Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

zakupy w sieci na co uważać

zakupy w sieci na co uważać

rosa_k / 2011-10-06 11:53
Zamierzam pierwszy raz zrobić zakupy w sieci, upatrzyłam sobie pewną rzecz, której w polskich sklepach na pewno nie znajdę, a ponieważ jestem nowicjuszką, to czy moglibyście mi podpowiedzieć na co należy uważać przy robieniu zakupów w sieci?
Wyświetlaj:
Beti_84 / 89.74.9.* / 2012-06-30 23:11
Na pewno warto przeczytać politykę prywatności izapoznać się z kosztami wysyłki, bo niestety część sprzedawców, zwłaszcza tych z allegro, lubi sobie na tym dorobić. Przy okazji polecam Waszej uwadze nowy sklep wwwlucas24pl, który ma potężny wybór towarów oraz szybką i tanią dostawę.
MiloszF / 109.243.92.* / 2011-10-07 10:34
Zależy skąd będziesz kupować, czy przez jakiś polski portal czy z zagranicy. Jeśli przez np. allegro, to tu jest fajny wpis o tym jak można zweryfikować sprzedającego dodatkowo http://tiny.pl/h1wd2, a jeśli z zagranicy, to jedyne co mogę ci podpowiedzieć, to płatności dokonaj przez escrow, albo paypal, bo mimo, że wezmą prowizję to zabezpieczają transakcję i jakbyś nie dostała zamówionego towaru to jest szansa odzyskać wpłaconą kasę. Tak czy inaczej życzę powodzenia
CPU_marcin / 2011-10-06 20:26
Przede wszystkim wiarygodność sprzedawcy. Tak jak ktoś wyżej napisał: warto sprawdzić jakieś komentarze transakcji, ile ludzi w danym sklepie kupowało, czy były osoby niezadowolone.

Druga sprawa to trzeba się upewnić, czy nie kupujemy jakiejś taniej podróbki, która jest tak zrobiona, że ciężko znaleźć różnicę w porównaniu z oryginalnym produktem. - jeśli jest możliwość, warto przejść się do sklepu, który posiada dany produkt (ale wiadomo, jest w tym sklepie drogo, więc kupujemy w internecie), zobaczyć jak wygląda opakowanie, zapamiętać jak najwięcej szczegółów. Potem porównać to z tym, co jest zaoferowane w internecie.

Jeśli korzystasz z portali typu allegro, to w razie oszustwa można się skontaktować z allegro i na pewno pomogą oni rozwiązać problem.
adas22 / 2011-10-07 12:50
właśnie podobno administracja allegro przestała się przejmować losem swoich klientów, słyszę coraz więcej opinii użytkowników tego portalu, że jeśli samemu sprawy się nie załatwi to na pomoc od allegro nie ma co liczyć, może mają za dużo spraw i brakuje im czasu aby rozwiązać wszystkie kłopoty z sprzedawcami-oszustami...
CPU_marcin / 2011-10-10 15:38
no to nieładnie. Powinni zatrudnić więcej pracowników, żeby się wyrabiać.
mi_chalka / 46.112.155.* / 2011-10-06 13:08
polecam korzystac z serwisow z ktorych korzysta sporo osob i w ktorych masz pewnosc, ze uzytkownicy sa wiarygodni. najwiecej zakupow dokonuje przez allegro, a najwiecej firm wyszukuje przez panorame firm, bo tam sa dostepne rekomendacje, wiec jak nie jestem pewna jakiejs firmy po prostu sprawdzam opinie innych.
moja znajoma kiedys nacieli na 2 tysieca, kupial komputer a zamiast kompa dostala do domu przesylke z ksiazkami kucharskimi. a ze to byl jakis serwis-krzak, to nie mogla odzyskac kasy. wiec polecam ostroznosc.
kololovanka / 89.74.138.* / 2013-02-05 22:19
na opiniarkach można poczytać sporo o poszczególnych sklepach. grunt to też nie rzucać się na niewiarygodnie tanie oferty - wiadomo, można się naciąć. do niedrogich, a wiarygodnych sklepów można kelman zażyczyć, jak ktoś mebli szuka to polecam zacząć poszukiwania od wizyty na ich stronie :)

Najnowsze wpisy