Forum Polityka, aktualnościKraj

Zadłużeni we frankach tworzą Stowarzyszenie Kredytobiorców Hipotecznych

Zadłużeni we frankach tworzą Stowarzyszenie Kredytobiorców Hipotecznych

Wyświetlaj:
hgj / 46.204.54.* / 2015-02-15 17:42
Popieram i jeszcze raz popieram. Mówimy dosyć bankowym oszustów i nierobom rządowym siedzącym w kieszeni prezesów tej całej bankowej sitwy! Mnie nabrali na polisolokate ale to mała kwota stosunku do ludzi którzy maja kredyty w CHF '
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Mama504 / 178.36.143.* / 2015-02-15 17:39
Inne kraje potrafily sobie poradzic z mafia bankowa i przewalutowaly kredyty frankowe. W polsce rzad wspolpracuje z lichwiarskimi bankami i chroni oszustow.
TomaszBak / 192.28.65.* / 2015-02-15 17:53
Bo u nas jak zwykle brak dobrej woli i checi pomocy spoleczenstwu. Ci u koryta boja sie, zeby nie naruszyc dobrych ukladow z korporacjami bankowymi.
fgh / 46.204.54.* / 2015-02-15 17:09
Powodzenia!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ghf / 46.204.54.* / 2015-02-15 17:09
Najwyższą pora aby zjednoczyć siły i walczyć. Dość bankowych oszustw. Ja spłacać kredyt zlotowkowy i w euro i w obu przypadkach bank zarabia nanie grube pieniądze
Pora powiedzieć stop. I nawet wybiorę się na pikiete 28 bo porostu popieram. A co robi nasz rząd w tej sprawie robi szum i nic nie robi jak zawsze.!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dg / 46.204.54.* / 2015-02-15 17:04
W Chorwacji czy na Węgrzech potrafiono rozwiązać problem franka, dlaczego u nas nie można tego zrobić? Bo ktoś pod stołem dostał w łapę od prezesów bankowców! Mam 61 lat swoje kredyty juz posplacalem ale popieram inicjatywę walki z bankami i ich kontroli. koniec z zlodziejskimi praktykami i oszustami bankstrrami! I pora na nowy rząd!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ghj / 46.204.54.* / 2015-02-15 16:59
Ja przez Kredyt w CHF musiałem emigrowac! Jak rząd nic nie zrobi te te pozostałe 700 tys * 2 lub 3 bo chodzi zazwyczaj o młode rodziny czeka taki sam los! Ciekawe kogo wtedy będzie tyral na wasze Poselskie wypłaty, auta, wyjazdy. Rządowi przypominam są wybierani przez naród a nie prezesów banków. Frankowicze powodzenia ja juz do tego chorego kraju nie wrócę
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tulla / 192.28.65.* / 2015-02-15 17:50
Tez sie nad tym powaznie zastanawiam... Chyba zostawie to super szczescie w postaci 48m2 warte obecnie jakies 550-600 tyś zł. Bank chyba powinien sie ucieszyc, ze taka kasa mu wpada, a jak sprzeda bedzie mial jeszcze dodatkowy zysk ;))
A ja.. a ja sobie rozpoczne spokojnie zycie w innym kraju, bardziej dbającym o swoich obywateli.

Własnie ostatnio uswiadomiłam sobie 2 rzeczy:
1/ jestem mloda, pracowita, tzw klasa wyzszych specjalistow - jakos nie mam obawy, ze za granica sobie nie poradze

2/ nic mnie tu nie trzyma..
- praca - spokojnie znajde wszedzie
- wypracowana dotychczas emerytura - hahahaha :) no własnie.. bez komentarza - w krotszym czasie gdzie indziej, odkladajac chociazby w skarpete dostane podobnie/wiecej
- kredyt.. - ach! no przeciez z tego powodu wyjezdzam :)

3/ rodzina - biore ze soba, wlacznie z dziadkami. Emeryture za gramanica moga stad dostawac, a tam sobie jeszcze przynajmniej dorobia, pozwiedzaja, pożyją, no i rodzina razem bedzie.

Pewnie nasi rzadzacy mysla sobie, ze wiele osob tak tylko gada... haha :) otoz nie.

A banksterzy.. coż - sadzic sie mozemy nawet z zagranicy moi drodzy :)
dłużnik / 83.9.178.* / 2015-02-15 17:40
To nie wracaj! Dlaczego rząd, a więc my, podatnicy mamy spłacać długi frankowiczów? Nie wiedzieli co podpisują? Jak do tej pory mieli lepiej niż ja, zadłużony w złotówkach, to zacierali ręce, a teraz wielkie halo! Co do wysokości oprocentowania i spread'u, to się zgadzam, że jest lichwiarski, ale nigdy na wsparcie finansowe z budżetu państwa! Ogólnie rzecz ujmując, trzeba zawinąć rękawy i do roboty - i nie mówcie, że jej nie ma. Trzeba tylko chcieć i pomyśleć.
Na marginesie: działania obecnego rządu w wielu kwestiach też mi się nie podoba, ale mówienie o moim kraju, że jest to chory kraj, mnie osobiście obraża, a w szczególności, jak mówi to ktoś, kto się tu urodził, wychował, (może nawet wykształcił za publiczne pieniądze), a teraz pluje we własne gniazdo! Wstyd! Najłatwiej jest utyskiwać i opluwać, zamiast zrobić coś w kierunku poprawy sytuacji.
Stefan324 / 89.71.93.* / 2015-02-15 20:34
dłużnik ... to już było, gadasz jak zdarta płyta, płaci Ci ktoś za to? Nie umiesz czytać czy jesteś mało-rozgarnięty? Podaj chociaż jeden postulat ProFuturis, w którym jest napisane, że chcemy pomocy finansowej od rządu??
.. co do mówienia, że to chory kraj, to fakt, słabe to. Jednak to my kształtujemy ten kraj, o ile się da, a serio, już niewiele się da! Popatrz jak wygląda służba zdrowia, PKP, ZUS, KRUS, huty (a zapomniałem, ich już nie ma ;)), górnictwo (zrobiono spółki, wiesz czym się różni spółka skarby państwa od przedsiębiorstwa państwowego??), lasy państwowe (też chcą spółki, zgadnij dlaczego?). Ech mało wiesz, ale czytaj, nie GW, a wiele różnych źródeł, i nie oglądaj tylko TVN, Polsat, TVP1 itd, oglądaj programy w internecie.
piwonia66 / 93.129.85.* / 2015-02-15 16:56
I bardzo dobrze ze ludzie się nie dają!!! Jest to chore by człowiek spłacając kredyt po 10 latach miał go więcej niż jego wziął i to z nawiązką nieziemską. W kupie siła. Nie będziemy płacić na premie i wycieczki pracowników banków. Wiecie jak Janukowycz skończył? Na złodziejstwie cudzych pieniędzy! Jeszcze raz nie dajmy się i róbmy jeszcze więcej! Jak zapomnimy, wszyscy uznają, że ok wszystko wszyscy akceptują. Ja nie będę zasuwała za granicą, i patrzyła jak cudza trawa rośnie. Co mi z domu jak prawie w nim nie mieszkam bo muszę zap.. ..na franki. Co za psie życie, i po co mi był ten dom?? Jeszcze biedy narobię dzieciom nie da jBoże.
DUCH ŚWIĘTY NIECH WAS OŚWIECI PL / 5.57.160.* / 2015-02-15 16:48
Mój kolega wzioł kredyt we frankach złodziejach w złodziej instytucji 400 tyś zł po 7latach splaty ma do
splaty ok 540 tyś płacił na początku raty ok.1800 zł a teraz placi ok 2500zł CZY TO NIE ZŁODZIEJE
NA POCZĄTKU BANKI ZLODZIEJASZKI SZTUCZNIE WINDOWAŁY ZŁOTEGO DO FRANKA ABY POLACZKÓW ZWABIĆ W SIDŁA A PÓŻNIEJ PAŃSTWO BEZ FABRYK,FIRM POKAZAŁO JAKA JEST
ZŁOTÓWKA DO FRANKA.I MAJĄ DURNYCH POLACZKÓW W KIERACIE WYŻUCANIA PIENIĘDZY NA LATA W BŁOTO.A TO NIE WĘGRY TYLKO KOLESIE CO SPRZEDALI BANKI I WSZYSTKO ZA GROSZE.ALE MY OSZOLOMY DALEJ NA NICH ZAGŁOSUJEMY
zxc_ / 31.6.154.* / 2015-02-15 21:40
wyRZucania.Zanim kogoś obrazisz naucz się poprawnie pisać.
hhuuh / 46.204.54.* / 2015-02-15 16:42
To będzie trudna walka ale dacie rade
Moje wnuki mają kredyty w CHF
większość z was jest młoda i silna życzymy powodzenia i mam nadzieje ze jeśli nikt wam nie pomoże to najbliższe wybory zmienia ta chora sytuacje w naszym kraju rządzącym przez banki i złodzieji z rządu!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
haj / 213.158.218.* / 2015-02-15 16:18
Trzymam kciuki za wasze działania ja mam kredyt w PLN ale uważam że w naszym kraju trzeba zdecydowanie zaprotestować przeciw tej bankowej mafii. I pytanie dlaczego rząd nic nie robi w obronie obywateli nie od tego jest? Nie chodzi o pomoc finansową ale rozwiązanie prawne przeciw nieuczciwe bankom
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
TUSZAN / 46.169.49.* / 2015-02-15 16:04
lDlaczego Banki mają wam umarzać ja mogłem także brać w frankach.Dlaczego ja mam spłacać kredyt złotówkowy normalnie ,a wam nie pasuje mieliście swoje pięć minut spłata była miejsza jak złotówkowa .A teraz macie pretęsje do banku.Większość to są psełdo artyści i nowo bogadzcy.MOJE ZDANIE JEST TAKIE NIE POPIERAM.
Czipor / 85.221.168.* / 2015-02-15 18:25
Zaczekaj jeszcze pare miesięcy i będziesz miała to samo i zobaczymymy czy będziesz sie śmiała z frankowcow..myśl trochę ...wszystkim dadzą popalić...
gobi / 83.27.21.* / 2015-02-15 16:27
Bardzo łatwo nami manipulować , dwa kroki do przodu . tak ciężko ? Ja już odpuściłem . niech na rynku pojawi się w krótkim czasie 200 tys. takich nieruchomości , do szybkiego upłynnienia , jak z cenami ? Wszyscy będą mieli dodatkowe zabezpieczenie ? Będą frankowcy - cwaniacy ; rzetelni - złotówkowi ? . nie będzie piękna katastrofa !!!!!!! No więc hajda na górników - szablw w dłoń
rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr / 82.12.240.* / 2015-02-15 16:20
Twoje zdanie się nie liczy .
ProFeturis / 82.132.225.* / 2015-02-15 15:47
28.02.2015 godz. manifestacja "frankowiczów" w Warszawie organizowana przez Pro Futuris.
Na wybory chodzić to może być strata czasu ale tutaj chodzi o ........
Protest wszystkich Polaków przeciwko 'BANKSTEROM'
Cały naród to dotyczy. Jeśli przegramy.... dalej będą z nami robić co chcą
Niech przeŻYJE polska a raczej jej resztki
anna48@poczta.fm / 193.19.165.* / 2015-02-15 15:01
Popieram powstale Stowarzyszenie Kredytobiorcow Hipotecznych.Jestem uwiklana rowniez w kredyt w frankach.Wprost nie chce uwierzyc ze moj frank z 1,98 zl powiekszyl sie ponad 4 zl.Chyba istnieje jakies prawo na nalozony haracz. Banki sie bronia ,a kto obroni kredytobiorce. Banki ciesza sie zyskami,dywidendami jakimi sie beda dzielic.Moze sie podziela z nami ,a my im odamy pomniejszajac nasze straty od nas niezalezne.Czy ktos mial franka w swich rekach,czy w ogole widzial..Bank przez 6 lat zarabia na marży i spreadach i dalej bedzie zarabial.
Zener / 2015-02-15 15:53
Współczuję trudnej sytuacji. 1,98 to chyba był sam "dołek" franka.
Trzeba do sprawy podejść rzeczowo:
1. po pierwsze odebrać niesłusznie naliczone nadmierne spready (o ile Cię to dotknęło, a sądzę, że tak)
2. po drugie wyegzekwować ujemny Libor CHF, jeżeli bank będzie się ociągał

Jest duża szansa, że punkty 1 i 2 da się rozwiązać na drodze pozwów zbiorowych, jeżeli Twój bank jest "niechętny" do współpracy.

A po trzecie można lobbować za jakimś szerszym społecznym rozwiązaniem, w którym banki również ponosiłby część kosztów wzrostu kursu franka. Nie jest to jednak proste, ani oczywiste.

Wbrew temu, co się ludziom wydaje, jedyny zysk banków ze wzrostu kursu franka, to wyższe marże w przeliczeniu na złotówki.
Na samym kapitale banki nie zarabiają, bo banki muszą "hedżować" (zabezpieczać) kredyty frankowe na międzynarodowym rynku międzybankowym i ponoszą podobne koszta, co kredytobiorca (właśnie te koszta rekompensuje im kredytobiorca płacąc wyższe raty).
Trudno więc tu mówić o jakimś "haraczu", bo to są sprawy od banków niezależne.

Wg. mnie główna wina banków jest taka, że zbyt chętnie udzielały kredytów walutowych i za mało informowały o ryzyku (aczkolwiek informacje były).
Poza tym, jak już pisałem w innych postach, mało kto z kredytobiorców o ryzyku chciał słyszeć. Więcej, gdy Komisja Nadzoru Bankowego podniosła wymagania co do zdolności kredytowej dla kredytów walutowych w połowie 2006 r. była nawet społeczna akcja pt. "POZWÓLCIE NAM RYZYKOWAĆ." (patrz strona internetowa http://www.money.pl/banki/protest)

Sądy tu raczej nie pomogą, bo nie mają podstaw. Dobrowolnie banki chyba nie wezmą na siebie nawet części odpowiedzialności. Ale może pod wpływem ruchu społecznego zrodzi się w końcu jakaś sensowna propozycja.
kalinka19777 / 83.6.23.* / 2015-02-15 14:56
Nie rozumiemy się. Nie będzie żadnych negocjacji ze złodziejami!!! Tylko unieważnienie umów wchodzi w grę. Ja osobiście skarżę dodatkowo bank o utratę zdrowia. Koniec zabawy ze spekulantami i siedzenia w kącie.
Baziorka / 85.221.168.* / 2015-02-15 18:32
Popieram ja zrobię to samo.....pozdrawiam...
afd / 85.31.244.* / 2015-02-15 15:20
kolego ale to ty byłes spekulantem ... to ty spekulowałes na walucie uwazajac ze na tym wygrasz ... lotto , niestety nie udało sie. czy pozywałbys bank jak by frakn spadłdo złotówki ?
Stefan324 / 89.71.93.* / 2015-02-15 16:50
Po pierwsze to nie jesteście kolegami po tej wypowiedzi ;) hehhe, Mistrzu, to jest kredyt hipoteczny, a nie instrument spekulacyjny ... doucz się i zapraszam znowu na forum.
kalinka19777 / 83.6.23.* / 2015-02-15 15:29
I mam uwierzyć, że ty jesteś zwykłym Polakiem i tak ci przeszkadza, że oszukani przez banki ludzie walczą o swoje. Żenada.

Najnowsze wpisy