Forum Forum motoryzacyjneUżywane

zakup auta używanego - co sprawdzić?

zakup auta używanego - co sprawdzić?

ewwwa / 2011-05-17 08:44
witam,
chcę podjąć się zakupu samochodu, będzie to moje pierwsze auto, niestety stać mnie tylko na używane, czy moglibyście mi powiedzieć jak ustrzec się przed oszustami w komisach? na co powinnam zwrócić uwagę?
Wyświetlaj:
cbizkowski / 2016-07-12 08:12
Jak dla mnie powinieneś skonsultować to z serwisem i to sprawdzonym. Ja mam właśnie taki, gdzie wiem że mnie nie oszukają. Gdy potrzebuję jadę do Euromastera, sprawdzam i mam pewne. A do tego oferują fajne promocje http://darmowyprzeglad.pl/, które pozwalają zaoszczędzić troszkę pieniążków
a_karlik / 2016-02-15 13:20
Wybierz mądrze komis. Polecam te, które stoją przy salonach samochodowych, bo tam mają samochody używane, które zostawiane sa w rozliczenia, więc przed ich przyjęciem są sprawdzane, a ich historia jest pewna. Ja swój kupiłem w Rudzie Śląskiej tutaj http://www.pewnyautomobil.pl własnie w taki sposób. Samochód miał wymienione płyny i filtry i od kilku lat służy mi bezawaryjnie.
zzxx276 / 95.41.136.* / 2015-12-01 16:07
najlepiej zgłosić się do jakiegos konkretnego serwisu który się albo specjalizuje danej marce albo wiesz, ze sa dobrzy i zajmuja się sprawdzaniem aut przed zakupem. Ja znalazłem taki samochod jak mnie interesuje 50km od domu we Wrocławiu, poszukałem salonu który się w citroenach specjalizuje zulu garaż i tam zrobili mi dokładne sprawdzenie;) sam wstępny oglad tez zrobiłem ale to wg mnie troche za malo żeby porywac się na zakup
Maras899 / 31.175.249.* / 2015-11-19 12:30
Ja ostatnio sprawdzałem na autobaza.pl i dostałem szczegółowy raport. U mnie wszystko było w porządku, ale i tak cieszę się, że to zrobiłem, bo przynajmniej mogę spać spokojnie. :)
Arleta961 / 31.175.224.* / 2015-11-20 10:51
Mój mąż sprawdzał tam nasze auto przed zakupem. Jeden samochód odrzuciliśmy bo raport był bardzo niekorzystny, ale na szczęście drugie auto okazało się w porządku.
Sebastian373 / 46.169.243.* / 2015-10-28 11:32
Co sprawdzić - na pewno numer VIN. Pierwsze co zrób to wejdź na jakąś stronę, na której możesz sprawdzić informację o aucie, czytałem gdzieś, że na autobaza.pl można sprawdzić za darmo. Warto, przy takich przekrętach jakie teraz są na porządku dziennym przy autach używanych - lepiej mieć pewność, że nie kupujesz auta po wypadku czy kradzoionego.
Closs / 2015-09-23 08:41
Auto najlepiej zabrać do serwisu, żeby fachowiec określił jaki jest jego stan techniczny. Większość prywatnych sprzedawców raczej nie ma problemu z chwilowym wypożyczeniem auta na taką przejażdżkę. Ja korzystam z serwisu Euromaster. Robiłem tam już przegląd kilku aut i zawsze dostałem szczegółowe informacji. Dzięki temu jeszcze nie wtopiłem z żadnym zakupem ;)
Katarzyna Górska / 31.1.212.* / 2015-09-02 08:36
Sprawdź VIN - będziesz miała szczegóły dotyczące danego auta. Jest sporo serwisów i bezpłatnych i płatnych, ja polecam autobaza.pl - i najlepiej do komisu weź jeszcze kogoś, kto się zna dla pewności
Daniel966 / 46.169.243.* / 2015-10-26 10:43
Bardzo dobry pomysł, ja też z tego korzystałem, dzięki temu uniknąłem nietrafionego zakupu. To bardzo dobry pomysł. W internecie jest też wiele filmików, gdzie pokazują co sprawdzić i jakie są sztuczki sprzedawców w komisie.
ZuzaMaja70 / 2015-01-20 10:19
Jeśli chcesz kupić auto w komisie, to tylko w sprawdzonym, a najlepiej jeśli poszukasz auta od kogoś prywatnego. Zabierz ze sobą jakiegoś znajomego mechanika, podjedźcie na stację diagnostyczną, możesz również podjechać na policję z właścicielem i dowodem rejestracyjnym celem sprawdzenia, czy auto nie jest kradzione. Z tego co się orientuję to ruszyła nawet jakaś strona udostępniona przez Ministerstwo, historia pojazdu, czy jakoś tak i można tam uzyskać bezpłatny raport, trzeba tylko mieć numer vin, numer rejestracyjny i datę pierwszej rejestracji;)
Paniennna12 / 77.114.65.* / 2015-01-18 12:20
Najlepiej wszystko. Wziąć na kanał tak zwany i zobaczyć co w trawie piszczy. Najlepiej jest po prostu znaleźć dobrą stację diagnostyczną, taką jak ta: http://www.dekar.radom.pl/
wasco / 91.90.59.* / 2014-09-02 10:49
Najlepiej sprawdzić sprzedawcę, ja sprawdziłem AutoOrder, sprowadzali mi auto, sprawdzali wszystko ze mną, pojechałem nawet z nimi do Niemiec żeby zobaczyć w jakim stanie auto jest przed sprowadzenie i jestem spokojny bo przynajmniej wiem za co płacę. Mało jest uczciwych firm tak jak AutoOrder.
saSS / 5.226.87.* / 2014-07-17 12:53
najlepiej jedź na kanał
expert / 79.173.6.* / 2013-05-11 14:14
1. nigdy nie kupuj od osoby, która nie jest wpisana w dowodzie rejestr., książce pojazdu i na oc, niezależnie jaką bajkę usłyszysz;
2. nigdy nie kupuj, wiek*min.12tys km, niezależnie od bajki jaką usłyszysz;
3. nigdy nie kupuj od sprowadzonego, jeśli od sprowadzenia minęło więcej jak 14dni, był naprawiany w tym okresie, niezależnie od bajki jaką usłyszysz;
3. nigdy nie kupuj opisów super okazji, od dziadków, lekarzy, prawników, rozsądnych matek;
3. nigdy nie kupuj importu z USA;
4. zawsze sprawdź vin;
5. zawsze sprawdź ciśnienie w cylindrach w warsztacie
6. zawsze sprawdź symetrię spawów

to nie kupisz złomka podrasowanego
jurek345 / 2015-01-18 13:11
Myśle że 95% samochodów nie spełni tych warunków. Poza tym są rożne sytuacje, punkt 3 jest dla mnie bez sensu, przecież sprzedający samochód mógłbyć już wystawiony a klient znalazł się dopiero 14 dnia. Nie rozumiem też punktu 3, co jest nie tak z amerykańskimi samochodami? Gdybym sugerował się tą listą musiałbym kupić nowy samochód. Są to najogólniejsze kryteria dla powiedzmy 30% samochodów używanych.
nachnik / 80.50.55.* / 2011-07-07 11:24
Tu piszą o detalach kupna używanego auta w poszczególnych krajach Europy http://www.sprowadz-auto.pl/sprowadzanie-aut.html
poczytaj sobie, przydatne
Ursula 12 / 46.205.93.* / 2012-11-07 14:17
Opony - rocznik
Kupilam w lipcu 2012 Ford Fiesta, rocznik 2009 w Auto Watin, Baranowo koło Poznania. Ekskluzywne Centrum. Przy samochodzie były opony zimowe,wiec kupiłam zaraz w tym samym Centrum opony letnie za 700 zł. Tam mi je przełozono, a zimowe oddano.Były w samochodzie, nie sprawdziłam, myśląc że to opony zimowez z rocznika 2009. 7.11.2012 pojechałam zmienic opony z letnich na zimowe i okazało sie, że opony zimowe są: 1 z 1997 (!), 1 z 2002 i 2 z 2003. Firma ma duży eksluzywny salon. Co sie w tym Kraju dzieje!?
Pilsener / 2011-05-29 00:32 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"jak ustrzec się przed oszustami w komisach?" - nie kupować w komisach. Szukać od kogoś, kto jeździł, lepiej wydać więcej (chytry dwa razy traci). Skorzystać z pomocy kogoś, kto się zna. Nie podejmować samemu decyzji (obiektywność). Dać sobie trochę czasu. Przed zakupem koniecznie obejrzeć u zaufanego mechanika. I przemyśleć, czy naprawdę auto jest mi potrzebne? Kupno to dopiero początek wydatków...
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy