Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zakaz opalania pieców węglem. Związkowcy zaniepokojeni pomysłem posłów

Zakaz opalania pieców węglem. Związkowcy zaniepokojeni pomysłem posłów

Wyświetlaj:
maciej9371 / 2013-10-02 16:31
Zakaz palenia węglem w Polsce to pomysł ludzi którym słoneczna pogoda poprzestawiała w głowach meble . W upalne dni chodzili bez czapek !!!???- pomysłodawcy niech się ujawnią ! Polacy mają problem finansowy za co mają zakupić najtańszy czynnik energetyczny ,a tu taki idiotyczny pomysł . Polska na węglu stoi - pomysł powinni mieć jak proces spalania węglem uzdrowić . W tym Polski nieudacznik -rządzący ma problem - niestety tacy mędrcy rządzą nami - a kolejni uzdrowiciele już przygotowani aby swoimi decyzjami siali niepokoje społeczne
ARTUR408 / 2013-10-02 16:13
Jeżeli sfinansują każdemu chętnemu nowoczesny piec gazowy w systemie pulsacyjnym , to można się skusić ale z tego co rząd mówi to budżet leci na kredycie więc skąd wezmą pieniążki ? Zapewne dodrukują , to może prościej ustalić ile każdy rocznie może sobie dodrukować papieru płatniczego. Obowiązuje równość wobec prawa , także gospodarczego i należy zapytać mądrzejszych od siebie o skutki społeczne a nie rżnąć durnia na wysokim stanowisku bo pewnego dnia ktoś może się upomnieć o zwrot kosztów na wzór mafijny .
zeppp / 83.5.200.* / 2013-10-02 16:02
Kolejne pomysły bandy rządzących oderwanych od problemów społeczeństwa.Paru gości ustali biedę dla milionów.Ot demokracja polska.Jak ludzie będa zarabiac tyle co w państwach zachodnich a gaz będzie kosztował tyle co na zachodzie to też będa ogrzewać domy gazem.Najlepiej nakazać biedakowi, niech zdechnie z głodu, a co tam rząd się wyżywi.
zniszczyć kraj do reszty / 93.154.184.* / 2013-10-02 15:58
bo trzeba zniszczyć gospodarkę do reszty, kazać ludziom papiery palić w piecu bo na nic innego nie stać. w piecu węglem palą najbiedniejści. i co? mają przejśc na drogi prąd? czy kupić za 15 tyś centralne?
a książę Konstanty lubił Polaków / 37.128.46.* / 2013-10-02 15:53
Wymrozić tych białasów.Dodam,że kominki też żegnajcie ,bo..." Dioksyny nigdy nie były rozmyślnie produkowane (z wyjątkiem prób laboratoryjnych), lecz występują w wielu procesach przemysłowych jako niechciany produkt uboczny. Aktualny przegląd wytwarzania dioksyn (w ilości do 3,000 kg rocznie) w skali całego świata wskazuje na główne źródła ich powstawania[3] :
· spalarnie odpadów komunalnych - 1130 kg, tj. 37.6% całej produkcji światowej;
· piece cementowni spalające odpady niebezpieczne - 680 kg, tj. 23%. Tylko w USA piece cementowni służą do spalania odpadów niebezpiecznych, wytwarzając 13 razy więcej dioksyn na kg produkowanego cementu, niż te cementownie które nie spalają odpadów niebezpiecznych.
· odlewnie stali - 350 kg, tj. 12%;
· piece cementowni nie spalające odpadów niebezpiecznych - 320 kg, tj. 11%;
· spalanie biomasy - 350 kg, tj. 12%. Źródło to obejmuje pożary lasu i komercyjne oraz domowe spalanie drewna. Drzewa nie wytwarzają dioksyn w naturalny sposób. Lasy jednak mogą być narażone na chlorowane pestycydy, takie jak Silvex, które następnie wytwarzają dioksyny w czasie spalania. W inny sposób drzewa mogą wchłaniać dioksyny pochodzące z powietrza absorbując je w drewnie i liściach, skąd po spaleniu są one uwalniane do atmosfery. Naukowcy prowadzący badania tego źródła skażeń globalnych nie potrafią wskazać, które z tych wyjaśnień jest prawidłowe.
· spalarki odpadów medycznych - 84 kg, tj. 2.8%;http://www.environet.eu/pub/pubwis/r508pl.htm"
Lobby sPOnsorskie czuwa / 193.202.117.* / 2013-10-02 15:49
Lobby Łupkowe jest już totalnie zdesperowane - utopiona kasa s-PO-nsporów tych POpapranych pseudo-ekologów. Pozostaje tylko postawić "ciemny lud" pod ścianą - zero węgla - pozostaje alternatywa gaz od ruskich albo gaz (g)łupkowy - i znając życie Skarb Państwa wybierze form pomocy - czyli doaty bezpośrednio firmom wydobywającym.
Pomysł totalnie kretyński - małe miasteczka i wsie często nie mają wogóle sieci gazowych, kolejna okazja do zarobienia dla "przyjaciłół".
Gdyby nie toksyczny dym możnaby palić w pieacach "rudymi pajacami"...
a książę Konstanty lubił Polaków / 37.128.46.* / 2013-10-02 15:39
ZWykłe chłodzenie gospodarki;))). Gdyby tak cisnąć węgiel jak obywateli, to żal nim palić, bo w dyjament szczery SIĘ zamienił BY. "Coraz to z ciebie, jako z drzazgi smolnej,
Wokoło lecą szmaty zapalone;
Gorejąc, nie wiesz, czy stawasz się wolny,
Czy to co twoje, ma być zatracone? Czy popiół tylko zostanie i zamęt,
Co idzie w przepaść z burzą – czy zostanie
Na dnie popiołu gwiaździsty dyjament,
Wiekuistego zwycięstwa zaranie!"
olejak xyz / 83.27.66.* / 2013-10-02 15:34
cóż ja nabyłem ekologiczny system ogrzewania olejem opałowym, pierwsze tankowanie w 1999 roku 0,60PLN, wczoraj tankowałem za 3,79 zł (a bywało juz 4,30) tylko do ogrzewania wody, na ogrzewanie domu mnie nie stać, dom ogrzewam kominkiem, sporo roboty ale 5 razy taniej. Benzyna w 1999 kosztowała ok 2 zł dzisiaj 5,5 wzrost 275%, olej z 0,6 na 3,8 wzrost 630%. Jaka qwa ekologia, bandyckie państwo, jak już nie będzie można palić węglem i drzewem to dopiero nam dadzą popalić podwyżką akcyzy w oleju i gazie. BANDYCKIE UBECKIE PAŃSTWO musi przecież utrzymać przywileje mundurowe, przywileje elyt itd.
qerqer31341413 / 83.12.121.* / 2013-10-02 15:22
a to dofinansowanie do opału "ekologicznego" to bedzie przez rok czy przez dwa? a potem radźcie sobie frajerzy sami. Budżetu miasta/kraju nie stac na dopłaty bo jest kryzys. Mam piec na olej opałowy ale go nie używam bo mnie nie stac na olej po 3,50 zł/l. Sezon grzewczy kosztowałby mnie z 8 tys. zł. pale weglem bo za 4 tys. zł kupie go tyle ze mam ciepło w domu. Zarabiam średnią krajową i podobno jestem "middle class" :D

Najnowsze wpisy