Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zabiorą nam ponad 200 zł z pensji. Już w przyszłym roku?

Zabiorą nam ponad 200 zł z pensji. Już w przyszłym roku?

Wyświetlaj:
tesa1959 / 2011-10-31 08:08 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Poza propozycją reformatora, nie ma w komentarzach nic konstruktywnego. Jak zwykle skakanie sobie do oczu.
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 08:45
A CO TU KOMENTOWAĆ ,JAK NIE PODWYŻSZYMY PŁACY MINIMALNEJ TO ZJEDZĄ NAS OPŁATY I Z POPYTU NICI A PRZYPOMNĘ ŻE DWA FILARY,, POLSKIEJ ,,GOSPODARKI TO POPYT WEWNĘTRZNY I EXPORT,POPYT,, ZAŁATWIĄ,, JUŻ W ROKU PRZYSZŁYM A EXPORT ....JAK NIEMCY SPOWOLNIĄ (A TO PEWNE PRAWIE JAK ŚMIERĆ I PODATKI) TO CO?..........P.S I PROSZĘ NIE PISAĆ BZDUR TYPU-POLSKI BIZNESMEN TEGO NIE WYTRZYMA-BO TO JEST ŚMIESZNE...
tesa1959 / 2011-10-31 08:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

.P.S I PROSZĘ NIE PISAĆ BZDUR
TYPU-POLSKI BIZNESMEN TEGO NIE WYTRZYMA-BO TO JEST ŚMIESZNE...

Czy ja napisałam coś takiego???
Zaniedbano reformy w czasie, kiedy można je było bezpiecznie wprowadzić, to mamy to, co mamy. Niestety, nasze rządy są bardzo wygodne. Najłatwiej jechać po kieszeni biednych.
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 08:56
NIE MIALEM NA MYŚLI AKURAT TWOJEJ OSOBY :),PISZĘ BO KILKA PODOBNYCH TEMATÓW JUŻ BYŁO I POJAWIALI SIĘ ,,BIEDNI,,BIZNESMENI KTÓRZY PŁAKALI ŻE SPLAJTUĄ JAK TE PODWYŻKI WEJDĄ W ŻYCIE,MOŻE PAMIĘTASZ WCZEŚNIEJSZĄ ,TĄ ZA PO NA 1376ZŁ ,MIAŁA BYĆ PIERWOTNIE PODNIESIONA NA 1408 WIĘC PRACODAWCY ZACZELI PŁAKAĆ ŻE BĘDĄ MUSIELI ZWALNIAĆ I CO SIĘ STAŁO????,OBNIŻYLI O -UWAGA -32 ZŁ BRUTTO!!! I TO ICH URATOWAŁO-ŚMIESZNE,TERAZ BĘDZIE 1500 I ZAPEWNE ZNOWU SIĘ POJAWIĄ:)
tesa1959 / 2011-10-31 09:00 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
No, niestety, nasi przedsiębiorcy są baaaardzo biedni i jeśli będą zmuszeni podnieść płacę minimalną, będą zwalniać pracowników. Tylko, że wtedy produkcja też będzie mniejsza, a więc za bardzo zyski im nie wzrosną i kolo się zamyka - nadal pozostaną biedni!!! :)
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 09:07
AMEN;) P.S KAŻDY ŚREDNIO ZORIĘTOWANY CZŁOWIEK WIE ŻE IM WIĘCEJ MASZ TYM WIĘCEJ WYDAJESZ A IM WIĘCEJ WYDAJESZ TYM WIĘCEJ JEST W KASIE PAŃSTWA I SAMYCH ,,BIZNESMENÓW,,:)
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 09:16


AMEN;) P.S KAŻDY ŚREDNIO ZORIĘTOWANY CZŁOWIEK
WIE ŻE IM WIĘCEJ MASZ TYM WIĘCEJ WYDAJESZ

Każdy średnio zorientowany czlowiek wie, że jeśli przedsiębiorcę nie bedzie stać na wyższe wynagrodzenia to bedzie musial zwolnić albo zatrudnić na szaro, czarno czy jak to nazwiemy. Każdy ślrednio zorientowany czlowiek wie, że im mniej przedsiębiorcy zostanie w kasie tym mniej zainwestuje w rozwój. Bo przedsiębiorca najpierw wloży do przedsiębiorstwo a potem dopiero przeznaczy na konsumpcję. Wreszcie każdy kto rozpocząl edukację wie, że z wielkiej litery rozpoczynamy zdanie a potem już piszemy malą.
tesa1959 / 2011-10-31 09:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

. Każdy ślrednio
zorientowany czlowiek wie, że im mniej przedsiębiorcy zostanie w kasie
tym mniej zainwestuje w rozwój.

Znam takiego przedsiębiorcę. Zatrudnia za najniższą krajową w swoich sklepach, a restauracji w sezonie letnim w większości na czarno. Kelnerki muszą oddawać napiwki (kamery rejestrują), no i w efekcie wybudował hotel za myślą o EURO 2012, tyle, że nie wiem kto tam będzie kwaterował, bo jest to na wsi oddalonej od Poznania 75 km. A co potem???
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 10:26

wybudował hotel za myślą o EURO 2012,
tyle, że nie wiem kto tam będzie
kwaterował, bo jest to na wsi oddalonej
od Poznania 75 km. A co potem???

Niemożliwe. Na EURO nie buduje sie czegokolwiek poza stadionami. EURO bedzie przez miesiąc i nie ma szans na zamortyzowanie inwestycji. Ale stadiony są budowane z myślą o przyszlych dziesiątkach lat. Drogi których budowa wywoluje takie emocje a termin oddania nieslusznie powiazano z ta imprezą bylyby i tak budowane. Przecież na infrastrukturę nie daje nam UEFA. Przez Polskę przewali się ogromna rzesza turystów, kibiców którzy zostawią dużo gotówki ale myślenie o inwestowaniu pod tę konkretną imprezę jest nieporozumieniem. Wobec tego przedsiębiorca o kórym mówisz i tak zbudowalby ten hotel nawet wtedy gdyby nie bylo w Polsce EURO. Odleglość od Poznania nie ma znaczenia. To co zaoferuje w tym hotelu ma znaczenie. Tam pewnie będą sale konferencyjne, basen, spa itd a na takie uslugi jest u nas zapotrzebowanie przez caly rok.
tesa1959 / 2011-10-31 10:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Możliwe, że ten hotel i tak powstałby, tylko po co??? W tym akurat miejscu hotel nie ma racji bytu. Weselami nie zarobi - tereny w większości wiejskie, a hotel też na wsi. Do najbliższego jeziora 11 km, a tam jest cała infrastruktura, łącznie z domami wypoczynkowymi i hotelami.
Nie odpowiedziałeś, co sądzisz o takim, jak opisała, wykorzystywaniu siły roboczej dla rozbuchania własnego interesu.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 11:42

W tym
akurat miejscu hotel nie ma racji
bytu.

Gdybym nie byl w Hotelu Golębiewski w Mikolajkach w zimie to może myślalbym tak jak Ty. Bo wydawaloby się, że na Mazury to tylko latem. I tak chyba jest bo w Mikolajkach pusto. Ale nie w Golebiewskim. Bardzo duży obiekt. setki ludzi. Basen, restauracje, sklepy, spa itd. itp. pod jednym dachem. A wszędzie pelno ludzi. Zresztą w innych tego typu obiektach jest podobnie. W Bryzie np. Więc ten czlowiek co ten hotel zbudowal mógl wiedzieć co robi. Zresztą
tesa1959 / 2011-10-31 11:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Zobaczymy. Może i wiedział, ale nadal nie odpowiedziałeś mi na moje zarzuty, jakim kosztem to robi. Zawsze mówisz, że przedsiębiorca inwestuje i tworzy miejsca pracy (zabierając nawet napiwki kelnerkom)
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 12:17


Zobaczymy. Może i wiedział, ale
nadal nie odpowiedziałeś mi na
moje zarzuty, jakim kosztem to
robi

Nie odpowiedzialem, bo nie moglem odpowiedzieć. To jest konkretny przypadek do którego móglbym się ustosunkować znając osobiście. bo oglad z zewnątrz jest czasami różny od rzeczywistości.
tesa1959 / 2011-10-31 12:20 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niby jaki??? Akurat dwa lata temu w wakacje mój młodszy syn tam pracował, tyle, że nie jako kelner. Jego koleżanka natomiast była kelnerką. To jest w porządku zatrudniać na czarno za grosze i zabierać napiwki??? Do tego chyba możesz się odnieść, chyba, że też jesteś przedsiębiorcą dbającym tylko o własny interes i nieliczącym się z pracownikami i ich interesem. Przecież dobry pracownik, to zadowolony pracownik. Czy nie mam racji???
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 13:32

To
jest w porządku zatrudniać na
czarno za grosze i zabierać
napiwki??? Do tego chyba możesz
się odnieść,

Na tak ogólnie postawione pytanie mogę oczywiscie odpowiedzieć. Nie to nie jest w porzadku. Jeśli chodzi o napiwki to nie wiem jakie są zwyczaje. Jak się to dzieli. Ale pamiętaj, że są dwie strony. Czyli z jednej strony przedsiębiorca a z drugiej pracownicy. Jestem przekonany, że ta kelnerka i inne kelnerki. barman np. przez sezon więcej ukradli temu przedsiębiorcy niż dostali napiwków. Zapytaj syna. Zobaczysz, że potwierdzi. W każdej restauracji. sklepie jest tak samo. Nie ma szans upilnować.
Za zadne skarby świata nie chcialbym prowadzić sklepu czy restauracji.
chyba, że też
jesteś przedsiębiorcą dbającym
tylko o własny interes i
nieliczącym się z pracownikami
i ich interesem.

Oczywiście. Interes pracowników nie ma najczęściej nic wspólnego z interesem firmy, a lojalność to slowo które już nawet nie wiem czy występuje w slowniku. A ponieważ tak jest to swoje dzialanie trzeba dostosować do rzeczywistości. W firmie potrzebny jest pozytywizm. Romantyzm dobry jest u poetów albo podróżników. Mam czasem zlość do losu, że nie pozwolil mi zostać poetą.
tesa1959 / 2011-10-31 13:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Jestem
przekonany, że ta kelnerka i inne kelnerki. barman np.
przez sezon więcej ukradli temu przedsiębiorcy niż
dostali napiwków.

Tam nie ma takich szans, bo jest monitoring i właśnie napiwki są przez kamery śledzone i wszystkie ruchy załogi.
Interes pracowników nie ma najczęściej nic
wspólnego z interesem firmy, a lojalność to slowo które
już nawet nie wiem czy występuje w slowniku

Niekoniecznie, bo jeślim pracodawca jest w porządku, to i pracownicy pracują dla dobra firmy i interes kwitnie ku zadowoleniu wszystkich. Tylko, że u nas wszyscy chcą jak najszybciej się wzbogacić (przedsiębiorcy), a na zachodzie na majątki rodzinne pracowały pokolenia.
Za zadne skarby świata nie chcialbym prowadzić sklepu
czy restauracji.

Ja też nie chciałabym, ale nie chciałabym żadnego własnego interesu, z własnej wygody. Nie zazdroszczę tym, którzy mają własne firmy, ale nie godzę się na wykorzystywanie pracowników na umowy śmieciowe, a takie teraz są najczęściej.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 15:20

Tam nie ma takich szans, bo
jest monitoring

Nie przywiązuj się do tej myśli. Wszystkie restauracje sa monitorowane i wszystkie sa okradane. Personel może nie umieć podać obiad ale kraść po mistrzowsku. A ponieważ restauracji coraz więcej to i personel jest poszukiwany. Jest tych restauracji tyle, że jak wyrzucą z jednej to z latwością znajdzie pracę w innej a wlaściciel który zatrudnia zdaje sobie sprawę z tego, że zatrudnia następnego zlodzieja. Może jeszcze lepszego? W sklepach jest dokladnie to samo.
Niekoniecznie, bo jeślim
pracodawca jest w porządku, to
i pracownicy pracują dla dobra
firmy i interes kwitnie ku
zadowoleniu wszystkich

Do tej myśli też się nie przywiązuj. Lepiej do innej. " Umiesz liczyć licz na siebie". Ta jest prawdziwa.

ale nie godzę się
na wykorzystywanie pracowników
na umowy śmieciowe

No to musi się zmienić Kodeks Pracy. Pracownik nie może mieć w garsci pracodawcę. Przedsiębiorca to też czlowiek. I to nie kazdy taki glupi aby nie szanować dobrego, uczciwego pracownika. I najczęściej taki co woli spokój niż batalię z pracownikami. A nawet zdarzają się tacy co mają zaufanie do ludzi. Tylko to najczęsciej szybko im mija. Taka proza życia. Ale tacy przynajmiej mają szansę nie zmienić się w krótkim czasie z pracodawcy na pracobiorcę.
tesa1959 / 2011-10-31 15:24 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

" Umiesz liczyć licz na siebie".

i właśnie liczę na siebie, co nie znaczy, że mam zgadzać się na niesprawiedliwość, która dotyka innych.

No to musi się zmienić Kodeks Pracy.

I powinien.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 15:36

że mam zgadzać się
na niesprawiedliwość

Ale pamiętaj, że poszkodowani bywaja i jedni i drudzy. To nie jest tak, że jedni są lobuzami a drudzy cacy. Ci pierwsi mogą być poszkodowani nawet bardziej dotkliwie. I często są.
tesa1959 / 2011-10-31 15:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

To nie jest tak, że jedni są lobuzami a drudzy cacy

Nic takiego nie powiedziała.
Ci
pierwsi mogą być poszkodowani nawet bardziej dotkliwie.
I często są.

Pewnie tak, i dlatego rekompensują sobie te szkody wyjazdami na Kretę czy gdzieś indziej, budując pałace i kupując limuzyny w nieskończonej liczbie, zamiast inwestować Nie mam nic przeciw wyjazdom na Kretę czy też kupowaniu limuzyn, ale niech to będzie w rozsądnych granicach, a nie kosztem wyzysku pracowników.
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 08:47
Wy w szkole przerabialiscie tylko duze literki ???
jw5 / 193.142.210.* / 2011-10-31 08:49
DUŻE LITERKI LEPIEJ WIDAĆ:)
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 08:58


DUŻE LITERKI LEPIEJ WIDAĆ:)

A le nie zmieniaja treści, czy nawet nie powodują, że w tekście jakaś w ogóle treść jest.
tesa1959 / 2011-10-31 08:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale gorzej się czyta:)
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 07:54
Trzeba byc niezlym kretynem aby ulgi np. rodzinne, internetowe określać kosztami budżetowymi !!!
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 07:49
Wyglada na to, ze PO zaczyna przystepowac do realizacji programu wyborczego z mijajacej kadencji.

Podniosa skladki:
rentowa, emerytalna i zdrowotna na 15% i wreszcie zrealizuja swoj program 3 x 15 !!!
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 08:30

PO zaczyna przystepowac do realizacji programu
wyborczego z mijajacej kadencji

Do obniżenia skladki rentowej w ogóle nie powinno dojść. Iluzoryczne korzyści przeciętnego obywatela przelożyly się na miliardowe braki w budżecie. Chyba, że obniżamy skladkę i obniżamy wyplaty. Wtedy można bilansować.
Trzeba byc niezlym kretynem aby ulgi np. rodzinne, internetowe
określać kosztami budżetowymi !!!

Ulga powoduje to że do budżetu nie wplywają pieniądze. Jak to nazwiemy nie ma znaczenia. Więc po co się spierać o nomenklaturę? Lapać za slowa?Jedyne co ważne, że te pieniądze nie wplynęly.
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 07:39
Nalezy oZUSowywac cale wynagrodzenia nie tylko do kwoty okolo 100 tys na rok ale cale wynagrodzenia! Takie swiete krowy co zarabiaja po kilkaset tysiecy zlotych na miesiac placa ZUS tylko od 100 tys. zarobku w roku pozostala czesc jest nieoZUSowana!!!

Mozna latwo udowodnic, ze w zasadzie to bidole finansuja emerytury swietych krow: prokuratorow, sedziow, ...

Bidole kiedys jak pojda na emeryture dostana 600 zl na miesiac a taki np. prokurator, ktory nie placi skladek ZUS dostaje emeryture kilkanascie tysiecy zl na miesiac !!!

No, ladny interes, kazdy przyzna !!!
Ale czy bidole kiedykolwiek to zakumaja ???
DzonyB / 93.105.64.* / 2011-10-31 07:36
Żałosne to trochę być młodym człowiekiem i wiedzieć ze za parę lat będzie trzeba przymusowo opuścić ten kraj :)
albatros / 89.76.115.* / 2011-10-31 07:33
A KRUSu i emerytur górniczych nie ruszą. Cóż, wybraliśmy tak a nie inaczej.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 08:32

Cóż, wybraliśmy tak a
nie inaczej.

A ci inni co byśmy ich wybrali gdybysmy nie wybrali tych co wybraliśmy ruszyliby emerytury górnicze?
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 08:55


Bo się boją

Bo to są prawa nabyte.
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 09:19
Jak sie komus cos zarabie i sie juz to cos ma, to tez nabywa sie do tego prawo ???
tesa1959 / 2011-10-31 09:54 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nawet za komuny ustawy nie działały wstecz. Można zmienić ustawę emerytalną poszczególnych grup zawodowych, ale powinna ona obowiązywać tych, którzy przejdą na emeryturę, a nie tych, którzy już są.
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 13:44
Oj, TESA, TESA !!!
Niezle musisz miec sprany mozg. Wielu ludzi ma sprane mozgi !!!
Jezeli rzad podniesie skladke rentowa i zwiekszenie tej skladki obciazy wynagrodzenie prawownika to tez mozna mowic ze lamane zostanie prawa nabytego !!!
tesa1959 / 2011-10-31 13:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wielu ludzi ma sprane mozgi !!!

Widać po Tobie, jak bardzo.
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 09:49


Jak sie komus cos zarabie i sie juz to cos ma, to tez
nabywa sie do tego prawo ???

Prosimy o następne pytanie. Tym razem, jeśli to możliwe mądre.
tesa1959 / 2011-10-31 13:46 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Od kogo żądasz mądrego pytania??? :)
deba / 79.191.190.* / 2011-10-31 15:30


Jak sie komus cos zarabie i sie juz to cos ma, to tez
nabywa sie do tego prawo ???

Od reformatora. Ale to już bylo dawno. Pewnie polecial reformować.
tesa1959 / 2011-10-31 15:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Wiedziałam od kogo, ale moje pytanie nie dotyczyło osoby jako takiej, ale jej inteligencji.
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 07:30
Nalezy bezwzglednie oZUSowac wynagrodzenie swietych krow:
sedziów, prokuratorow, ....
andy2024 / 83.18.109.* / 2011-10-31 07:22
brakuje jednej poważnej informacji w tym artykule - jak wygląda wypłacanie rent w porównaniu do uzyskiwanych składek i to czy państwo dotuje zus z tytułu rent czy po prostu wcześniej zus "przesuwał" nadwyżki ze składki rentowej na wypłatę emerytur.
Z tego co pamiętam z ostatnich informacji na ten temat to wpłaty i wypłaty rentowe się bilansowały więc nie ma potrzeby podnoszenia tej składki.
A jeśli jest to jednak podatek to proponuję zaskarżyć państwo polskie do trybunału, że podatek nie nazywa się podatkiem (a tak powinno być).
Dobrze myślą / 83.14.19.* / 2011-10-31 07:17
to przecież logiczne.
1999 / 87.64.24.* / 2011-10-31 07:12
Biednym zyje sie coraz gorzej. Nalezy jak najszybciej zwiekszyc kwote wolna od podatku dochodoego do 25% sredniego wynagrodzenia krajowego.

Aby ulzyc biednym rolnikom, trzeba zamienic podatek rolny na dochodowy.
Dla bogatych rolnikow i zamozniejszych pracownikow ze sfery pozarolniczej wprowadzic progresje w dochodach. Zlikwidowac instytucje samozatrudnienia.
1999 / 87.64.24.* / 2011-10-31 07:46
Errata:
Dla bogatych rolnikow i zamozniejszych pracownikow ze sfery pozarolniczej wprowadzic prawdziwa progresje podatkowa od dochodow.
1999 / 87.64.24.* / 2011-10-31 07:24
Obecnie kwota wolna od podatku wynosi 34 zl na miesiac.
squun / 78.133.227.* / 2011-10-31 06:52
w kraju w którym czy się stoi czy się leży emerytom się należy, nigdy nie będzie dobrze!
Ustachy / 77.115.3.* / 2011-10-31 07:41
Najlepiej wszystkich emerytów wytruć!
dfvdsx / 109.74.97.* / 2011-10-31 08:59
z tego co widać niedługo nie będzie refundacji leków dla przewlwkle chorych więc problem rencistów sam się rozwiąże jak poumierają
1999 / 87.64.24.* / 2011-10-31 07:36
squun,
Podyskutuj na ten temat ze swoimi krewnymi - emerytami.
eksia / 83.16.181.* / 2011-10-31 09:05
Skrajne biało-czarne widzenie rzeczywistości jest groźne. A co do emerytów to warto porozmawiać z emertami, którzy dostali je np. po 15 latach, to całkiem spora grupa ludzi. Emerytury mundurowych, pomostowe, wcześniejsze emerytury. Co o tym myślicie szanowni państwo? Jest to w porządku, czy może nie w porządku. Ja nie mówię o 70 latku czy 80 latku przymierającym głodem i nie mającym na leki, tylko o stosunkowo młodych i potencjalnie produktywnych ludziach...(?)
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 09:25
System emerytalny w Polsce jest systemem zlodziejskim !!!
Ostatnio wydalo sie, ze prokurator w stanie spoczynku, ktory poszedl na wczesniejsza emeryture otrzymuje kilkanascie tysiecy emerytury na miesiac!!!

Niezly interes !!! przyzna kazdy.
Czy ktos ma wiedze jakie emerytury dostaja sedziowie ???
Wiadomo, ze sedziowie, prokuratorzy, ... nie odprowadzaja skladek na ZUS a dostaja bardzo wysokie emerytury. Jak myslicie, kto im te emerytury finansuje ???
hryniu / 2011-10-31 10:13 / Bywalec forum
Problem tkwi w całej konstrukcji i funkcjonowaniu wypłat emerytur. Ten kto podpisał uregulowania dające możliwość przechodzenia na emeryturę wojskowym po 15 latach jest okradaniem państwa\!!! Młody facet po 15 latach służby nawet nie odrobił tego co państwo w niego zainwestowało. Przecież nikt im nie każe cały czas latać po poligonie - doświadczenie takiego żołnierza po 15 latach jest bezcenne - a tak ma on wszystko w d... odchodzi z woja i jest ustawiony... Ale prawda jest taka że w kraju w którym średnio co 2lata jest jakaś kampania wyborcza (sejm,samorzad,prezydent) nie dojdzie nigdy do głębokich reform bo wszyscy się boją o kampanie, i tak w kółko...... a wybory powinny być w tym samym momencie wszystkie jednego roku!!! i byłoby taniej i prościej...
eksia / 83.16.181.* / 2011-10-31 09:40
Masz rację, że ten kto nie odprowadzał składek nie powinien korzystać z tak intratnej emerytury, ale naprawdę jesteś pewien,że ktoś kto pracował jako gryzipórek i był mundurowym jest uprawniony do wcześniejszej emerytury tylko dlatego,że nosił mundur. Czym to się różni od emerytur sędziów i prokuratorów, które tak bardzo Cię bulwersują? Według mnie niczym. Tak samo niezasłużone profity. I żeby ktoś sobie nie pomyślał,że mam na myśli żołnierzy, który byli w Afganistanie czy policjantów antyterrorystów. Im nie tylko emerytura ale i renta się należą. Mówię o biurokratycznej machinie służb mundurowych uprawnionej do wcześniejszych emerytur.
squun / 78.133.227.* / 2011-10-31 12:21

który byli w Afganistanie czy
policjantów antyterrorystów. Im nie tylko emerytura
ale i renta się należą


nie prawda że emerytura im się należy! Mogą dostać wyższą pensję, dodatek za misję, premie za wyniki itp. ALE emerytura nie powinna być przywilejem !!!!!
Ile kto odłożył tyle powinien dostać! i koniec!
reformator / 213.146.43.* / 2011-10-31 10:03
czytaj uwazniej, jest tam ...
eksia / 83.16.181.* / 2011-10-31 09:51
Zadłużenie Grecji w jakimś stopniu jest wynikiem nieracjonalnego rozdawnictwa emerytalnego(Oczywiście nie tylko to jest przyczyną). Ale miło było popatrzeć jak wypasione domy mają w Grecji emeryci. Skoro można zbudować dom na kredyt w nadziei,że się go spłaci z emerytury to chyba coś jest nie tak...Myślicie,że w Polsce mało jest osób,które takie założenie zrobiło? Ja znam wiele takich osób.
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy