Forum Forum inwestycyjneFundusze

Zaczynamy zakupy ??? - wasze opinie i propozycje

Zaczynamy zakupy ??? - wasze opinie i propozycje

maciejk / 195.116.0.* / 2008-10-14 07:26
Poproszę o propozycje i opinie do pytania w temacie. A może jeszcze za wcześnie na zakupy albo za poźno :(
Wyświetlaj:
chet / 2008-10-19 02:03 / Bywalec forum
Chyba warto kupować spółki które :
a) z dużym prawdopodobieństwem przetrwają ten kryzys i nie zbankrutują.
b) Mają niskie P/BV i niskie C/Z
c) spadły wielokrotnie
W kilkuletnim horyzoncie czasowym być moze dadzą sporo zarobić.
W globalny dołek rzadko się trafia, ale wystarczy być w jego okolicach
lukaszn19 / 2008-10-18 12:51 / Tysiącznik na forum
po tygodniu wiem w koncu na 100% ze moje zlecenie na zakup akcji amerykanskich i obligacji zostalo zrealizowane po cenie z srody to nawet niezle sie trafilo bo to praktycznie sam dolek, zlecenie zlozylem w niedziele wieczorem (aegon)
Zeus52 / 2008-10-18 19:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
No nie upierałbym się przy tym dołku! Mi też "udało się" trafić taki "dołek" na ML5(Skandia). Fakt,że później wzrosło,ale w tej chwili...dawno nie miałem tak sponiewieranego portfela...
lukaszn19 / 2008-10-19 00:07 / Tysiącznik na forum
wiem ze to moze nie byc ostateczny dolek ale zawsze cos gdybym mial mozliwosc z dnia na dzien to juz w tym czasie bym wykonal ze 3 ruchy a tak tylko 1 ale spoko, a portfel jest ok pare dni przed spadkami wlozylem wszystko w pieniezny w postach pisalem o tym chyba na 3 dni przed lawina ale niewazne,a jut przeanalizuje co dalej robic
Zeus52 / 2008-10-19 08:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. Za długi czas realizacji zleceń. Wiesz,co się święci,ale nie możesz nic zrobić...co najwyżej ostrzec innych
max1224 / 2008-10-19 10:12 / Tysiącznik na forum
oj coś mi się zdaje że dobiłeś do punktu w którym byłem w okolicach sierpnia
maciejk / 62.121.71.* / 2008-10-19 11:55
Max, masz może jakiś plan na bieżący tydzień ? Ja siedze w ARKA2 + PIO2 i nie wiem co robić, mam dwa scenariusze 1) Przejść w pieniężne lub 2) Przejść w akcyjne polskie ale który wybrać, obligacyjne się trochę zaczynają sypać - RPP ale co do akcyjnych też nie ma dobrych przesłanek! Więc może pieniężne? Co Ty o tym wszystkim sądzisz? Może masz jakieś plany ?
Zeus52 / 2008-10-19 10:53 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jak dam zlecenie teraz,to realizacja w środę...a nie jestem pewny,co może się do tego czasu zmienić. Oglądam różne wykresy...i tu groźnie...i tam straszno...tudzież co niepewnie. Eee...ech! Nie trzeba było na razie wyłazić ze schowka w pieniężnych
TDI / 78.131.137.* / 2008-10-19 11:09
Mnie tez sponiewieralo:/ szczegolnie ze wiekszosc mam w PIO2 60% a reszta to ML5 i SKAN2, niewiem co zrobic z tym pionierem czy przerzucic do skarbca4, jak myslicie? Slaniam sie do tego zeby trzymac pioniera i czekac na odbicie ale tez juz gupieje z tego wszystkiego wszystko leci na przyslowiowa buzie, a i zapomnialem ze mam tez 15% arki3 kupionej przy poziomie ok 1950 na wig20 (podkusilo mnie)
Zeus52 / 2008-10-19 12:25 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,nie pisałem,bo na TV "Kultura"leciała jednoaktówka:"Gianni Schicchi" Pucciniego...nie mogłem tego odpuścić. Co do portfela,to mam Alianz akcji i DWS akcji...pewnie polecą,ale jak pisałem...ewentualna realizacja w środę. Martwi mnie ML5...od wykresów dla złota też wieje grozą. Na ra...właśnie leci jakiś stary film"Ro.Go.Pa.G."...interesujące wykorzystanie muzyki Belliniego("Casta Diva" z "Normy")...tak słychać w tle..
chet / 2008-10-19 13:59 / Bywalec forum
Fundusze są zbyt ciężkie i bezwładne by grać na nich krótkoterminowo.Zwłaszcza przy obecnych wachaniach.Dasz zlecenie w pn. na dużych wzrostach, a realizacja będzie w środę na dużych spadkach..To bez sensu.
Zeus52 / 2008-10-19 15:27 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zwykle,gdy sytuacja jest bardziej klarowna na wskaźnikach, też daje się co nieco przewidzieć do przodu...ale teraz wszystko dzieje się zbyt szybko.za duża zmienność! W tym punkcie zgadzam się całkowicie. Pograć na fundach jednak czasami można,ale potrzebne są przynajmniej 1-2 tygodniowe ustabilizowane ruchy cen,a nie huśtawka. Ostatnio nie bawię sie w"grę"fundami na krótki termin,jednak wszystko zapowiadało duży wyskok ML5. Posługując się wskaźnikami udało się wyczaić dokładny dołek na XAU. Nie tylko Stochastik,ale MACD także wykazywał wtedy bardzo pozytywną dywergencję(i to bardzo!),RSI...rynek wyglądał na raczej wyprzedany. Owszem po udanych tanich zakupach podskoczyło pięknie...ale jednorazowo i... zaczęły się zjazdy. Czyżbym coś przegapił? Sprawdzałem dość wysokie obroty na niektórych spółkach złota...ktoś je jednak skupuje...a cena spada...niektóre,jak tak dalej pójdzie zaliczą sie do spółek groszowych(czy może raczej"centowych").Uprzedzam ewenualny post: widziałem wykresy dla złota i XAU(Elliot Waves)...gdyby miały się sprawdzić,to wiele spółek musiało by być po wartości księgowej,lub niżej! Spółki złota? W tym czasie? Czegoś nie rozumiem? Może ktoś oblatany w ekonomii się wypowie. Siedziałem zwykle w wykresach i dotąd jako tako sprawdzało. Gdzie tkwi błąd? Co pominąłem?
lukaszn19 / 2008-10-19 18:02 / Tysiącznik na forum
moim zdaniem rynek nie byl wyprzedany w momencie kiedy zdecydowales sie wejsc w zloto drugi raz co prawda stochastic dal syg kupna ale to bylo 50% wyprzedania tylko i gdy slabe rece kupowaly silne rece wiedzialy ze to ich szansa, ruch starych lisow (joe dinapoli ma w swojej ksiazce caly rozdzial o takich sytuacjach a ta byla ksiazkowa) juz pisalem ze TY mnie popchneles w strone dokladniejszego przyjrzenia sie stochastic a MACD iealnie z nim wspolgra pzd
Zeus52 / 2008-10-19 21:13 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeszcze jedna sprawa,piszę żeby sprawdzić,czy się dobrze rozumiemy. Ja cały czas piszę nie o wejściu w samo złoto(nie mamy w Skandii takiej możliwości...nie wiem,jak jest u Ciebie?),ale w fund spółek wydobywczych złota. Dlatego piszę o wykresach dla indeksu spółek złota(XAU). Być może wyjaśnienie jest niepotrzebne,może mówimy o tym samym,ale ...tak dla pewności,ponieważ użyłeś określenia"wejść w złoto)...czy to był tylko taki skrót myślowy? A jeśli myślimy o tym samym,to co sądzisz o najbliższej przyszłości,patrząc na wykresy XAU? Pzdr
lukaszn19 / 2008-10-19 21:31 / Tysiącznik na forum
o widzisz ja pisalem o wykresie gold myslalem ze tym sie sugerowales kupujac fundy ML
Zeus52 / 2008-10-19 21:41 / 10-sięciotysiącznik na forum
Gold też obserwowałem,ale bardzo często spółki wydobywcze idą rozbieżnie w stosunku do gold(to też akcje). Obserwuję zwykle wykresy Filadelfia Silver&Gold Index...symbol $XAU na stronie:stockcharts.com Zobacz i powiedz,co Ty na to? Pzdr
lukaszn19 / 2008-10-19 22:14 / Tysiącznik na forum
oki na AUX MACD wogole nie dal syg kupna (to nawet klarowniej niz na gold) a stochastic sam nie jest tak dobrym wskaznikiem poniewaz wlasnie daje za duzo sygnalow a dobrym syg jest jak daja je obydwa wskazniki a ja dotego dokladam popziomy fibo i jak wszystko sie zgra to jest kombajn $$$$$$
Zeus52 / 2008-10-19 23:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
MACD nawet powiedział bym,że nie ma na to ochoty,natomiast Stoch. wszedł,mówiąc po piłkarsku,szczurem pod dywan i może tam sie jeszcze poobijać. Ale jeśli dodać czas na realizację zlecenia...to sytuacja staje się baa...ardzo niezręczna! Gdyby choć piątkowa świeca była bardziej wyrazista...zapowiadało się w czasie sesji,że będzie malutki korpus z długim cieniem dolnym...niestety,pod koniec byki trochę odpuściły...no i wyszło to,co widać. Jak Ci się jeszcze chce,to zobacz. Pzdr
Zeus52 / 2008-10-19 23:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na XAU jest coś takiego,że mamy trzy spadkowe świece o coraz mniejszym korpusie,za to z co raz dłuższym dolnym cieniem. Ostatnia,z piątku prawie do końca sesji była doji i gdyby tak zostało,to niczego do pełni szczęścia by nie brakowało. Świece nie zawsze się sprawdzają,dlatego jako filtr przydaje się stochastik...gdy jest w jednej ze stref przedsygnalnych...to powiedziałbym to,co Ty:$$$$$!,nawet mimo MACD,choć bez niego raczej na krótko...tyle co na wyjście. Wiesz już,co mi chodzi po głowie. Problemem jest ten atak niedźwiedzi pod sam koniec sesji w piątek, który zmienił nieco ostateczny wygląd piątkowej świecy...stąd niepewność. Pzdr i dziki,że mogłem pogadać z kimś,kto interesuje się A.T.
lukaszn19 / 2008-10-20 00:41 / Tysiącznik na forum
spoko zawsze chetnie czytam Twoje posty
lukaszn19 / 2008-10-19 22:32 / Tysiącznik na forum
a co do przyszlosci to nie mam wykresow AUX na progran fibotrader to ciezko powiedziec w ktora strone pojdzie zloto (krotko terminowo, dlugo i sredni obstawiam spadki) poniewaz stoch i MACD to tylko dodatki do mojej analizy glowny punkt to wzniesienia fibo a dobry inwestor to nie ten co sie nie myli (bo takich nie ma) tylko ten co wyciaga wnioski z bledow
Zeus52 / 2008-10-19 22:48 / 10-sięciotysiącznik na forum
Trzeba będzie cofnąć się w czasie i jeszcze raz zbadać wszystko...jedno jest pewne...sam to pisałem-że sytuacja dla XAU nie jest tak"czysta",jaka była we wrześniu-a mimo to...no cóż...podatek od pazerności. To podstawowy błąd,ale wykresy też trzeba sprawdzić. Dzięki Pzdr
Zeus52 / 2008-10-19 18:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
Faktycznie we wrześniu RSI był poniżej 30,natomiast przy ostatnim wejściu około 35-40, rynek w tym momencie był bardziej wyprzedany,niż wykupiony,ale próbując przewidzieć kierunek zmian"parcia na akcje"posłużyłem się stochastik RSI i...niestety teraz,po ponownym sprawdzeniu,okazuje się,że błędnie go odczytałem...St.RSI wyraźnie wtedy pokazywał(13.10.08),że RSI powinno,wbrew moim oczekiwaniom,wzróść. Będzierz wiedział,o co chodzi.
Zeus52 / 2008-10-19 20:52 / 10-sięciotysiącznik na forum
To,co napisałem powyżej dotyczy decyzji dokupienia ML5 w poprzedni weekend...z tym należało poczekać dłużej. Jeśli chodzi o zakup części ML5 6.10.08 to wtedy RSI był na poziomie 30,więc rynek...no,może nie krańcowo,ale był wyprzedany,a Stoch.RSI utworzył nawet ładny podwójny dołek. Zauważ,że coś w tym było,bo mieliśmy później piękną białą świecę,tak samo tydzień później 2 mniejsze,jednak XAU zabrakło później sił do kontynuacji ruchu. Możliwe,żeby te krótkie jazdy w górę były wynikiem zadziałania automatycznie uruchomionych zleceń zakupu...!?
lukaszn19 / 2008-10-19 21:37 / Tysiącznik na forum
klasowi gracze dzialaja jak automaty i wiedza z gory jak sie zachowac w danej sytuacji i wtedy na zlocie wydoili ile sie dalo i teraz kazdy ruch to kilka razy wieksze ryzyko przy tej zmiennosci i to co sie zarobi latwo 2 razyszybciej oddac
Zeus52 / 2008-10-19 22:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś mi nie daje spokoju,a może to być to,czego nie wziąłem pod uwagę zajmując się tylko wykresami dla XAU.Co w ogóle mi umknęło,bo to raczej należy do fundamentów,a nie A.T..dlatego się tym nie interesowałem.Choć dla wielu dane makro,kłopoty instytucji finansowych,pewne decyzje polityków,czy banków centralnych mogą być zaskoczeniem,to zwykle takie rzeczy są już ujęte w cenach i wykresach(plotki,przecieki poufnych informacji).Jednak możliwe,że nie tym razem...czy zdarzyło się coś nietypowego ostatnio,czego nikt się nie mógł spodziewać? Po prostu tak sobie głośno myślę. Może ktoś spojrzy na to od strony fundamentalnej? Pzdr
lukaszn19 / 2008-10-19 22:47 / Tysiącznik na forum
strona fundamentalna dolar up zloto down a z takich wydarzen na dniach to raczej nic nie rzucilo mi sie w oczy
Zeus52 / 2008-10-20 00:05 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ujemna korelacja dolara ze złotem jest ogólnie znana,chodzi mi o coś zaskakującego,co w żaden sposób nie mogło być ujęte wcześniej w wykresach...cięcia stóp?...ale to chyba powinno zadziałać odwrotnie?
Zeus52 / 2008-10-19 21:54 / 10-sięciotysiącznik na forum
To też dotyczyło spółek,bo ze złotem były trochę inne ruchy. Pamiętasz...to,o czym piszesz, było widoczne na wykresach dla samego złota(i to 2 razy)...wtedy,we wrześniu,gdy udało się zwiać z ML...windowali wtedy złoto do góry,aż miło,choć było wiadomo,że musi spaść... nie było w wykresach nic,co by uzasadniało takie jazdy w górę...te wysokie"piki"...ha,ha...wtedy się udało...miło w obecnej sytuacji powspominać!
Maxpein23 / 91.205.88.* / 2008-10-16 16:32
Teraz czas uciekać z akcji giełda leci na łep na szyję lepiej inwestować w złoto lub srebro ewentualnie w srebrne monety na tym jeszcze można zarobić ewentualnie zakup obcej waluty bo złotówka cały czas traci na wartości.
PAW. / 149.156.233.* / 2008-10-16 13:15
Moja propozycja na spekulację to kupno dużej ilości CHF - zakladam że z uwagi na zmniejszona podaż miedzy bankami kurs średni CHF do PLN oderwie się od kursu EUR/PLN i i podejdzie na 2.55 -2,60 zł/1 CHF czyli dla kredytobiorców kurs kupna ok. 2,45-2,49 a kurs spłaty już zaciągniętych kredytów w CHF po 2,65- 2,70 zł za 1CHF...
Banki mające dużą ilość kredytobiorców którzy brali kredyty we frankach bedą teraz pozyskiwać złotówki, bo ludzie zaczynają uciekać im z depozytami i ograniczają kredyty na kartach czy w ROR-ach...
keyser soze / 213.158.196.* / 2008-10-15 16:14
mąka, kasza, konserwy, makaron..., no i jabłka teraz tanie....
brzęczyszczykiewicz / 2008-10-15 20:52
Zapomniałeś o cukrze
W takich sytuacjach zawsze najlepiej schodził cukier :)
TDI / 78.131.137.* / 2008-10-15 18:19
hahaha to było akurat niezłe wtrącenie do dyskusji, uśmiałem się jak głupi:)
$$$$$$$$$$$$ / 83.14.70.* / 2008-10-15 11:16
a co myślicie do powrotu w surowce ??
Pilsener / 2008-10-15 12:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Byłem od dwóch lat sceptyczny jeśli chodzi o: surowce, nieruchomości czy BRIC. Ja bym szukał czegoś innego - czego? Trudno powiedzieć.
lukaszn19 / 2008-10-16 02:25 / Tysiącznik na forum
ja dalej pozytywnie szczegolnie na jutrzejsza sesje, gorne wsparcie 9 000 a czarny scenariusz pozostaje 7 400
lukaszn19 / 2008-10-16 23:34 / Tysiącznik na forum
dzis jest 8 979 b.blisko bylo moich wyliczen i b.dobrze ze pozytywny scenariusz sie sprawdzil, a za godz beda dane na bossa.pl i znow analiza
przeczekamy / 62.111.141.* / 2008-10-15 15:19
....za kilka lat będzie taniej :-)
skandia_xxx / 195.116.0.* / 2008-10-15 13:16
Dzisiaj obniżka wig20 więc może małe co nieco? Co o tym myślisz?
max1224 / 2008-10-15 13:53 / Tysiącznik na forum
ja tam poczekam na nowy dołek
a będzie oj będzie
maciejk / 62.121.71.* / 2008-10-15 15:48
Max, mam pytanko dalej trzymasz się obligacyjnych polskich czy może wskoczyłeś w pieniężne, pytam bo chyba jeszcze trochę trzeba zostać w bezpiecznych :(
$$$$$$$$$$$$ / 83.14.70.* / 2008-10-15 11:31
skusiłem się - złoto 100%
Zeus52 / 2008-10-18 19:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja też!.....trochę przedwcześnie...ale poczekam...teraz nic innego nie pozostaje!
max1224 / 2008-10-15 09:55 / Tysiącznik na forum
no dobrze przyznam się kupiłem...
domek na kółkach na moją działeczkę, którą kupiłem na początku roku
ponadto akumuluję cały czas środki narazie w bezpiecznych i cierpliwie czekam
pisałem Zeusowi że inwestowanie na tydzień dwa jest czasochłonne, wyczerpujące,
odpoczywam w oczekiwaniu na średniotermionowy trend
LdN / 2008-10-15 10:15 / Bywalec forum
Jak już mamy pisać o takich bzdurach to moją ostatnią inwestycją są Diamenty (HTC) ;)
max1224 / 2008-10-15 10:34 / Tysiącznik na forum
lepiej czasem pobzdurzyć niż w inwestycjach umoczyć ;-))
Zeus52 / 2008-10-15 20:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max! Czy ja dobrze widzę,bo wydaje mi się,że doszedł nam nowy fund do składu o nazwie skróconej SKAN5. Czy może nie zauważyłem go wcześniej?
max1224 / 2008-10-15 23:33 / Tysiącznik na forum
był był alternatywa ml2 też giełda amerykańska
Zeus52 / 2008-10-16 06:40 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko trochę inny benchmark...głównie S&P500. A co o nim sądzisz?
max1224 / 2008-10-16 08:11 / Tysiącznik na forum
też miał dobre momenty tyle że ciężko było mi znaleźć bezpośrednie notowania teraz mam ale jakośtak myśląc o giełdzie amerykańskiej to pierwsza myśl ml2
LdN / 2008-10-15 10:58 / Bywalec forum
No tak mniej więcej. Powinno jeszcze spaść (do 1600 pkt.), ale jakoś nie wytrzymałem i wystawiłem dzisiaj małe zlecenia na zakupy.
$$$$$$$$$$$$$$ / 83.14.70.* / 2008-10-15 09:53
no i znowu nastał marazm ludzie nie wiedzą co robić, siedzę 100% w rosji - trzeba będzie uciekać od Akcji, teraz dolary mogą dać zarobić - już dały mi ok 20 %
Grzegorz77 / 89.78.134.* / 2008-10-14 22:42
Witam ,tak czytam was panowie i staram sie czegoś nauczyć . Teraz mam pytanie co do ML5 ponieważ też mam go troszke . Zastanawiam sie jak długo go trzymać a raczej co będzie sygnałem do wyjśćia z niego ?Pozdrawiam.
Sopelos / 195.150.50.* / 2008-10-15 22:05
Witam Ml5 - cena złota nominowana w USA -dolar rośnie i złoto rośnie. Wyjście z inwestycji w przeliczeniu ok.1200 -1300 $ po najniższym kursie 2.03 czyli ok.2600 zł uncja.A na dzień dzisiejszy jest .2.68 *856 =2227 czyli mamy jeszcze do wierzchołka ok 373 zł A potem spora korekta - gdzie nastąpi realizacja zysków. moim zdaniem...
LdN / 2008-10-14 16:25 / Bywalec forum
Ja się jeszcze wstrzymam.
Pilsener / 2008-10-14 08:22 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jeśli chodzi o GPW - W20 jest zdominowany przez spółki surowcowe, banki i firmy developerskie - a te sektory są najmocniej dotknięte kryzysem, więc inwestorzy spodziewają się gorszych wyników tych spółek. Ja bym z małymi zakupami poczekał na publikacje wyników - w tym tygodniu poznamy także wiele istotnych danych makro. A duże zakupy odkładam na koniec roku lub dłużej - miałem kupić, gdy W20 wyraźnie zjedzie poniżej 1900 i tego się trzymam - zakupy oczywiście rozłożę w czasie, zmodyfikuje też koszyk, wszystko zależy od tego jak zjedzie, kiedy, w jakiej atmosferze.... nie jest wykluczony nawet spadek W20 do 1600-1700, ja zalecam ostrożność. Sami widzicie, że spadki na GPW co prawda nie były rekordowe, ale poniedziałkowy wzrost mizerny - dalej sprzedawno KGHM i PKO, co źle wróży na bliską przyszłość.
skandia_xxx / 195.116.0.* / 2008-10-14 08:10
Max, Zeus, Lukasz .... nic nie doradzicie ?
lukaszn19 / 2008-10-15 03:47 / Tysiącznik na forum
ja do obecnej sytuacji jak sie da zauwazyc jestesm nastawiony pozytywnie (o mozliwosci odbicia pisalem z maxem chyba juz w czwartek ale w tedy jescze nie mialem pewnosci i obserwowalem a juz jak bylem pewny to i tak po fakcie z tymi transferami, jak wroce do polski napewno zaloze konto maklerskie alr to inna bajka) jest ze duzo pozytywnych sygnalow i na roznych wskaznikach mozna zaobserwowac ze odbija srednioterminowo, pewnie do wyborow w usa licze ze wtedy juz sie uksztaltuje jakas formacja i wskaze droge co dalej narazie takie formacje sprawdzaja sie bezblednie, co do najblizszej sytuacji to teraz buduje sie 1 ramie formacji , najdlulzej do 10 000 ale ciezko dokladnie powiedziec i potem ze 2-3 dni korekta i znow silne rece przejma akcje, ja kupilem najszybciej jak mogle ale to i tak za puzno (transfery) ale dokupie na korekcie a co dalej ...... potrzeba mi troche wiecej swiec na DJI i znow analiza fibo i wyznaczanie oporow (dla mniej zaawansowanych polecam dokladne zapoznanie sie z takimi narzedzmi jak stochastic i MACD , stosowanie ich jedniczesnie daje b.dobre wyniki i podpowiem ze nalezy patrzec na stochastic jak na slabe rece a MACD silne, wpadlem na to dzieki Zeusowi)
Zeus52 / 2008-10-15 19:51 / 10-sięciotysiącznik na forum
To raczej Twoje spostrzeżenie,bo ja w ten sposób bezpośrednio nie pisałem,ale jakże trafne!
Zeus52 / 2008-10-14 20:23 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co mam doradzać...? Może jestem już nudny,ale powtarzam,to samo co miesiąc temu...dokupiłem(realizacja dzisiaj). A co...? To wszyscy i tak chyba wiedzą. Podpowiem,że ma teraz już same akcyjne,w tym około 25 z GPW...reszta...wiadoma! I zaznaczam,że sny mam spokojne.
LdN / 2008-10-15 09:37 / Bywalec forum
To może i ja pomimo całego swojego sceptycyzmu coś jednak kupię ?
Zeus52 / 2008-10-15 19:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Raczej tego bym nie doradzał. Ja to zrobiłem(ML5),ale to też akcje i lecą...nie wiem,czy nie zrobiłem błędu znowu przedwcześnie wychodząc z ukrycia w pieniężnych. Oglądając wykresy dla S&P500 i NASDAQ(max też je widział) po prostu włos( co prawda nieliczny)zjeżył mi się na głowie...jeżeli by to miało się sprawdzić...brrr! Może się pośpieszyłem..już nic nie wiem,a na dodatek w najbardziej krytycznym momencie ten brak czasu. Nawał pracy taki,że.."świątek,piątek i niedziela" pzdr
LdN / 2008-10-15 20:43 / Bywalec forum
Po ptokach, wystawilem zlecenia. Powinny zrealizować się po jutrzejszym kursie który będzie dość niski - USA lecą na łeb więc do południa nasza giełda też będzie dołować. Zrezsztą moje 1600 pkt. już blisko, a więcej raczej nie spadnie.
Zeus52 / 2008-10-15 21:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
A co kupiłeś?
LdN / 2008-10-16 03:43 / Bywalec forum
Po równo wszystkiego co już mam.
Zeus52 / 2008-10-16 06:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wygląda na to,że ta huśtawka jeszcze potrwa...już tak spokojnie się nie czuję..ale na razie jeszcze zżera to,co we wrześniu przybyło..mogłem jednak poczekać z wejściem,bo chyba jeszcze tąpnie...nie mówię o dzisiejszym dniu,ale tak z tydzień mogłem się wstrzymać
LdN / 2008-10-16 17:42 / Bywalec forum
No cóż, czasami gubi nas niepewność/zachłanność. Niby mam pewność, że jeszcze musi spaść a z drugiej strony ...
max1224 / 2008-10-16 20:52 / Tysiącznik na forum
dobrze byłoby złapać dołek ;-)
Zeus52 / 2008-10-16 21:07 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale to jeszcze nie ten dołek...teraz jak na huśtawce,bujniemy się znowu z 7-8% do góry.
max1224 / 2008-10-16 23:33 / Tysiącznik na forum
i dlatego czekam choć jest chyba blisko
Zeus52 / 2008-10-16 19:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ot cała prawda!
max1224 / 2008-10-16 20:54 / Tysiącznik na forum
znam ten ból i choć mnie strasznie korci postanowiłem jeszcze poczekać
tym razem przynajmniej nie ma histerii zakupów
max1224 / 2008-10-14 10:56 / Tysiącznik na forum
jak widać jesteśmy teraz najsłabszym rynkiem a napewno jednym z najsłabszych choć o wiele mocniejszym niż Rosja
załapanie się na te 2 dni wzrostów wymagało idealnego trafienia ale nie wiem czy jest ktoś kto kupował fundusze akcyjne we środę lub czwartek (to dawało możliwość zakupu po wycenach piątkowych)
jeśli zaś ktoś miał wcześniej to łyknął te 8 - 9% spadków i wczorajszy wraz z dzisiejszym wzrostem daje mu ledwie ponad połowę odrobienia strat z piątku o wcześniejszych nie wspomnę
no a teraz wielce prawdopodobna chęć realizacji zysków przez day traderów połączona z kolejną może niewielką ale jednak falą umorzeń ju przez załamanych funduszowców daje powody do kolejnych spadków generalnie na zachodzie od -10% do ponad10% wzrostów jest objawem totalnego zagubienia inwestorów i dopóki rynek sie nie uspokoi ja raczej zostanę poza rynkiem
PS. never say never
ostateczna decyzja ok. 15:30 po prześledzeniu wykresów
Zeus52 / 2008-10-14 20:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Max! Oglądałeś wykresy na stronie,którą podrzuciłem na forum? Poniedziałek(NASDAQ,S&P500)...wynik prawie idealny! Tylko,że jeśli ciąg dalszy będzie w ten rytm,tooo...ciąg dalsz sobie dopisz
max1224 / 2008-10-14 20:47 / Tysiącznik na forum
wykresy widziałe a jakże a moje zdanie jest powyżej
Zeus52 / 2008-10-14 21:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
S&P500 około 750,jeśli dobrze pamiętam,czyli poziom z 2003r. i to kwestia tygodnia.
Zeus52 / 2008-10-14 21:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Próbuję się wbić na tę stronę jeszcze raz,ale mi nie wychodzi. Wyskakuje mi ciągle,że mam się zalogować. Może wyczerpałem limit bezpłatnych wejść??? Ale to,co zapamiętałem nie nastraja optymistyczniie. Właściwie to już dzisiaj powinna być taka sama jazda,jak w poniedziałek,tylko na minus,a jak nie dziś to na dniach!
Zeus52 / 2008-10-14 21:47 / 10-sięciotysiącznik na forum
Wbiłem się na stronę.Chwilowe kłopoty były chyba z powodu uaktualniania danych.
maciejk / 62.121.71.* / 2008-10-14 15:46
Podjąłeś już jakąś decyzję ???
max1224 / 2008-10-14 17:19 / Tysiącznik na forum
napisałbym
zobacz na nasdaq
maciejk / 62.121.71.* / 2008-10-14 21:49
Dzięki za pamięć. NASDAQ - szok! Czyli nie pozostaje nic jak czekać w obligacyjnych ?
Zeus52 / 2008-10-14 22:26 / 10-sięciotysiącznik na forum
ML5 odrobił dziś wczorajszy spadek(+4%z kawałkiem),za to ML6 nieźle sobie poczyna,dzisiaj dołożył znowu+ 9%! Co do S&P500 i NASDAQ nie chciałem nic pisać w weekend,sam nie dowierzałem,dlatego wolałem podać stronę,żeby każdy sam mógł to odcenić...ale jeśli sprawdzi się ciąg dalszy,to chyba masz rację co do obligacji. Ja akurat siedzę w ML5 i 25%GPW i specjalnie nie narzekam. Trochę mi zjadło,ale to 50%wcześniejszego zarobku z września. Wyglądało to groźnie w tabelach,ale wzrost dolara spowodował minimalne straty w portfelu. Większy uszczerbek miałem z powodu tej części portfela w GPW niż ML5. Teraz jeszcze mi przybyło tego ostatniego. Na ra.
maciejk / 195.116.0.* / 2008-10-14 11:00
Rozumiem, że narazie jesteś w obligacyjnych polskich ?

Proszę daj znać przed 15.30 jak zmienisz zdanie :)
czestochowianin / 2008-10-14 08:36 / Bywalec forum
Czy to już czas ? Na zakup - oczywiście ;)
Gdzie można kupić bez opłat ?
pchelek / 2008-10-14 14:32 / Tysiącznik na forum
za wczesnie moim zdaniem - jeszcze moze byc bum !!!!!
Zeus52 / 2008-10-14 20:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
I raczej będzie!
pchelek / 2008-10-15 13:49 / Tysiącznik na forum
w kopalni zlota bylem - ale brylki zabezpieczone - nie do zajumania - brylki po 4 kkg i troche mniejsze - w jednej gablocie to zlota bylo na jakies 200 tys $ - i monety zlote - cale stoosy oj by sie ..............
Zeus52 / 2008-10-15 19:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
A w której byłeś? Może Newcrest Midning?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy