Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zakaz handlu w niedzielę. Solidarność organizuje inicjatywę ustawodawczą. Znamy szczegóły projektu

Zakaz handlu w niedzielę. Solidarność organizuje inicjatywę ustawodawczą. Znamy szczegóły projektu

Wyświetlaj:
zdenerwowany / 83.13.124.* / 2016-04-29 09:45
Może w końcu skończy się taka praca we wszystkie dni pracujące i wszystkie soboty i dwie niedziele w miesiącu za najniższą krajową. Kobiety w jednej z sieci L...an pracują średnio po 240 godzin miesięcznie w tym wszystkie soboty i dwie niedziele. Ludzie w Państwie cywilizowanym mieć dwie wolne niedziele w miesiącu z za to w następne dwie pracować po 11 godzin to jest k...wa nienormalne. za najniższą krajową. A gdzie czas dla siebie dla rodziny, dzieci. Może w końcu coś się zmieni bo żyć się odechciewa. A powiedzenie że na twoje miejsce jest trzech chętnych to nagminna praktyka. Ludzie sami sobie gotują ten los.
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:56
.....czyli analogicznie, w dbałości o "życie rodzinne" wielu setek tysięcy pracowników, obowiązkowo zakazać pracy dla: KIN..... TELEWIZJI.... RESTAURACJI....... BASENÓW I KĄPIELISK..... CUKIERNI…. wszelakich INFOLINI… CYRKÓW.......HOTELI……… WESOŁYCH MIASTECZEK....... TEATRÓW.... KAWIARNI...... TAKSÓWEK...... PUBÓW....... MUZEÓW...... WYCIĄGÓW NARCIARSKICH…….. KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ...... RADIA……. STACJI BENZYNOWYCH……. STADIONÓW I OBIEKTÓW SPORTOWYCH........ SKLEPIKÓW OSIEDLOWYCH………... Czy też hipokryci wciskający kit o życiu rodzinnym wymyślą wymówkę by tą bardzo liczną grupę pracowników dyskryminować w niedzielę? Tam według nich nie pracują ludzie? TAM GORSI LUDZIE PRACUJĄ????….. i nie zasługują na wolną niedzielę???
edek e leclerc / 80.238.80.* / 2016-04-29 09:39
Nikogo nie zwolnią śmieszni jesteście pracuje w markecie i 2/3 personelu pracuje na śmieciówkach poprostu będą mieli mniej godzin i pare groszy mniej zarobią 10 godzin mniej razy 4 zł bo taka stawka jest w hr work daje 40 zł więc za bardzo nie zbiednieją tylko szkoda mi tych zakupowiczów boroczków którzy przychodzą co niedziele całymi rodzinami i kupują jedna bombonierka lub butelke wina albo 2 piwa i czekolade taki obrazek widze co tydzień od 10 lat co oni beda robić z wolnym czasem jak market zamkną
lolopl / 83.22.36.* / 2016-04-29 09:34
Jestem za!!!!BrawO.Koniec cwaniactwa i murzynskiego wyzysku.Jak nie umiecie robic zakopow w tygodniu to oznaka ze polacy sa niedolezni.Kiedys rodzice robili i mieli czas na wszystko.A zwolnienia to sciema i kit.Nikogo nie zwolnia.Co najwyzej nierobow.
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:56
Wodę też możesz do wanny nalać w sobotę, więc np. wodociągi też mogą przestać pracować w niedzielę...
kinoman / 195.187.148.* / 2016-04-29 09:33
no to sporo ludzi na bruk...
zamknąćSKLEPYwNiedziele / 176.103.168.* / 2016-04-29 09:47
Co za absurd! Pracuje w markecie wiec wiem co mówię. Nam od wł zawsze brakuje ludzi do pracy. Jak juz ktoś w końcu przyjdzie zaraz się zwalnia bo za ciężko. Polecam rozłożyć 5-6 ton towaru, latać na kasę, odpowiadać na pytania wiecznie niezadowolonych klientów z uśmiechem na twarzy choć kręgosłup ci pęka, a mimo juz 6 godziny pracy nie masz czasu iść zjeść kanapki bo trzy osoby w kolejce to już tłum i się burza ze stać muszą. Sama radość za najniższą krajowa
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Dosia929 / 79.186.155.* / 2016-04-29 09:30
I bardzo dobrze Niedziela powinna byś poświęcona rodzinie ,przyjaciołom dzieciom i wielki odpoczynek.
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:58
...........czyli analogicznie, w dbałości o "życie rodzinne" wielu setek tysięcy pracowników, obowiązkowo zakazać pracy dla: KIN..... TELEWIZJI.... RESTAURACJI....... BASENÓW I KĄPIELISK..... CUKIERNI…. wszelakich INFOLINI… CYRKÓW.......HOTELI……… WESOŁYCH MIASTECZEK....... TEATRÓW.... KAWIARNI...... TAKSÓWEK...... PUBÓW....... MUZEÓW...... WYCIĄGÓW NARCIARSKICH…….. KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ...... RADIA……. STACJI BENZYNOWYCH……. STADIONÓW I OBIEKTÓW SPORTOWYCH........ SKLEPIKÓW OSIEDLOWYCH………... Czy też hipokryci wciskający kit o życiu rodzinnym wymyślą wymówkę by tą bardzo liczną grupę pracowników dyskryminować w niedzielę? Tam według nich nie pracują ludzie? TAM GORSI LUDZIE PRACUJĄ????….. i nie zasługują na wolną niedzielę???
123124 / 83.6.174.* / 2016-04-29 09:39

Niedziela powinna byś poświęcona rodzinie ,przyjaciołom dzieciom

No powinna, ale z tego co obserwuje z tych co mają już wolne, to większość poświęca ją picu piwa i oglądania telewizji.
MIKA / 213.146.59.* / 2016-04-29 09:23
NIE PRZSADZJCIE KIEDYS NIE BYŁO MARKETÓW ,GALERIJ I JAKOŚ LUDZIE MIELI CZAS ROBIĆ ZAKUPY NIECH NIKT MI NIE MÓWI ŻE CZASU NIE MA .W NIEDZIELĘ TO CHODZĄ CI CO NIE MAJĄ CO ROBIĆ W BLOKU.JA TEŻ PRACUJĘ OD 8 DO 18 I JAKOŚ MAM CZAS ZROBIĆ ZAKUPY.
JESTEM ZA ŻEBY ZAMKNĄĆ MARKETY. POZDRAWIAM
wiesia149 / 83.6.92.* / 2016-04-30 12:52
masz rację w niedziele przychodzą z dziećmi na spacer po supermarkiecie dzieci ryczą z nudów to ludzie co nie mają co robić w niedziele podpisze się tak jak ty dwoma rękami
polak zwykły / 31.175.19.* / 2016-04-29 10:58
Dlaczego TYLKO markety wam przeszkadzają??? Właśnie ta WYŁĄCZNOŚĆ dowodzi HIPOKRYZJI wnioskodawców !!!!! Przecież zamiast w niedzielę to w tygodniu również możecie zatankować, pójść do kina, pubu, restauracji, na basen, oglądać telewizję itd.. Itp....... A ty hipokryto i hipokryto dlaczego ZMUSZASZ KELNERKĘ by obsługiwała twoje dzieciaki w restauracji W NIEDZIELĘ z powodu twojego LENISTWA ????????......Ale nie..... TAM GORSI LUDZIE PRACUJĄ????….. TO WAM NIE PRZESZKADZA, że setki tysięcy ludzi w niedzielę i tak by pracowały... wam przeszkadza TYLKO handel w marketach... o pracy w których NIE MACIE ZIELONEGO POJĘCIA…..
.................... / 165.225.72.* / 2016-04-29 09:37
Może i pracujesz od 8 do 18 ale pewnie twój dojazd do pracy nie trwa 1h i jak wrócisz do domu to czeka na Ciebie obiad/kolacja, a nie musisz jeszcze jej robić dla siebie i pozostałych członków rodziny. Ludzie mieszkający na wioskach oddalonych od większych miast jeżdżą raz w tygodniu na zakupy i to najczęściej w niedzielę, bo w sobotę muszą coś ogarnąć w domu. W ten jeden dzień muszą zaplanować i zrobić zakupy na cały tydzień, więc nie trwają one jak przypuszczam w twoim przypadku 45 minut, tylko ich zakupy trwają ok.3-4h bo obskakują wszystkie sklepy.
Gosia Brosia / 217.113.147.* / 2016-04-29 08:52
no to teraz każdy sklepik bedzie sprzedawał dewocjonalia .. niezłe , znowu kler ma bezproblemowo , moze kupic ziemie , moze kupic las i moze handlowac w niedzielę !!! specjalne ulgi .. gratulacje dla Dudy i więcej wazeliny prosze
BOLEK 07 / 37.248.255.* / 2016-04-29 09:29
Proponuję w soboty i niedziele pozamykać wszystkie kościoły.
ooppppaaaa / 89.65.20.* / 2016-04-29 08:52
czy te cymbały nie widzą co się stało u Madziarów? po roku się wycofali.... tysiące ludzi zwolnionych, niektórzy nie mają czasu by kupować w sobotę czy w tygodniu... ku..wa za nasze pieniądze będą nam mówic co mam robić a co nie... dobra zmiana nie ma co.... jak komuś pasuje to niech pracuje w niedziele
xxxxxxxxxxxxx / 89.77.146.* / 2016-04-29 08:42
Pracuje w Auchan - w niedziele na zakupach tlumy rodzicow z dziecmi w roznym wieku. Dzieci zachowuja sie skandalicznie, wrzeszcza, placza, krzycza - po prostu sie nudza. Do sklepu rodzice ciagna je chyba za kare. Z niecierpliwoscia czekam konca zmiany bo wytrzymac w tym zgielku trudno - pracuje sie zle, klienci "przeszkadzaja" w wykladaniu towaru, w alejkach jest bardzo ciasno. Nie jestem ani za ani przeciw jesli chodzi o prace w niedziele - przedstawilam tylko faktyczny stan.
jahuś / 109.233.91.* / 2016-04-29 08:38
Zakupy to nie tylko "zakupy spożywcze". Tak tylko przypominam. O ile chleb i mleko mogę kupić w wielu miejscach, do godziny 22.00 to inne zakupy już wymagają większego zaangażowania, w tym i czasu.
farmaceuta / 213.92.207.* / 2016-04-29 08:36
dlaczego pracowac mam w aptece ..za darmo ..polskie korporacje wykorzystuja nas jak niewolnikow ......nie przestrzegaja kodeksu ..czym rozni sie apteka ..przeciez to toksyczne miejsce dla pracownikow i ludzi ...nakazuja nam wypychac trucizny dla chorych ludzi ..zmuszaja do pracy za darmo
palipies111 / 83.3.11.* / 2016-04-29 08:35
Wg mojej własnej teorii wszystkie kościoły są także placówkami handlowymi, w których po spekulanckich cenach handluje się sakramentami i innymi posługami. Czyli, patrząc na to logicznie, także i one będą miały niedziele wolne od tych obowiązków, chyba, że się mylę ...
ANTKA / 83.8.237.* / 2016-04-29 08:28
JEŚLI PISORY MYŚLĄ ŻE ZAMIAST DO SKLEPU PÓJDZIEMY DO KOŚCIOŁA HAHAHAHAHAHAHA
aaa980 / 85.237.167.* / 2016-04-29 08:15
Przecież w Niemczech i ..... już od dawna handel w niedzielę i święta jest zakazany! Trzeba tam wysłać komisję wenecką!!!!
1241 / 83.6.174.* / 2016-04-29 09:40
W Niemczech geje mogą brać ślub, oraz są przyjmowani uchodźcy przez rząd, to co bierzemy z nich przykład? Co to za wybiórczość prezentujesz w naśladowaniu zachodu?
bimbam / 94.254.243.* / 2016-04-29 07:58
Nareszcie będę miał powód, żeby pozbyć się dwóch, wkurzających mnie, pracowników.
szanowany pracownik / 109.231.24.* / 2016-04-29 08:35
Nareszcie to będziesz miał powód wziąć się do roboty - Polaczku _dorobkiewiczu cudzymi rękami . A do wszystkich pseudo pracodawców : nie zaczniecie zarabiać dopóki nie będziecie szanować pracowników , to jest dewiza mojego szefa , bardzo mądry człowiek , który sam zaczynał od rozwożenia gazet rowerem a teraz jest szefem wielkiej korporacji , Brawo dla ludzi takich jak On ! Prawidłowa postawa , a bimbam spłacaj , spłacaj kredycik hahahaha ....

Najnowsze wpisy