Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zabierają nam składki z OFE. Większość trafi do ZUS

Zabierają nam składki z OFE. Większość trafi do ZUS

Wyświetlaj:
mambercik / 87.206.94.* / 2010-12-31 11:08
A może by tak zbiorowy pozew do strassburga przeciw Polsce o kradzież naszych pieniedzy bo to co do zus trafi to już nie jest dziedziczone tylko marnotrawione...
Po prostu rzadzą nami złodzieje !!!
leberał / 77.255.250.* / 2010-12-31 12:55
I kogo ten Strassbourg ukaże? Zamiast winnych to nas wszystkich
x69 / 62.111.158.* / 2010-12-31 12:17
popieram. Tym bardziej ze konstytucja mowi o nienaruszalnosci wlasnosci prywatnej - jako dobrze pamietam. Ale moge sie mylic
Ciekawe co by bylo gdyby pojsc do Strasburga z pozwem przeciwko Polsce
Budyń / 89.78.187.* / 2010-12-31 23:00
@x69
No i "Strasburg" przyzna Ci rację. I co - jak myślisz, skąd Państwo Polskie weźmie pieniądze na odszkodowania i zwroty ? Ano, z drukarni, kolejnych pożyczek i kolejnych podatków :)
Sam się wyciągniesz z bagna za włosy...
mariuszzpolnocy / 77.254.146.* / 2010-12-31 11:46
a może pozew o obowiązek uczestniczenia w ubezpieczeniu społecznym ? podatki mogę płacić, trudno, ale nie chcę mieć obowiązku ubezpieczenia w naszym durnym państwie - cokolwiek załatwiam u lekarza to prywatnie, za leki w większości płacę 100%, a głodową emeryturę mam gdzieś. poza tym składki na fundusz pracy i przeznaczenie jej na fikcyjnie powstałe zakłady pracy chronionej? finansowanie wcześniejszych emerytur, gdzie większość z 40 i 50 latków dalej pracuje? ten system to pomyłka - defraudacja środków publicznych, a to chyba niezgodne z żadnym prawem. praca tylko w oparciu o umowę o dzieło i cześć!
squun / 89.174.18.* / 2010-12-31 11:57

defraudacja środków publicznych


tak, ale w przywilejach, dodatkach, odprawach czy akcjach pracowniczych różnych grup społecznych.
Gdybyś był w jednej z nich to inaczej być śpiewał
kobieta-samozatrudniająca / 83.15.183.* / 2010-12-31 11:01
Jestem pracownikiem jednego z Towarzystw-osobą samozatrudniającą i jeszcze na to zło kobietą-matką i wam powiem, że owszem Towarzystwa zarabiają na OFE ale kupują co-Obligacje Skarbu Państwa - czyli znowu pieniądze trafiają do Państwa- to co Pąństwo robi z tymi pieniędzmi że ciągle ich brakuje?!?!?!?
Poza tym Państwo miało być przychylne dla samozatrudniających się a tu co ....gów.....!!!!Miało być przychylne rodzinie a tu co....gów....(nadal nie ma żłobków, przedszkoli, szkoła nie jest za darmo-podliczając ciągłe koszta) - o czym my mówimy. Połowę moich ludzi-pracowników już przeniosło swój ZUS za granicę i mają gwarantowana emeryturę w wysokości 1600 zł plus wypasiona polisa na życie i do przodu!!!!
Jak sami nie zapewnicie sobie emerytury to nikt za Was tego nie zrobi!!!!!
strzelec / 2010-12-31 11:24 / Bywalec forum
Nie wierze ani OFE ani ZUS więc z żoną już zainwestowaliśmy wolę spłacać kredyty bankowe i lokować kasę w nieruchomościach to zawsze się zwraca :)
POmyleniec / 83.15.9.* / 2010-12-31 10:42
Nooo to teraz poparcie dla Dyzmy i jego świty skoczy o jakieś 5%.
Jeszcze parę takich reform i poparcie dla PO wyniesie 99,9%, a jak nie to postraszą czarnego luda Pisem.
sisley / 213.108.153.* / 2010-12-31 11:21
Im bardziej debilne reformy tym większe poparcie. W jakim my kraju żyjemy?
Były płatnik ZUS-u / 178.36.27.* / 2010-12-31 10:32
Reforma musi być... Ale ZUS-u!!!

Reformy są panicznie potrzebne i rząd nie kwapi się z ich realizacją.
Średnia płaca kierownika oddziału zus-u to 9000 netto!!! ZUS zatrudnia około 50 tyś. pracowników!!! 42 stanowiska Dyrektorskie!!! Nie licząc kosztów Pałaców ZUS-u... ZA CO?!!!! Pytam się. Za przekazywanie pieniędzy które zarabiam na moich Dziadków? Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, dlaczego emeryci skarżą się na niskie emerytury, to niech zapyta - ILE NAS KOSZTUJE ZUS!!!!??? ZUS przeprowadza informatyzację - dzięki temu ma mieć najnowocześniejszy system w Całej Europie. Pozwala to na oszczędności nawet 70% aktualnych kosztów działalności ZUS-u. CO z tego.... Jeśli związki zawodowe nie pozwalają na redukcję kompletnie niepotrzebnych docelowo stanowisk. Dalej będziemy mieli to samo co mamy. Jedynym lekarstwem będzie zamknąć tą rozrośniętą do monstrualnych rozmiarów instytucję i postawić na nowo pod nadzorem. Ścisłym!!!
Oświadczam, że większość zdrowo myślących ludzi zmieni formę zatrudnienia tak, by nie płacić w błoto/zus... A pieniądze które nie pójdą na ZUS zainwestują w przyszłą emeryturę, tych pieniędzy mi nie zabierzecie ;) Ile osób zrobi w Polsce tak samo?... Każdy zdrowo myślący Polak, który ma tylko taką możliwość. Pozdrawiam wszystkich, którzy nie wierzą w przyszłą emeryturę z ZUS-u...
sffera / 83.22.113.* / 2010-12-31 10:51
reforma w 99 jest do dupy, i tak z ofe nie będzie dużych pieniędzy, przykładowo typowo liniowo: pracuje od 2000 mam 20l do 65, czyli 45l, zarabiam przez całe życie 3tyś złotych (opłacany z całości), z zus dostane ok +/- 1,5tys, do ofe trafia jakaś część składki, nie wierze i nigdy nikt tego nie zagwarantuje że moje zarobki z ofe będą przykładowo do tych wyliczeń dawać dodatkowe drugie tyle, lub nawet w dobrym schemacie tysiaka, jeśli dostane ok 1,5tys to z ofe będą marne grosze licząc 200-300zł...a ofe jest ile na chwilę obecną i działają głownie po to aby wyciągnąć jak nawięcej pieniędzy od ludzi. pracuje jako ph w axa i stawki są konkretne, zarobić można duże piniądze nie licząc drogich wycieczek i innych imprez....ofe to ściema, wypowiadam sie anonimowo ale szczerze, jak chcecie to komentujcie swoje....
squun / 89.174.18.* / 2010-12-31 11:53
nie wysilaj się,
to co mówisz to prawda, ale co z tego

ludzie lubią obietnice, najlepiej leżeć nic nie robić i wierzyć w bajki że dostaniemy nie wiadomo co i ile

nie ma różnicy między wirtualną kasą w zus a obligacjami w ofe, ale jak polacy gdzie większość ledwo skończyła podstawówkę może to zrozumieć.

Polska chwali się całemu światu że ma nowoczesny super fajny system emerytalny, ale jakoś nikt nie idzie w nasze ślady !!!!!!!!!!
Tak wiem polak powie cały świat jest głupi tylko polacy są mądrzy!
Najlepiej dajcie całą składkę do ofe a i tak zobaczycie tą kase na emeryturze jak świnia niebo !!!
rozwado / 2010-12-31 10:31 / Tysiącznik na forum
Kto jest winny? My wszyscy, bo zajmowalismy sie pogrzebami na Wawelu, ambicjami JK, pyskowkami roznych Blaszczakow i Kemp, blazenada pod krzyzem, kopaniem dolkow pod prezydentem, walka o stolki zamiast gospodarka, reformami. Te sprawy powinna byla za nas zalatwic policja. Nawet TVN zrobila kariere raportujac na zywo te idiotyzmy.
Teraz kolejny idiotyzm - pieniadze wyrzucone na Euro 2012., za ktore mozna bylo zbudowac drogi i mosty.
Miro, Rycho i Donek / 84.75.178.* / 2010-12-31 11:04
A dlaczego nic nie piszesz czym zajmowaly sie w tym czasie POmatoly? Przeciez oni powinni rzadzic dla dobra narodu!!! Dlatego ich przciez wybrales! Zamiast tego kompletne dziadostwo. Do katastrofy smolenskiej tez doprowadzili wskute braku kompetencji w dzoalaniu. Powiedz cos o Tusku i jego (moze takze twoich) kolesiach! To POmatolstwo zamiast rzadzic zajmowalo sie, i to w sposob wysoce nieporadny, tymi sprawami, o ktorych piszesz. PIS nie jet u wladzy!
soopel / 89.74.231.* / 2010-12-31 10:39
ty sie zajmowales i twoj tvn lemingu
XSXSXSX / 195.42.249.* / 2010-12-31 10:27
Lobby OFE działa. ;-) Mamią ludzi, że zabierają emerytury, polują na nasze pieniądze itd. Te OFE to łatwa kasa dla niektórych cwaniaczków. Pobierają prowizję, czy sa efektywne, czy nie. Wcale tak dużo nie zarabiają.
Tomkiszot / 80.68.239.* / 2010-12-31 10:26
No to ostatni mit czyli emerytura, padł.
arch / 2010-12-31 10:28 / Tysiącznik na forum
A mogłem w 1990-tym kupić na stadionie X -lecia kałacha za grosze i wiaderko amunicji gratis , oj stary człowiek a głupi .
rozmaryn / 79.188.238.* / 2010-12-31 09:53
dobra wiadomość dla otumanionej gawiedzi, wyborców PO
The Economist Intelligence Unit raport grudzień 2010r
I N D E K S _ D E M O K R A C J I

polska na 48 miejscu za Panamą, Trynidad Tabago, Jamjka, Timor Leste. SŁowacją, Tajwanem, Botswaną , Costarica , Maurytius itd
Czechy sa na 15 miejscu.

Wskaźnik , który nas zdołował to "działalność rządu"
Uwaga jest grupie ZEPSUTYCH DEMOKRACJI
brawo pampersy, tego wam TVN nie obwieści i wyborcza nie wydrukuje.
W UE jesteśmy na 25 miejscu, też wielkie brawa Wy wyborcy PO wiecie na kogo stawiać
tade / 83.2.33.* / 2010-12-31 10:08

W UE jesteśmy na 25 miejscu

Ci z PO mówią że na trzecim od................
i 119 krajów na świecie wyprzedziliśmy
I powolutku pniemy się do przodu
Kto wie za 100 a może tysiąc lat???
janiszek72 / 2010-12-31 09:28 / Tysiącznik na forum
Wszystko pięknie ładnie, ale co się stanie jeśli w przyszłym roku dziura budżetowa będzie jeszcze większa, a pieniądze z naszych emerytur zostaną już wykorzystane do zasypania obecnej? Proponuję żeby Polacy dobrowolnie zasypali swoimi ciałami tę dziurę, taki grupowy grób dobrze nam wszystkim zrobi. O czym ja mówię przecież będzie wojna, to grobów będzie wystarczająca ilość, która wystarczy do zasypania dziur na całym świecie. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
x69 / 62.111.158.* / 2010-12-31 12:08
Zawsze mozna wprowadzic obowiazkowa utylizacje. Wszyscy po 60-tce maja sie stawic dzien po urodzinach w okreslonym miejscu celem utylizacji. I sa oszczednosci!!! Oczywiscie spod tego prawa byliby wylaczeni milosiernie nam panujacy w tym Krol Vincent Pierwszy Pieniezny
antyelektorat / 2010-12-31 10:28 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Pewnie będzie wina PiS'u, albo SLD, albo jeszcze czegoś innego. Żeby "sprawnie" rządzić, musi być wróg klasowy!
Wacuś Młody Europejczyk / 83.29.254.* / 2010-12-31 09:24
WykształcOOne LEMINGI - wreszcie odetchnąłem z ulgą, RZĄD się WYŻYWI, jednak znany klasyk miał rację. Tusk deklasuje Salomona, już kolejny rok, leje z próżnego w puste i jeszcze od tego powoli OLEJU we łbach LEMINGÓW przybywa.
arch / 2010-12-31 09:56 / Tysiącznik na forum
Historia lubi się powtarzać !

„Z was się śmieję, z was ! Z całego społeczeństwa, z wszystkich kochanych rodaków ! (...)
-Otóż oświadczam wam, że wasz mąż stanu i płemieł (...) wasz wielki człowiek, (...)
- to zwykły oszust, co was za nos wodzi, to sprytny łajdak, fałszerz i jednocześnie kompletny kretyn ! Idiota niemający zielonego pojęcia nie tylko o ekonomii, lecz o ortografii.
-To cham, bez cienia kindersztuby, bez najmniejszego okrzesania ! Przyjrzyjcie się jego (..) prostackim manierom ! Skończony tuman, kompletne zero ! (...) Wulgarna figura spod ciemnej gwiazdy, o moralności rzezimieszka. (...)
- To wy wywindowaliście to bydle na piedestał ! „

A. Dołęga-Mostowicz: "Kariera Nikodema Dyzmy"
ggaga / 217.153.191.* / 2010-12-31 09:17
W formie reklam, albo innej?
andy2024 / 213.199.195.* / 2010-12-31 09:32
analizując realnie - przez 8 lat pracy wpłacił zus do ofe 18 tys zł, oni tak inwestowali że wyszło tego coś koło 20 tys. - za inwestowanie bym zarządzających postawił pod sąd polowy ale wiem, że jak umrę (bo analizując w rodzinie ile kto dożył i nerwowość pracy raczej marne mam szanse dożyć 65 lat albo więcej jak podniosą wiek emerytalny) to moje dziecko dostanie 20 tys. i z każdym rokiem mojego życia po kilka tys więcej żywej gotówki + jeśli zdarzy się to wcześniej nim skończy szkołę - jakieś ochłapy z zus...
po tych zmianach dostanie te już obecne 20 tys. + jakiś 1000-1500 zł za każdy następny rok.
Powiedzmy że umrę za 10 lat - w pierwszej wersji dziecko dostanie jakieś 70 tys. - oczywiście +/- w zależności od niezależnych czynników.
Po tych zmianach dziecko dostanie 30-35 tys. czyli w najlepszym razie połowę z tego co dostałoby zostając przy obecnych warunkach.
Abstrahuję, czy w międzyczasie rząd nie położy łapy na wszystkich tych pieniądzach ale tak się właśnie okrada następne pokolenie a nam daje się nadzieję, że odkładamy pieniądze a potem i tak guzik z tego będzie - coś a la książeczki mieszkaniowe pko - miało być mieszkanie a wyszło 5 kilo kiełbasy wiejskiej (przykład mojego brata)...
tade / 83.2.33.* / 2010-12-31 09:53

analizując realnie

przy dziesięciokrotnie mniejszym kapitale w OFE
miałbym już nie długo tyle co z ZUS
a każą pracować dalej
lecz kto przy zdrowych zmysłach zatrudni 50+ latka
no chyba że jako dyrektora
z rekomendacji - rozkazu
lecz to przywilej dla wybrańców.
sPISkowiec / 83.17.250.* / 2010-12-31 12:10
E tam, zawsze możesz zostać posłem lub radnym :-)
Wystarczy sie przełamac i zacząć kłamać.
żenua / 83.14.248.* / 2010-12-31 09:37
popieram kolego w 100%

mam 3 dzieci i "to jest w nich cios" jak powiedział niegdyś pewien obywatel z dzikiego kraju pognany od koryta.
squun / 89.174.18.* / 2010-12-31 14:29

mam 3 dzieci i "to jest w nich cios"


cios to im zrobisz jak każesz spłacać oprocentowanie od obligacji upchanych do ofe

lepiej niech spłacą do zusu tylko to co wpłaciłeś zamiast łożyć jeszcze inne podatki i prowizje
esu / 78.8.12.* / 2010-12-31 09:25
Money.pl jest finanasowane przez państwo jak każda duża firma. Po to wymyślono dotacje, by kontrolować każdy podmiot. Najpierw ustala się koszmarnie wysokie podatki, a potem zwraca olbrzymią część pieniędzy przez dotację, ale dotacji nie daje podmiotom krytykującym władze, bo przecież pieniądze z dotacji "nie mogą iść do podmiotów uprawiających politykę". Kto nie bierze dotacji nie ma szans konkurować na rynku z tymi co je dostają. Skutek - w tym kraju wszyscy są zadowoleni i opiewają sukcesy systemu, kto tego nie robi bankrutuje.
żenua / 83.14.248.* / 2010-12-31 08:53
PANIE TUSK! LENIN się od Pana może tylk uczyć...

tak na marginesie to sobie możeci zabrać jeszcze te 2,3% - mamy to w d...pie i was też. pokazemu to na wyborach
tade / 83.2.33.* / 2010-12-31 08:57

mamy
to w d...pie i was też. pokazemu to na wyborach

obiecanki cacanki
a pierwszy polecisz na Tuskowiczów (POPiSSLDPSL)oddać głos
bo dużo naobiecują
żenua / 83.14.248.* / 2010-12-31 09:34
kolego.
co ja myślę i co ja zrobię to najlepiej wiem ja.
wiec nie mędrkuj jak zgorzkniały senior.
Sonox1960 / 95.48.102.* / 2010-12-31 08:39
Złodzieje, won z brudnymi łapskami od naszych pieniędzy !!! Ale przyjdzie czas, że te łapska wam pobcinamy, tak jak to się robi złodziejom.
esu / 78.8.12.* / 2010-12-31 09:31
Jakie Twoje pieniądze, a kto je drukuje? Państwo jest właścicielem wszystkiego co dokoła Ciebie, nawet za powietrze musisz płacić opłatę klimatyczną jak jedziesz do kurortu.
tade / 83.2.33.* / 2010-12-31 08:48

łodzieje, won z brudnymi łapskami od naszych pieniędzy

jakie twoje
gdzie Ty żyjesz
życie nawet nie należy do Ciebie
bo inni ci wielcy decydują czy warto
w Ciebie inwestować???
goorge10 / 188.147.213.* / 2010-12-31 08:38
I dardzo dobre posuniecie jak narazie.Jedynym gwarantem jjako takiej emerytury jest skarb panstwa a nie skomprromitowane prywatne fundusze. Zaden system nie gwarantuje przecietnemu obywatelowi odpoczynku w RPA o czym nas mamiono z chwilą powstawania funduszy.
sisley / 213.108.153.* / 2010-12-31 09:00
Weź się do nauki. Poczytaj wypowiedzi fachowców, takich jak Prof.prof. Stanisław Gomułka, Krzysztof Rybiński. W przypadku OFE warto przejrzeć wywiady z Prof.prof.- specjalizującymi się w tej tematyce- Markiem Górą, Aleksandrem Chłopeckim.
Jeżeli słuchasz Jana Krzysztofa Bieleckiego, Marka Rostowskiego czy Pani Fedak to nie dziwię się że piszesz bzdury.
SISIKA / 87.204.215.* / 2010-12-31 09:36
DO SISLEY.

MOJA DROGA INTELEKTUALISTKO. WSZYSCY WYMIENIENI EKSPERCI jak Prof.prof. Stanisław Gomułka,Krzysztof Rybiński. Marek Górą, Aleksander Chłopecki SA ZWIAZANI Z OFE. GÓRA TWORZYŁ TEN WSPANIAŁY SYSTEM JEST W RADZIE NADZORCZEJ ING PTE. NA ILE SĄ ONI OBIEKTYWNI TO WYDEDUKUJ SOBIE. W TYM WSZYSTKIM CHODZI O KASE DLA OFE O PROWIZJE BEZ ŻADNEGO RYZYKA.
sisley / 213.108.153.* / 2010-12-31 10:50
Droga Sisiko,

Sisley to facet, który wie co mówi. Interesują mnie argumenty. Profesor Marek Góra z SGH to skarb dla ING OFE. Nie tylko zna się na prawie pracy, systemach ubezpieczeń ale jest znakomitym ekonometrykiem.
Zgadzam się z Prof.A.Chłopeckim, iż reformy z 1999 roku wymagają dalszych prac ale w oderwaniu od bieżącej polityki. II-gi filar to moje pieniądze. Gdybym wiedział w roku 1999 co rząd zrobi po 10-ciu latach to moja decyzja byłaby inna. To nie tylko wypaczenie reformy ale również sygnał, iż w Polsce rząd jest niewiarygodny.
andy2024 / 213.199.195.* / 2010-12-31 13:31
smutne jest tylko to że ty miałeś wybór ale ja już nie...

Najnowsze wpisy