Forum Forum podatkoweInne

Założenie działalności gospodarczej Usługi Internetowe pytanie o PKD

Założenie działalności gospodarczej Usługi Internetowe pytanie o PKD

Jureczek N / 83.21.123.* / 2011-05-14 12:01
Witam,

Przymierzam się do założenia firmy świadczącej usługi internetowe w zakresie wsparcia merytorycznego online czyli tzw "Sprzedaż Czasu" lub "Handel wirtualną walutą do gier komputerowych"

Zamierzam zarejestrować i odprowadzać działalność polegającą na skupie oraz odsprzedaży "wirtualnego złota" (używanego do zabawy w grach komputerowych) za pośrednictwem stron internetowych oraz portali aukcyjnych.

Z uwagi na niematerialny charakter przedmiotu nie można tego zakwalifikować pod handel towarem a jedynie pod usługę.

Jedyną sensowną dla mnie formą opodatkowania w tym przypadku byłby ryczał od usług (8.5%). W każdym innym przypadku operacja staje sie nieopłacalna

Szukam odpowiedniego dla mojego rodzaju działalności PKD które nie byłoby wyłączone z ryczałtu oraz nie byłoby odgórnie objęte ryczałtem 17%.

Czy ktoś ma jakiś pomysł pod jaki rodzaj działalności moge podciągnąć "Świadczenie usług internetowych polegających na sprzedaży czasu"?

Czy moge zarejestrować już działalność jako np "sklep internetowy" i dopiero z czasem po otrzymaniu pisma orzeczającego z GUS w łodzi przemianować właściwie moją działalność?

Najnowsze wpisy