Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zakładanie spółki. Czechy kuszą polskich przedsiębiorców

Zakładanie spółki. Czechy kuszą polskich przedsiębiorców

Wyświetlaj:
eve718 / 78.8.42.* / 2015-10-28 07:36
kto prowadzi firmę to wie
VAT - absurdalne zasady, uznaniowość odliczeń, 23% (!)
PIT - absurdalnie skomplikowany
ZUS - to himalaje absurdu podział netto, brutto, brutto pracodawcy, składka pracownika, składka pracodawcy
Zwykły obywatel / 83.144.116.* / 2015-10-26 15:46
Co się dzieje z polskim patriotyzmem? Pracownicy, nie chcąc utrzymywać swoim kosztem liczącej setki tysięcy armii urzędników partii rządzącej, emigrują, inni, czyli przedsiębiorcy, nie chcąc płacić na tę armię
urzędników wygórowanych podatków, przenoszą swe firmy do różnych rajów podatkowych, a ostatnio także do Czech. Jak tak dalej pójdzie, to III R P będzie musiała ograniczyć się do urzędników partii rządzącej
oraz ludzi chorych i starych, którzy już emigrować nie mogą. A zostaną jeszcze liczni generałowie
i oficerowie, bo kandydatów na żołnierzy też ubywa. Coś z tym trzeba zrobić: albo wzorem "starej Europy" normalnie potraktować obywateli i przedsiębiorców, albo "zgasić światło"...
gjfkyvj / 81.190.192.* / 2015-10-25 22:19
W czym problem - znieść podatek dochodowy od osób cywilnych wprowadzić podatek obrotowy w wysokości 19 % dla firm , żadnych ul w podatku VAT i problem rozwiązany po wsze czasy
J.B. / 82.160.100.* / 2015-10-25 22:46
Widać że ekonomia jest ci obca !!!
Policz jaki będziesz miał zysk jest sprzedasz coś z marżą 20 % i odprowadzisz podatek obrotowy 19%.
To co zostanie nie starczy na czynsz .
Leon806 / 98.226.176.* / 2015-10-25 21:38
Kilka lat wstecz Roman Kluska zadał pytanie -Jak to jest jego pracownicy mieszkają w rożnych regionach i każdy Urząd Skarbowy inaczej interpretuje prawo a mieszkamy w jednym państwie , czy coś się zmieniło po latach ? myślę że to jest odpowiedz na pytanie Czechy kuszą polskich przedsiębiorców)
zenekkotek / 83.7.93.* / 2015-10-25 21:36
Kapica Jacek podziękujcie jemu !!!
kat polskich firm
powinieneś siedzieć gamoniu !!!
JAN197 / 87.205.245.* / 2015-10-25 20:45
Kiedyś był podatek obrotowy 5%, musiał zapłacić każdy od dokonanego obrotu . Prosto i zrozumiale. UE wprowadziła VAT żeby "biznesmeni" mogli się dorobić kosztem uczciwych ludzi na zwrotach VAT. Na tym urodziły się fortuny postprlowskie.
wosobota / 188.146.1.* / 2015-10-25 20:41
Kilka błędów w tym artykule jest. Zakładanie spółki w Polsce nie jest już takie trudne jak to opisano., nie kosztuje tyle jak napisano. Ogólnie jest to stary artykuł z odświeżoną datą. A w międzyczasie dużo się zmieniło.
frank einstein / 188.146.9.* / 2015-10-25 20:40
rząd pokazał czechom kierunek karając przedsiębiorców kupujących drogie samochody toksycznym podatkiem, wykorzystali to czesi . na południu polski znaczna ilość drogich nowych samochodów ma czeskie tablice. lepiej zarżnąć kurę znoszącą złote jajka i zjeść a później rząd sięnie będzie martwił bo się i tak wyżywi...
asss / 89.229.14.* / 2015-10-25 20:38
cóż...kiedyś nazywano to patriotyzmem. Z tego powodu zostałem w Polsce tylko co mam mówić moim dzieciom? Chyba tylko aby wyrwały się z tego idiotyzmu.Państwo przeszkadza swoim obywatelom jak tylko potrafi więc skoro już w tej UE jesteśmy to korzystamy.
olo182 / 78.8.2.* / 2015-10-25 20:05
Skoro państwo jest złodziejem to przed złodziejem trzeba się jakoś chronić no i mamy szarą strefę :) Czy to coś dziwnego? Raczej nie. Jeśli państwo spełniałoby swoją rolę i było pro-obywatelskie prawdopodobnie nie chciałoby się nikomu kombinować. W naszym "wspaniałym" kraju mamy państwa w państwie, komornicy sobie, sądy sobie, US aby tylko zgnoić obywatela czy przedsiębiorcę, studnia bez dna dojona przez dziurawy budżet ZUS, do tego policja, ITD, straże miejskie jako aparat represji i dojenia obywateli z kasy itd. itd.
zeta222111 / 46.169.104.* / 2015-10-25 20:00
-W którym kraju większość pracowników jest zatrudniona na najniższą krajową albo na śmieciówkach?
-Ciekaw jestem jeszcze, gdzie w UE jest najwięcej zatrudnionych na czarno?
Mam nadzieje że system podatkowy w końcu będzie uproszczony i wszyscy będą musieli płacić podatki,tylko ciekaw jestem na co wtedy będą narzekać ci "Biznesmeni":)
byly polak / 89.69.236.* / 2015-10-25 20:34
powiem Ci tak, coraz mniej wspólnego mam z tym chorym krajem, który zwie się polską. Nikt o ten kraj nie dba. Co mnie tu trzyma, działalność w Polsce. Już niedługo, działalność oficjalnie będzie przeniesiona do Anglii.
Ja-z / 46.151.136.* / 2015-10-25 19:57
Złodziej zawsze myśli, że druga strona kradnie, czyli sądzi po sobie. Najwiekszym łupierzcą i złodziejem jest uznaniowe i barbarzyńskie w tym zakresie państwo polskie. Barbarzyńskie, bo nie dba nawet o pozory, tylko łupie, aż drzazgi lecą. To państwo w swej pazerności zapomina, że jest winne swoim obywatelom służebną rolę. Obywatele nie są łączką z owieczkami do strzyżenia, które zawsze mogą przejść na drugą, np. czeską łączkę.
zeta683 / 46.169.104.* / 2015-10-25 19:56
Nie sądzę by to kuszenie pomogło:)
-W którym kraju UE jest taka tania siła robocza?
-W którym kraju jest tyle możliwości kombinacji by nie płacić podatku?
-W którym kraju większość pracowników jest zatrudniona na najniższą krajową albo na śmieciówkach?
-Ciekaw jestem jeszcze gdzie w UE jest najwięcej zatrudnionych na czarno?
Mam nadzieje że system podatkowy w końcu będzie uproszczony i wszyscy będą musieli płacić podatki,tylko ciekaw jestem na co wtedy będą narzekać ci "Biznesmeni":)
primjack / 83.238.95.* / 2015-10-25 19:49
własnie sam zakładam tam spółke mam już dosyć wiecznych kontroli jak nie US to ZUS jak nie oni to inni inspektorzy brakuje listonosza jeszcze , za każdym razem trzeba udowodnić że nie jest się złodziejem . Prowadzenie firmy w PL staje się trudne i to dzięki naszym "kochanym" urzędnikom i politykom , przestańcie przeszkadzać , ograniczcie swoją pazerność obniżcie podatki i my damy sobie rade ale to już chyba nie za naszego życia
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy