze racje co do wchodzenia do tego syfu mieli w 100% oszołomy i Kaczyński. Dzis piszesz o argumnetacji i jakąś konstytucję (na która twoj donek leje w biały dzień) wytykasz - zobaczysz - to tylko kwesti 4-5 lat o dokładnie się wyświetli o co w tym wszystkim choidzi i kto na tym lody zrobi ...

"...co musi zrobić teraz osoba, która chciałaby mieć taką działeczkę w tak promocyjnych cenach? ..." - jak to? Nie iwesz co? Gdzie ty mieszkasz - musi znać Rycha i wszytko, a poza tym:
"...Są pewne granice przyzwoitości, których moim zdaniem nie należy przekraczać..." - w przypadku Tuska i jego zgrai te granice nie istnieją i dzięi takim jak ty nigdy nie zostana okreśłone. Słyszałeś, o wprowadzaniu po cichu podatku katastralnym - to jest fakt - sam jestem swiadkiem podnoszenia opłat za dzierżawy o 700 - 100 %. Z dnia na dzień. COs na ten temat POwska konstytucja mówi? Słyszałeś, że twój prezydent o inteligencji konia wczoraj podpisałe podsuniety mu pod nos przez lichwę bankową kwit oddający SKOK pod "kontrolę" KNF ...?
Jajec / 46.45.107.* / 2012-07-13 18:28
Nie obrazaj koni- to bardzo inteligentne zwierzęta!
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-13 12:36
nie rozumiem dlaczego tak często kłamiesz, czy to twój sposób na życie?

nawet twój idol Belka przyznaje,ze racje co do wchodzenia do tego syfu mieli w 100% oszołomy i Kaczyński

teraz nagle zgadzasz się z tym co mówi tak? Ale już się przekonałem że u was jest tak - decyzja sądu korzystna dla PISu to mówicie że niezawisły sąd tak orzekł i trzeba to respektować, a jak decyzja nie pomysli pisu to od razu gadki w drugą stronę.

i kto na tym lody zrobi ...

jak na razie to robią działkowcy lody i mogą się śmiać z tych, którzy nie mają takich przywilejów. Ale tu znowu widac pisowską myśl, czyli rozdać jak najwiecej przywilejów jak największej ilości osób a co potem nie istotne ważne żeby teraz zostać zbawicielem a potem nieistotne i na pewno nie obchodzi to prezesa, wszak potomstwa nie pozostawi.

Słyszałeś, o wprowadzaniu po cichu podatku katastralnym

od 20 lat słyszę, ale jakoś do mnie nie dotarł jeszcze i sądzę, że jeszcze długo nie dotrze.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-13 13:33
POsrańcze:
1. Gdzie to niby kłamię - bo nie rozumiem?

2 Belka wczoraj - "...Polska jest zadowolona z płynnego kursu złotego, który pomaga w stabilizowaniu gospodarki. Nie powinniśmy się spieszyć z przyjęciem euro - ocenił prezes NBP Marek Belka

- Zmienność nominalnego kursu walutowego przekłada się na większą stabilność w sektorze realnym - powiedział w Pekinie Belka, cytowany przez agencję Bloomberg...." - jest to dokładnie ten sam argument który używany był przeciwko przyjmowaniu EURO w Polsce przez kaczyńskich i "ciemnogród", osmieszany i negowany przez wszelkich POprofesorów (tak samo jak z braniem kredytów we frankach - smiali sie POprofesory ze słów kaczyńskiego, że dług się bierzez w tym w czym sie zarabia, a pózniej zostawili tysiące Polaków na lodzie)

3. Ty masz problemy z rozumieniem tekstu pisanego? Bo cos tak dziwnie go odczytujesz? To nie ja sie zgadazm z Belką, bo za to co robi to do p****** powinien trafić, tylko wskazuje ci fakt, że to BELKA w końcu PRZYZNAŁ RACJĘ sceptykom wchodzenia do strefy walutowej EURO. Pojąłeś wreszcie?

4. "...jak na razie to robią działkowcy lody i mogą się śmiać z tych, którzy nie mają takich przywilejów...." - krótko i na temat dla tych co W POMatrixie od dawna
"..Prawie 380 milionów złotych z tytułu podatków gruntowych będą musieli rocznie odprowadzać działkowcy, jeżeli parlament uchwali niekorzystne dla nich przepisy. i ...W praktyce oznacza to tyle, że Polski Związek Działkowców straci monopol na zarządzanie gruntami, sami działkowcy będą ponosić opłaty za ich użytkowanie, a faktyczni właściciele terenów, czyli samorządy i Skarb Państwa, będą mogli dowolnie rozporządzać tymi terenami. .." - Jeśli troche POmyślisz, to może sie wytworzysz jakiś obraz, co bedzie za kilka lat w warunkach tuskolandu i lodziarzy w nim żyjących.

5. "...od 20 lat słyszę, ale jakoś do mnie nie dotarł jeszcze i sądzę, że jeszcze długo nie dotrze. ..." - no cóz - tak to jest w POmatrixie - sam przyznasz. A pamietasz Tuska mówiącego o zniesieniu abonamentu czy podatku Belki?? Słyszałeś czy nie? A zamiast tego za abonament bedą za Tuska ścigać jak przestepców podaktowych a podatek Belki za tuska uszczelniono. Wiesz o tym?
A tutaj wiecej o kastralnym tylnymi drzwiami:
"..Wielu mieszkańców gminy może być zaskoczonych podwyżką opłaty rocznej z tytułu użytkowania wieczystego gruntów, na których wybudowane są osiedla mieszkaniowe, budynki jednorodzinne, garaże i inne tego typu obiekty. Jednak gmina od wielu lat nie aktualizowała opłat z tego tytułu, co było bardzo korzystne dla mieszkańców, trochę mniej dla budżetu gminy. Obecnie jednak temat rozstrzygnął za gminę ustawodawca, który wprowadził obowiązek aktualizacji opłaty rocznej - wyjaśnia Krzysztof Appel, naczelnik wydziału geodezji i gospodarki przestrzennej UM w Aleksandrowie Łódzkim.


Zobacz także
Kupcy wyrzuceni z dnia na dzień
Podatkiem w transakcje
Kierowcy uciekają z autostrad? Kazać im płacić za drogi szybkiego ruchu!
Fiskus powinien wspierać ambitnych
Warszawa przeciw nowemu podatkowi od energii

Obowiązek aktualizacji opłaty rocznej został wprowadzony 9 października 2011 r. na podstawie ustawy z 1997 roku o gospodarce nieruchomościami, która zmusiła gminy do takich działań od początku 2012 roku. Dobrą informacją może być jednak fakt, że ustawodawca ograniczył możliwość dokonywania aktualizacji opłaty rocznej nie częściej niż raz na trzy lata. ..."
POtrafisz reszty sie domyśleć, czy sam sobie POszukać, czy też jak dziecku trzeba?
A na koniec - co ci Kaczyński zrobił, że go tak nienawidzisz? Twój stary sie go boi z jakiś przyczyn czy tez ty mubałeś się kontroli o szóstej? Bo ja spałem wtedy jak dziecko ....
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-13 13:56
po pierwsze to jesteś protakiem o czym świadczą twoje posty.

1. Gdzie to niby kłamię - bo nie rozumiem?


twój idol Belka


tak samo jak z braniem kredytów we frankach - smiali sie POprofesory ze słów kaczyńskiego, że dług się bierzez w tym w czym sie zarabia, a pózniej zostawili tysiące Polaków na lodzie)

ja się mogę dalej z niego śmiać bo mam we frankach i wychodzę na tym lepiej niż gdybym wziął w złotówkach. A co potem chciał kaczor zrobić? Rozpiżdzyć banki wprowadzjąc możliwość zmiany waluty zaciągniętego kredytu wielokrotnie, co doprowadziłoby do hazardu kredytami i mocno rochwiałoby bankami.

Ty masz problemy z rozumieniem tekstu pisanego? Bo cos tak dziwnie go odczytujesz? To nie ja sie zgadazm z Belką, bo za to co robi to do p****** powinien trafić, tylko wskazuje ci fakt, że to BELKA w końcu PRZYZNAŁ RACJĘ sceptykom wchodzenia do strefy walutowej EURO. Pojąłeś wreszcie?

chodzi o to że dalej niepowinieneś mu ufać bo może znowu myli się w swoich osądach
ad4. ja jestem w przeciwieństwie do waszej sekty przeciwnikiem przywilejów także w tym zakresie. Dlaczego nie miałbym na warunkach uczciwej konkurencji przejęć taką działkę poprzez przebicie oferty 19gr za metr kw. dając 20gr?

A pamietasz Tuska mówiącego o zniesieniu abonamentu czy podatku Belki?? Słyszałeś czy nie? A zamiast tego za abonament bedą za Tuska ścigać jak przestepców podaktowych a podatek Belki za tuska uszczelniono. Wiesz o tym?

znam sprawę. Nie pochwalam.


A na koniec - co ci Kaczyński zrobił, że go tak nienawidzisz?

za całokształt. Nie nadaje się do rządzenia bo nie ma żadnego pomysłu na państwo a jego pomysły mogą działać tylko na szkodę państwa.
Oszolomowaty / 217.229.12.* / 2012-07-14 00:43
Jestem prostakiem czy protakiem (literówka tylko czy jakies POwskie słowo?)?
Tak Belka i całe towarzystwo Bielecko, Balcerowiczowskie utzrynujacego tuska przy władzy to twoi idole ... głupa tutaj nie zgrywaj wiekszego niz jestes. Poza tym ja tej ekipie tak ufam jak stau zmiji - pokaż mi, k...na , jedna choc analize która im sie sprawdziła
Z tymi kredytami to jestes jak na razie jedynym "frankowcem" kóry sie cieszy z faktu dokonania takiej operacji? Gratuluje dobrego samopoczucia - ci inni, namówieni nie byli tacy w skowronkach, ale takie twoje zachowanie to typowe dla POelektoratu - nasra im sie na twarz a gośc mówi, ze nie jest zle. A co chciał kaczor zrobić to Cie POwinno gówno obchodzic, bo kaczor nie rządził wtedy i nie kaczor namawiał do brania kredytów w obcej walucie - zrozumiesz to w końcu POsrańcze czy nie? Kaczor chciał opodatkowac banki zamiast podnoszenia VAT - jak sie okazało banki nawet w kryzysie mają ogromne zyski w wyniku strasznej lichwy na Polakach a tsukobanda oskubała VAT-em portfele najubozszych.
Pytanie teraz od jakiego zagotuje sie ci mózg - jaki ma pomysl na państwo Tusk..? Bo tego nikt nie wie - a najmniej on sam.
A róznica pomiedzy Tuskiem a Kaczorem jest taka, że ten drugi jest absolutnie nie sterowalny a tusk to marionetka przygłupia w rekach michnika i TVN-u. Dostrzegasz ta różnice?
jam_to ekonomista / 95.160.43.* / 2012-07-14 20:16
widzę że twoje leki przestają działać. Po pierwsze jesteś na niskim szczeblu rozwoju emocjonalnego i intelektualnego, po drugie ty naprawdę musisz się leczyć, tyle że już na nogi bo na głowę za późno. Masz urojenia przykro mi bardzo.
A co chciał kaczor zrobić to Cie POwinno gówno obchodzic, bo kaczor nie rządził wtedy i nie kaczor namawiał do brania kredytów w obcej walucie - zrozumiesz to w końcu POsrańcze czy nie?

a czy ty zakuta pało zaczniesz ruszać mózgownicą? Dlaczego nie powinno mnie obchodzi co twój guru chciał zrobić? Zwłaszcza, że to był destrukcyjny pomysł.

Kaczor chciał opodatkowac banki zamiast podnoszenia VAT - jak sie okazało banki nawet w kryzysie mają ogromne zyski w wyniku strasznej lichwy na Polakach a tsukobanda oskubała VAT-em portfele najubozszych.

nie wiem jakie to miałyby być zyski z tego opodatkowania, ale możesz się tym podzielić.
A róznica pomiedzy Tuskiem a Kaczorem jest taka, że ten drugi jest absolutnie nie sterowalny a tusk to marionetka przygłupia w rekach michnika i TVN-u. Dostrzegasz ta różnice?

może i nie jest sterowanym ale jest głupcem i szaleńcem i tego się obawiam.
Jajec / 46.45.107.* / 2012-07-13 18:36
za całokształt to możesz mnie w D... pocałować!
Poza dobrem i złem. / 37.225.17.* / 2012-07-13 09:16
Leczyć się chłopie bo masz paranoje na punkcie Platformy i Tuska. Są teraz leki nowej generacji, może jeszcze da się Ciebie uratować.Ustawę o ogródkach działkowych uchwaliło SLD, PSL i Samoobrona, a najwięcej zyskać mogą na jej zmianie samorządy miejskie. A TY wszędzie widzisz winę PO. Napisz jeszcze, że spowolnienie gospodarcze w Chinach spowodował Tusk.
Jajec / 46.45.107.* / 2012-07-13 18:39
A niby kto w tych samorządach w większości zasiada?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-13 11:48
"...Rozkradzenie OFE, narobienie 400 mld nowych dlugow, rozkladzenie rezerw walutowej i demograficznej, rozkradzenie 100 mld na Euro-2012 ..." - tylko te kwiatki to robota Tuska i PO czy chinczyków ...?
A tutaj dla ciebie lektura POsrańcze:

Wstukaj w google:

markd afery po

... i jeśli ci administrator w tej twej dziupli urzędniczej nie zablokował tej strony to uważaj na swoje serce - tutaj naprawdę konsekwencje POznawcze moga okazać się POważne.
Poza dobrem i złem. / 37.225.17.* / 2012-07-13 12:42
Czy chłopie nie potrafisz czytać ze zrozumieniem? Artykuł dotyczy ogródków działkowych a Ty mi piszesz o OFE i EURO 2012. Masz dowody kradzieży zgłoś do prokuratury, a nie podniecaj się na forum. W 2005 roku jak uchwalono ustawę o ogródkach działkowych PO tak jak i PiS byli w opozycji i sumie nawet 100 posłów nie mieli. A afery PO produkowane na masową skale przez oszołoma Sakiewicza nadają się do kabaretu.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-13 13:14
Acha . myślenie widze taki jak u prezydenta wszystkich POlaków - w jednym miejscu piszesz
"...A TY wszędzie widzisz winę PO. Napisz jeszcze, że spowolnienie gospodarcze w Chinach spowodował Tusk. ..."

odpisuje ci gdzie widzę winę PO dokładnie, a ty zxaraz cos o Sakiewiczu (pomimo, ze nic wspólnego z lista afer PO nie ma - tam są linki do GóWnianej i TVN-u_ Zajrzałeś tam chociaż? Za trudne, co?

A na ogódkach beda lody - juz wiadomo, że to prawie 400 mln złotych z tytułu podatków nie tylko dla samorządu ale i dla skarbu państwa (gdybyś nie wiedział)('..W praktyce oznacza to tyle, że Polski Związek Działkowców straci monopol na zarządzanie gruntami, sami działkowcy będą ponosić opłaty za ich użytkowanie, a faktyczni właściciele terenów, czyli samorządy i Skarb Państwa, będą mogli dowolnie rozporządzać tymi terenami...."). Na długi tuska i potrzeby Mira się przyda, no nie?
A teraz idż sobie dalej nabieraj swej ogłady z TVN-u i spieprzajdzadu.com - żródełka wiedzy POsranego elektoratu
Poza dobrem i złem. / 37.225.17.* / 2012-07-13 13:45
" A na ogródkach będą lody- już wiadomo"- jeszcze nie ma nawet projektu ustawy a TY już wiesz, jasnowidz się znalazł. Chłopie Ty naprawdę masz obsesję na punkcie PO.
Nie zajrzałem, nie za trudne, tylko mnie to nie interesuje i nie ma czasu na głupoty.
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-13 13:28

a faktyczni właściciele terenów, czyli samorządy i Skarb Państwa, będą mogli dowolnie rozporządzać tymi terenami

a dla ciebie to jest złe jak własciciele chcą mieć prawo do rozporzadzania majątkiem?
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-07-13 13:41
A ci którzy teraz mają te działki to co ? Nie właściciele? Raz piszesz, ze skarb państwa musi wszystko wyprzedaćbo prywtne lepiej jest zarządzane a teraz dobrzez, ze panstwo bedzie zarządzało działkami? Zdecyduj się? Chyba, ze już wyczułeś, że państwo chce to przejąć aby odprzedać na lody - czyli standardowo w czerwono-różowej Polsce ... o tym myślisz zapewne?
jam_to ekonomista / 194.99.117.* / 2012-07-13 14:01

A ci którzy teraz mają te działki to co ? Nie właściciele?

dzierżawcy.
Raz piszesz, ze skarb państwa musi wszystko wyprzedać bo prywtne lepiej jest zarządzane a teraz dobrzez, ze panstwo bedzie zarządzało działkami? Zdecyduj się?

teraz to kompletnie mieszasz tematy. O jakim ty zarządzaniu mówisz w tym wypadku? Dostali ziemie, którą dzierżawią za śmieszne pieniądzą swoim związkowcom, także tu nie ma racjonalnego zarządzania. Działkowcy to nie firmy, które się rozwijają, zatrudniają ludzi i płaca podatki.
Jak już chcesz w taki sposób na to patrzeć to daj mi tyle ziemi ile oni mają to gwarantuje ci że zbiorę z niej większe opłaty dla Państwa niż zbierane w tej chwili.
Serano / 213.227.87.* / 2012-07-13 09:47
Jemu żadne leki nie pomogą (poza tym ich nie zażyje z obawy, żeby go Tusk, Putin i masoni nie otruli). Prędzej zabije się o własne, opadające gacie.
n. n. / 77.254.100.* / 2012-07-13 08:35
> w demokratycznym państwie prawa

He, he, he.
Stalinizm - reaktywacja / 88.199.162.* / 2012-07-13 08:43
> w demokratycznym państwie prawa

Latami obowiązują przepisy niezgodne z konstytucją a informacje o tym co zawiera polska "zdrowa" żywność musimy zdobywać poprzez obce portale internetowe bo oczywiście urzędnicy tutejsi muszą chronić przede wszystkim oszustów od soli drogowej i pasty jajecznej a nie konsumenta.
100500900 / 79.189.246.* / 2012-07-13 11:18
"Proszę pamiętać, że konstytucja nie pozostawia wątpliwości co do tego, że państwo ma również zapewniać ochronę środowiska."

- Dobre! państwo ma również zapewniać by nie sypać soli drogowej do soli spożywczej, a i tak sypią

"A to oznacza, że nie można wszystkiego zacementować i postawić kolejnych biurowców czy blokowisk."

- to się jeszcze Pan Profesor zdziwi

Najnowsze wpisy