Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zakładanie nowej firmy

Zakładanie nowej firmy

Nostro / 89.228.20.* / 2009-01-20 23:26
Witam wszystkich, mam 17 lat (osiemnascie w grudniu) i mam w planie otworzenie własniej działalności gospodarczej w moim stosunkowo nieduzym miescie - Zamościu. Mianowicie moim zamiarem jest otworzenie wlasnego lokalu tudziez baru, pubu. Chcialbym dowiedziec sie wszystkiego na temat zalozenia takiej firmy: skad i jak moge otrzymac dotacje, jakie dokumenty beda mi potrzebne itp itd. Taka firma to jednak tylko "zalazek" mojej dzialalnosci jako przedsiebiorcy. W przyszlosci mam zamiar rozpoczac dzialalnosc gospodarcza o calkiem odmiennym charakterze i rozwazam 3 opcje roznych firm.
1.Dystrybucja i monataz "szaf sterujacych" do roznego rodzaju skomplikowanych maszyn, bylyby to swego rodzaju "serwery" sterujace wszystkimi fukcjamy ww instalacji.
2. Firma transportowo-spedycyjna zajmujaca sie transportem glownie surowcow mineralnych, paliw kopalnych itp.
3.Firma budowlana - sprzedaz materialow budowlanych.
Czy ten pub na rozpoczecie mojej "kariery" jako przedsiebiorcy jest dobrym pomyslem? Czy tez moze lepiej poczekac, skonczyc studia i dopiero wtedy otworzyc juz wieksza firme? Prosze o wasze opinie, gdyz jestem calkowicie "zielony" w tych sprawach. Moze polecicie mi jakies odpowiednie strony internetowe itp. Z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam.

Najnowsze wpisy