Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zakaz handlu w niedzielę. Solidarność organizuje inicjatywę ustawodawczą. Znamy szczegóły projektu

Zakaz handlu w niedzielę. Solidarność organizuje inicjatywę ustawodawczą. Znamy szczegóły projektu

Wyświetlaj:
Jan 57 / 83.30.58.* / 2016-05-01 20:56
Dlaczego nie zrobić tak, aby każda z sieci mogła- jeżeli zechce, pracować dwie niedziele w miesiącu? Grafik rozpisywałyby odpowiednie organa samorządowe - wszyscy byliby zadowoleni. Dodatkowo można wymusić na pracodawcach , aby za pracę w niedzielę płacili swoim pracownikom wyższe stawki i żeby praca w niedzielę nie była dla nich przymusowa. Kto chciałby więcej zarobić - szedłby do pracy. Zakupy w niedzielę to dla dużej części społeczeństwa jedyny dogodny termin - nie cofajmy się w rozwoju, bo czasy kiedy w niedzielę oglądaliśmy wystawy sklepowe przez kraty, minęły wraz z komuną.
Ruda_-_- / 109.173.220.* / 2016-05-04 09:52

Zakupy w niedzielę to dla dużej części społeczeństwa jedyny dogodny termin

W niedzielę w galeriach handlowych można zaobserwować jedynie spacerujące rodziny. Rodzice nie mają pomysłu na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, więc zabierają dzieci do centrum handlowego na lody... Kupuje niewiele osób, większość kręci się po holu i nabija sklepom traffic. Zakupy spożywcze można zrobić w sobotę, sklepy są otwarte do 21:00 i dłużej, a niedzielę lepiej spędzić bardziej kreatywnie...
pustynna burza / 83.25.185.* / 2016-05-01 20:50
niedziela powinna byc dla rodziny i boga a nie kazdy znalazl sobie sposob rodzinnego spedzania czasu jak zakupy w sklepie wiec kto jest za tym zeby byly one otwarte w niedziele to albo nie ma rodziny albo boi sie ja bardziej poznac wiec w pewnym sesie jest to jakas ucieczka
Aneta 37 / 91.237.71.* / 2016-06-10 08:34
Jestem za wolną niedzielą pracuje w handlu od 10 lat oczywiście za najnizszą na 30 dni w miesiącu pracuje 27 dni czy to nienormalne myślę źe tak wiec popieram niemzm czasu nawet nigdzie wyjechać z rodziną bo kiedy skoro 3 dni w miesiącu mam wolne a kiedy jest czas odpocząć na tamtym świecie chyba
zigor / 79.77.67.* / 2016-05-01 11:38
komu to ma niby służyć? super i hipermarketów jest generalnie zbyt dużo w polsce w stosunku do innych krajów i ich zamożności, z kolei są obszary gdzie trzeba jechać dwie godziny aby do jakiegoś dojechać. lokalne władze powinny mieć środki - nakładanie podatków od takich sklepów aby wypośrodkować to i pomóc i klientom oraz małym sklepom a jeżeli chodzi o pracowników to wymusić min. 20 zł/h za pracę w weekendy i będą pracowali tylko ci którzy będą chcieć. żeby coś załatwić poprawnie trzeba rozmawiać z fachowcami a nie pytać orbana albo episkopatu.
wiesia149 / 83.6.92.* / 2016-04-30 12:45
zamknąć wszystkie sklepy a jak nie to otworzyć w niedziele wszystkie instytucje niech pracują
lova / 37.47.46.* / 2016-04-30 08:17
Zakazać handlu w ogóle ! Spekulantów gonić, niech się do pracy wezmą a nie kupczyć... ich mać
Rojber / 91.224.146.* / 2016-04-29 23:51
Zgoda ale wszyscy mają rodziny wszyscy mają niedziele więc zamknąć wszystko albo nie mącić
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:59
....Dlaczego TYLKO markety wam przeszkadzają??? Właśnie ta WYŁĄCZNOŚĆ dowodzi HIPOKRYZJI wnioskodawców !!!!! Przecież zamiast w niedzielę to w tygodniu również możecie zatankować, pójść do kina, pubu, restauracji, na basen, oglądać telewizję itd.. Itp....... A ty hipokryto i hipokryto dlaczego ZMUSZASZ KELNERKĘ by obsługiwała twoje dzieciaki w restauracji W NIEDZIELĘ z powodu twojego LENISTWA ????????......Ale nie..... TAM GORSI LUDZIE PRACUJĄ????….. TO WAM NIE PRZESZKADZA, że setki tysięcy ludzi w niedzielę i tak by pracowały... wam przeszkadza TYLKO handel w marketach... o pracy w których NIE MACIE ZIELONEGO POJĘCIA…..
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:50
czyli analogicznie, w dbałości o "życie rodzinne" wielu setek tysięcy pracowników, obowiązkowo zakazać pracy dla: KIN..... TELEWIZJI.... RESTAURACJI....... BASENÓW I KĄPIELISK..... CUKIERNI…. wszelakich INFOLINI… CYRKÓW.......HOTELI……… WESOŁYCH MIASTECZEK....... TEATRÓW.... KAWIARNI...... TAKSÓWEK...... PUBÓW....... MUZEÓW...... WYCIĄGÓW NARCIARSKICH…….. KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ...... RADIA……. STACJI BENZYNOWYCH……. STADIONÓW I OBIEKTÓW SPORTOWYCH........ SKLEPIKÓW OSIEDLOWYCH………... Czy też hipokryci wciskający kit o życiu rodzinnym wymyślą wymówkę by tą bardzo liczną grupę pracowników dyskryminować w niedzielę? Tam według nich nie pracują ludzie? TAM GORSI LUDZIE PRACUJĄ????….. i nie zasługują na wolną niedzielę???
SZ / 77.254.93.* / 2016-05-01 23:02
albo zaproponować otwarcie urzędów w niedzielę - przybędzie zwolenników zamknięcia sklepów w niedzielę
Lolo 999 / 89.66.91.* / 2016-04-29 12:15
Hip[okrytą jesteś Ty, drogi kolego. Przysłowiowy pies ogrodnika, ważne by nikt nie miał lepiej, lepiej równać w dół niż w górę.....
Praktycznie wszystkie miejsca pracy mają różnego rodzaju ograniczenia na pracę w weekendy, dodatki za taką p[racę, i np w kinach często jest to praca dla studentów. Przedstawiciele sklepików osiedlowych właśnie żądają zamknięcia sklepów w Niedzielę....
Nie wspomnę o warunkach pracy w hipermarketach, o niskich pensjach (niższych niż minimalna krajowa, bo prawie żaden market nie da ci umowy większej niż 1/2 lub 3/4 etatu)
Dodatkowo w UE Tylko Polska, Portugalia, i inne kraje post sowieckie nie mają ograniczeń o pracy w niedzielę.
To o czymś świadczy.
xyaa / 31.175.19.* / 2016-04-29 12:44
w USA, GB, Szwecji, Irlandii, Czechach i wielu innych krajach sklepy są otwarte w niedziele i też nikt z tego powodu nie umarł...... no tak........... jak widać takie USA nie jest cywilizowanym , normalnym krajem tylko zacofanym........ :-)......
Lolo 999 / 89.66.91.* / 2016-04-29 13:16
Odpowiadasz sam pod swoimi postami zmieniając nick i nie widzisz nawet że widać że masz to samo ip......
Na dodatek widać jak nie wiele wiesz:
W GB - sklepy mogą być otwarte 5h-6h w niedziele, ludzie jednak mają płacone 150% za ten dzień.
Szwecja- Wszystkie sieci mają podpisane porozumienia ze związkami zawodowymi, tzw układy zbiorowe i to w nich jest wszystko regulowane w tym właśnie dodatki za niedziele często 100%. Dodatkowo zazwyczaj jest tak że w weekend pracują studenci a pracownicy "stali" w tygodniu.
Czechy walczą o wolne święta..... kraj post sowiecki
USA - w zależności od stanu i firmy, godziny pracy w niedziele są ograniczane lub ludzie mają bonus.

Ja pracuje w jednej z korpo handlowych, i chcę wolnych niedziel, tak jak stanowcza większość polskich pracowników i właścicieli polskich sieci handlowych.
Lolo 999 / 89.66.91.* / 2016-04-29 13:18
I jeszcze Irlandia- większość sklepów zamknięta w Niedzielę
visitireland.com/planning/irishtime.asp

Coś panu dyrektorowi nie idzie propaganda....
xyaa / 31.175.19.* / 2016-04-29 12:25
pracowałem w niedziele w handlu... pracowałem w niedziele w gastronomi.... pracowałem w niedziele na kopalni... pracowałem w niedziele na budowie... pracowałem w niedziele w administracji.... pracowałem w niedziele w radio...... Teraz też pracuję w niedziele i NIE ŻYCZĘ SOBIE uszczęśliwiania NA SIŁĘ. Wolne za niedzielę mam we wtorki i nie marudzę z tego powodu. W czym gorszy niby jest barman, górnik, bileterka w kinie, kierowca autobusu PKS czy szatniarka na basenie, że TYLKO sprzedawcy was HIPOKRYTÓW "obchodzą" ?????
bea555 / 46.171.247.* / 2016-04-29 10:46
I słusznie, w wielu krajach na świecie w niedziele centra handlowe są nieczynne. Ludzie się przyzwyczaja.
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:51
w USA, GB, Szwecji, Irlandii, Czechach i wielu innych krajach sklepy są otwarte w niedziele i też nikt z tego powodu nie umarł...... no tak........... jak widać takie USA nie jest cywilizowanym , normalnym krajem tylko zacofanym........ :-)......
FajFajNatyk / 193.46.186.* / 2016-04-29 10:41
Zakaz to zakaz. W niedziele niech będą funkcjonowały tylko podstawowe służby. Sklepy, telewizja, radio, itp w niedzielę mają nie funkcjonować. Tylko Kościół i żadne inne obiekty. Wtedy będzie czas na realizację założeń 500+.
Fgbhnjmjjjk / 89.71.65.* / 2016-04-29 10:40
Zakaz pracy w kościele w niedziele. Bóg kazał odpoczywać w niedziele wiec msze św powinny być od poniedziałku do piątku.
wiesia149 / 83.6.92.* / 2016-04-30 12:56
o czym ty piszesz człowieczku akurat jestem ateistką i kościół mi nie przeszkadza nie idę tam proste
as26 / 194.150.247.* / 2016-04-29 10:16
uważam że powinno się ograniczyć działalność handlową w niedziele np. do 5 godz., ale nie całkowicie zakazywać!!!
Roan730 / 194.107.18.* / 2016-04-29 10:48
Taaa i taki pracownik musiałby na te 5 godzin specjalnie jechać do pracy, co po pierwsze rozwaliloby mu cala Niedziele, nie wyjedzie do rodziny, nie pojdzie na grilla, nie odpocznie, a po drugie często przy minimalnej stawce nawet nie zarobiłby zbyt wiele po odliczeniu kosztow dojazdu.
Z perspektywy pracownikow poroniony pomysł.
ddd352 / 82.177.84.* / 2016-04-29 10:13
Chociaż nie pracuje w soboty ani w niedziele to podpiszę się pod tą inicjatywą dwiema rękami. To jet chore żeby w cywilizowanym kraju ludzie za najniższą krajową musieli tyrać jeszcze w niedziele. Jakoś w krajach zachodnich markety mogą być pozamykane i nikt tam z głodu nie zdycha.
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:53
pracowałem w niedziele w handlu... pracowałem w niedziele w gastronomi.... pracowałem w niedziele na kopalni... pracowałem w niedziele na budowie... pracowałem w niedziele w administracji.... pracowałem w niedziele w radio...... Teraz też pracuję w niedziele i NIE ŻYCZĘ SOBIE uszczęśliwiania NA SIŁĘ. Wolne za niedzielę mam we wtorki i nie marudzę z tego powodu. W czym gorszy niby jest barman, górnik, bileterka w kinie, kierowca autobusu PKS czy szatniarka na basenie, że TYLKO sprzedawcy was HIPOKRYTÓW "obchodzą" ?????
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:52
......w USA, GB, Szwecji, Irlandii, Czechach i wielu innych krajach sklepy są otwarte w niedziele i też nikt z tego powodu nie umarł...... no tak........... jak widać takie USA nie jest cywilizowanym , normalnym krajem tylko zacofanym........ :-)......
MatkaBarbara / 37.152.19.* / 2016-04-29 10:09
W niedzielę chcę zjeść obiad z całą rodziną w domu lub restauracji, porozmawiać jak minął tydzień. W Polsce mamy wiele pięknych miejsc do spędzenia czasu, morze, góry, parki, muzea, baseny kąpielowe.......Zakupy zrobimy w tygodniu jak w zachodnich państwach np Niemczech.
milka1000 / 46.21.212.* / 2016-04-29 11:06
Zjeść obiad w restauracji. No tak to przyjemna rzecz. Wiesz chyba że ten obiad musi ktoś ugotować, podać na stół a potem umyć naczynia . Jak myślisz. Czy ci ludzie nie mają prawa do wolnej niedzieli?. Według ciebie nie, bo ty chcesz zjeść obiad w restauracji.
Muzeum , abyś mogła zwiedzić też ktoś musi otworzyć i pilnować zwiedzających aby eksponaty pozostały na swoich miejscach. Tak jest ze wszystkim co tu napisałaś. Dlaczego ci ludzie nie mogą mieć wolnej niedzieli?
Matko Barbaro trzeba wszystkich traktować równo.
Gość 666 / 83.29.188.* / 2016-04-29 10:56
To i w tygodniu restauracja, basen,kino itp inni też chcieli by mieć w niedzielę wolnt dzień
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:55
...w USA, GB, Szwecji, Irlandii, Czechach i wielu innych krajach sklepy są otwarte w niedziele i też nikt z tego powodu nie umarł...... no tak........... jak widać takie USA nie jest cywilizowanym , normalnym krajem tylko zacofanym........ :-)......
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:54
A w tym kinie, muzeum, czy w teatrze to oczywiście pracują ROBOTY.... NIE LUDZIE z rodziną……
Waza / 213.235.29.* / 2016-04-29 10:47
dlaczego w niedziele do restauracji, muzeum czy parku wodnego??? tam tez pracuja ludzie!!!
pipi11111 / 83.28.203.* / 2016-04-29 10:05
no to teraz wszystko zamieni się w dewocjonalium albo obiekt kultu, np. 'różaniec kiełbasiany' albo 'trójca modlitewna: pedały do roweru, pompka i dzwonek'. Oczywiście wszystko wymagać będzie pokropku za "bóg zapłać nie mniej niż..." - obok metki na produkcie. No i zaświadczenia od plebana, że 'ofiara została spełniona' - za 10% od utargu albo i więcej.
Państwo Posłowie, najlepsza wazelina w internetowych sklepach z dewocjonaliami - tanio i dyskretnie :-))))

No i.... Durszlak jest obiektem kultowym jak najbardziej.

Najnowsze wpisy