Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zakładanie firmy a meldunek na pobyt tymczasowy

Zakładanie firmy a meldunek na pobyt tymczasowy

atlanta / 88.156.117.* / 2008-08-06 19:16
Witam

Mam pytanko, mianowicie:
Zakładam sklep internetowy, mam wszystko przygotowane, znaleziony dostawca, zbadany rynek zbytu, jednym słowem dobra perspektywa.
Zostaje jednak jeden problem uporanie się z urzedowymi sprawami tj. rejestracja itp. ale nie o to mi chodzi do końca.
Problem polega na tym, iż nikt nie potrafi mi odpowiedziec na pytanie czy zakładając firmę muszę złozyć wniosek do wpisu do ewidencji w urzedzie gminy/miasta w którym jestem zameldowany na pobyt stały czy mogę go też złożyć tam gdzie posiadam pobyt tymczasowy. Jest to dla mnie ważne, gdyż mieszkam u dziewczyny i w mieście gdzie mieszkamy sprawy urzędowe załatwia sie o wiele szybciej niż tam gdzie mam zameldowanie stałe.
Tak czy inaczej jeśli ktoś jest w stanie odpowiedziec mi na to pytanie będę bardzo wdzieczny, bo dzwoniliśmy do urzędu miasta i tam pani powiedziała że to nie pytanie do nich, ale jak nie do nich, skoro wpisu się dokonuje u nich wiec powinni to wiedzieć...?

pozdrawiam!
jbem / 2008-08-12 13:53 / Jacek Bem, doradca klienta
Temat, który Pan poruszył został już szeroko omówiony w odpowiedzi na pytanie innego użytkownika forum Money.pl.

http://www.money.pl/forum/temat,37,1140355,1140355,40,0,jak;poprawnie;zlozyc;wniosek;o;wpis;do;ewidencji;jaki;zakres.html

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Najnowsze wpisy