Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Zagrożeń nie brakuje, ale jest też szansa na odbicie na GPW

Zagrożeń nie brakuje, ale jest też szansa na odbicie na GPW

Wyświetlaj:
leszcz263 / 95.49.115.* / 2015-01-16 10:26
a jak pamiętam dołek był zawsze jak u pana Jacka dużo spółek wylatywało z obserwatorium


Taki by cały poprzedni rok,nie tylko u Pana Jacka, ale u tych co stosują układy trendowe w średnim terminie.
Zakupy na górce,czyszczenie portfela na dołku.
Wpadł mi w oko pewien filtr, który opóżnił by wejście w trend, ale w 2014 roku utrzymałby mnie poza rynkiem.
Felek 01 / 87.205.244.* / 2015-01-16 10:20
Nikt nie był zabezpieczony na wzrost franka CHF.
Dlatego katastrofa będzie większa niż ktokolwiek myśli.
dociekliwy / 2015-01-16 10:58 / portfel / Tysiącznik na forum

Nikt nie był zabezpieczony na wzrost franka CHF.

W KDPW na 14.01 jest zarejestrowanych L-ek na 5 066 552 976 149 CHF czyli ktos pewnie byl ...
to było niezłe / 94.254.144.* / 2015-01-16 11:29
Hehe....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Aldonka124 / 78.10.202.* / 2015-01-16 10:10
A oglądaliście wczoraj głównych analityków w telewizji jak radzili kredytobiorcom i inwestorom się modlić :)
Oni zawsze wszystko wiedzą. Po fakcie. / 31.175.9.* / 2015-01-16 10:30

się modlić :)

Szkoda że nie mówili tego im jak ich naganiali na "tanie kredyty we franku" dekadę temu
az1222 / 91.189.219.* / 2015-01-16 10:21
nie ogladałem, ale Węgrzy maja ten problem z głowy, kredyty frankowe przewalutowano im w listopadzie i to po kursie korzystniejszym niż wtedy był
Aldonka124 / 78.10.202.* / 2015-01-16 09:27
Profesor wczoraj mówił, że nie będzie odbicia bo zagraniczna spekuła jeszcze będzie osłabiać złotego.
anale już się gubią w swoich analizach / 212.87.244.* / 2015-01-16 09:21
TAK ODBIJALIŚMY CAŁY 2014.NA KONIEC ROKU MIAŁO BYĆ 2700PKT. W 2007 ROKU BYŁO 3900PKT. JAKAŚ PRZEKLĘTA TA LICZBA 2300 KTÓRA NAS TRZYMA JAK PSA NA ŁAŃCUCHU PRZY BUDZIE. ŻEBY TYLKO NIE BYŁO GORZEJ A WSZYSTKO NA TO WSKAZUJE.
Aldonka124 / 78.10.202.* / 2015-01-16 08:59
A mnie się podoba ten fikuśny tytulik artykułu
i proszę redakcję, aby mnie nie kasowała i blokowała bo mam dzisiaj dużą ochotę tu podyskutować.
zniknął :((((( / 91.189.219.* / 2015-01-16 09:25
no i zniknął, a przecież nikogo nie obraziłem tylko zażartowałem
Etermit / 2015-01-16 08:59 / Tysiącznik na forum
nie wiem czy mi ktoś z Was uwierzy, ale wczoraj wydawało mi się, że widziałem rajdującego Mikołaja, może po prostu za dużo Dą Perinią ostatnio... a może to był kursant na Rajd Mikołaja A.D. 2015...
Za nimi reszta bankrutów / 87.205.244.* / 2015-01-16 08:58
Jedyne co może uratować Grecję, to wyjście z euro i ogłoszenie niewypłacalności, niech martwią się teraz ci, co głupio im pożyczali.
Aldonka124 / 78.10.202.* / 2015-01-16 09:01
To w Grecji będzie się mówić po niemiecku?
Grexit i Brexit niedługo / 87.205.244.* / 2015-01-16 08:54
Zapasy miedzi na LME cały czas mocno rosną.

Copper 194.000 t +2.675 t
Etermit / 2015-01-16 08:56 / Tysiącznik na forum
w oczekiwaniu na Rajd Zajączka :)
Etermit / 2015-01-16 08:49 / Tysiącznik na forum
inwestorzy podobnie jak wczoraj powinni być dziś w bardzo dobrych nastrojach :) jestem tego pewien
Etermit / 2015-01-16 08:44 / Tysiącznik na forum
Pan Paweł Zawadzki pisze "jest też szansa na odbicie na GPW"

i tak w kółko o tych szansach...

p.s. a większa szansa jest po koli
Wygląd ana to,że w og óle nie bardzo wiedzą co się dzieje / 159.205.245.* / 2015-01-16 01:16
Już bilion dolarów "wyparowało" z giełdy w Stanach od początku roku.
Fatalne wyniki gospodarki widać już od wielu tygodni, ostatnio się wyraźnie nasiliły, też po tragicznych wynikach banków, bo wiadomo, że już nie mają jak zarobić, więc nikt nie będzie hodował coraz większych strat i dziś po wynikach Bank of America poleciał o kolejne -5,24%, Citibank -3,71%, JP Morgan-3,51%.

Apple, który ciągnął rynek przez całą hopssę już się skończył i dziś spadł o kolejne -2,71%, przez co Nasdaq odnotował kolejny duży spadek -1,48%.

I znów od czasu kiedy kończyliśmy, S&P spadł ok. 1,5%, bo wywalanie trwało do końca sesji, bo nie ma absolutnie żadnych powodów dalszego trzymania tracących akcji, bo rozczarowanie wynikami jest coraz większe, a perspektywy jeszcze gorsze.

Trwające od dłuższego już czasu załamanie ceny miedzi, ropy i innych surowców powoduje coraz większe straty, że nie tylko nie będzie pieniędzy na dywidendy, ale i na dalsze inwestycje.
Już gwałtownie rosną zwolnienia pracowników, co widać już w tygodniowych wnioskach o zasiłki bezrobotnych i spadku sprzedaży detalicznej.

I tak jak przesadnie rosło bardzo długo, w oderwaniu od sytuacji w gospodarce i wyników spółek na coraz większym długu bez pokrycia, tak teraz będzie długo spadać, aż nastąpi przesadne niedowartościowanie czyli wychylenie wahadła w drugą stronę.
I dopiero wtedy być może inwestorzy powrócą na rynek, ale trzeba będzie na to długo czekać, bo zanosi się na długą depresję.
Naprodukowane niepotrzebną stymulacją drogie zapasy miedzi, ropy, domów, akcji, obligacji, będą teraz blokowały rozwój produkcji i trudności w pokryciu długów, jakimi to zrobiono.

Dlatego każda próba odbicia natychmiast zamienia się w kolejną falę wyprzedaży, bo lewarowane fundusze nie mają już z czego pokrywać szybko rosnących strat, bo dały się nabrać na bajki o trwającym niby "ożywieniu", o czym stale słyszymy, widząc coś zupełnie przeciwnego, dlatego banki centralne są już tak skompromitowane i niewiarygodne, że nikt już nawet ne zwraca uwagi na powtarzane w kółko śmieszne zaklęcia.
Rynek musi się teraz z tych wszystkich naleciałości oczyścić, co z powodu ogromnego balona derywatów nie będzie wcale takie proste.

Jedno jest pewne, radosne lata hopssy która miała trwać wiecznie, mogą się już nigdy nie powtórzyć, bo obecna bańka nie ma sobie równej w historii, a bańka kredytowa jest obecnie 49 razy większa niż w 1929 r.

Nasz rynek zostanie uderzony najmocniej z powodu ogromnych perturbacji na rynku, związanych z kredytami walutowymi, co widać po szoku i zaskoczeniu jakie decyzja Banku Szwajcarii spowodowała, bo straty będą ogromne i będą rosnąć szybko jak kula śnie na, powodując upadek kostek domina, na co nikt nie był przygotowany, z powodu ciągłej propagandy sukcesu w coraz większym krachu, bo rządzący są wszędzie zadufani w sobie i nie potrafią się nigdy przyznać do swojej niekompetencji indolencji.
Jest to tak zwana faza zaprzeczania, kiedy trwa katastrofa, a mówią, że to nic takiego i zaraz jakiś wujaszek wyjmie królika z kapelusza i wszystko uratuje.
Ilu już takich mieliśmy, to każdy powinien do tej pory wiedzieć. Wyniki właśnie oglądamy.
Mitomania pobożnych życzeń / 159.205.245.* / 2015-01-16 00:18
Krach w gospodarce, wszystko się wali, Bank Szwajcarii widzi, że sztuczna manipulacja rynkiem mu nie wychodzi, bo na tym czego niepotrzebnie nakupował, tracił coraz mocniej, a dopiero nadchodzą dalsze straty, bo upada cały system finansowy. W Grecji trwa już run na banki i zaczyn a brakować pieniędzy na rynku.

Jeśli teraz EBC zdecyduje się na odkup śmieci od niego, to tylko się z radością ich pozbędzie, a i tak to nic nie pomoże bankrutom, bo już stopy u nich właśnie dzięki tym zakupom Banku Szwajcarii są tak nisko że już niewiele mają do spadania i nic to gospodarce nie pomoże.

Najlepiej dystrybucję strat widać po gwałtownym kolejnym załamaniu cen ropy, które po chwilowym odbiciu skończyły na -4,7%.

Złoto podrożało o kolejne 2,5%, bo waluty papierowe będą upadać razem z gospodarką i żadne drukowanie nic tu nie pomoże, tylko powiększy krach, straty i ucieczkę w rynku.
1 2 3 4
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy