Forum Forum podatkoweVAT

zagubiona faktura

zagubiona faktura

Aldus / 2010-08-02 19:18
w lipcu otrzymalam fakture za zakup gazu sprawdzajac dzis dokumenty okazalo sie za faktura wyparowala poprosilam o duplikat f-ry jednak wystawiony jest zdata sierpniowa i co w takie sytuacji czy moge podlozyc go na miejsce tamtej faktury? odliczyc normalnie vat i wrzucic w koszty w lipcu? czy mam jakos usuwac tamta fakture?
Wyświetlaj:
Artur M. Brzeziński / 89.228.233.* / 2010-08-23 17:01
PS tak samo w VAT - albo się otrzymało i tylko podkłada w zbiorze faktur do ewidencji, albo się odlicza VAT w dacie wystawienia.
Nie chodzi przy tym o to, czy zdążono zaksięgować fakturę przed zaginięciem, ale czy wcześniej ją faktycznie otrzymano.
Artur M. Brzeziński / 89.228.233.* / 2010-08-23 17:00
Jeżeli nabywca otrzymal wcześniej oryginał, to jedynie wkłada duplikat na miejsce zagubionego oryginału (księgowanie np. kosztu w dacie wystawienia oryginału). Jeżeli nabywca nigdy nie otrzymał oryginału (np. zaginął na poczcie), to księgowanie kosztu odbywa się w dacie wystawienia duplikatu.

Więcej:

http://www.epodatnik.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=185%3Afaktura-vat-kpir-ryczalt-vatowiec&catid=69%3Abaza-dowodow-ksiegowych-kpir-ksiega-przychodow-i-rozchodow-ryczalt-ewidencja-przychodow&Itemid=205&limitstart=16
a n u l a / 83.12.42.* / 2010-08-18 13:08
W dochodowym nie ma problemu może być ale VAT to z datą duplikatu. W rejestrze VAT popraw. Ja mam pełną księgowość w VAT nie mogę usunąć ale mogę wyzerować, po prostu wstawiam zera. Zobacz termin płatności, jeśli był sierpień to i tak nie możesz w lipcu odliczyć.

Najnowsze wpisy