Forum Forum prawnePracy

Zainstalowanie monitoringu w pracy

Zainstalowanie monitoringu w pracy

Infobot / 2011-07-06 11:41
Zdecydowałem się o zainstalowanie na każdym komputerze w mojej fimie, programu który sumuje przerobione godziny , oraz pokazuje na co moi pracownicy marnują czas...ku mojemu zdziwieniu okazało się że nie którzy przez 8h pracy zamiast , wykonywać to co mieli zadane, siedzą przez cztery godziny na youtube, facebook itp itd. Jakie konsekwencje mogę wyciągnąc?
Wyświetlaj:
Asiolka / 2011-09-16 08:48
Jak brzmi treść w regulaminie lub w umowie o pracę dotycząca monitoringu? Próbuję sama ją stworzyć ale pojęcia nie mam na jakim paragrafie się podeprzeć oraz jakie brzmienie powinna mieć sama treść, aby była zgodna z prawem. Proszę o sugestie, a jeszcze lepiej gotowy wzór ;)
...8gig / 2011-07-08 13:19 / Bywalec forum
zgadzam się z przedmówcą, pracownik musi wiedzieć że jest monitorowany, inaczej nie można wobec nich wyciągać konsekwencji,
Informatykus / 81.210.27.* / 2011-07-08 11:20
Przede wszystkim pracownicy powinni zostać powiadomieni o tym, że podlegają monitoringowi. Od chwili podpisania przez pracownika zaakceptowania tego faktu, można wyciągać wobec nich konsekwencje. Brak takiego papierka może mieć przykre konsekwencje dla pracodawcy. Temat jest delikatny - przerabialiśmy go w firmie w której pracuję, kilka lat temu.
ancior / 2011-07-07 12:57 / Bywalec forum
zwolnich ich lub obniz im pensje za nic nie robienie, tylko musisz im to udowodnic...
rastaaa / 2011-07-06 14:04
wydaje mi się że na początek powinieneś im dać ostrzeżenie że zostali na tym przyłapani, jeśli po tym ich wydajność pracy się nie zwiększy to pomyślałbym o zwolnieniu takich pracowników

Najnowsze wpisy