Forum Forum ubezpieczeńInne

Zalanie domu a treść polisy ubezpieczeniowej

Zalanie domu a treść polisy ubezpieczeniowej

Legan / 88.199.233.* / 2010-07-15 19:48
Witam. W 2008 roku wykupiłem polise w pzu " Bezpieczny Dom", mam dom z 1920 roku poniemiecki , w ktorym pół roku wcześniej dokonałem remontu w środku. W związku z tym chciałem aby w polisie napisane byłó co w razie ewentualnej szkody będzie naprawiane do wartości nowej, a co do wartości rzeczywistej. Agent z Pzu który przyjechał na oględziny domu stwierdził iż mam dużo już w domu odnowione i żeby się nie rozpisywać przyjmiemy 30% zużycie całego domu i tak mam zapisane na polisie w rubryce "zużycie budynku". Pech chciał iż nastąpiło zalanie w trakcie obowiązywania tej polisy. Pękła mi rura na pierwszym piętrze i dom został zalany brudną wodą z CO po parter. W znacznym stopniu został zalany drewniany strop którego nie remontowałem wcześniej i nie remontowana podłoga w komórce na pierwszym piętrze ,oraz sufit , ściana i podłoga w pokoju na parterze ( był remontowany pół roku przed podpisaniem polisy) . Pzu uznało mi szkodę lecz nie zaliczono mi do wymiany dezynfekcji zabezpieczenia przed wilgocią lub wzmocnienia legarów , podbitki sufitowej, ślepej podłogi tłumaczyli się iż są one już nadmiernie zużyte i oni za to nie odpowiadają . W związku z tym mam pytanie czy jeśli mam zapis w polisie iż na cały budynek przyjmuje się 30% zużycia technicznego mogą to ignorować w przypadku opisanym wyżej. ? Czy moge sie odwolac i powolywac sie na zapis w polisie pomimo iz elemet jest faktycznie w wiekszym stopniu zuzyty ? Przeciez to agent zaproponowal mi takie rozwiązanie. Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam
Wyświetlaj:
lezdrub@interia.pl / 79.185.104.* / 2011-01-25 21:24
Najlepiej wykupić sobie tqaka polisę, gdzie nie ma roku budowy domul lecz jego wartość.
I aby W OWU byłO napisane,ze firma wypłaca odszkodowania w nowych wartościach odtworzyniowych.

Wówczas klient nie ma takiego problemu jak Wyżej.

eme / 77.254.6.* / 2011-01-25 21:32
Lezdrub vel Burdzel vel cos tam. Podaj mi oferte ubezpieczenia gdzie nie ma zapytania o date budowy lub ostatniego remontu?

aby W OWU byłO napisane,ze firma wypłaca odszkodowania w nowych wartościach
odtworzyniowych

A ktore to TU wyplaca tylko w takich wartościach?
oborowy / 79.185.89.* / 2011-01-25 22:25
Eme . Compensa- Kunszt Ubezpieczeń. Produkt- Perfect Rodzina II.

Produkt specyjlny dla specjalistów. Też go nie ma na stronie internetowej Compensy.
eme / 77.253.169.* / 2011-01-28 09:56
lezdrub vel coś tam

Produkt specyjlny dla specjalistów. Też go nie ma na stronie internetowej Compensy


W tym produkcie zawsze jest wartość nowa odtworzeniowa??? Na jakich warunkach i zasadach? Kolejny ukryty bubel do sprzedaży przez "specyjalistów"
oborowy / 79.185.77.* / 2011-01-28 16:13


Ci co maja te polisy, to maja też OWU do tych polis.

Ty jeszcze nie dorosłęś do takiego standardu sprzedawania takich polis.
I jestem pewny,ze nigdy nie dorośniesz, bo w Avivie takich polis nie ma i nie bedzie.
eme / 213.238.82.* / 2011-01-29 21:05
Lezdrub vel Specjalista od OC i sprzedaży polis jako papierów wartościowych.
OWU jest dla klientów

Kolejne ubezpieczenie które polecasz gdzie OWU jest utajnione przed światem.

nie dla idiotów szukajacych
dziry w całym.


Po to jest OWU żeby szukac dziury w całym


Ty jeszcze nie dorosłęś do takiego standardu sprzedawania takich polis.


Taki standard jak ty prezentujesz jest równy typowej akwizycji.

jestem pewny,ze nigdy nie dorośniesz, bo w Avivie takich polis nie ma i nie bedzi


Jestes tylko pewien ze nazywasz się Burdzel z Wojkowa czy innego Kębłowa lub Padwii Narodowej i tylko tam możesz opowiadać takie bzdety. Kolejny raz mnie mylisz z kimś innym.No cóż, taki masz intelekt i umiejętność kojarzenia faktów i osób.
lezdrub@interia.pl / 79.185.93.* / 2011-01-30 20:08
Eme. Masz Problem. Zadzwoń do Compensy i sie dowiesz,. Czy jest taki Produkt, jak Pefect Rodzina II i na jakich zasadach jest sprzedawany.
Kto ten produkt sprzedaje i czy klienci dostaja OWU do tego produktu.

Ja nie zamierzam sie kucic z toba o faktach. Bo ty i tak bedziesz cały czas tierdził odwrotnie.

Mozesz tez zadzwonic do Nordey i zapytac o produkt Perfect Multi Ochrona i kto ma uprawnienia do sprzedawania tego produktu.

Może wówczas przestaniesz być niedowiarkiem i może wreszcie zmadrzejesz.

W Gorlicach te produkty są dostepne. Możesz sobie też wykupić. Zadzwoń do Dorana.
eme / 77.253.47.* / 2011-01-31 15:08
Burdzel specjalista od wszystkiego.Podtrzymuję to co napisałem. Polecasz klientowi wartość nową odtworzeniową bez wzgledu a wiek domu


Najlepiej wykupić sobie tqaka polisę, gdzie nie ma roku budowy domul lecz jego wartość.
I aby W OWU byłO napisane,ze firma wypłaca odszkodowania w nowych wartościach
odtworzyniowych


W takim razie jak wyglada ubezpieczenie 90- letniego domu w wartościach nowych odtworzeniowych. Ostatni remont byl 25 lat temu.
Takim jestes specjalistą od ubezpieczeń majatkowych jak i OC komunikacyjnego że nie wspomne o sprzedawaniu polis jako papierów wartociowych. Tak mozesz sprzedawac tylko w Kębłowie.
Lezdrub@interia.pl / 79.185.90.* / 2011-02-01 13:59
Eme. Czy ty uwazasz,ze kamienice na rynku w Krakowie choć maja 90 lat straciły na wartośći. To firmy robia klientów w idiotów i naliczja im amortyzację.

Taka jaka jest wartośc rynkowa danej kamienicy na taka należy ubezpieczyć i firma ma odpowiadać do tej wartośći, a nie robić klienta w balona.I naliczac amortyzację.
oborowy / 79.185.73.* / 2011-01-31 15:24
Eme Napisałem. Sprawdź sobie i przestań z siebie robic idiotę. Należy tylko w tym ubezpieczeniu wycenić odpowiednio wartość ( domu, mieszkania)
Ale to trzeba być specjalista

Wiecej Ci powiem w tym ubezpieczeniu nie podlega też amortyzacji mienie ruchome tj meble sprzet AGD, RTV, komputery, Tez wypłata w nowych wrtosciach odtworzyniowych.
eme / 178.37.207.* / 2011-02-01 10:31
Burdzel vel Lezdrub vel cos tam .Takie ubezpieczenie jak juz pisalem mozesz sprzedawac tylko naiwnym w Wojkowie czy innym Kębłowie.


Wiecej Ci powiem w tym ubezpieczeniu nie podlega też amortyzacji mienie ruchome tj meble
sprzet AGD, RTV, komputery, Tez wypłata w nowych wrtosciach odtworzyniowych.


Zapytalem cie na jakich zasadach sa wyplacane roszczenia w watościach nowych odtworzeniowych.I zrobiłes sam z siebie idiote.


Eme. Masz Problem. Zadzwoń do Compensy i sie dowiesz,. Czy jest taki Produkt, jak Pefect
Rodzina II i na jakich zasadach jest sprzedawany.
Kto ten produkt sprzedaje i czy klienci dostaja OWU do tego produktu.


Nie sprzedaja tego "wyjatkowi" agenci typu Burdzel czy jakis inny Lezdrub a oddzaly placówki, agenci.
Co do OWU i tych wartości nowych odtworzeniowych o których ie informujesz to sprawa wyglada tak:
W $5
3. Jeżeli suma ubezpieczenia mieszkania lub domu mieszkalnego,
mieszkania lub domu mieszkalnego ze stałymi elementami mieszkania
lub domu mieszkalnego, stałych elementów mieszkania lub domu
mieszkalnego, budynków, budowli lub pomieszczeń gospodarczych
została ustalona według wartości odtworzeniowej (nowej),
a Ubezpieczony nie podejmie działań w celu odtworzenia zniszczonego
lub utraconego mienia do stanu "jak nowy" przy zachowaniu zakresu,
technologii, parametrów technicznych oraz materiałów identycznych
do tych, które miały zastosowanie w konstrukcji ubezpieczonego mienia,COMPENSA wypłaci Ubezpieczonemu odszkodowanie w wysokości ustalonej według wartości rzeczywistej ubezpieczonego mienia.

Sprawa jasna.Zanim otrzymasz jakiekolwiek odszkodowanie sam musisz kase wyłożyc i postepowac zgodnie z tym zapisem co w wielu przypadkach jest nie do zrealizowania i wyplata bedzie w wartościach rzeczywistych. A składka oczywiście jest pobrana za wartość odtworzeniową.Oczywiście mozna to zrobic z materiałów blizniaczo podobnych technologicznie.


Wiecej Ci powiem w tym ubezpieczeniu nie podlega też amortyzacji mienie ruchome tj meble
sprzet AGD, RTV, komputery, Tez wypłata w nowych wrtosciach odtworzyniowych.


Oczywiście ze taki zapis jest w OWU. Na moje pytanie zadane spacjaliscie takiemu jak ty co w przypadku pożaru i spalenia 8 letniego sprzetu RTV ktorego nie można kupic jako nowego na rynku i nie można nijak go wycenic w/g wartosci odtworzeniowych.I ów kolejny Burdzel zrobił karpi ryjek, przewrócił oczami i westchnął.
Oferujesz najwiekszego knota na rynku ubezpieczeń jaki znam i jak niejednokrotnie pisalem sam z siebie robisz błazna.
oborowy / 79.185.90.* / 2011-02-01 13:49
Odziały to sprzedaja polisy na warukach OWU jakie są na stronie internetowej Compensy.

Nie wiem jakie OWU tu cytujesz. W OWU perfect Rodzina II paragraf 5 ma tylko dwa podpunkty 1 i 2. Podpunktu nr3 nie ma wogóle.

Tak więć ja mówię o chlebie, a ty mówisz o niebie.

Odpowiadam co do sprzetu. Ubezpieczamy tak,że gdy doszło by do Pożaru i spaliło sie mienie ruchome : meble sprzet AGD, RTV, to trzeba przyjac taka sumę ubezpieczenia,aby klient mógł kupic nowe o podobnym standardzzie. Widzisz jakie to proste.

Podobnie jest z np dachem jezeli sie spalił. kLIENT moze sobie najać firmę budowlaną i odtworzyć dach z materiałów O PODOBNYM STANDARDZIE. i firma ma pokryć fakturę odliczajac udział wlasny 200 zł,jeżeli nie był wykupiony. jezeli udział własny był wykupiony musi pokryć fakturę w 100%. MaX 30 dni. Zero tematu.

Czyli jezeli więźba dachowa była drewniana patwiowo-kleszczowa z drewna sosnowego a pokrycie było dachówka ceramiczną. To klient ma odtworzyc taki sam dach z takich samych materiałów. Jezeli chcialby zastosować lepsze materiały, to róznicę musi dopłacić ze swojej kieszeni.
eme / 178.37.207.* / 2011-02-01 19:13
Oborowy .Bez względu na doprowadzenie do stanu sprzed szkody o formie wyplaty (rzeczywista czy odtworzeniowa) decyduje nie OWU a rzeczoznawca Compensy. Aby otrzymac odszkodowanie najpierw trzeba zaplacic w przeciwienstwie do innych TU ktore płacą przed naprawą.Idac dalej nie da rady z racji technologii porównać i wycenic szkode do wartości odtworzeniowych. Mam magnetofon szpulowy ktorego sie nie produkuje, mam meble ktorych takze sie nie produkuje i nie ma porównywalnych. I moge przyklady mnożyć.


Eme. Czy ty uwazasz,ze kamienice na rynku w Krakowie choć maja 90 lat straciły na
wartośći. To firmy robia klientów w idiotów i naliczja im amortyzację.


Mylisz czlowieku pojęcia ceny rynkowej a odtworzeniowej.
Wartość rynkową nieruchomości stanowi najbardziej prawdopodobna jej cena, możliwa do uzyskania na rynku. Określana ona jest z uwzględnieniem cen transakcyjnych. Natomiast wartość odtworzeniowa nieruchomości jest równa kosztom jej odtworzenia, z uwzględnieniem stopnia zużycia. Nie wiem czy to zrozumiesz.Po prostu wartość
odtworzeniowa nieruchomości nie może j być utożsamiana z jej wartością rynkową,
gdyż wartości te oznaczają odrębne kategorie ekonomiczne.Jeszcze prościej wartość odtworzeniowa wcale nie gwarantuje ze wypłata bedzie jak za nowy a po prostu pozwoli na odbudowanie stanu majątkowego sprzed szkody.
Dlatego dalej twierdze ze twoja oferta to jest jedna wielka kicha.W przypadku szkody a więc pozaru, powodzi itp itd najpierw trzeba odbudować a później prosić o wypłate odszkodowania, w dodatku bez gwarancji (to jest zapisane w OWU) wypłaty w formie odtworzeniowej.
lezdrub@interia.pl / 79.185.106.* / 2011-02-01 19:56
Po pierwsze Eme. Ja kurników nie ubezpieczam. ja ubezpieczam wille.Domy z prawdziwego zdarzenia.

Kurniki nie sa dla specjalistów , tylko dla zootechników. Skończyłęś o ile sie nie myle technikum rolnicze. Zapomniaem jak to była specjalność. Muszę sie Dorana spytać.
aaudytor / 2011-01-29 19:07 / Bywalec forum
Trochę sam sobie zaprzeczasz, bo w innym wątku piszesz, że OWU to ogólniki, że każdy je zna i po co je czytać? A ja twierdzę, że większość to olewa, nie czyta i nie zna , a potem się rodzą pretensję. Czytać OWU przed podpisaniem umowy!
lezdrub@interia.pl / 79.185.93.* / 2011-01-30 20:12
audytor. Znajdź mi taki POST ,ze ja napisaem,że w OWU są ogólniki.

Choćby jeden mi przytocz.
tinka23 / 212.76.49.* / 2011-01-30 17:53
To normalne i w sumie podstawowe aby czytac wszystkie takie informacje,zwłaszcza jesli chodzi o kwestie ubezpieczenia.

Najnowsze wpisy