Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Założenie działalności + wprowadzenie majątku prywatnego

Założenie działalności + wprowadzenie majątku prywatnego

blaniublaszczyk / 2014-05-25 15:38
Witam,
mam 23 lata i chciałbym otworzyć działalność (fotografia reklamowa). Dysponuję sprzętem do tego rodzaju działalności, jego wartość mniej więcej 30 tys. na dzień dzisiejszy. Nie pracowałem do tej pory. Sprzęt został kupiony za pieniądze z wygranych konkursów, fotograficznych, drobnych zleceń i pomocy od rodziców. W kancelarii rachunkowej poinformowano mnie, że nie ma możliwości żebym wprowadził ten sprzęt do firmy, gdyż odrazu będę miał wizytę US z pytaniem "skąd miałem pieniądze na sprzęt". Co zrobić w takiej sytuacji? Polecano mi, żeby podpisać z rodzicami umowę darowizny. Co o tym sądzicie ?
Wyświetlaj:
wiwan / 2014-05-25 20:04
A fałszywa darowizna, pisemne oświadczenie nieprawdy jest OK ?
szklarek / 2014-06-04 09:41
Poza tym wtedy równie dobrze w konsekwencji to rodzice mogliby się z takim "pytaniem" fiskusa spotkać.
Skoro konkursy i zlecenia- to jak najbardziej do udokumentowania, drobne darowizny od rodziców (I gr. podatkowa) a więc do limitu 2 x 9637 zł w ciągu 5 lat nie musiały być zgłoszone.

Powołanie się na niezgłoszone, a więc i nieopodatkowane dochody grozi wymiarem podatku w karnej stawce- zarówno na gruncie podatku dochodowego jak i od spadków i darowizn.

Najnowsze wpisy