Forum Forum prawneKarne

zakup kradzionego telefonu

zakup kradzionego telefonu

pani Danuta / 2012-09-12 11:03
Syn odkupił telefon od kolegi parę tygodni temu i całkiem niedawno wyszło na jaw, że ten kolega miał go jeszcze od kogoś, ale żródłem była kradzież. Co powinniśmy teraz zrobić? oddać ten telefon? ale gdzie? Czy syn może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej za to?
Wyświetlaj:
wawaon / 2013-10-27 08:12
Jeśli Twój syn kupił kradziony telefon to ja bym na Twoim miejscu oddala go na policję. Mniej to na uwadze, że sprawa później może się różnie potoczyć. A jeśli nie masz pewności czy faktycznie pochodzi on z kradzieży. To możesz go sprawdzić poprzez IMEI. Ja sprawdzałam tak telefony przed kupnem w programie internetowym - http://kradzionytelefon.pl/., aby go sprawdzić wpisujesz w wyszukiwarkę tylko numer IMEI. Jeśli nie wiesz jak go odczytać to wpisz w komórce kod *#06# (działa w każdym telefonie). Są rożne programy do sprawdzania, ale jednak wydaje mi się, że ten najbardziej jest rozwinięty.
LoveAnimal / 2012-09-12 14:03
skoro syn nie miał pojęcia, że kupuje kradziony telefon, to nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności. Najlepiej zanieść na policję i tyle, startny będzie ale chociaż z czystym sumieniem
Pracownik 20 / 2012-09-12 14:57
To własnie jest najgorsze że Twój syn straci pieniądze za zakupiony telefon. ja osobiście bym telefonyu nie zwracał... ale to naprawdę zależy od podejścia..

Najnowsze wpisy