Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zakładanie firmy online - os. niepełnosprawna

Zakładanie firmy online - os. niepełnosprawna

Michau2 / 85.222.32.* / 2015-12-10 10:04
Witam. Mam pewne pytanie. Będąc osobą niepełnosprawną, która ma problemy z samodzielnym poruszaniem się, jakie czynności dotyczące założenia własnej działalności gospodarczej jestem w stanie załatwić online nie wychodząc z domu, a przy których będę musiał pofatygować się do urzędów? Gdzie otrzymam dokumenty? Jak to bliżej wygląda? Bardzo proszę od pełną odpowiedź.
szklarek / 2015-12-10 12:26
Zasadniczo przy zakładaniu jednoosobowej DG (bo rozumiem, że o tej formie mówimy) chodzi o ewidencję DG (CEIDG) oraz ubezpieczenia (ZUS).

Obie instytucje oferują dostęp on line, ale i tak wymaga to jednak posiadania albo podpisu elektronicznego, albo jednak -osobistego potwierdzenia (urząd gminy) złożonego wcześniej on-line formularza CEIDG-1
-osobistego uruchomienia wcześniej swojego dostępu do PUE ZUS.

Niezależnie od powyższego jest opcja pełnomocnika oraz analogowej korespondencji poleconej z formularzami, z odręcznym podpisem...potwierdzonym notarialnie.

Myślę, że w związku z niepełnosprawnością i przyszłym funkcjonowaniem warto pomyśleć o kwalifikowanym e-podpisie- czyli nie tylko z myślą o DG, ale wielu (i co roku liczniejszych) spraw życiowym, które w ten sposób można zdalnie załatwiać - np. w kwestii podatków.

Najnowsze wpisy