Forum Forum prawneGospodarcze

Zaległe składki

Zaległe składki

Robert Wół / 2012-02-01 14:25
Dwa lata temu , zapragnąłem założyć własny warsztat mechaniczny. Złożyłem odpowiednie pisma , zarejestrowałem działalność gospodarczą i tym podobne. Jednak jak to w życiu bywa często jest tak że od pomysłu do realizacja daleka droga... w wyniku problemów prywatnych , warsztat nigdy nie ruszył, nie księgowałem żadnych przychodów, ani strat. Tak naprawdę działalność w ogóle nie istniała. Nie płaciłem składek do ZUS przez te dwa lata...czy będę miał teraz jakieś problemy? Obawiam się że już teraz mam naliczone nieziemskie odsetki...
wiwan / 2012-02-02 19:23
Oczywiście, że problem już jest. ZUS będzie dochodził zapłacenia tych składek, odsetek, ewentualnie opłaty karnej w wysokości 100% zaległości.
Natychmiast musi Pan działalność zamknąć lub zawiesić, co skutkować będzie wyrejestrowaniem z ZUS z tytułu DG i nie narastaniem kolejnych zadłużeń. Również zjawić się w ZUS i prosić o wyliczenie tych zaległości, zacząć je spłacać, próbować odroczyć, ewentualnie umorzyć, ale to rzadkość.

To się przyda;

http://msp.money.pl/wiadomosci/podatki/artykul/jak;rozlozyc;na;raty;splate;zaleglych;skladek;zus,207,0,602831.html

Najnowsze wpisy