Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zakaz handlu w niedzielę dla sklepów internetowych i logistyki. "To oznacza puste półki w poniedziałek"

Zakaz handlu w niedzielę dla sklepów internetowych i logistyki. "To oznacza puste półki w poniedziałek"

Wyświetlaj:
Romero / 188.146.129.* / 2016-03-07 18:53
Często jezdzę do córki w niemczech i tam w niedzielę sklepy są zamknięte ale w poniedziałek nie ma pustych półek można kupić wszystko od rana. Da się .
Nie wiem dlaczego u nas wszystko stwarza problem.
Kiedyś nie było komputerów sklepy w niedzielę nie były czynne i dało się, przecież można logistykę zrobić na poniedziałek w piątek lub sobotę jaka przeszkoda.
bigbord / 37.248.255.* / 2016-03-07 18:52
praca w niedziele to nie tylko handel nie rozumie dlaczego sklepy w niedziele mają być zamknięte a pracownicy elektrowni muszą pracować my też mamy rodziny z którymi chcemy spędzić wspólnie niedziele dla nas to też jest siódmy dzień tygodnia w którym Bóg odpoczywał tak więc zostawmy wszystko tak jak jest i niech pracują ci co chcą
Normalność6868 / 78.88.144.* / 2016-03-07 18:52
Narodowo niedorozwinięte k... zaatakowały człowieka w autobusie bo uznały go za geja... No k... 3 świat... W 5 na 1 typa zaatakowali bohaterzy....
beti545 / 193.59.17.* / 2016-03-07 18:50
WRESZCIE-ktoś traktuje ludzi normalnie!Tak powinno być,ZAKAZ CAŁKOWITY handlu w niedzielę.Ponad 10 lat pracuję 7 dni w tygodniu.Nie mogę się zwolnić,zmienić pracy też nie chcę,bo lubię to co robię,ale gdyby odgórnie był zakaz...Wreszcie pożył by człowiek troszkę z rodziną,zadbał o nich.W innych krajach jakoś do takiej sytuacji ludzie się przyzwyczaili,to u nas też dali by radę.Trzymam kciuki,aby się udało.Nie chcą to tylko ludzie z grubymi portfelami,a przeciętny,zwykły szarak na pewno byłby szczęśliwy
odnowa653 / 37.47.102.* / 2016-03-07 18:49
Proszę Rząd Pisu o nie zajmowanie sie tym problemem gdyż nie uregulowaliście sprawy stawki godzinowej...a bez tego nie ma co mówić o rozwoju Polski i spadku emigracji. Ważne jest tez odsunięcie nowobogackich kolesi złodziei co okradają pracownika dając im grosze za pracę.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
złodziejskie polaczkowo / 93.176.212.* / 2016-03-07 18:47
qzwa inne kraje maja zamknieete sklepy w niedzielę i normalnie funkcjonuja tylko Polaczkowo ma pretencje że nie będzie mogło w niedziele kraść alkoholu !
kiks / 5.65.223.* / 2016-03-07 18:52
..Mieszkam od 10 lat w UK...w niedziele prawie wszystkie sklepy sa czynne. pzdr.
WC#1 / 83.25.224.* / 2016-03-07 18:59
Huy mnie obchodzi UK.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
starylump / 78.88.174.* / 2016-03-07 18:46
Zakaz pracy dla wszystkich. Będzie sprawiedliwie. Energetycy, ciepłownicy, strażacy, policja, lekarze, pielęgniarki, i wszyscy inni, A PRZEDE WSZYSTKIM ROBOLE KOSCIOŁA KATOLICKIEGO.
Mario Opolczyk / 83.7.3.* / 2016-03-07 18:46
No nareszcie moze ktoś pomysli o ludziach pracy w tym kraju...!!!A co z pracownikami firm produkcyjnych gdzie właścicielami są zagraniczne firmy,produkcja,magazyny,logostyka.Zasuwamy na okrągło przez 7 dni w tygodniu,pracujemy w kazdy weekend bez mozliwosci wziecia choćby grosza za ta pracę!?Właściciel mysli tylko i wyłącznie o swoim zysku.człowiek pracy sie nie liczy,nie ma czasu na regeneracje sił,na zycie rodzinne i prywatne,po prostu zmusza nas do wybrania dni wolnych i to wtedy kiedy jemu jest wygodniej!!!Podsuwaja fikcyjne prośby pracownikow o dni wolne zamiast wypłaty .....W takich z-dach z kapitałem zagranicznym nikt nawet o nic sie nie upomni,bo zaraz wskażą ci bramę,dopóki Państwo nie stworzy przepisów dbających o pracownika dopóty kapitalista będzie wszystko wykorzystywał ,byle był zysk.W takich z-dach nikt nawet nie moze wspomnieć o związkach zawodowych i uprawnieniach pracownika ....Zróbcie coś z tym!!!
alan898 / 83.24.234.* / 2016-03-07 18:45
ale ochrona sklepu czy hurtowni będzie zaiwaniać w niedziele.... co za debilna równość
sonia 584 / 95.208.248.* / 2016-03-07 18:44
JUŻ pisałam nadal pracuję poza polską,śmieszy mnie gdy osoby piszą że straty będą ogromne.Niedziela jest siodmym dniem od Boga na odpoczynek.Tylko w krajach pokomunistycznych pracuje się w Niedziele.Dlaczego mamy nadal być pod zaborem zachodu.
IR@ / 89.79.9.* / 2016-03-07 18:50
"Niedziela jest siódmym dniem od Boga na odpoczynek." A od którego boga? Bo wg. Biblijnego Boga siódmym dniem tygodnia jest sobota, a niedziela jest PIERWSZYM dniem tygodnia. Odsyłam do materiałów źródłowych.Pozdrawiam.
PrawdaOPatologicznejPolsce / 78.88.144.* / 2016-03-07 18:42
Polscy FASZYŚCI spalili kukłę Żyda we Wrocławiu to nie mit, nie bajka to jest FAKT. POLSCY FASZYŚCI ze środowisk KIBOLSKICH
bollo / 31.179.48.* / 2016-03-07 19:02
zydzi morduja palestynczykow i to nie jest palenie kukly tylko zabijanie.Zydzi sa bardziej agresywni i nietolerancyjni niz inni.
marti403 / 185.80.220.* / 2016-03-07 18:42
Na zachodzie ol wielu lat sklrpy w swięta i iedziele zamknięte i żyjaludziska normalnie,tylko w polski,m'grajdołku' nie pasuje..zakazać pracy i juz,niedziela dla rodziny i odpoczynku a nie do zapier...ia. A jak chcą magazyny pracować,jeśli trzeba,to niech płaca z ate pracę bedzie na miare wykonywago zadania i tyle,,,i po problemie.
nonkonformista / 89.72.96.* / 2016-03-07 18:42
I jak łatwo wywołać spór na forum :)
Osobiście jestem zdania że praca w niedziele, zwłaszcza w handlu za psie pieniądze jest najprościej mówiąc złem, a już chyba największą głupotą są otwarte w niedziele Castoramy czy inne Media Markty. Rozumiem jeszcze że ktoś chce kupić w niedziele jedzenie, ale farbę albo telewizor?
To tyle podejścia ludzkiego, a teraz podejście ekonomiczne.
Handel w Polsce w marketach i galeriach jest od szeregu lat tak skonstruowany że przynajmniej 30% dochodu notuje w weekendy, grafiki pracowników i ich liczba jest tak ustalona żeby i w niedziele miał kto pracować. A swoją drogą to w soboty (nie wiem jak w niedziele) jest chyba więcej kas czynnych jak w tygodniu. Teraz zabieramy jeden dzień - grafik się zmienia, nagle się okazuje że jeden pracownik może ten starszy, może ten wolniejszy jest zbędny, bo zmienił się układ zmian.
A co jeszcze, to to że sklep traci połowę weekendowego utargu, bo to nie będzie tak że obłożenie z niedzieli w całości rozłoży się na sobotę i inne dni tylko część klientów postanowi robić niektóre zakupy w sklepach które mają obok domów czy miejsc pracy. A sieci handlowe mogą tłumacząc się niższymi dochodami, wypowiedzieć pracownikom umowy i dać nowe na niższe stawki. Aha i jeszcze jedno, mniejsze sklepy nie zatrudnią "spadochroniarzy" z marketów.
Nie jesteśmy zachodem, nie porównujmy się z nim.
Przyjdzie czas na wolne niedziele w handlu, ale musimy na to zaczekać.

Najnowsze wpisy