Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Założenie działalności

Założenie działalności

szafarz / 2009-05-15 09:46
Witam, mam do Was pytanie. Mianowicie byłem założyć działalność i niby jedno okienko funkcjonuje ale jednak skierowali mnie do ZUS żeby złożyć rejestracje i do US tak samo bo oni tego nie robią. I tu powstały schodki w ZUS ie niby prosta sprawa a w US napotkałem na druk VAT-R i ze względu na to, ze pani w US powiedziała mi, że podatnik sam powinien wiedzieć co tam zaznaczyć zwracam się z prośbą i pytaniem do Was. Niby formularz nie jest skomplikowany tylko część C1 i tu chodzi mi o pytanie (podpunkt) 29 "Podatnik będzie korzystał (korzysta) ze zwolnienia, o którym mowa w art.113 ust.1 lub 9 ustawy" poinformowała mnie żebym się zastanowił nad tym punktem. Zacząłem szukać ale ciężko mi coś konkretnego znaleźć. Tyle wiem, że przynajmniej przez okres 4 do 5 miesięcy nie osiągnę tych 10tys. euro jeśli chodzi o proporcjonalne rozbicie sprzedaży. Może w grudniu czy listopadzie uda mi się dojść do tej kwoty ale w ciągu kilku miesięcy nie, a może nawet i nie w tym roku.


I tu moje pytanie, co daje mi to zwolnienie w przypadku kiedy nie przekroczę tych 10 tys. euro a co będzie w przypadku kiedy przekroczę. W US jeszcze nic nie składałem jedynie w Urzędzie miasta o rejestracji. Muszę zarejestrować się na zasadach ogólnych bo będą to usługi typu np. projektowanie stron, czy naprawy sprzętu elektronicznego głównie softwarowe nie sprzętowe czyli np. wymiana oprogramowania i drugie główne zajęcie pośrednictwo ubezpieczeniowe w funduszach emerytalnych. To ostatnie jest zwolnione z podatku przynajmniej tak mnie poinformowali. I jeszcze jedno pytanie czy to co napisałem kwalifikuje się do zwolnienia o którym pisałem powyżej. Bardzo proszę Was o jakąś podpowiedź w tej sprawie.Jeszcze jedno mi się nasuwa to to czy bardziej nie opłaci się założyć 2 działalności bo ubezpieczeniami będzie zajmowała się żona a ja resztą. Jej usługi są całkowicie zwolnione z VAT a moje tylko na Vacie czy bardziej nie opłaci się założenie drugiej działalności. Dodam, że żona będzie płaciła obniżone składki ZUS i działalność musi być na nią bo ona robi szkolenie a ja pracuje i ewentualnie druga działalność na mnie tylko zdrowotne.
Księgowa26 / 83.26.13.* / 2009-05-15 20:55
Witam, jeśli szukasz fachowej pomocy to chętnie ci pomogę oraz profesjonalnie doradzę. Mój e-mail mmonikaa82@gmail.com

Najnowsze wpisy