Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Założenie własnej frm będąc na etacie

Założenie własnej frm będąc na etacie

ambitny / 89.231.2.* / 2011-08-09 09:17
Witam, od dłuższego czasu pracuję na etacie w dosyć dużej firmie ale w między czasie skończyłem studia (mgr informatyki spec. sieci globalne) i chcę otworzyć firmę serwisującą jak i salon komputerowy. Biznes dzisiaj na czasie jak najbardziej od długiego czasu zajmuję się sprzętem i robię ludziom kompy jak czasem za marny grosz a czasem nawet za darmo. Sprawa wygląda tak, że mieszkam w małej miejscowości do 1500 osób i mam kulku klientów tylko nie wiem czy po prostu ten biznes się przyjmie. Druga rzecz to pracuję na etacie w większym mieście prawie w swoim zawodzie ale mam juz tej pracy dosyć i chcę przejśc na swoje. Kapitał na początek jakiś by się znalazł. czy będąc np. na etacie to mogę starać się o dofinansowanie z UE? Zamierzam także zatrudnić pracownika do pomocy. Jak myślicie wypalił by ten biznes? Ogólnie to nie ograniczał bym się tylko do komputerów, sieci także oraz jakieś doradztwo, obsługa firm oraz z czasem uruchomienie własnego serwera i hostingu.
Wyświetlaj:
ambitny / 89.231.2.* / 2011-08-09 12:09
Umowę w pracy mam do końca września i jeśli nic się nie zmieni to jej nie przedłużę. czy kilka dni po zwolnieniu mogę już zarejestrować się w UP i starać o dofinansowania? Czy potrzebna jest jakaś przerwa? Przyznam, że takich firm jest coraz więcej, ale z tego co widzę to w mojej okolicy sama amatorszczyzna i ludzie przychodzą do mnie po pomoc w naprawieniu czegoś po kimś. Co lepsze w mojej miejscowości nie ma jeszcze takiej firmy, więc może to by się udało?
szklarek / 2011-08-09 12:28
1. zarejestrować można się już następnego dnia po rozwiązaniu umowy o pracę.
2. na pewno są również dotacje dla niezarejestrowanych w PUP, a nawet już mających otwartą DG- to nie moja 'dziedzina' jednak- więc odsyłam tu:

http://www.money.pl/forum/grupa,40,0,0,40,0,dotacje.html
aaaaa1 / 2011-08-09 11:47
Aby starać się o dofinansowanie należy być zarejestrowanym jako bezrobotny, także praca na etacie odpada, biznes IT teraz jest na czasie, ale trzeba przyznać że rynek powoli się przepełnia takimi firmami, konkurencja jest bardzo duża.

Najnowsze wpisy