Forum Polityka, aktualnościKraj

Zabieranie prawa jazdy zgodne z konstytucją? Prawnicy mają wątpliwości

Zabieranie prawa jazdy zgodne z konstytucją? Prawnicy mają wątpliwości

Wyświetlaj:
wefasdfasdf / 83.144.117.* / 2015-06-02 16:30
czytam tych wszystkich sprawiedliwych i oslabiaja mnie ich argumenty. Zacznijmy od tego ze normy wytyczone w tym kraju to najczesciej absurd. na 2-3 pasmowce gdzie przejscia sa tylko na swiatlach, 70-80ka powinna byc minimum, czesto jest 50ka i tam stoja nasi stroze porzadku. W tym kraju szuka sie sposobu by karac i wyciagac kase, nie zapobiegac. Moze nakazmy 10km/h w obszarze zabudowanym a z pewnoscia ilosc wypadkow i ofiar drastycznie spadnie - wszyscy zostana w domach. To opresyjne panstwo policyjnego absurdu! Poza tym grozniejszy jest za kierownica 80letni dziadek albo panienka ktora nie potrafi jezdzic, niewyspany choc trzezwy niz dynamiczny kierowca ktory widzi co sie wokol niego dzieje choc jedzie 30km/h szybciej od w/w.
pawel s. / 31.49.84.* / 2015-06-02 16:26
ja tego prawa nie rozumiem!!! w mieście wolno 50 wiec wiec jadę 40 żeby przypadkiem nie przekroczyć. zatrzymuje mnie policja każą dmuchać w balonik i lizać patyczek. Mówi ze jechałem 32km/h i ze dadzą mi mandat. Tłumacze ze tyle jechałem bo boje się złamać prawo. Oni ze licznik zaniża o kilka km... Wychodzi ze o 8, wiec następnym razem jadę 57 żeby nie dostać mandatu i znowu zatrzymuje mnie nieoznakowany radiowóz i mandat bo przekroczyłem o 6 kilometrów na godzinę.???
janko969 / 109.95.232.* / 2015-06-02 16:39
kup sobie auto z USA, będziesz miał co do km wyskalowane :p
x6x / 185.29.84.* / 2015-06-02 16:24
Ksiądz ekspertem prawa? A punkty i kara finansowa to też dla niego za dużo?
qweq / 192.198.151.* / 2015-06-02 16:12
bzdury, bzdury, bzdury
jak ktoś jeździ zgodnie z przepisami, to problemów nie ma, zasada jest prosta - jak jest 50 to jadę 50, jak jest 30 to jadę 30.
I jakoś problemów z "niesłusznymi mandatami" nie mam
czarnowidz / 87.178.201.* / 2015-06-02 15:58
temat wywolal silne emocje, widac to po komentarzach czasami odbiegajacych od tematu. Ja widze ten problem nieco inaczej. Kierowcow jak najbardziej karac. Najlepiej zaraz w chwili wydania prawa jazdy doreczyc wezwanoie do sadu w charakterze oskarzonego o popelnienie blizej nieokreslonych przestepstw drogowych. EWiele czynow na drodze ktore w przeszlosci byly wystepkami przekwalifikowano na przestpstwa i obecnie beda lub sa rozpatrywane przez sady karne. Co za tym idzie z czasem, statystycznie, wzrosnie przestpczosc w polsce. Bedzie to powod do kolejnych zaostrzen w prawie i wiekszych wydatkow na porzadek publiczny. To spowoduje "wydluzenie" policyjnych palek. Taki trend jest w calej europie. Na zachodzie np. w niemczech policjanci wrecz poluja na dzieci pow 13 roku zycia bo na nich mozna najlepiej podniesc statystyke wykrywalnosci przestepstw. Kazda sprawa laduje w sadzie , dzieciak staje sie przestepca. slusznie czy nie wmawia im sie rozne rzeczy a sady nakladaja kary wychowawcze ale statystyka wykrywalnosci rosnie. Nieublaganie staczamy sie w odchlan panstw policyjnych.
Andrzej 1949 / 185.26.182.* / 2015-06-02 16:12
Nie ma bliżej nie określonych przestępstw. Każdy kierowca to obligatoryjny morderca !!!!!!!! Po wydaniu prawa jazdy powinno się je od razu zabierać dożywotnio profilaktyczne ale tylko polskiemu bydłu, żeby nie zagrażało normalnym kierowcom - nie polakom
początek / 87.205.94.* / 2015-06-02 12:45
zlikwidować IMMUNITETY sędziom,prokuratorom,politykom ,a potem możemy rozmawiać o karaniu obywateli .
Pabelo958 / 94.42.85.* / 2015-06-02 12:21
Karać sk......ynów do ostatniego!!!Kara jest jedna, a skłąda się z mandatu, punktów i zabrania prawa jazdy. A punkty powinny obowiązywać przez 1 rok ale od daty zwrotu prawa jazdy!
Pl799 / 83.12.51.* / 2015-06-02 16:22
Co za idiota z ciebie jak ktoś jeździ zawodowo kilka tys. km. miesięcznie to może mu się zdarzyć że się nie zauważy znaku obszar zabudowany i co - bezrobocie !!!!!!!
Andrzej 1949 / 185.26.182.* / 2015-06-02 16:17
i dodatkowo kara więzienia. Taka czteroczęściowa kara powinna być obligatoryjnie zasądzana kara za :
przekraczanie prędkości, alkohol za kierownicą, wymuszanie pierwszeństwa i wiele wiele innych wykroczeń drogowych. Mamy puste opuszczone przez wojsko koszary. Otoczyć plotami i tworzyć więzienia - obozy pracy, żeby bydło nie żarło za moje podatki.
wrc434 / 89.71.117.* / 2015-06-02 19:31
za brak świateł też zabiorą ci prawko ....
clubowicz / 95.133.84.* / 2015-06-02 16:40
oraz za trzymanie sie za jaja, 10 pkt
Torquemada łagodniejszy był. / 178.37.247.* / 2015-06-02 13:03
Pablo nam tu strefę Gazy proponuje a nie odróżnia zagapienia od celowego przestępstwa. Jak bez winy niech pierwszy rzuca.Normalnie młot na czarownice i wiara w nieomylność sądów.W kraju, gdzie kopanie okutym butem w łeb kwalifikowano jako pobicie ze skutkiem śmiertelnym.
Zbych894 / 77.66.58.* / 2015-06-02 11:43
Państwo policyjne za rządów PO to norma.
buc / 78.8.90.* / 2015-06-02 14:05
Zbychu , ty już chyba zapomniałeś jak było za rządów PISu, Albo jesteś za młody by pamiętać
jaro76 / 84.38.99.* / 2015-06-02 11:34
Widzę,że jest tu wielu idiotów wypowiadających się i tacy co to nie oni ah oh.Chciałbym wierzyć,że jesteście z tych WZOROWYCH kierowców którzy PERFEKCYJNIE jeżdzą i NIGDY nikt nie miał żadnych zastrzeżeń!!!
badyl657 / 31.61.131.* / 2015-06-02 14:06
Nie ma perfekcyjnych kierowców.Przepisy się zmieniają i ci co mają prawko ponad 20 lat nie są na bieżąco z aktualnymi przepisami,jeździmy na pamięć.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
.driver. / 81.190.59.* / 2015-06-02 15:21
Kto jeździ na pamięć ten jeździ. Nie mów za wszystkich.Nie wszyscy są takimi nieudacznikami.
smutas / 192.162.95.* / 2015-06-02 11:31
A może by tak ten ekspert uzasadnił czy zabieranie ludziom życia jest zgodne z konstytucją. Nasi prawnicy zaczynają gryźć własny ogon tworząc takie prawo z którym sami mają problemy. Gdy zabójca zastrzeli lub zadźga na ulicy dwie osoby grozi mu 25 lat lub dożywocie ale gdy tego zabójstwa dokona przy pomocy samochodu to maksymalnie 12 lat i niech mędrcy z tytułami wyjaśnią czy to jest sprawiedliwe.
PAMIĘTAMY / 95.160.45.* / 2015-06-02 11:31
Łatwo się gdyba kiedy nas to nie dotyczy. Nadchodzi jednak dzień kiedy staje się tragedia.
NIE CHCĘ aby pijany kierowca, który zabił człowieka, jadąc w mieście ponad 160 km/h wychodził z więzienia po dwóch latach!
NIE CHCĘ aby już kiedykolwiek wsiadał do auta jako kierowca!
NIE CHCĘ aby ktokolwiek musiał usłyszeć od policjanta: przykro mi ale pańskie dziecko nie żyje... bo spotkał pijanego skór...syna na drodze.
NIKT NIE CHCE PIJANYCH I GŁUPICH KIEROWCÓW BEZ WYOBRAŹNI !!!
Hammurabi / 31.178.144.* / 2015-06-02 11:52
I dobrze, że nie chcesz! Ja też nie chcę. Lecz mam nadzieję, że zgodzisz się ze mną, że nie tylko alkohol i przekraczanie prędkości jest przyczyną wypadków. Jest masa innych, często obiektywnie patrząc niezależnych od kierujących, powodów. Byłem świadkiem zdarzenia, w którym dwoje dzieci wjechało na sankach wprost przed busa. Szczęściem skończyło się tylko na potłuczeniach. Jeśli jednak doszło by to dramatu, to czy kierowca by był winny? Świadomość zagrożeń jest często zerowa.
Floyd / 2015-06-02 13:32 / Tysiącznik na forum
I to mają być argumenty, przeciwko?
Mam zatem inną propozycję: nie zabierać prawka tylko na miejscu odstrzelić.
Hammurabi / 31.178.144.* / 2015-06-02 11:30
Inna zasada prawa rzymskiego, brzmi "dura lex, sed lex" - czyli twarde prawo, ale prawo - wyrażająca absolutną nadrzędność norm prawa, zgodnie z którą należy bezwzględnie stosować się do przepisów ustawy niezależnie od ich uciążliwości oraz konsekwencji dla zobowiązanego. I tu jest szkopuł, bo owe twarde prawo dotyczy wyłącznie "maluczkich". Dobrze postawieni, "obywatele", są ponad tym prawem. Wszelkie immunitety to potwierdzają a dopełnieniem czary goryczy są wyroki ferowane w majestacie prawa na salach sądowych, przez ludzi temu prawu nie podlegających dzięki immunitetowi właśnie. Nie twierdzę, że nie powinny obowiązywać restrykcje za wykroczenia drogowe, nie! Ale niech podlegają im politycy, członkowie rządu, posłowie, senatorzy, prokuratorzy, sędziowie, księża w fioletach, a także rzecznik praw obywatelskich (też ma immunitet). A osławione "pomroczności jasne" niech przestaną przyczyniać się do kpin z prawa.
dragonball / 217.158.170.* / 2015-06-02 16:40
najlepiej cala sprawe oddaje "IS FECIT CUI PRODEST " czyli panstwo zaostrza przepisy nie po to zeby obywatelom ktorym powinno sluzyc zylo sie lepiej sprawiedliwiej tylko po to zeby go bardziej zlupic. Wysokie kary finansowe polaczone z lapokami dla emerytowanych funkcjonariuszy prowadzacych szkoly jazdy jest jedynym "zyskiem" z takiego prawa..
xxxxxxxxxxx361 / 87.178.201.* / 2015-06-02 16:19
doadlbym do tego jeszcze "nieuchronnosc kary" ale aby stosowac te zasade potrzebne jest jasne i czytelne prawo nie dajace mozliwosci manewrowania przepisami oraz dowolnosci ich interpretacji co z kolji powoduje przedluzanie procesow w nieskonczonosc albo tak dlugo az sprawa rozmyje sie lub zmienia sie przepisy prawa. Do tego jeszcze granice wieku dla sedziow. Samodzielnym sedzia niech jest osoba ktora ukonczyla np. 40 lat zycia bo orzeka czasami na podstawie doswiadczenia zyciowego. Jakie doswiadczenie zyciowe ma 26 letni sedzia? No i oczywiscie obowiazkowe coroczne badania na poczytalnosc i stabilnosc emocjonalna.
jaga243 / 46.229.152.* / 2015-06-02 11:22
ks. prof ekspertem od prawa o ruchu drogowym i praw administracyjnego oraz jego konstytucyjności ?
123pp0 / 83.0.191.* / 2015-06-02 11:21
glosowaliście na PO to macie po i ich durne po=pisy prawa...
asz562 / 89.66.19.* / 2015-06-02 11:21
Oczywiście że szkoda karać piratów drogowych , dawać im nagrody , kto więcej zabije innych użytkowników , kto z wieksza ilością alkoholu we krwi pojachał i go misiaki nie dorwały , to mistrz kierownicy . tak długo bedzieci bronić potencjalnych morderców aż kogoś nie zabiją z waszej rodziny , wtedy też dajcie mu nagrodę ... A eksperci medal niech mu powieszą . PRZEPISY SA PO TO ABY JE PRZESTRZEGAĆ I WTEDY MOGA STAC POLICJANCI CO METR I NIC NIKOMU NIE ZROBIA , Takie to proste a trudne do zrozumienia , stoi znak 50 ? stoi , to jedziemy 50 a nie główkowanie co za idiota go postawił. TYCH CO MYSLA INACZEJ ZAPRASZAM DO SKANDYNAWII , POJEDZ 1km/h wiecej zobaczysz co bedzie ,,, i mandat na miejscu i procenty z pensji rocznej , tylko dlaczego Polacy za granicą znają nagle przepisy? i potrafia jezdzic przepisowo?
dres518 / 77.114.9.* / 2015-06-02 11:43
Skoro tak krzyczysz to krzycz przedewszystkim na ...osłow imiunitetny itp - jak wszyscy to wszyscy - ich to nie dotyczy??!!! Z drugiej strony skor ma byc bezpiecznie na drogach wprowadzić rygorystyczne prawo ZAKAZU jeżdżenia autami albo że przed każdym autam ma biegać osoba a chorągiewką, albo że wszyscy zamiast jeżdzić mają obowiązkowo auta pchać. JEstem za bezpieczeństwem - ale nie można w nieskończoność obniżać prędkości. Korki zaczynają sie robić coraz dłuższe, jazda coraz trudniejsza, pasów drogowych nie przybywa, kładek nad ulicami czy też, tuneli dla pieszych jest jak na lekarstwo, skrzyżowań bezkolizyjnych - tak samo. Skoro " asz" tak piejesz "zagranicą" porównaj infrastrukturę - potem porównuj resztę - a jak sie tobie tu nie podoba to rób wyjazd do niemiec lub gdzie indziej. Z pewnością jesteś niedzielnym kierowcą osobą która na sam widok auta sie trzęsie. Skoro zrobiłeś prawko za "jaka i masło" to nie wyjeżdżaj na drogi. Dwie główne zasady: prawo dotyczy wszystkich bez wyjątków i 2. colowiek chcesz porównać z innymi państwami - wpierw porównaj pozostałe elementy
Polak nie Skandynawczyk / 94.254.198.* / 2015-06-02 11:30
Tylko ze w polsce sa miejsc gdzie mazz 120 za chwile nagle 70 i policja za znakiem ... pysl o tym... A jak zapraszasz do skandynawi to podaj adres z checia przyjade... A co pojechales do pracy za chlebem jako rovol od najgorszej roboty i nagle sie swiatowy zrobiles?? Ja tez chce mandaty od pensji rocznej na najnizszdjej krajowej to moge nawet co tydzien mandat placic... Realia w polsce sa inne nuz w innych krajach...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
..!!!... / 83.9.241.* / 2015-06-02 11:26
O jakże będzie miło poczytać twoje wrażenia i przemyślenia jak zderzysz się z tym jakże pożytecznym "prawem" i poborcami, którzy je egzekwuja.

Najnowsze wpisy