Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zagraniczne marki odziezowe w PL!

Zagraniczne marki odziezowe w PL!

gabs / 2013-06-20 22:02
Witam,
chce otworzyc sklep z zagranicznymi markami odziezowymi w Polsce. Maja to byc rzeczy nowe, nie uzywane, takich firm jak Converse, Nike, DC itd.maja to byc rowniez niewielki ilosci, po kilka sztuk danego modelu. Moje pytanie jest, jak zalegalizowac, sprzedaz rzeczy kupionych za granica, np. na wyprzedazy i sprzedawac ja w Polsce? Czy powinnam oficjalnie nawiazac z dana firma kontakt z zapytaniem,czy moge sprzedawac ich rzeczy w Polsce? nie chce zeby to byl outlet, ale tez rzeczy nowe w sezonie. Bardzo prosze o podpowiedz, bo chce, zeby od poczatku wszystko szlo legalnie gladko!
Wyświetlaj:
Dariusz169 / 2013-06-26 12:18
Najlepiej zrobisz jeśli umówisz się na spotkanie z jakimś doradcą czy księgową. Na pewno nie jesteś pierwszy z takim pomysłem, a więc ktoś na konkretnym przykładzie powinien Ci to jasno wytłumaczyć. Sprawdź biura księgowe/rachunkowe i umów się na spotkanie.
Dariusz169 / 2013-06-26 11:45
Jeśli zakładasz sklep odzieżowy, to wystarczy, że będziesz miał dokumenty zakupu i będziesz doliczał swoją marżę ustalając cenę. Oczywiście sklep powinieneś nazwać np: zagranicznemarkipolskieceny czy jakoś inaczej. Jeśli chcesz prowadzić sklep pod szyldem Converse czy Nike, to wiadomo - musisz mieć z nimi umowę. Każdy towar który się sprzedaje jest w jakiś sensie oryginalny i nie ważne czy to odzież czy spożywka. Towar, to towar i najważniejsze, żebyś miał na zakup i sprzedaż papiery!
gabs / 2013-06-26 12:15
Dziekuje za odpowiedz!Nie chce w nazwie absolutnie miec nazwy jakiejs marki typu nike czy cokolwiek. Chce miec swoja prywatna nazwe. A chodzi mi przede wszystkim o to, ze chce tam sprzedawac, takie perelki, czasem wynalezione gdzies na wyprzedazy, czasem gdzies cos w internecie, czasem cos prywatnie. Duzo podrozuje i znajduje duzo ciekawych modeli, ktorych nie ma w Polsce, dlatego chce w ten sposob zaopatrywac sklep, a nie w hurtowni i miec to samo co wszyscy. Problem jest taki, czy moge takie rzeczy kupowac w sklepie na fakture za granica? czy wystarczy mi paragon, jako dowod zakupu????i czy na przyklad jak kupie 3 pary butow na wyprzedazy za granica, to moge je normalnie sprzedac w swoim sklepie po swojej cenie posiadajac paragon?orpocz internetu nawet nie wiem gdzie mozna takich informacji zasiegnac?....

Najnowsze wpisy