Forum Forum prawneCywilne

Zagubiony talon pieniężny

Zagubiony talon pieniężny

_dee_dee / 2014-06-03 13:47
Witam,

jakiś czas temu zwróciłam w Superpharmie perfumy o wartości 170 zł. Zamiast zwrotu gotówki dostałam w zamian talon pieniężny na tą właśnie kwotę. Niestety była to zwykła kartka a4, której nigdzie nie mogę teraz znaleźć. Mam jednak paragon, który potwierdza zakup, a w sklepie mają papier potwierdzający zwrot perfum. (dodam jeszcze, że kasjerka była na tyle roztrzepana, że nie dała mi go do podpisania, w rezultacie podpisałam jedynie wersję, która była dla mnie). Poszłam do sklepu z paragonem żeby odnaleźli w bazie talon i odnotowali fakt, że nie został on jeszcze zrealizowany. Zostawiłam paragon i miałam czekać do następnego dnia, aż dadzą odpowiedź. Dzisiaj minął 6 dzień więc postanowiłam sama zadzwonić. Niestety osoba, która odebrała telefon stwierdziła, że po konsultacji z informatykami, jednak nie jest możliwe odzyskanie talonu, ponieważ musieliby mieć numer, który się na nim znajdował, a kopia która została u nich go nie zawiera. Stąd moje pytanie: czy jest to możliwe, że tak wielka marka nie ma możliwości odtworzenia talonu, albo chociaż oddania mi tych perfum żebym nie była stratna 170 zł? Czy jest to legalne? Czy przedsiębiorstwa nie mają obowiązku przetrzymywania takich informacji w systemie? Może wynika to tylko z dobrej woli zajmującego się sprawą?
Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy