Forum Forum prawneCywilne

zakup i zwrot towaru

zakup i zwrot towaru

Krzysztof Diakowski / 212.2.101.* / 2007-10-06 14:18
W dniu dzisiejszym kupiłem odkurzacz w sklepie z AGD. Po południu podjechałem do marketu i zobaczyłem iż ten sam odkurzacz jest tańszy o 199 PLN. NIe zdążyłem jeszcze otworzyć pudełka z zakup, Po stwoerdzeniu różnicy ceny pojechałem do sklepu w którym zakupiłem odkurzacz. Pan sprzedawca powiedział że nie przyjmie oddemnie z powrotem urządzenia. Czy istnieje mozliwość aby zmusić sprzedawcę do odbioru towaru i oddania kasy. Chciałem sie z nim dogadać aby różnicę podzielić na pół.
Wyświetlaj:
Młody Rentier / 2008-02-04 19:37 / Bywalec forum
nie ma takiej opcji, a co do targowania sie w kwesti ceny to przy kazdym zakupie istnieje taka mozliwosc tak wiec i w wielkich salonach sprzedazy jak i na ulicznym targu, pozostaje tylko kwestia woli stron ale w twoim przypadku umowa sprzedazy juz zostala zawarta tak wiec za pozno na targowanie sie.

Jedyna szansa na zwrot pieniedzy to musisz znalezc wade w zakupionym towarze wtedy bedzie inna rozmowa:)
Robert klatka / 87.206.131.* / 2008-02-04 11:12
Nie ma takiej możliwośći.

Zgodnie z Polski prawem to sprzedawca decyduje o tym czy przyjąć ten towar czy nie.

Sprawa wyglądała by inaczej gdyby to byl zakup poza siedzibą/filią/salonem firmy

Najnowsze wpisy