Forum Forum prawneGospodarcze

Zakładać działalność czy nie?

Zakładać działalność czy nie?

karcher / 79.184.172.* / 2014-02-17 00:28
Witam!
Jestem kompletnym laikiem w dziedzinie zakładania firm dlatego też proszę Was o pomoc, poradę i wytłumaczenie kilku spraw.

Chce założyć firmę, która będzie zajmować się czyszczenie dywanów, wykładzin, tapicerek samochodowych itp. tzw. karcher ful wypas.

Do końca pewny nie jestem, czy mi ten pomysł wypali i na początku nie chciałbym zakładać działalności, żeby ominąć płacenia ZUSu i księgowości, a sprawdzić czy jest popyt na te usługi. Jak to wtedy państwo sprawdza czy ja działam legalnie, czy na lewo? i jakie są ewentualne konsekwencje tego manewru? Czy nie rejestrując firmy mogę się reklamować w internecie i po przez ulotki?

Pozdrawiam.
wiwan / 2014-02-17 11:36
Reklamować się można, ale jest to dodatkowy ślad i argument za tym, że działalność jest prowadzona.

Jak sprawdzić- wystarczy w rejestrze CEIDG, regon, czy w ZUS- po prostu w rejestrach tych nie będzie odnotowane istnienie takiej działalności, takiego płatnika, takiego ubezpieczonego.
Gównie właśnie fiskusa i ZUS-u jest to przedmiotem zainteresowania bo łączy się z należnymi i zaległymi podatkami, składkami.

Najnowsze wpisy