Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zakładanie sklepu internetowego ze sprzętem foto.

Zakładanie sklepu internetowego ze sprzętem foto.

laciaty / 2009-01-19 14:53
Witam. Mam zamiar otworzyć sklep internetowy zajmujący się sprzedażą sprzetu foto.
Zainspirował mnie sklep Japan-foto, który przez to że miał bardzo niskie ceny i był na samych szczytach w rankingach skapiec(kropka pl), działał poprawnie tylko przez kilka miesięcy potem nie wyrabiał się z zamówieniami i np. na aparat cyfrowy trzeba było czekać 3 tyg. w tej chwili jego reputacja legła w gruzach. Ludzie w większości złożyli zawiadomienie do prokuratury. Juz się nie podniesie.

Mam plan otwarcia podobnego sklepu. Ale ceny nie były by w nim tak drastycznie niskie jak w Japan-foto. Chodzi mi glównie o dobre pozycje w porównywarkach cen skapiec radar kupujemy(kropka peel) itp. Choć bede musiał sie na jakaś zdecydować bo to kosztuje.
Najpierw mam plan założyć firme, z tego względu ze jest to pierwsza firma bede płacił ok. 300zł/mc za ZUS przez 2 lata poprawcie mnie jeżeli się myle. (w tym czasie albo firma się porządnie rozwinie albo upadnie (wole wersje pierwszą).
Potem wykupienie domeny i hosting'u, niewiem gdzie jest najtaniej..
Najpierw planuje wykorzystać silnik CubeCart, narazie bez wykupywania licencji (malutki napis na dole strony ,,Powered by CubeCart
Copyright Devellion Limited 2006. All rights reserved." narazie mi nie przeszkadza).
Potem zamierzam realizować pierwsze zamówienia. Bede sprowadzał produkty z hurtowni, po złożeniu zamówienia przez klienta, wiem że dużo osob woli poczekać te 2tyg i zapłacić 100 lub 150zł mniej niż w innym sklepie. Po kilku miesiącach bede juz miał produkty na stanie.
Wysyłke bede realizował przed DHL lub inną firme kurierską. Niewiem z która podpisze umowe.
Konto firmowe zamierzam otworzyć w mBanku, bo niema opłat za prowadzenie.
======
Mam kilka pytań.
-Z jakich hurtowni sprzętu foto korzystać, jak wygląda współpraca z hurtownią. Moge np. zamówić jedną lub dwie sztuki? Musze zapłacić od razu, czy jest jakiś termin.

-Jak inne sklepy radzą sobie z zapisem w ustawie dot. zakupów przez internet, chodzi mi tutaj o to ze klient może zwrócić produkt do 10 dni od daty zakupu bez podania przyczyny.

-Mam jeszcze pytanie. Ogólne. Gdy kupie towar w hurtowni to płace x cene netto, ustalam swoją marże na poziomie np. 5%, sprzedaje klientowi po cenie [x+(x*5%)]+22% VAT. A potem VAT na koniec roku oddaje do urzedu skarbowego, ale mogę sobie odliczyć np. na licencje na jakiś program do obsługi ksiegowosci lub komputer, lub meble do biura? W ramach ,,na rozwój firmy" Tak? Poprawcie mnie jesli sie myle.

-Moge odliczyć sobie od VAT'u wydatki na reklame?? google adsense, skapiec, kupujemy itp
-Moge odliczyć sobie od VAT'u wydatki na hosting, domene i/lub licencje na profesjonalny silnik sklepu.

-A może najpierw nie inwestować w porównywarki cen? Bo to jest koszt od 7 - 50gr za wielorazowe klikniecie jednej osoby przez 24h na link do mojego sklepu. I postawić na poczte pantoflową (mam wielu znajomych zwiazanych z fotografia - pewnie spodobało im by sie to ze w zamian za robienie mi reklamy w wśród swoich znajomych moge kupowac im sprzet bez mojej marży) + dobre pozycjonowanie w google + reklamy incognito na forach internetowych.
przewodnick / 2009-01-19 18:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Nie ma lekarstwa na zapis o zwrocie. Pamietaj, że po zwrócie bez podania przyczyny kupującemu zwracasz kwotę wpłaty pomniejszoną o kosty wysyłki, więc realnie nie tracisz (sprzedasz towar jeszcze raz). Tskivh zwrotów jest niewiele.

Vat odliczasz od Vat a koszty uzyskania przychodu od zysku. Nie mozesz mylić tych pojęć. Za długo by trzeba tłumaczyć - udaj się do księgowej, doradcy - to nie kosztuje wiele w porównaniu z kosztami takiego sklepu.

Aby inwestować w porównywarki itp. MUSISZ mieć porządnie zatowarowany sklep (sprzęt na magazynie), ponieważ nie będziesz konkurował tylko ceną, ale tekże jakością obsługi (w tym czas wysyłki od założenia zamówienia).

Pamiętaj także, że przy tego typu działalności MUSISZ MIEĆ KASĘ FISKALNĄ OD PIERWSZEGO SPRZEDANEGO APARATU / SPRZĘTU.

POWODZENIA !!

Najnowsze wpisy