Forum Polityka, aktualnościKraj

Zabieranie prawa jazdy zgodne z konstytucją? Prawnicy mają wątpliwości

Zabieranie prawa jazdy zgodne z konstytucją? Prawnicy mają wątpliwości

Wyświetlaj:
Axel629 / 157.25.200.* / 2015-06-02 10:15
Niezgodne z konstytucją? To norma w PO.
zx33 / 78.11.5.* / 2015-06-02 10:14
jaka konstytucja co to takiego?Co przeciętnemu kowalskiemu gwarantuje???PO i nie tylko ,w nosie mają
itak niewielkie gwarancvje dla obywatela.Aby obywatel szanował jej zapisy musi być jasno określone do czego obywatel ma prawo a narusznie tego prawa powinno być srogo karane i napiętnowane.
drapieżnik u wodopoju / 178.37.246.* / 2015-06-02 10:12
Dowodem na restrykcyjność jest to, że łowcy jeleni polują w miejscach wątpliwie oznakowanych.:))) Uwiarygodnia się tę politykę demonstrując ekstremalne przypadki gdy ,sądzę, 90 parę % płaci haracz za nieczytelne oznakowania.
Ruk / 193.164.142.* / 2015-06-02 10:11
Na co idą pieniądze z podatków, dziś Panowie ze straży miejskiej łapią rowerzystwó verturilo i próbują i wlepiać mandaty po 100 zł za dojeźdzanie do stacji veturilo, nie ulicą a ja niechce jeździć ulicą rowerem miedzy samochodami. To jest martnotrastwo moich pieniedzy i szafowanie naszym zdrowiem.
To jest dopiero nie konstytucyjny mandat.
politykier08 / 5.173.16.* / 2015-06-02 10:10
kto zmusi POlicję do pracy prewencyjnej, co jest głównym jej zadaniem. Dzisiejsza POlicja jest Pogotowiem Budżetowym w rękach rządzących, nastawionym na karanie a nie zapobieganie. Czy ktoś z rządzących zdaje sobie sprawę z faktu, że każde wykroczenie to zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, stąd namawiałbym żeby minister położyła większą wagę na pracę prewencyjną POlicji, ale czy katechetka to zrozumie????
gość62 / 66.249.93.* / 2015-06-02 10:06
A kto uchwalił nowe prawo - nie dpecjaliści od bubli?
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Dorcia / 83.25.76.* / 2015-06-02 10:04
W Norwegii po przkroczeniu 30 km na godz zabieraja prawo jazdy i dostaja mandat i nikt sie nie burzy. wypadkow prawie wcale nie ma a u nas ludzie jezdza jak szalency i trza ich nauczyc jezdzic, bo kazdy chce byc bezpieczny. mieszkam na wsi i nie chodnikow i nie raz doszlo do tragedii. ci ktorzy sie tak burza to niech moze pomysla ze ich dziecko czasem moze isc ulica i przez nadmierna predkosc moze stracic dziecko.
Gość XXL / 62.244.156.* / 2015-06-02 10:20
Witam. Po pierwsze, Polska to nie Norwegia !!! Po drugie Norwegia ma tak rozbudowane drogi, że u nich nie trzeba się gęsiego NON STOP na jednym pasie wlec i to wystarczy. Dla porównania, Przejedź zgodnie z przepisami odcinek drogi 500 km w Polsce i Norwegii. Zobaczymy w którym z tych państw zajmnie to mniej czasu ???
antyignorant / 91.231.93.* / 2015-06-02 10:08
Nie wiedziałem, że Norwedzy mają polską konstytucje.
Slawek751 / 81.219.231.* / 2015-06-02 10:03
Zgodnie z konstytucja można tylko zdechnąć w tym kraju
Gość XXL / 62.244.156.* / 2015-06-02 10:22
Zgodnie z Konstytucją masz prawo do jak najdłuższego życia. A kto będzie ZUS utrzymywał ??? xD
kafkaf. / 91.244.230.* / 2015-06-02 09:59
Dopóki politycy z bożej łaski nie będą stanowili prawa również dla siebie to tak będzie jak jest: a co mi tam, przecież ja i tak nie zapłacę, bo mam immunitet. Tę chorobę należy raz na zawsze wyleczyć. Z obietnicą likwidacji immunitetów pozapolitycznych można wygrać wybory.
antyz / 77.115.117.* / 2015-06-02 09:57
Jeżdżę samochodem grubo ponad trzydzieści lat. Nigdy nie zostałem zatrzymany przez policję bez powodu. Zapłaciłem kilka mandatów, większość za przekroczenie prędkości,( maksymalne to było 32 km/h) i nie mam o to pretensji do nikogo. Gdy kilka lat temu dostałem zdjęcie z przekroczeniem 12 km/h i symbolicznym mandatem, stwierdziłem, że wystarczy mojej głupoty, są lepsze sposoby wydawania pieniędzy na cmentarz nie ma co się spieszyć a nie chciałbym się przyczynić do tego aby inna osoba "dzięki" mojej głupocie trafiła tam przedwcześnie. Dojechać na czas zawsze zdążę. Jeśli zrozumiemy, że nasze bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych ludzi jest w naszych rękach to żadne przepisy, w tym drogowe nie będą nam przeszkadzały".
lm2015 / 83.31.250.* / 2015-06-02 09:55
No nie !!!!! dwa razy karać za to samo !!!! a nawet trzy, bo raz mandat, dwa punkty i trzy odebranie prawa jazdy !!!!
kuba1221280 / 5.226.117.* / 2015-06-02 09:53
to prawo to woda na młyn policji. To oni są autorami tego tak restrykcyjnego prawa. Mszczą się za wprowadzenie kontroli wewnętrznej i brak możliwości na dorobienie do i tak wysokich poborów.ktoś powie,że policjant mało zarabia, a ile moze zarobić w takim wykształceniem i takimi chęciami do pracy facet w cywilu ?. jeszcze jeden warunek,jak znajdzie tą pracę ?
na moim osiedlu młody policjant zaczął budować dom jednorodzinny. Gdy go zadaszył , zorganizował wianek lub parapetówkę. Pochwalić się kolegom chciał. Gdy w pewnym momencie zabrakło wódki,gospodarzowi wypadało pojechać po alkohol.Więc wykorzystał służbowy radiowóz.Zazdrośni koledzy powiadomili jednostkę,ze pijany jeżdzie radiowozem.W poscigu koleś rozbił ten samochód. policja zwolniła go z pracy i skierowała na wcześniejszą emeryturę. Do dzisjaj nie wykończył tego domu.Ale interesuje mnie jeszcze jedna kwestia. W firmie cywilnej za takie wybryki i aklohol pracownik jest dyscyplinarnie zwalniany i ma trudnosci z podjęciem następnej pracy,bo opinia ciągnie się za nim. ZUS również restrykcyjnie podchodzi do takiego pracownika w przeliczeniu lat składkowych. policjanci zaś występują tu jako święte krowy. nadużywaja alkoholu nagminnie.` Jedyna kara jak podpadną dowódcy to przejście na wcześniejszą emeryturę.
Robson1109 / 83.21.89.* / 2015-06-02 09:48
Nasz wspaniały rząd postanowi zmienić konstytucję, ponieważ w jakiś sposób musza załatać dziurę budżetową. Wczoraj w podawanych wiadomościach wyszło na jaw że policja już ma narzucone wystawić ok 12 mln mandatów w tym roku... tak że nic innego nie pozostaje powiedzieć jak WITAMY W POLSCE ....
lesio198 / 46.22.171.* / 2015-06-02 09:48
Dz.U.2014.281:

§ 8.
1. W przyrządzie bez urządzeń dodatkowych rejestrujących:
1) powinien być wyświetlany wynik pomiaru prędkości;
2) powinno być zablokowane wykonanie nowego pomiaru do czasu skasowania przez użytkownika przyrządu wyniku wykonanego pomiaru prędkości, przy czym żadne zdarzenia lub działania, które nastąpiły w tym czasie, nie mogą wpływać na zmianę wyniku ostatniego pomiaru.
2. Wynik pomiaru prędkości powinien być możliwy do odczytania równocześnie przez dwie osoby w warunkach oświetlenia odpowiadających warunkom, w których przyrząd jest stosowany zgodnie z instrukcją obsługi.
3. Przyrząd powinien umożliwiać sprawdzenie działania poszczególnych elementów cyfr i znaków wyświetlanego wyniku pomiaru prędkości.

§ 9.
1. Przyrząd z urządzeniami dodatkowymi rejestrującymi powinien:
1) rejestrować wynik pomiaru prędkości oraz datę i co najmniej godzinę i minutę wykonanego pomiaru;
2) umożliwiać identyfikację pojazdu w sposób określony w instrukcji obsługi.
2. Przyrząd z urządzeniami dodatkowymi rejestrującymi i urządzenia dodatkowe rejestrujące powinny zapewniać zgodność zmierzonych i zarejestrowanych danych.
3. Zarejestrowane dane powinny być zabezpieczone przed dostępem osób nieupoważnionych oraz przed ich zmianą i zniszczeniem.
4. Wymaganie, o którym mowa w ust. 3, powinno być spełnione także podczas transmisji zarejestrowanych danych.

Tak więc § 8 spełnia wymogi metrologiczne dla tak zwanych "suszarek"
magic00002 / 178.183.128.* / 2015-06-02 09:45
Tak,tak! zabierzcie się prawnicy za tych oszołomów sejmowych a teraz jeszcze ten jeden kilometr zapasu przy przekroczeniu prędkości,przecież liczniki nie mają licencji a poza tym poprawka 10 musi funkcjonować z bardzo wielu względów.Za takie durne projekty i decyzje powinny być kary więzienia ze względu na dużą szkodliwość społeczną.

Najnowsze wpisy