Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zakaz handlu w niedzielę. W Sejmie padały głosy o zamknięciu nawet stacji paliw

Zakaz handlu w niedzielę. W Sejmie padały głosy o zamknięciu nawet stacji paliw

Wyświetlaj:
rys277 / 110.20.1.* / 2016-04-28 11:02
Prosze koniecznie dodac dzien wolny dla lotnisk i obslugi samolotow jak rowniez i dla calej kolei,potem jeszcze elektrownie tez moga byc zamkniete .
Zato wszystkie koscioly zamkac juz w sobote do piatku wlacznie-bo bedzie trzeba oszczedzac energie aby sejm mogl glosowac
jerzy550412 / 78.11.100.* / 2016-04-28 11:02
Nie rozumiem, dlaczego szpitale, strażacy, policjanci, wojsko, ochroniarze, kolejarze muszą pracować w niedzielę? To tacy sami ludzie jak inni? Czemu więc IPSIS nie wprowadzi im wolnego? Sejm to Episkopat! Nawiedzony faszystowski kraj!
jan381 / 82.143.150.* / 2016-03-10 14:37
A, gdzie była SOLIDARNOŚĆ jak Lewiatan OKRADAŁ naród polski z WOLNYCH sobót i niedziel ... ??? Jak zmieniano KODEKS PRACY - na niekorzyść ludzi pracy ... ??? Byłem na tym spotkaniu ... ŻENADA ... LEWIATAN - grzmiał o STRATACH oraz że Polska jest ZBYT BIEDNYM krajem aby zamykać sklepy w Niedzielę i będą STRATY - dla KOGO ... ???
Spacerypogaleriach och,ach / 79.190.82.* / 2016-03-10 09:33
Czekam na te zmiany i nie chodzi tu o kościół tylko DZIEN WOLNY OD PRACY DLA RODZINY. Gamonie z miasta do parku, na rower, na działkę a nie do galerii. Z tym, że jak wejdzie opcja za "zgodą pracownika", to będzie bez zmian, bo wszyscy będą musieli podpisać.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xyaa / 31.174.220.* / 2016-03-11 06:48
Wprawdzie nie popieram zakupologii i snobizmu, ale każdy ma prawo spędzać z rodziną czas JAK CHCE. I to jego PRYWATNA sprawa. Narzucanie komukolwiek jakiegokolwiek sposobu na życie to w zasadzie powrót do KOMUNY……. I ...uj wam do tego co ktoś chce robić w niedzielę
xyaa / 31.174.220.* / 2016-03-11 06:47
czyli analogicznie, w dbałości o "życie rodzinne" wielu setek tysięcy pracowników, obowiązkowo zakazać pracy dla: KIN..... TELEWIZJI.... RESTAURACJI....... BASENÓW I KĄPIELISK..... CUKIERNI…. wszelakich INFOLINI… CYRKÓW.......HOTELI……… WESOŁYCH MIASTECZEK....... TEATRÓW.... KAWIARNI...... TAKSÓWEK...... PUBÓW....... MUZEÓW...... WYCIĄGÓW NARCIARSKICH…….. KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ...... RADIA……. STACJI BENZYNOWYCH……. STADIONÓW I OBIEKTÓW SPORTOWYCH........ SKLEPIKÓW OSIEDLOWYCH………... Czy też hipokryci wciskający kit o życiu rodzinnym wymyślą wymówkę by tą bardzo liczną grupę pracowników dyskryminować w niedzielę? Tam według nich nie pracują ludzie? TAM GORSI LUDZIE PRACUJĄ????….. i nie zasługują na wolną niedzielę???
anna198 / 84.205.19.* / 2016-03-10 08:41
Wiekszośc klientow przychodzacych w niedziele do sklepow to ultra katole ktorzy wracaja z kościoła i ida nie na zakupy tylko pozwiedzac sklepy z nudów.
Konferencja zaczęła się od wystąpienia posłanki PiS prof. Józefiny Hrynkiewicz. Przypomniała ona, że walka o wolną niedzielę trwa już od kilkunastu lat i Kościół Katolicki wielokrotnie apelował o jej wprowadzenie.
tesco710 / 164.127.57.* / 2016-03-10 11:52
Tym co glosowali na tak proponuje zatrudnic sie w Tesco na dziale warzywa owoce i zdeklarowac sie ze chca pracowac wylacznie w niedziele po min 24 h/dobe w rownowarznym czasie pracy. Tak na marginesie w Austri i Niemczech wszystkie Lidly sa zamkniete w niedziele i nikt nie robi problemu i sa bogadsi od Polaczkow. Bez obaw Tesco jest czynne 24 h wiec "po chleb" bedzie mozna pojsc po zmianie prrzepisiw np. W pon o23:59: 59
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
xyaa / 31.174.220.* / 2016-03-11 06:49
za niedzielę jest wolny inny dzień tygodnia... niektórzy nawet wolą taki układ, bo mogą coś spokojnie załatwić w urzędzie, robić remont bez utyskiwań sąsiadów-dewotów, pójść do kina w południe bez hałastry na seansie....
mi417 / 188.146.3.* / 2016-03-09 18:29
Oj boli czarnych. Bo Kowalski zamiast dac na tace, zonie kupuje kiecke, a dzieciom lody w niedziele. Skandal . Chcialbym dozyc okresu 5 , 10 lat kiedy po oszolomach i czarnych nie bedzie ani sladu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
muniek29 / 2016-03-09 12:52
Kompletnie tego nie rozumie to już rządowi nie zależy na wzroście PKB? Przecież dla gospodarki to dodatkowe 52 dni pracy! A co jeśli jedynie wtedy mamy czas na zakupy!? Pamiętać też należy że centra handlowe to też miejsce rozrywki niedzielnej wielu osób i bez otwartych sklepów nikt tam nie zajrzy. Uważam że to bardzo zły i szkodliwy pomysł.
ededed / 31.183.92.* / 2016-03-13 21:57
Tak to już tradycja polska, dzieci i do supermarketu ograniczony palant.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Grzegorz79 / 195.128.229.* / 2016-03-09 12:43
Najpierw zastanówmy się czy stać nas na zamykanie sklepów w niedzielę. Zauważyłem, że odkąd mamy nowy rząd, jakoś łatwo mu idzie wydawanie naszych pieniędzy. Nie mam nic przeciwko rodzinie 500+ ale zastanówmy się czy stać nas na to, i jak długo damy radę to uciągnąć. Ja też pracuję w handlu i wiem ile trzeba się napracować i jak trudni bywają klienci. Nie pracuję w niedzielę, ale ilość moich godzin pracy od poniedziałku do soboty równa się prawie 8 dniom pracy w tygodniu. Dodam że mieszkam poza miastem, więc tracę tez czas na dojazdy, gdy wracam do domu jestem mega zmęczony i tez nie mam czasu aby go spędzić z rodziną. Do tego u mnie na wsi jest jeden sklep, w którym nie wszystko kupię a jak już jest to znacznie droższe. Dlatego weekend, a często tylko niedziela to czas kiedy mogę zrobić zakupy zarówno spożywcze jak i inne. Weźmy teraz stację benzynowe, gdybyśmy zamknęli je w niedzielę. Powiedzmy że wyjeżdżamy z rodziną w niedzielę rano na urlop, tankujemy auto w sobotę, ale na jednym baku nie damy rady dojechać do celu. Wychodzi na to, że oprócz bagażów musimy zabrać również kanistry z benzyną aby w międzyczasie dolać paliwa, według mnie to co najmniej paranoja. A co zrobimy z zakładami w których produkcja trwa 7 dni w tygodniu i nie można zatrzymać produkcji. Wróćmy jednak do galerii handlowych. W większych galeriach oprócz sklepów mamy restauracje, kina, a nie tylko sklepy. W tygodniu większość z nas pracuje, więc niema czasu ani możliwości zabrania swojego dziecka/i do kina, do tego jak ja pracuje w soboty. Zostaje mu tylko niedziela, ale jedyne kino w mieście jest tylko w galerii, która w niedzielę jest zwyczajnie zamknięta. Owszem na ogół jest tak, że sklepy są pozamykane a kina czynne, ale dlaczego pracownik kina ma pracować w niedzielę? Skoro pracownik galerii w niedzielę ma już wolne i teraz może zabrać dzieci na film, nie przeszkadza mu już to, że inni muszą pracować a on nie. Idąc tą drogą powinniśmy dać wszystkim wolne, a nie tylko wybranym. Weźmy pod uwagę ilu ludzi pracuje w niedzielę, nie są to tylko sklepy więc dlaczego wielu z nas uważa, że pracownicy marketów mają mieć wolne a np kucharze w restauracjach nie. Skoro pracownik który ma już tą wolną niedziele, chce wyjść na niedzielny obiad z rodziną, wtedy mu to nie przeszkadza że Pani kelnerka zamiast z dzieckiem np odrabiać lekcje musi nam usługiwać. Spójrzmy teraz na okres letni. Wielu z nas mieszkających bliżej gór czy morza latem jeździ w te miejsca na jeden dzień. Zwróćmy uwagę na stacje benzynowe czy np Mcdonaldy. Drzwi się tam nie zamykają, a parkingi są pełne samochodów. Dlaczego więc oni mają pracować w niedzielę i tyrać jak mrówki, aby podać nam frytki czy lody. Wybieramy się z rodziną w góry, opowiadamy dziecku że pokażemy mu np wodospad Kamieńczyk. Dojeżdżamy do celu, idziemy w stronę szlaku a tu szlaban. Budka pracownika który pobiera opłatę za wejście do parku jest zamknięta no bo jemu też należy się wolna niedziela. Można by tak wymieniać i wymieniać. Jeśli już tak bardzo chcemy zakazu handlu w niedzielę, podejdźmy do tego sprawiedliwie i dajmy wolne wszystkim a nie tylko wybranym. A póki co wygląda to tak, że pracującemu w markecie należy się wolna niedziela a gościowi z budki w parku już nie, i mało mnie obchodzi to że on pracuje, ma pracować, bo ja zabrałem rodzinę na spacer po górach i koniec! Do tego jak czytam że kościół apeluje o zakaz handlu, szlak mnie trafia. Wszyscy dobrze wiemy, że kościół w niedzielę ma największe zyski ze zbiórki tacy na mszy. Zastanówmy się teraz czy przypadkiem nie celowo odprawia np 4 msze w niedzielę, a nie jedną jak w tygodniu tylko i wyłącznie w celach zarobkowych, a nie dlatego żeby rodziny mogły przyjść i pomodlić się wspólnie. Między innymi dlatego nie chodzę do kościoła i nie o to chodzi że nie jestem osobą wierzącą, bo wierzę w Boga, ale zasilał kasy kościelnej nie będę, a tym bardziej słuchał kazań na tematy politycznie. Wierny idzie do kościoła modlić się a nie słuchać kazania na temat robienia zakupów w niedzielę. Bo ani księdzu, ani nikomu do tego co ja czy ktoś inny robi ze swoim czasem wolnym.
ekonomista460 / 164.127.57.* / 2016-03-10 12:13
Odpowiadam.1. Co za problem kupic bilet online do parku w sobote ? 2.Samochod zatankiwac do pelna w sobote. 3. Dla chomikow karnister zawszsze mizna schowac do bagaznika bagaeze do bagaznika na dachu albo do przyczepki kempingowej. 3. Dla nie chomikow przeciez mamy jeszcze stacje benztniwe samoobslugowe nam nie na personelu ?4. Po co isc do kina jak mozna na youtube obejrzec film jaki sie chce i kiedy chce bez wydawania kasy? 5. Po co isc do restauracji jak w biedronce kupi Pani gotowy obiad dla 5 os. Rodziny z 5 zl 5*5= 25 i nie trzeba gotowac ani sprzac a zapewniam ze kosz na smieci bedzie pracowal jak Pani woli 24 h. Nie widze problemu :))
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Grzegorz79 / 195.128.229.* / 2016-03-11 09:14
1. Żaden problem kupić bilet online,ale ktoś na miejscu musi być aby ten bilet sprawdzić!
2. Co za przyjemność wozić śmierdzące benzyną kanistry w aucie, nie wszędzie mamy stację samoobsługowe.
3. Do kina chodzi się ogląda premiery nowości, anie ściąga pirackie wersje nagrane kamerą w kinie.
4. Życzę smacznego obiadu z biedronki dla 5 osób za 5,5 zł (znaczy się zupek vifon)
I chyba trochę się nie zrozumieliśmy, bo w moim komentarzu chodziło o pokazanie że nie tylko ludzie pracujący w sklepach w niedzielę muszą zapieprzać. Jest masa innych instytucji, które tez pracują i nic nie mówią. A póki co wychodzi na to, że ludzie pracujący w marketach itp mają tak bardzo źle. A co gdyby lekarz odmówił Ci pomocy bo dziś jest niedziela, albo Pani w aptece nie otworzyła w niedziela, a Ciebie tak strasznie bolał by ząb i nie mógłbyś kupić tabletki. A przecież większość galerii posiada aptekę. Wiadomo że nie zamkną szpitali, czy pogotowia. Chodzi tylko o pokazanie tego, że inni też muszą, a raczej nie muszą tylko sami wybrali zawód lekarza, czy pielęgniarki, nikt ich do tego nie zmuszał, to był ich świadomy wybór. Osoba idąca do pracy w markecie zostaje zmuszona tam pracować, czy sama decyduje się podjąć tam pracę? Wiem że wielu znajdzie się takich co napisze, że nie mieli wyjścia bo innej pracy nie było na rynku. Pamiętajmy jednak, że po części każdy z nas jest kowalem swojego losu i to od nas w dużej mierze zależy jaki zdobędziemy zawód, czy wykształcenie.
Osobiście uważam, że rozwiązanie jakie mamy teraz jest dobre i nie mówię że idealne. ale póki co nowy pomysł uważam za co najmniej nie ekonomiczny, nie mówiąc już o ludziach którzy utracą przez to pracę, i ilu ludziom utrudni to życie.
Spacerypogaleriach och,ach / 79.190.82.* / 2016-03-10 09:46
Brawo. Pokazałeś, że w pewnych sferach jesteśmy 100 lat za murzynami.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tesco1128 / 164.127.57.* / 2016-03-10 12:15
Zgadzam sie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
neeken / 84.49.10.* / 2016-03-09 13:42
Ogólnie zgadzam się ale bez przesady z tymi karnistrami.W Norwegii też sklepy są zamknięte w niedziele i tylko na początku był to dla mnie problem ale malutki,trzeba sobie tylko inaczej poustawiać zakupy.Czesc rzeczy da się zautomatyzować.Ze szlaban zamknięty?ile jest automatycznych parkingów?Zatankowac tez się da bez otwartej stacji.Płatnosc kartą lub automat na pieniądze.Po co są całe tysiące bankomatów aby nie iść do banku do pracownika tylko samemu sobie ułatwić życie.Przy odpowiednim poprawieniu "infrastruktury" rzeczy mogą działać w niedziele bez ludzi.
Grzegorz79 / 195.128.229.* / 2016-03-11 09:21
Ale najpierw trzeba do tego dostosować całą infrastrukturę, a dopiero później zamykać.
Grzegorz79 / 195.128.229.* / 2016-03-11 09:26
W pobliskim mieście była jedna stacja benzynowa bezobsługowa, którą już dawno zamknęli
wątpiąca / 79.191.190.* / 2016-03-09 12:39
To jak będę jechać w niedzielę na drugi koniec Polski - z Ustrzyk Górnych do Świnoujścia, to muszę wziąć sobie zapas paliwa do kanistra???
ekonomista639 / 164.127.57.* / 2016-03-10 12:16
Nie koniecznie przcierz mamy jeszcze stacje samoobslugowe tam nie ma personelu zapewniam ze beda otwarte
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ZIUcio / 5.172.237.* / 2016-05-01 21:26
Pracuję w Pogotowiu i ciekawi jak mam zatankować w tej sytuacji moje T5.
ĄSKA / 83.175.182.* / 2016-03-09 12:32
Naprawdę jestem w stanie zrozumieć że ludzie chca mieć wolnę. ok.
Pracuję od poniedziałku do soboty po 10 godzin dziennie naprawde po pracy mam ochote tylko na prysznic i lóźko. Powiecie mi w takim wypadku kiedy mam zrobić zakupy... pracuje za nieco ponad najniższa krakową: NIE STAĆ MNIE NA KUPOWANIE W MAŁYCH SKLEPIKACH BO TAM JEST DROŻEJ. Koleżanka pracuje w galerii, jak ma niedzielę pracującą to inny dzień trygodnia ma wolny
katarzynka13 / 93.105.153.* / 2016-03-09 12:32
Tyle razy prosiłem was o niedziele dla mnie a wy nie usłuchaliście mnie to teraz zobaczycie co się będzie działo-słowa Pana Jezusa
zeozeo / 78.8.107.* / 2016-03-09 15:32
A gdzie w Pismach jest o niedzieli? "Pamiętaj abyś dzień święty święcił", to trzecie przykazanie. W biblii jest tylko o szabacie a u nas tego święta nie ma.
Z wiekiem mądrzejsza / 91.218.209.* / 2016-03-09 12:23
Ludzie szanujcie się,garba się dorobicie a w niedziele idzcie na spacer do parku a nie do sklepu.
Niemcy Francja Anglia Węgry Hiszpania jakoś od dnia wolnego od Pracy NIE UPADŁY . To ukłon w stronę normalnych rodzin, Matek Ojców Dzieci Dziadków żeby miały zagwarantowany 1 dzień dla siebie.
Sami nie umiemy o siebie zadbać :)
zeozeo / 78.8.246.* / 2016-03-09 13:23
Jakby wszyscy chcieli iść na spacer do parku, bo gdzie można jeszcze iść w mieście, to park musiałby być piętrowy a siedzenie w domu z ukochaną rodziną częściej owocowałoby kłótniami.
anula2016 / 213.205.252.* / 2016-03-09 12:37
Bzdura w Angl centra handlowe sa otwarte w niedziele a po drugie Ci co pracuja w niedziele maja inny dzien wolny i na milosc boska niech kosciol sie nie w......a. w polsce nie zyja tylko sami katolicy,przestanmy byc panstwem wyznaniowym.
sefedsDF / 193.105.248.* / 2016-03-09 12:23

Konferencja zaczęła się od wystąpienia posłanki PiS prof. Józefiny Hrynkiewicz. Przypomniała ona, że walka o wolną niedzielę trwa już od kilkunastu lat i Kościół Katolicki wielokrotnie apelował o jej wprowadzenie.

A czego sie kościół w pier D Ala w nie swoje obszary????? To teraz czarni będą dyktowali WSZYSTKIE zasady?????
dd10 / 178.37.30.* / 2016-06-05 10:51
kolejna ustawą będzie nakaz chodzenia do kościoła i odbijania karty że byłeś to tylko kwestia czasu..
JA649 / 31.61.136.* / 2016-03-09 12:15
Jestem za ale pozamykać również szpitale , chorym dać wolne a potrzebującym samouczki jak przeprowadzić operację ratującą życie , wolne dla policji wojska itp. oni też mają rodziny .
katolik / 164.127.57.* / 2016-03-10 12:28
Nie popadajmy w. Paranoje zawsze jest ostry dyzur. A oberacje mizna zrobic w sobotę. Idac woim tropopem koscioly tez powinny byc zamkniete przecież ksiadz tez pracuje w niedziele - przecierz w pismie swietym jest napisane " gdzie dwaj lub trzej zgromadzenu tam i Ja jestem pośrod nich" nie prosciej by bylo wziasc pismi swiete i poczytac godzinke z tesciowa przy kawie? Bynajmniej wszyscy byli by zadowoleni a ksiadz mialby wolne taki jest zapraciwany
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
TAKIJAKI / 91.196.10.* / 2016-03-09 12:15
Demokratyczny kraj, wolny rynek. Pracownicy mogą dowolnie zmieniać pracę może nie z dnia na dzień lecz mogą. Wiec czemu ktoś ma mi nakazywać czy mogę pracować u kogoś czy nie?? Wybieram taką pracę jaka mi pasuje. To jest ograniczenie mojej wolności.
tesco695 / 164.127.57.* / 2016-03-10 12:30
Widze ze praca nie odpowiada zapraszam w nd. Do tesco na warzywa owocr
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Rembrantem / 94.254.161.* / 2016-03-09 13:03
Ty też możesz wybierać, jesli nie będzie pasowało tobie prawo ustanawiane w Polsce zawsze możesz Emigrować. Może nie natychmiast ale dla chcącego nic trudnego :-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
zeozeo / 78.8.246.* / 2016-03-09 13:34
Rząd też może wyemigrować a nie narzucać co kto ma robić. Są tacy którym praca w niedzielę nie wadzi i nikomu po głowach nie skaczą. Komu to przeszkadza i w czyją stronę ten ukłon? Czy z nudów ktoś od razu pójdzie do kościoła i będzie dla rozrywki rzucał na tacę? A zimą pójdzie na ślizgawkę albo będzie lepił bałwana? Bałwanów mamy bez lepienia.

Najnowsze wpisy