Forum Forum dla firmKsięgowość

Zakaz unikania podatków najlepszym narzędziem dla fiskusa?

Zakaz unikania podatków najlepszym narzędziem dla fiskusa?

Wyświetlaj:
orbiel / 5.196.72.* / 2015-12-04 12:11
Temat bardzo poważny, tak samo powinien wejść podatek dla tych wszystkich sklepów internetowych, które oczywiście przez mniejsze koszty i brak płacenia podatków koszą nasze sklepy.
kafka16 / 54.65.206.* / 2015-12-04 12:01
zakaz wyprowadzania podatków powinien być przedewszystkim dla tych wszystkich leclercow lidlow i zabek!!! ale oni mają takich prawników, że zawsze jakoś to obejdą jedyna rada to obrotowy od sieci zaproponowany przez FPH
to_ja / 31.63.194.* / 2015-10-17 10:23
nie podatki a ich wyskokośc
ale to też nie doprowadzi do ruiny..
do ruiny doprowadziły koszty transferowe
a poprzez to brak konsolidacji kapitalu
JANKU / 83.22.209.* / 2015-10-17 04:07
wszelkie tranzakcja finansowe przedsiedbiorstw jak również jak również wszelkie wyplaty pracownikom winny być dokonywane prz ez banki POLSKIE!!!!!!!
fooky / 111.222.144.* / 2015-10-17 06:48
A jak ten pomysł zrealizujesz jeśli firma jest międzynarodowa?

Np ma oddział w Hong Kongu i odział w Polsce?
Odział HongKongu nie może używać konta w Polsce. A na samych transakcjach wewnątrz firmy można uniknąć 100% podatków. Jest to legalne.

Więc walka z unikaniem opodatkowania jest walką z wiatrakami i dopooki nieuki z rządu tego nie pojmą i nie obniżą podatków do poziomu akceptowalnego pzrez business... dopooty firmy będą kombinować i przenosić płacenie podatków na zewnątrz.

Rola firmy jest zarabianie kasy a nie płacenie podatków i menedżerowie wiedzą to doskonale i realizują ten cel. To ich zawód!
desmede / 77.65.87.* / 2015-10-27 20:05
i tu się komentator fundamentalnie myli.

rolą menadżera jest uczciwe działanie na korzyść przedsiębiorcy i tylko w granicach dozwolonych przez władzę , a rolą przedsiębiorcy jest uczciwe płacenie podatków - w pełnym zakresie bez odpisów.

wam się w główkach poprzewracało od tych durnych lesseferystycznych teorii z usa
MM245 / 46.215.23.* / 2015-12-22 00:47
desmede ja Cię proszę przestań bredzić.
Sceptycki / 217.99.28.* / 2015-10-16 19:34
Czy mogę powołać się na klauzulę sumienia i nie płacić podatków. Jestem pacyfistą, nie chce żeby moje podatki przeznaczano na urządzenia do mordowania ludzi. Jestem jak najgorszego zdania o politykach - nie chcę żeby sie paśli moimi pieniedzmi. Prokuratura, sady i trybunały wyrokują zgodnie zwytycznymi polityków - nie chcę płącić na takich sługusów. Jestem generalnie przeciw socjalowi, oprócz zupełnie wyjatkowych nieszczęsliwych wypadków - ale tez raczej z ubezpieczeń, kto nie chce pracować - albo śie weżmie albo niech zdycha. Na naukę szkoda mi pieniędzy jak słuszę o "profesorach" Rońdzie, Chebdzie, Niesiołowskim itp. Marcowi docenci doczołgali sie do profesór, o opowiadaja dyrdymały o Duchu Św. Czy uważacie, że mam szansę obronić sie przed komornikiem KLAUZULĄ SUMIENIA, czy tem łotr bez sumienia mnie jednak dorwie. A może zorganizujemy partię polityczną „Samoobrona klauzulą sumienia”. Co Wy na to?
fooky / 111.222.144.* / 2015-10-17 07:06
Próbuj. Klauza sumienia to jedno.

Druga sprawa, to to, że wszelkie przepisy wynikają z konstytucji z 1997 roku, a ta jako "umowa społeczna" nie została z Tobą zawarta, więc nie jest wiążącym Cię kontraktem, a co zaledwie jednostronnym aktem... przemocą na Ciebie narzuconym.

W związku z tym, że każdy sędzia orzekający w ew Twojej sprawie jest stronniczy, bo składając przysięgę sędziowską zobowiązał się do działania na rzecz Państwa (a więc na rzecz organizacji, nie narodu, czy obywatela, czy sprawiedliwości) i dodatkowo jest osobą opłacaną przez stronę sporu (państwo) jest z automatu sędzią stronniczym, więc zgodnie z prawem - ich własnym - powinien być wykluczonym ze składu sędziowskiego.

Czyli żaden sąd w tym przypadku nie powinien mieć nad Tobą jurysdykcji.
Jest to proste jak budowa cepa, więc będzie niepojętym dla Polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Czyli prędzej Cię wychłostają, powieszą, albo pozbawią majątku i zamkną w klatce jak małpę w zoo.
jakoś / 79.191.8.* / 2015-10-16 18:21
Zróbcie u nas raj podatkowy, to firmy będą uciekać do nas
vui / 78.21.5.* / 2015-10-16 18:19
no smiechem zaplulam ekran , prosze jeszcze pogrozic palcem to juz na pewno sie przestrasza i beda placic podatki ....
drogi Panie Ministrze , oni zainwestowali tu kupe kasy i nie zwina interesu z dnia na dzien wiec jak im pan dolozy podatek liniow od sprzedazy na terenie Pl to gwarantuje ze nie uciekna ...
forro / 84.40.208.* / 2015-10-16 18:10
Nie tedy droga. Obnizcie podatki tak, by firmy z innych krajów rejestrowaly dzialalnosc w Polsce i po krzyku.
Jasiek z IV b / 188.33.115.* / 2015-10-16 18:07
Wprowadźcie jeszcze zakaz korupcji, kradzieży, gwałtów ... to się w Polsce poprawi ! Firma prowadząca działalność w Polsce, powinna być w Polsce zarejestrowana a nie na Cyprze !
fooky / 111.222.144.* / 2015-10-18 05:19
Firma prowadząca działalność w polce jest zarejestrowana w Polsce - ale mając filię, lub partnera w raju podatkowym, skutecznie może wyprowadzać dochód na zewnątrz... zatem ni mając dochodu w Polsce nie płaci podatków.

Schemat jest prostu jak budowa cepa, i nie do zatrzymania.
No chyba że zamkniemy rynek na towary i usługi z zewnątrz.
desmede / 77.65.87.* / 2015-10-27 20:15
sprawa jest bardzo prosta do rozwiązania.

wchodzi ustawa, wedle której każdy prowadzący działalność gospodarczą (niezależnie od formy) na terenie RP jest zobowiązany do prowadzenia księgowości bezpośrednio w urzędzie skarbowym.

zawód księgowych i doradców podatkowych jest ustawowo likwidowany.

od tego momentu urząd skarbowy ma wszystkie twoje dokumenty ksiegowe i sprawuje pełną kontrolę nad tym co dzieje się w spółce/u przedsiębiorcy.
oddział za granicą nie musi niczego dostarczać - skarbówa ma pełną kontrolę nad całą księgowością - bo ją prowadzi i zarządza. to skarbówa ma w ręku faktury, wz, i inne. plus obraz analityki kont. plus to skarbówa sporządza rozlicza vat i city i pity i inne. i to skarbówa na bieżąco sporządza raporty i bilansy.

sposób prosty jak budowa cepa.
LOL653 / 46.215.23.* / 2015-12-22 00:51
a przestań ty chłopie bredzić. Skarbówka będzie zajmować się księgowaniem transakcji firm?
Goliat135 / 84.40.208.* / 2015-10-16 18:05
Nie wierze, ze rząd może popelnic az taki blad. Nikogo nie slucha, tylko w swoim obledzie i pazerności pędzi do nieuniknionej katastrofy. Przeciez to jest niezgodne z Konstytucja, wolnoscia gospodarcza, ekonomia i zdrowym rozsądkiem. To zniszczy polskich przedsiebiorcow, a zagranicznych zmusi do omijania Polski duzym lukiem. Nikt nie jest samobojca i nie będzie ryzykowal, ze fiskus w imieniu kulawego prawa zabierze mu dorobek calego zycia. Kiedy Polska zacznie pustoszeć, ludzie zaczna masowo uciekac, a kasa panstwowa opustoszeje, to do rządu dotrze, ze palnęli glupote. Pewnie szybko zniesie ten idiotyczny przepis. Tylko ile firm zostanie zniszczonych, ile tragedii ludzkich stanie się faktem. ile ludzi wyjedzie i jak Polska straci na wiarygodności? Nigdy nie zaglosuje na PO, bo ten idiotyczny pomysl jest ich autorstwa
Jacek868 / 84.40.208.* / 2015-10-16 17:48
Co ta wladza wyprawia? To będzie koniec przedsiebiorczosci w Polsce. Fiskus moze każdego oskarzyc, bowiem podstawowym narzędziem sukcesow przedsiebiorcow jest obniżanie kosztów, a wiec i podatkow. Po raz pierwszy będzie można być ukaranym za postepowanie zgodne z prawem.
Enmerkar / 37.47.10.* / 2015-10-16 16:55
Przecież cały kapitalizm jest oparty na unikaniu opodatkowania. Żeby przedsiębiorcy wolno było zarabiać, a pracownikowi nie, wymyślono podatek VAT, który przedsiębiorca może odliczać, a pracownik nie. To sztandarowy sposób unikania podatku. A wszystko w świetle bandyckiego prawa.
Hxvdgdhd / 83.6.112.* / 2015-10-16 16:23
Wiedza jak to ukrócic ale tego nie zrobia...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lolo664 / 89.79.2.* / 2015-10-16 16:12
Ni wierzę - zrozumieli!!! zajęło im to sporo czasu i świadczy fatalnie o ich inteligencji!!!
jan 731 / 159.205.70.* / 2015-10-16 16:09
co za pokrętne tłumaczenie 8 lat wiedzieli jak jest a teraz zrobia tame -brednie
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy