Forum Polityka, aktualnościKraj

Zamach na wolność w internecie?

Zamach na wolność w internecie?

Money.pl / 2009-06-18 07:12
Komentarze do wiadomości: Zamach na wolność w internecie?.
Wyświetlaj:
wybporca 717 / 89.77.143.* / 2009-06-20 13:08
DO RZĄDZĄCYCH !
PAMIĘTAJCIE ŻE TO MY WAM PLACIMY ZA PRACĘ A NIE GŁUPIE POMYSŁY.
JUŻ NIEDŁUGO BĘDZIEMY MIEĆ TEZ DŁUGOPISY W RĘKACH I BĘDZIEMY WYRAŻAĆ WOLĘ KOMU CHCEMY PŁACIĆ.
MOŻE DOŚĆ GŁUPOT?
z0q0 / 2009-06-19 22:33
Z tego co wiem to SDP (Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich) było inicjatorem tej nowelizacji. Wspomniał o niej publicznie również Ruppert Murdock, że by się przydała:) a Ministerstwo tak zwanej Kultury tylko spełnia oczekiwania Narodu.
Obecnie obowiązujące Prawo Prasowe jest w archiwum sejmowym:
http://isap.sejm.gov.pl/?todo=open&id=WDU19840050024
Potem: Wyszukaj -> Prawo Prasowe
a projekt zmian o którym rozmawiamy jest tutaj:
http://www.mkidn.gov.pl/docs/prawo_prasowe-010609.pdf
Przeczytałem i jestem pod wrażeniem. Szczególnie że prawo do rejestracji stron www jakoś współtworzy Ministerstwo Kultury. Niby to też kultura w szerokim rozumieniu tego słowa. Jakby tak pojmować kulturę, to codzienne pranie skarpetek też nią jest - i nie ma jeszcze okólnika, i kontrolerów nie ma. Nawet norm na smród nie ma. Pełne ręce roboty.
RAR / 94.158.226.* / 2009-06-19 22:17
Proponuję zmianę nazwy: Ministerstwo Chałtury i Dziewictwa Intelektualnego.

Urzędnik nie skalał się myślą więc wali chałturę, po to by nie wypadać ciągle gorzej w porównaniu do internautów.
homo sapiens / 79.162.149.* / 2009-06-19 21:33
Delikatnie mówiąc - kretyn wymyślił (a tych nie brak - zasada urzędniczej brzytwy Ockhama), a głupcy cieszą się. I tyle komentarza... Biurokracja uzasadnia swe istnienie mnożeniem okólników.
historyk / 89.77.25.* / 2009-06-19 18:53
rejestracja moim zdaniem nie jest zwykłym zamachem na demokracje jaką przygotowuje liberalna z programu a obłudna z praktyki PO jest to po prostu podejście do inwigilacji osób i weryfikacji podatkowej nastepnym krokiem będzie nałożenie opłat za prowadzenie stron czy to w formie podatku czu opłaty administacyjnej, wszelkie działąnia rządu Tuska idą w kierunku zwiekszania obciążeń biurokratycznych np zatrudnienia inspektorów ppoż w jednoosobowych firmach, książeczek zawodowych dla sprzątaczek tylko czy ten bezprecedensowo obłudny i nieudolny rząd ma w swoim składzie ministrów którzy spełniających warunki fachowości, może w tym przypadku wprowadzić licencje na ministra po 5 letnim szkoleniu
POLOCZEK / 83.24.28.* / 2009-06-19 17:37
Głosowałem na PO bo w PiS są jeszcze gorsze tumany.
Z dwojga złego lepiej było wybrać mniejsze zło.
A tak swoją drogą mineło tyle lat niby tej demokracji i co mamy w tym kraju?
BRUD SMRÓD i UBUSTWO
z0q0 / 2009-06-19 22:39
Wreszcie jest ktoś, kto się przyznaje do wykreowania rządu korporacji.
Co mamy w "tym" kraju? To mamy co nam wybrałeś: Twoim zdaniem mniejsze zło. Czy ono (to zło) jest rzeczywiście mniejsze, może przekonasz się sam - a Twoje dzieci z pewnością. Już nie będą miały wyboru - Ty jeszcze miałeś.
Pozdrawiam i współczuję.
mir2 / 83.31.148.* / 2009-06-19 13:21
Kolejny Gertych z mundurkami. Nalezy ich rozliczać z mądrych decyzji. Z każdej głupiej dymisjonować.
Jarek50 / 77.115.179.* / 2009-06-19 00:39
To dopiero początek głupich pomysłów i współczuję tym, którzy głosowali na PO i dali się nabrać na piękne obietnice bo to nic innego jak AWS po liftingu chyba mają tych samych instruktorów od obietnic co SLD więc na co można liczyć. Odpowiedzcie sobie sami ile z obietnic zostało wykonane i czym tak na prawdę zajmuje się rząd jak posłuchać premiera to żyjemy na wyspie szczęśliwości, która znajduje się na Oceanie Kryzysu "Partia Obietnic"
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - _qwert.]
wwwdotcom / 77.253.3.* / 2009-06-18 21:36
Głosowałem na Platformę.
CO TO ZA IDIOTA WYMYŚLIŁ !!!
Bierzecie się za reformę finansów Państwa - najwyższa pora - a nie za takie bzdury! Najwyższy czas wprowadzać trudne reformy, a nie takie kretynizmy!, Niedługo sięgniecie do mojej kieszeni zwiększając podatki ! To już będzie Wasz "gwóźdź do trumny".
wowa52 / 150.254.22.* / 2009-06-18 20:44
... a jakiej totalitarnej władzy to pasuje?
Że przesadzam, że mamy demokrację? To farbowany sowiecki socjalizm, a nie demokracja parlamentarna.
Dawniej rządził układ PZPR, a teraz układy kolesi na różnych szczeblach państwa i administracji terenowej.
Jak nie wiecie o co mi chodzi , to porównajcie działanie Komisji senackich w USA , kłamstwo przed którymi to śmierć polityczna i społeczna, a cyrkiem na Wiejskiej z udziałem Niesiołowkich, Kaliszy , Wassermannów czy im podobnych sejmowych śledczych demokratów.
z0q0 / 2009-06-18 19:02
1. Przeniesienie na serwer zagraniczny nic nie da bo zaraz wykombinują że redakcja jest w Polsce bo stąd idą zmiany. Tak sądzę. W wymyślaniu "przepisów" są niezastąpieni.
2. Nie problem w rejestracji ale w tym co potem: zapewne się okaże że aby być redaktorem to trzeba mieć odpowiednie szkoły albo zatrudnić jakiegoś kolesia redaktora drukowanego co akurat stracił pracę bo już coraz mniej ludzi wierzy w to co w gazetach piszą.
Potem może strażaka trzeba będzie zatrudnić (no bo kolalicjant:).
3. Szkoda gadać. Poprosze o radę tych co tych inteligentów wybierał. Co robić?
qqqqqqqqwe / 77.236.0.* / 2009-06-21 14:29

Przeniesienie na serwer zagraniczny nic nie da bo zaraz
wykombinują że redakcja jest w Polsce bo stąd idą zmiany.

Przeniesiesz do Rosji, Ekwadoru czy na Białoruś i po kłopocie. Myslisz, że administratorzy z Białorusi dostarczą polskim urzędników logi ze swoich serwerów? Domene też chyba warto przenieść poza UE. Na przykład do Rosji. co z tego, że .pl jak zarejestrowana w Rosji, a i serwery nie znajdują się w tym korporacyjnym kraju.
Panowie politycy, pomyslicie co jeszcze można w tym kraju spieprzyć to za kilka lat w nikt normalny nie będzie korzytsał z usług firm internetowych mających swoją siedzibę w tym kraju.
z0q0 / 2009-06-21 14:50

Myslisz, że
administratorzy z Białorusi dostarczą polskim urzędników logi ze swoich serwerów?
Domene też chyba warto przenieść poza UE. Na przykład do Rosji. co z tego, że .pl jak
zarejestrowana w Rosji, a i serwery nie znajdują się w tym korporacyjnym kraju.


No tak, a jak płacić? Chyba nie przelewem czy pocztowym przekazem na konto poza Eurokołchoz. Przecież wiadomo jak "liberalny" reżim tropi wszystko co mu nie pasi: bez opamiętania, bez ograniczeń, byle dopaść: utopią wszystko bo to z budżetowej kasy więc nie ich, byle zarobić grosz do pazura albo żeby zgnoić niesubordynację każdą. Żeby znów jakiś POkulczyk albo nowy POkrauze miał szybko miliard więcej.
zwm / 83.11.169.* / 2009-06-18 18:34
Regulamin forum
asto / 217.98.20.* / 2009-06-18 15:33
Temat zastępczy.
~TR / 89.206.32.* / 2009-06-18 14:54
A ja mam już obejście głupich przepisów niezbyt rozgarniętego ministra.
Wystarczy przenieść serwis na serwer zagraniczny z zagraniczną domeną, a na domenie polskiej pozostawić stronę przekierowującą, która nie będzie prasą ponieważ nie będzie musiała być modyfikowana :)
jliber / 2009-06-18 14:52 / Tysiącznik na forum
Do fabryki gwoździ z tymi biurokratycznymi pasożytniczymi idiotami.
Lentullus / 194.42.116.* / 2009-06-18 15:27
Oni się nawet nie nadają na kamień do kiszenia kapusty...

Najnowsze wpisy