Forum Forum dla firmZakładanie firmy

założenie firmy a ZUS i US

założenie firmy a ZUS i US

aga005 / 2012-11-08 12:21
witam, planuje zacząć pewną działalność i jestem ciekawa czy jest taka możliwość żeby nie płacić tych wszystkich opłat jak ZUSy i podatki przynajmniej to czasu aż firma zacznie przynosić zyski?czy jest taka opcja żeby rozeznać się na rynku jak to wygląda bez ponoszenia kosztów (ZUS)????
Wyświetlaj:
krasz / 31.61.139.* / 2015-08-26 13:15
Nie dziwię się kompletnie, że chcesz zmniejszyć takie opłaty do minimum. Mimo wszystko i tak sporo kasy niestety idzie do zusu chociażby, nie mówiąc już od podatkach. Słyszałaś może o ustawie Budrewicza?
Walczą o to, żeby te przepisy i opłaty chociażby zusowskie były bardziej dla ludzi, a nie dla urzędników. Wtedy zus byłby naliczany w zależności od zarobków i wynosiłby maksymalnie 600 zł. Brzmi jak fantastyka, ale to możliwe.
szklarek / 2015-08-26 20:15
Pytanie sprzed 3 lat, więc mglisty pomysł na przyszłość nic nie wnosi.

Zdumiewa mnie, że jednym tchem narzeka się na wysokość świadczeń z ubezpieczeń i jednocześnie postuluje zmniejszanie składek.

Narzeka się też na nadmiar buchalterii. Czy wyliczanie co miesiąc innych składek- bo od różnego przychodu i wysyłanie co miesiąc deklaracji, jest łatwiejsze niż obecny "ryczałt" w tym zakresie ?
kobyl / 195.205.221.* / 2015-08-27 14:15
Sądzę, że zdecydowana większość z pocałowaniem ręki przyjmie obowiązek comiesięcznego wyliczania składek, w zamian za ich niższy wymiar, tak jak proponuje to ustawa Budrewicza :)
szklarek / 2015-08-27 19:59
Czy z takim samym pocałowaniem przyjmie dobrodziejstwo np. zasiłku macierzyńskiego w kwocie adekwatnej do owych maksymalnie 600 zł za wszystkie ubezpieczenia społeczne jak rozumiem.
Czyli 54 zł brutto dziennie- przy stawce 100%

Akurat likwidację składki zdrowotnej ze względów porządkowych popieram. tylko wymaga to korekty stawek PIT w górę- czemu przeciwni będą np. wykonawcy dzieł czy wynajmujący nieruchomości- a więc mający dochody ze źródeł, które nie są obecnie tytułem do ub. zdrowotnego.
szklarek / 2012-11-08 12:52
Najkrócej- wybrać podatek liniowy lub wg. skali. Brak dochodów oznacza wtedy podatek ZERO.
Pozostać na etacie ( z płacą przynajmniej minimalną ) w czasie tego "rozeznawania się na rynku"- składki z DG ograniczą się jedynie do s. zdrowotnej.

Zbyt ogólne pytanie...
aga005 / 2012-11-08 15:13
dzieki wielkie za te podpowiedzi, kazda rada jest cenna
mam pomysł na biznes ale nie wiem czy to wypali a średnio mi sie uśmiecha płacic za zusy, podatki pieron wie co jeszcze zanim zaczne zarabiac, bo niestety w polsce to jest tak że zanim jeszcze zaczniesz działać już musisz wszedzie odprowadzac składki, dlatego pytam czy sa jakies możliwości żeby to ominąć do czasu aż zacznę zarabiać.

Najnowsze wpisy