Forum Polityka, aktualnościKraj

Zamach w kościele w Nigerii. Brakuje karetek

Zamach w kościele w Nigerii. Brakuje karetek

Money.pl / 2011-12-25 14:16
Komentarze do wiadomości: Zamach w kościele w Nigerii. Brakuje karetek.
Wyświetlaj:
modlsiezagrzesznikow / 78.31.155.* / 2011-12-27 22:46
Siły zła chcą sprowokować wojnę Islamu i Chrześcijan napadając na Iran. Celem może być zmniejszenie populacji ziemi, nie dajmy się podpuścić.
Wapniak / 2011-12-27 02:04 / Tysiącznik na forum
Nie ma skutków bez przyczyny. Chyba nadchodzi koniec jedynie słusznej wiary, jedynie słusznego Boga. Oby!
ździcho / 178.36.214.* / 2011-12-27 11:14
Taką masz pewność, ze ten nowy, co po nim będzie, będzie dla Ciebie łaskawszy? A może da się go skorumpować?
tesa1959 / 2011-12-26 17:35 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
"Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana". Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał. (J15,18-21)
ździcho / 178.36.214.* / 2011-12-27 11:19
Tylko co Jezus Chrystus ma wspólnego z kościołem rzymskim?
tesa1959 / 2011-12-27 12:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Już to przerabialiśmy i nie mam zamiaru powtarzać, bo z Tobą nie da się dojść do żadnego konsensusu. Ukazałam Ci tłumaczenie Pisma w różnych wersjach, zgodziłeś się co do Kor, że ekumeniczne jest najwłaściwsze i co z tego. Dalej tkwisz w błędzie wierząc tym, którzy nigdy i przez nikogo nie będą uznani za Kościół, bo nim po prostu nie są, z tej racji, że odbierają człowiekowi wolną wolę i nie tylko z tej racji.
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 13:36

Dalej tkwisz w błędzie wierząc tym, którzy nigdy i przez nikogo nie będą uznani za Kościół,

A jednak warto dyskutować. Człowiek przynajmniej dowie się, że to co nie jest uznane przez Kościół Rzymski - to jest błędem. I w tym błędzie się tkwi...Pozdrawiam.
wierząc tym,

wierzę logice. A kościołowi nie wierzę.
tesa1959 / 2011-12-27 13:40 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


wierzę logice. A kościołowi nie wierzę.

Tyle, że ta logika jest bardzo pokrętna i nie mająca podstaw w Biblii w wielu wypadkach. A kościołowi nie musisz wierzyć, a powinieneś wierzyć Jezusowi, który założył Kościół a nie kościół i w nim trwa.
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 13:47

Tyle, że ta logika jest bardzo pokrętna

Pokrętna? Ja tylko widzę, ze postawa Jezusa przez 33 lata ziemskiego życia jest czymś zupełnie na odwrót innym niż postawa kościoła przez 15 wieków i to w każdej dziedzinie życia, a szczególnie mam na myśli traktowanie zwykłych ludzi. Przykład: Jezus nie wyłudzał pieniędzy od wdów manipulacją psychologiczną i szantażem metafizycznym (piekło).
tesa1959 / 2011-12-27 13:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ździchu, dobrze wiesz, że KK nie wyłudza pieniędzy od nikogo, a robi
ą to na własną odpowiedzialność i zgubę niektórzy hierarchowie. Dopóki nie zrozumiesz, że KK to nie hierarchia, dopóty nie dogadamy się. Myślisz, że ja nie mam pretensji do poszczególnych hierarchów? Mam, ale pamiętam słowa Jezusa: "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni. Bo takim sądem, jakim sądzicie, i was osądzą; i taką miarą, jaką wy mierzycie, wam odmierzą."(Mt 7,1-2) oraz: "Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą." (Mt 12,48). Staram się o tym pamiętać, mając na uwadze, że ja też otrzymałam owo "wiele". Każdy z nas będzie sądzony za własne czyny i na miarę talentów, jakie otrzymał (Mt 25,14-30).
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 14:07
No to jak to nie jest hierarchia, to co to jest? A powyżej piszesz "niektórzy hierarchowie". Ja tego nie kumam. Acha, jeszcze jedno - ciekawa rzecz, ze KK prowadzi już niemalze od początku dziejów działalność misyjną w krajach, gdzie są złoża złota, platyny i ropy (np. obie Ameryki, a dziś RPA i Nigeria) a innymi sobie głowy w ogóle nie nie zawraca (np. Niger, Czad, Sudan, Etiopia, czy Erytrea)
tesa1959 / 2011-12-27 14:27 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

innymi sobie głowy w ogóle nie nie zawraca (np. Niger, Czad, Sudan, Etiopia, czy Erytrea)

Kompletna bzdura: http://www.google.pl/search?q=misje+w+nigerze&hl=pl&newwindow=1&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ZMP5TuGnAsGA-wam-aTrCg&sqi=2&
http://www.sc.opoka.org.pl/articles/145/n/77
a tu masz nawet mojego obecnego proboszcza, niegdyś na misjach:http://www.srm.gniezno.opoka.org.pl/go.php/pl/misjonarze/misjonarze/fideidonisci/domagalski_krzysztof/my_mamy_zegarki_oni.html
http://www.ojcowiebiali.org/index.php/wiadomoci-z-afryki/989-sudan-niespodziewana-mier-biskupa-misyjnego
http://vimeo.com/630191
http://misjagabon.bloog.pl/kat,0,page,2,index.html
Trzeba mieć dużo złej woli, aby zarzucać KK misje dla korzyści płynącej z ropy.
Jeśli za mało linków, to nic prostszego jak wpisać w google misje katolickie i nazwę kraju.
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 15:12

Kompletna bzdura

Możliwe. O tych krajach nie jest zbyt głośno, więc założyłem, ze tam się nic nie robi.
Trzeba mieć dużo złej woli, aby zarzucać KK misje dla korzyści płynącej z ropy.

Ja pierwszy nie zacząłem. Torquemada i jemu podobni zaczęli. Przecież inkwizycja poszła łeb w łeb z ekspansją kolonialną do tych samych regionów obu Ameryk, a potem to się tylko Hiszpanie targowali z Portugalczykami. Czy dziś jest inaczej. Misje to rzecz chwalebna, ale czy tyle środków przeznacza się na nią, co na konserwacje Kaplicy Sykstyńskiej, Placu Św Piotra, Krypty Papieskiej, Pałacu Apostolskiego, pielęgnację Ogrodów Watykańskich oraz utrzymanie Gwardii Papieskiej, która jest ciągle na bieżąco ze najświeższymi nowinkami militarnymi. Wątpię. Według mnie to jest tak: wdowa daje księdzu 95% swoich środków, a 5% zatrzymuje sobie na klepanie bidy, ksiądz zatrzymuje dla siebie 5% z tego, co złupi parafianom, a 95% idzie na Watykan. Watykan zaś wysyła 5% tego na misje do Afryki, a 95% przeznacza na potrzeby własne.
tesa1959 / 2011-12-27 15:37 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Gospodarka Watykanu opiera się m.in. na dochodach z pielgrzymek i wizyt w muzeach (rocznie od 4 do 7 mln turystów; w 2007: 4,3 mln), rękodzieła i emisji znaczków pocztowych oraz na dochodach z inwestycji na rynkach finansowych[1]. Jest oczywiście podatek zwany świętopietrzem, ale to płacą kurie poszczególnych krajów ze składek parafii, a tu nikt nikogo nie ściga jeśli takiego podatku nie zapłaci (chodzi o wiernych), a proboszcz płaci z funduszy parafii.
Według mnie to jest tak: wdowa daje księdzu 95% swoich środków, a 5% zatrzymuje sobie na klepanie bidy, ksiądz zatrzymuje dla siebie 5% z tego, co złupi parafianom, a 95% idzie na Watykan. Watykan zaś wysyła 5% tego na misje do Afryki, a 95% przeznacza na potrzeby własne.

To jest tak, jak napisałeś, wg Ciebie. A wg działalności KK jest inaczej. Swego czasu papież papież Paweł VI zdecydował się na nienoszenie tiary, w geście pokory ofiarowując ją Kościołowi w Ameryce. Papież Paweł VI podczas swej podróży do Bombaju spotyka się z Matką Teresą i by wyrazić swój podziw i szacunek dla niej, podaruje jej cenny samochód, który otrzymał w darze od wiernych ze Stanów Zjednoczonych. To są gesty papieża, ale KK to nie papież i nie Watykan. KK to wszyscy wierni działający w różnych organizacjach misyjnych i działający bezinteresownie, nie mówiąc: "a skoro ksiądz, a skoro biskup" czy tym podobnie. To są Papieskie Dzieła Misyjne, które robią w imieniu papieża i z jego inicjatywy wiele dla misji. Nie można o KK mówić na podstawie jednego o. Rydzyka czy innego księdza materialisty.
Mój poprzedni proboszcz też był na misjach (obecny w Czadzie), ale nie pamiętam czy to był Kamerun czy inne państwo. opowiadał o swojej pracy. Nie wiem, czy dałabym tam radę biorąc pod uwagę moją empatię. A o ojcu Marianie Żelazku, który pracował w Afryce wśród trędowatych, słyszałeś? Pracował dla pieniędzy, dla ropy? Nie, pracował, tak jak inni, bezinteresownie, z miłości do Boga i bliźniego. Ale cóż, zło się lepiej sprzedaje no i ma się chłopca do bicia.
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 15:51

Gospodarka Watykanu opiera się m.in. na dochodach z

Między innymi, jak sama piszesz.
To jest tak, jak napisałeś, wg Ciebie. A wg działalności KK jest inaczej.

Więc jak? Bo nie wystarczy po prostu wydrukować. Musi być ekwiwalent. Turyści i zwiedzający nie zapewnią go. Co się dzieje z kasą wiernych, którzy dają na tacę tysiącami, a potem całe swoje majątki przepisują na parafię, kurię lub episkopat? Watykan nic o tym nie wie?
A o ojcu Marianie Żelazku

Mówiłem juz wcześniej: Takich ludzi podziwiam i szanuję. Niestety wiele nie zdziałają, bo maja na to za mało srodków finansowych. Zasłużą sobie na podziw i szacunek, a głód i analfabetyzm jak był tak będzie. Nie zmienia sie ten stan od 15 wieków z hakiem. Dlaczego mam uważać, ze własnie teraz Watykan to zmieni?
tesa1959 / 2011-12-27 16:16 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Więc jak? Bo nie wystarczy po prostu wydrukować. Musi być ekwiwalent. Turyści i zwiedzający nie zapewnią go. Co się dzieje z kasą wiernych, którzy dają na tacę tysiącami, a potem całe swoje majątki przepisują na parafię, kurię lub episkopat? Watykan nic o tym nie wie?

Przecież pisałam też o podatku tzw. świętopietrze. taca jest przeznaczana(ta coniedzielna) na utrzymanie kościoła parafialnego i pomoc potrzebującym w parafii, a ta np. ze Święta Objawienia Pańskiego i nie tylko w całości idzie na misje. Jest więcej takich akcji. Ponadto szkoły włączają się w Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci np. w mojej szkole dzieci własnoręcznie wykonują ozdoby świąteczne, sprzedają na kiermaszu i dochód wysyłamy na misje. To jest tylko wycinek s\działalności misyjnej Kościoła Katolickiego, bo KK to nie sama hierarchia, ale KK to wszyscy wierni do niego należący. To wierni utrzymują KK i misje i nie rozumiem dlaczego inni czepiają się tego na co przeznaczam swoje prywatne pieniądze. Nikt mnie do tego nie zmusza, ale jest to wyrazem bezinteresownej miłości Boga i bliźniego.

Takich ludzi podziwiam i szanuję. Niestety wiele nie zdziałają, bo maja na to za mało srodków finansowych. Zasłużą sobie na podziw i szacunek, a głód i analfabetyzm jak był tak będzie.

Bo widzisz, jest nas za mało wobec wielkiego analfabetyzmu i głodu. Uważam, że zamiast na wojny z Irakiem czy Afganistanem powinno się te fundusze przeznaczyć na rozwój krajów, w których panuje głód i analfabetyzm. Z drugiej strony, gdyby co trzecia rodzina w Polsce zaadoptowała jakieś dziecko w duchowej adopcji, można by szybciej zlikwidować analfabetyzm, a co za tym idzie, spowodować większą zaradność tamtych społeczeństw.
W Afryce i nie tylko pracują także misjonarze protestanci. Można więc także przez nich pomagać tym ludziom, skoro KK jest solą w oku. Wystarczy tylko wygooglować. Ja związałam się z zakonem franciszkanów, ponieważ jest to zakon nastawiony na pomoc biednym i nie zawiodłam się jeszcze na nich. Tu jest prawdziwa misja i prawdziwa miłość. Nie twierdzę, że tylko tu, bo jest wiele ośrodków misyjnych. Wiem tylko, że nie dam nigdy złamanego grosza na jedną rozgłośnię, bo tam tej miłości nie widzę, a jedynie materializm. Ale takie złe przykłady nie są w stanie odłączyć mnie od KK, bo znam nauczanie Magisterium i temu jestem wierna, bo jest oparte na Biblii, a w KK jest miejsce dla każdego i dla sprawiedliwego i dla grzesznika. I z tej miłości będziemy sądzeni.
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 16:24
Nie wiem ile Watykan ma, ale na matematyce się znam i domyślam się, ze ma wystarczająco tyle, by ukręcić łeb i głodowi i analfabetyzmowi już dawno.
nie rozumiem dlaczego inni czepiają się tego na co przeznaczam swoje prywatne pieniądze.

No to wytłumaczę dlaczego ja się czepiam. Jakżeż można WZIĄĆ pieniądze od kogoś, o kim się wie, ze ten ktoś odjął sobie od ust prawie wszystko?! Wstydu ktoś taki nie ma, żeby powiedzieć: Nie! Nie wezmę! Prawdziwe bandziory to przynajmniej tylko tych bogatych okradają, a ci nie przepuszczą nikomu. Więc się czepiam.
tesa1959 / 2011-12-27 16:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Nie wiem ile Watykan ma, ale na matematyce się znam i domyślam się, ze ma wystarczająco tyle, by ukręcić łeb i głodowi i analfabetyzmowi już dawno.

To chyba nie znasz rozmiarów głodu i analfabetyzmu. Oprócz Watykanu także inne Kościoły włączają się w dzieło misyjne, ale nie chodzi o to, aby nakarmić rybą, ale dać wędkę i to robią Kościoły (karmią też).
No to wytłumaczę dlaczego ja się czepiam. Jakżeż można WZIĄĆ pieniądze od kogoś, o kim się wie, ze ten ktoś odjął sobie od ust prawie wszystko?! Wstydu ktoś taki nie ma, żeby powiedzieć: Nie! Nie wezmę! Prawdziwe bandziory to przynajmniej tylko tych bogatych okradają, a ci nie przepuszczą nikomu. Więc się czepiam.

Ależ żdzichu, ja też się ich czepiam (ile razy toczyłam bój z jedynie słuszną opcją i jedynym słusznym ośrodkiem w Toruniu), ale to nie znaczy, że od razu mam przekreślić z tego tytułu działalność i misję Kościoła. Jeszcze raz podkreślam: oni za swoje czyny będą osądzeni jeśli nie przez prawo ludzkie, to przez Boskie na pewno. Nie jestem ślepa i bezmyślna, ale potrafię odróżnić nauczanie Kk od postępowania niektórych ludzi z tym niezgodnym. ja swojej wiary nie opieram na takich czy innych czynach ludzi, ale na Biblii, a nauczanie KK jest z nią zgodne.
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 16:44

ni za swoje czyny będą osądzeni jeśli nie przez prawo ludzkie

a dlaczego u diabła nie przez prawo ludzkie!!!???! Bo to nie ludzie, tylko istoty wyższe od ludzi!? Dlaczego KK takiego nie wywali na zbity pysk ze swioch szeregów? Tylko nie mów mi, ze z miłości i przebaczenia. A gdzie miłość do tych krzywdzonych i łupionych? Ja wiem dlaczego - bo ma z nich swój haracz i tyle. Żadne przedsiębiorstwo nie pozbędzie się obrotnego ekonomisty, tylko dlatego, ze nadużywa swoich kompetencji. Proboszczowie parafii to najbardziej dojne krowy Watykanu, więc ich się nie ekskomunikuje.
tesa1959 / 2011-12-27 16:55 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

a dlaczego u diabła nie przez prawo ludzkie!!!???!

A ja tego prawa nie ustalałam. Skoro jest tak ustalone, że można robić różne przekręty, to czy to jest wina KK?
. Proboszczowie parafii to najbardziej dojne krowy Watykanu, więc ich się nie ekskomunikuje.

Ździchu, oskarżasz na podstawie insynuacji. no cóż, już taka jest natura człowieka, który patrzy na sąsiada, że powodzi mu się dobrze, więc musiał nakraść. Tylko dlaczego najwięcej pretensji o majątek Kk mają ci, którzy nigdy w życiu nie dali złamanego grosza? I nie mów mi, że płacisz podatki na KK, bo z tych podatków korzystają też inne religie, a jest to 0,03 % (na wszystkie kościoły i związki wyznaniowe).
Tu sobie przeczytaj, jakie podatki płaci KK: http://prasa.wiara.pl/doc/1024412.Kosciol-na-panstwowym-garnuszku
ździcho / 213.146.59.* / 2011-12-27 22:37

Ździchu, oskarżasz na podstawie insynuacji. no cóż, już taka jest natura człowieka, który patrzy na sąsiada, że powodzi mu się dobrze, więc musiał nakraść.

Reakcja typowa dla matki, która broni własnego dziecka. Czy warto aż tak się buzować dla kogoś, kto nie daje Ci NIC? Rozumiałbym, gdyby Twój syn był księdzem. No oczywiście, ze żadnego za rękę nie złapałem, ale pytanie pozostaje otwarte, dlaczego Watykan toleruje ten rozbój? Coś musi z tego mieć.
tesa1959 / 2011-12-27 23:47 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Skąd wiesz, że toleruje? Czy musi głośno krzyczeć na tych, którzy źle czynią, aby wszyscy słyszeli?

Czy warto aż tak się buzować dla kogoś, kto nie daje Ci NIC?

Jak to nic mi nie daje? Daje mi świadomość bycia we wspólnocie Kościoła, w której jest obecny Chrystus. Daje mi możliwość życia sakramentalnego, daje mi miłość Boga, którą mogę odwzajemniać, wreszcie daje mi tożsamość.
No oczywiście, ze żadnego za rękę nie złapałem,

a skoro nie złapałeś, to w większości są to pomówienia, ale Chrystus powiedział:" Ja im przekazałem Twoje słowo, a świat ich znienawidził za to, że nie są ze świata, jak i Ja nie jestem ze świata." (J 17,14)i "18 Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie na słowo, które do was powiedziałem: "Sługa nie jest większy od swego pana". Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał." (J 15,20-21). Spójrz, jak sprawdzają się te słowa.
Rozumiałbym, gdyby Twój syn był księdzem.

Mój syn nie jest księdzem i nawet nie był ministrantem, ale to nie ma znaczenia w kwestii mego stanowiska wobec Kościoła. Dla mnie ważny jest Chrystus, który w nim mieszka, który go założył.
Coś musi z tego mieć.

Jeszcze raz Ci mówię, że w KK jest miejsce dla każdego: dla sprawiedliwego i grzesznika, bo Jezus nie przyszedł do sprawiedliwych, ale do grzeszników:"... Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają..." (Mt 9,10-12).
ździcho / 77.254.239.* / 2011-12-28 09:34

Skąd wiesz, że toleruje? Czy musi głośno krzyczeć na tych, którzy źle czynią

Nie krzyczeć, tylko pozbawić takiego przywileju kapłaństwa. Wywalać niejako dyscyplinarnie. Dadzą sobie radę w życiu, bo maja zaplecze finansowe. Księgowego za malwersacje finansowe się wywala dyscyplinarnie, a księdza nie.
wreszcie daje mi tożsamość.

Teraz rozumiem. Spełnienie się poprzez deklarację przynależności. Większość ludzi tak się realizuje w życiu mówiąc: "Jestem tym to, a tym..." Niestety mnie coś takiego nigdy szczęścia w życiu nie dawało.

A co ma to:
"... Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają..." (Mt 9,10-12).

do tego:
Jeszcze raz Ci mówię, że w KK jest miejsce dla każdego: dla sprawiedliwego i grzesznika

?
Przecież stad jasno wynika, ze wtedy górą będzie siła, spryt, kłamstwo i zło w ogóle.
Jezus nie przyszedł do sprawiedliwych, ale do grzeszników:"

Ale nie powiesz chyba, ze przyszedł po to, by ich podtrzymywać w tej postawie: "Dobrze. Dalej tak róbcie. A ten motłoch niech was utrzymuje, skoro głupi."
tesa1959 / 2011-12-28 10:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Księgowego za malwersacje finansowe się wywala dyscyplinarnie, a księdza nie.
wreszcie daje mi tożsamość.

Bo tu jest różnica: księgowy jest zatrudniony na umowę o pracę, a kapłan "pracuje" na mocy święceń. I nie mów, że nie są wyrzucani. Są przenoszeni do mniej dochodowych parafii za karę lub pozbawiani stanowiska proboszcza. Nie musi być o tym głośno, bo brudy pierze się we własnym domu.
A co ma to:
"... Nie potrzebują lekarza zdrowi, lecz ci, którzy się źle mają..." (Mt 9,10-12).

do tego:
Jeszcze raz Ci mówię, że w KK jest miejsce dla każdego: dla sprawiedliwego i grzesznik

Nie widzisz związku? Chrystus mieszka w Kościele i ulecza grzeszników, dlatego Kościół ich nie wywala na śmietnik, bo daje szansę nawrócenia.
Przecież stad jasno wynika, ze wtedy górą będzie siła, spryt, kłamstwo i zło w ogóle.

Niekoniecznie, a nawet jeśli, to nie do człowieka należy usprawiedliwienie bądź potępienie.
Ale nie powiesz chyba, ze przyszedł po to, by ich podtrzymywać w tej postawie: "Dobrze. Dalej tak róbcie. A ten motłoch niech was utrzymuje, skoro głupi."

Oczywiście, że nie i dlatego są upominani w różny sposób.
ździcho / 77.254.239.* / 2011-12-28 11:20

I nie mów, że nie są wyrzucani.

Ja za swego życia jeszcze nigdy nie słyszałem o ukaraniu kapłana za dorabianie się na rentach wdów.
Są przenoszeni do mniej dochodowych parafii za karę

Jeżeli już, to ma być kara?! Bo nie będzie odtąd miał dochodu 50tys. miesięcznie tylko 25?
Karą za wyłudzenie powinno być więzienie i biskup w tej sytuacji ma obowiązek zawiadomić policję, czyż nie? Dlaczego robi się różnicę miedzy malwersantem i malwersantem? Ja wiem. W obrębie enklawy bardziej opłaca się takiego szantażować finansowo aniżeli oddać go w ręce świeckiego wymiaru sprawiedliwości, bo raz, ze to rzuca złą opinię na kościół, a dwa to to, ze całe zagrabione mienie przepadnie na rzecz skarbu państwa, a po co? Szkoda, skoro możnaby z tego mieć odpaloną dolę. Tak ja to widzę.
tesa1959 / 2011-12-28 12:10 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Ja za swego życia jeszcze nigdy nie słyszałem o ukaraniu kapłana za dorabianie się na rentach wdów.

A musiałeś słyszeć? Ja, prawdę mówiąc, takich nie znam, poza jednym, znanym na całą Polskę, ale tu to jest sprawa większego kalibru i nie do rozstrzygania na forum. Możemy o tym pogadać na neutralnym gruncie, bo nie chcę być po raz kolejny atakowana przez jedynie słuszną opcję.
W obrębie enklawy bardziej opłaca się takiego szantażować finansowo aniżeli oddać go w ręce świeckiego wymiaru sprawiedliwości, bo raz, ze to rzuca złą opinię na kościół, a dwa to to, ze całe zagrabione mienie przepadnie na rzecz skarbu państwa, a po co? Szkoda, skoro możnaby z tego mieć odpaloną dolę. Tak ja to widzę.

Niezupełnie. Złe światło rzuca nie robienie nic w tej sprawie, ale aby móc oddać w ręce sprawiedliwości, trzeba mieć niepodważalne dowody przestępstwa. Jeśli ta wdowa z własnej woli "wspomaga", to nie jest przestępstwo.
Ździchu, na prawdę przesadzasz z tymi insynuacjami i lepiej skończmy tę dyskusję, zanim Cię znielubię :).
ździcho / 212.106.18.* / 2011-12-28 16:56

trzeba mieć niepodważalne dowody przestępstwa.

Trzeba mieć niepodważalne dowody przestępstwa, żeby zadzwonić pod 112 jak się sie widzi jak w ciągu zaledwie kilku miesięcy z dziada robi się panisko? Od szukania niezbitych dowodów jest policja. Obowiązkiem każdego obywatela jest poinformowanie policji na podstawie samego domniemania, a zaniechanie tego jest przestępstwem.
Jeśli ta wdowa z własnej woli "wspomaga"

Tak myślałem. To właśnie to wdowy są winne wszystkiemu. Bo rozbestwiły.
na prawdę przesadzasz z tymi insynuacjami

insynuacja "niezgodne z prawdą przypisywanie lub wmawianie komuś pewnych postępków, myśli bądź intencji" (wg słownika języka polskiego). Zatem nigdy w dziejach kościoła się nie zdarzyło żadne nadużycie, tylko ja podle i kłamliwie insynuuję.
zanim Cię znielubię :)

To nie ja mam wpływ na Twoją decyzję w tej kwestii, tylko Twoja ślepa wiara w szlachetność intencji tych, którzy Cię okłamują i wykorzystują. Znielubisz mnie, to mówi się trudno. Pozdrawiam.
tesa1959 / 2011-12-28 17:18 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


Tak myślałem. To właśnie to wdowy są winne wszystkiemu. Bo rozbestwiły.

Są winne, że są naiwne, co nie usprawiedliwia złego postępowania naciągaczy. Co poradzisz na to, że taka wdowa czy babcia kupując lekarstwa wysupłuje sto razy licząc miedziaki, a na poczcie bez mrugnięcia okiem wyjmie 200 zł i wpłaca biednemu ojcu na geotermie? Udowodnij przestępstwo!
Zatem nigdy w dziejach kościoła się nie zdarzyło żadne nadużycie, tylko ja podle i kłamliwie insynuuję.

Tego nie powiedziałam, ale posługujesz się w większości zasłyszanymi historiami i utożsamiasz z nimi cały KK. To nie jest sprawiedliwa ocena.
To nie ja mam wpływ na Twoją decyzję w tej kwestii, tylko Twoja ślepa wiara w szlachetność intencji tych, którzy Cię okłamują i wykorzystują. Znielubisz mnie, to mówi się trudno. Pozdrawiam.

Moja ślepa wiara to wiara w Boga i Bogu, a nigdy człowiekowi. Na jej podstawie staram się zrozumieć postępowanie innych ludzi i nie oceniać, gdyż mam świadomość własnej niedoskonałości w tym, względzie (nikogo nie wykorzystuję :)).
Z tym "znielubię" to był taki żart, ale faktem jest, że jest mi trochę przykro, że wszystko sprowadzasz do wspólnego mianownika i nie zauważasz dobra, którego jest bardzo dużo w KK. Wiem, że zło jest na świeczniku, a dobro pod korcem, ale może watro podnieść ten korzec?
Widzisz, moja wiara jest autentyczna i jest to wiara wypływająca z zaufania i oddania się Chrystusowi. Nauka KK jest nie skażona, a tylko ludzie do niego należący są różni, i dobrzy i źli. Czy z tego powodu mam wyrzec się swojej wiary?
Też Cię pozdrawiam.:)
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 13:48
...a z tymi, o których mówisz to już się nie zadaję od dawna...
tesa1959 / 2011-12-27 14:30 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Chwała Bogu!!!
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 15:14
Jemu zawsze chwała. A ci, co go to niby "reprezentują" to już insza inszość. Ja uważam, ze na utrzymanie należy zarabiać PRACĄ a nie sztuczkami.
tesa1959 / 2011-12-27 15:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A, to dopatrzyłeś się tam sztuczek? Jednak?
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 15:54
Przecież cały czas o nich piszę. Nadal będziesz mi wmawiać, że inkwizycji, krucjat a w obecnej dobie wyłudzeń nie było, nie ma i nie będzie?
tesa1959 / 2011-12-27 15:58 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Myślałam, że mówisz o tych, których już nie słuchasz. Nie, nigdy nie wmawiałam, że inkwizycji czy krucjat nie było, ani, że w obecnej dobie nie ma wyłudzeń. Próbuję Ci tylko uświadomić, pominąwszy historię, że nie jest to misja KK (wyłudzenia), a grzeszna natura człowieka, którą hierarchowie tez posiadają. Tyle, że często zapominają o tym:"Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie; a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą." (Mt 12,48). dobrze wiesz, że krytykuję top co nie jest zgodne z Ewangelią w poczynaniach hierarchów.
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 16:15

grzeszna natura człowieka, którą hierarchowie tez posiadają.

więc nalezy im miłosiernie przebaczyć i niech dalej robią to, co robią, a ich ofiary niech cierpią, bo głupie i biedne...
a komu wiele zlecono, tym więcej od niego żądać będą.

kiedy? Bo ja już mam tego dosyć.
Myślałam, że mówisz o tych, których już nie słuchasz.

Acha! Nie, sztuczki nie. Chociaż...jest paru takich, co to będąc na budżetówce, w ciągu roku się pobudowali, albo co najmniej poremontowali, ale to jednostki.
których już nie słuchasz.

Nie słucham, bo nikt mi nie będzie mówił, ze mam być ogolony, nosić krawat, czy mieć porządek w samochodzie, tym bardziej, ze ja sam się golę, noszę krawat i myję samochód z własnej inicjatywy. Nikt mi nie będzie rozkazywał
tesa1959 / 2011-12-27 16:28 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


więc nalezy im miłosiernie przebaczyć i niech dalej robią to, co robią, a ich ofiary niech cierpią, bo głupie i biedne..

Wybaczyć należy, bo Jezus powiedział, że mamy zawsze wybaczać, ale nie naśladować ich uczynków: "Czyńcie więc i zachowujcie wszystko, co wam polecą, ale uczynków ich nie naśladujcie! " (Mt 23,3)

kiedy? Bo ja już mam tego dosyć.

Cierpliwość to jeden z darów Ducha Świętego. To Ty masz czynić dobro, bo to Ty będziesz osądzony z własnych czynów, jak każdy inny człowiek. A uwagę na złe postępowanie należy zwracać: "Gdy brat twój zgrzeszy , idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata. Jeśli zaś nie usłucha, weź z sobą jeszcze jednego albo dwóch, żeby na słowie dwóch albo trzech świadków oparła się cała sprawa. Jeśli i tych nie usłucha, donieś Kościołowi! A jeśli nawet Kościoła nie usłucha, niech ci będzie jak poganin i celnik! Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, co zwiążecie na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążecie na ziemi, będzie rozwiązane w niebie.
Dalej, zaprawdę, powiadam wam: Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich".(Mt 18,15-20)

Nie słucham, bo nikt mi nie będzie mówił, ze mam być ogolony, nosić krawat, czy mieć porządek w samochodzie, tym bardziej, ze ja sam się golę, noszę krawat i myję samochód z własnej inicjatywy. Nikt mi nie będzie rozkazywał

No widzisz, a w KK nikt nikomu nie rozkazuje i to jest różnica między kościołem a sektą (w Kościele Protestanckim czy Prawosławnym też nikt nikomu nie rozkazuje, żeby nie było, że tylko KK jest Kościołem). Tu działa sumienie człowieka ukształtowane przez Biblię.
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 17:02

Cierpliwość to jeden z darów Ducha Świętego.

No to widocznie tego ducha nie mam, bo gdybym go miał to pewnie bym twierdził, ze to właśnie tak ma być niesprawiedliwie, ze racja jest po stronie tego co rządzi i tego co ma za co kogoś przekupić i że policja jest zła bo karze, sędzia jest zły, bo skazuje, więzienie jest złe, bo zamyka itd. Należy przebaczać bez końca i w końcu dać się zjeść. Widocznie nie mam ducha, bo mnie to wkurza.
No widzisz, a w KK nikt nikomu nie rozkazuje

Tam też nie. Powiedziałem tylko: "Nikt mi nie będzie rozkazywał". Kiedyś jeden taki coś mi bąknął o moim zaroście, a jakiś czas później, ze mam brudne auto i to wszystko z uśmiechem na twarzy. Ja jestem dorosły i nie będzie mi taki tu gadał. Chodziło mi o to.
tesa1959 / 2011-12-27 17:07 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Należy przebaczać bez końca i w końcu dać się zjeść.

Nie, to nie tak. Czym innym jest przebaczenie, a czym innym jest odpowiedzialność za czyny.

Tam też nie. Powiedziałem tylko: "Nikt mi nie będzie rozkazywał"

Tam, niestety TAK, tylko jeszcze tego nie doświadczyłeś, bo nie byłeś w środku. Nie wszystko jest odkrywane przed niewtajemniczonymi.
Do szkoły z tobą : NSP / 89.200.162.* / 2011-12-25 23:43

doprowadziła do eksterminacji i upadku wspaniałych cywilizacji Azteków, Majów, Inków

Co ty za bzdury wypisujesz człowieku. To były brutalne, krwawe cywilizacje. To chrześcijaństwo wprowadziło przebaczenie i przykazanie miłości. Takie niedouczone istoty jak ty wypisują bzdury . Do szkoły z tobą, zacznij od zapoznania się z zasadami funkcjonowania cywilizacji Majów, Inków, Azteków.
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2011-12-26 00:41
Wyprawy krzyżowe i św inkwizycje, takimi metodami szerzył się chrześcijanizm. Polska historia też to wspomina, chrzest Polski pod groźbą najazdu krzyżowców z Niemiec. Jako Polak jestem Słowianinem i chrześcijanizm nie jest moją religią pierwotną.
Wolę religie w której czci się przyrodę i wszystko co żywe, niż sztuczne żydowskie wymysły!
do: 3gz3kutoR / 78.133.214.* / 2011-12-27 07:42
Do:
3gz3kutoR

Człowieku, wodę z mózgu ci zrobili. Czy wiesz, że w czasach jak działała św. inkwizycja wielu ludzi wolało być sądzonych właśnie przez inkwizycję bo sądy świeckie były od nich jeszcze gorsze. Trzeba popatrzeć jakie były wtedy czasy. A i o wyprawach krzyżowych nie masz pojęcia.
3gz3kutoR / 89.230.84.* / 2011-12-27 09:13
Usprawiedliw jeszcze wyprawy krzyżowe!
Jak by nie było, miecz ma formę krzyża i tym że krzyżem wpajano wiarę w miłościwego boga?!
NSPJ / 83.5.102.* / 2011-12-25 16:47
Przez setki lat ludobójcza polityka chrześcijańskiego kościoła w imię najświętszego serca pana Jezusa, która doprowadziła do eksterminacji i upadku wspaniałych cywilizacji Azteków, Majów, Inków oraz innych cywilizacji wschodu czy zachodu w końcu natrafiła na bardziej krwawą sobie religię ... nic w przyrodzie nie ginie, a wręcz wraca z podwójną siłą, tak więc i dla chrześcijan nadchodzi czas zadość uczynienia ... nie martwcie się papież pobłogosławi cierpiących, zaraz po tym jak przyjmie od nich datki na poczet watykańskich skarbców i wszystko wróci do normy ... Amen
tesa1959 / 2011-12-26 17:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeżeli piszesz głupoty, to postaraj się pisać bezbłędnie:
zadość uczynienia .

zadośćuczynienia
nie martwcie się papież pobłogosławi cierpiących, zaraz po tym jak przyjmie od
nich datki na poczet watykańskich skarbców i wszystko wróci do normy ... Amen

Większej bzdury chyba nie mogłeś napisać. Afryka jest terenem misyjnym, i póki co to pieniądze z datków ( na pewno nie od Ciebie) płyną w tamta stronę na szkolnictwo, lecznictwo, naukę itp. z Kościoła Katolickiego.
a swoją drogą, jest to ciekawe zjawisko: najbardziej przeciwni działalności KK są ci, którzy nie mają z nim nic wspólnego, ani w nauczaniu a ni w finansowaniu.
ździcho / 62.244.139.* / 2011-12-26 22:04

Jeżeli piszesz głupoty,

Czemu głupoty? Ja widzę, że wypowiedź NSPJ jest trzeźwym osądem opartym na znajomości historii. Chcesz powiedzieć, ze inkwizycje i krucjaty to tylko takie opowieści, a taki np. Torquemada to postać fikcyjna?
w końcu natrafiła na bardziej krwawą sobie religię ...

dokładnie właśnie tak jest.
fryka jest terenem misyjnym, i póki co to pieniądze z
datków ( na pewno nie od Ciebie) płyną w tamta stronę na szkolnictwo, lecznictwo, naukę itp. z
Kościoła Katolickiego.

Tylko czemu tam pomimo wszystko jest analfabetyzm a o stanie medycznym to lepiej nie mówić? Ile tam Watykan wysyła, a ile pozostawia sobie do pławienia się w luksusach?
tesa1959 / 2011-12-26 22:32 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

idzę, że wypowiedź NSPJ jest trzeźwym osądem opartym na znajomości historii. Chcesz powiedzieć, ze inkwizycje i krucjaty to tylko takie opowieści, a taki np. Torquemada to postać fikcyjna?

A dokąd będziemy jechać na historii przedstawiając ją jako teraźniejszość?
końcu natrafiła na bardziej krwawą sobie religię ...

dokładnie właśnie tak jest.

Chrześcijaństwo nigdy nie było krwawą religią, a tylko ludzie wprowadzali ja nieodpowiednimi środkami.
Tylko czemu tam pomimo wszystko jest analfabetyzm a o stanie medycznym to lepiej nie mówić? Ile tam Watykan wysyła, a ile pozostawia sobie do pławienia się w luksusach?

Te luksusy to majątek zgromadzony przez 2ooo lat chrześcijaństwa, do którego ani Ty ani nikt poza katolikami nie dołożył grosza, więc nie ma prawa wypowiadać się na ten temat. jeśli zaś chodzi o analfabetyzm i biedę, to niestety, ale sami misjonarze katoliccy nie dadzą rady, chociaż nie jest ich wcale mało. Z Polski:Liczba wszystkich polskich misjonarzy i misjonarek w porównaniu do roku ubiegłego, zwiększyła się o 16 osób i wynosi obecnie 2156 osób, z czego 50 osób to katolicy świeccy. I oni prowadzą szkoły, domy dziecka, szpitale itp.
Podałabym Ci kilka linków, abyś przeczytał o ich działalności, ale nie ma sensu: po pierwsze: nie będziesz czytał katolickich pism, po drugie: nie uwierzysz, że to jest prawda. Ale zapytam Cię wprost: co Ty zrobiłeś dla zmniejszenia analfabetyzmu i rozwoju krajów afrykańskich? Ja zrobiłam : adoptowałam jedną dziewczynkę, a moja szkoła dwie jej siostry poprzez zakon franciszkanów. Ostatnio dostałam (szkoła też) listy od dziewczynek wysłane pocztą. A więc nie jest to fikcja, a realna pomoc. Jak można szybko zapobiec analfabetyzmowi, jeśli dzieci uczą się w 60 osobowych klasach, bo jest za mało nauczycieli?
Jeśli zechcesz, sam znajdziesz w internecie dowody na pracę misjonarzy w krajach afrykańskich i nie tylko. Jednak łatwiej czepiać się, mieć pretensje, nie robiąc nic, nie kiwając palcem, aby zdobyć chociażby podstawowe wiadomości na dany temat.
ździcho / 178.36.214.* / 2011-12-27 11:01

A dokąd będziemy jechać na historii przedstawiając ją jako teraźniejszość?

Uwaga poniekąd słuszna. Od mniej więcej lat pięćdziesiątych ubiegłego stulecia kościół łupi i rabuje ludzi już bez przelewu krwi. Pozbawia ludzi środków do życia w bardziej wyrafinowany sposób.
Chrześcijaństwo nigdy nie było krwawą religią, a tylko ludzie wprowadzali ja nieodpowiednimi środkami.

Czyli te wszystkie krucjaty i inkwizycje to wszystko nie kościół? Za tym nie stali duchowni, tylko monarchowie i ich armie? Historia kłamała przez 1500 lat z hakiem? Taki np. Tyndale sam się spalił na stosie, bo się podpalił nieopatrznie?

Te luksusy to majątek zgromadzony przez 2ooo lat chrześcijaństwa, do którego ani Ty ani nikt poza katolikami nie dołożył grosza, więc nie ma prawa wypowiadać się na ten temat

Mam prawo. Znam parę osób, które żyją o chlebie i wodzie, bo 90% swoich wysokich rent (przeważnie inwalidzkich) dają księdzu,, żeby mógł utrzymać swoja brykę z napędem na cztery koła. Mam prawo protestować przeciw wyprawom rabunkowym np. "Po Kolędzie".
sami misjonarze katoliccy nie dadzą rady, chociaż nie jest ich wcale mało.

Oczywiście, że nie dadzą, bo są pozostawieni sami sobie. Grube ryby watykańskie mają ich daleko gdzieś.
Z Polski:Liczba wszystkich polskich misjonarzy i misjonarek w porównaniu do roku ubiegłego, zwiększyła się o 16 osób i wynosi obecnie 2156 osób, z czego 50 osób to katolicy świeccy.

Dla tych ludzi akurat mam szacunek i szkoda mi ich, że pewne persony się pasą ich kosztem - wiemy doskonale kto.
Ja zrobiłam : adoptowałam jedną dziewczynkę

No i chwała Ci za to, ale czy to zaraz oznacza, że cały kościół NAPRAWDĘ walczy z analfabetyzmem? Jesteś jednostką - jedną z niewielu i bądź pewna, ze instytucja kościoła ma gdzieś Twoje wysiłki, mimo że robisz wspaniałą robotę. Oni się śmieją z Twojej naiwności.
Jednak łatwiej czepiać się

bo myślałem, że historia kościoła powszechnego mówi o nim prawdę, a tu się okazuje, ze to jacyś ludzie narozrabiali a nie kościół.
3gz3kutoR / 89.230.78.* / 2011-12-26 23:19

Chrześcijaństwo nigdy nie było krwawą religią, a tylko ludzie wprowadzali ja
nieodpowiednimi środkami.

Stary testament jakie ma treści, czyż nie ma w nim mnóstwa wątków o mściwym Bogu?!
ździcho / 178.36.214.* / 2011-12-27 11:03

czyż nie ma w nim mnóstwa wątków o mściwym Bogu?!

a zemsta to jest za nic? Chyba raczej za coś.
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2011-12-27 12:34
Oczywiście że tak.
Ale pomsta może mieć różne oblicza, a ta Boska ze starego testamentu jest bezlitosna i bestialska.
Czyż nie?
tesa1959 / 2011-12-26 23:25 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie, nie ma wątków o mściwym Bogu. Są jedynie wątki, których nie rozumiesz, bo czytasz jak kryminał lub inną książkę (jeżeli w ogóle czytasz).
3gz3kutoR / 89.230.84.* / 2011-12-27 09:38
A i jeszcze jedno, jak nie masz kontr argumentów zmieniasz się we wredne babsko, a twierdzisz żeś taka dobra i świętoyebliwa. A teksty w stylu
(jeżeli w ogóle czytasz)
to sobie kieruj do tego adoptowanego czarnuszka!
ździcho / 178.36.214.* / 2011-12-27 11:08

to sobie kieruj do tego adoptowanego czarnuszka!

a czym Ty białasie tego czarnuszka przewyższasz?
tesa1959 / 2011-12-27 13:26 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Daj spokój ździchu. Niektórzy już tak mają, że nie potrafią dyskutować na argumenty. Moje wieloletnie doświadczenie mówi, że tam, gdzie brak argumentów zaczynają się wyzwiska i przekleństwa. To jest oznaka słabości i braku wiedzy.
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2011-12-27 12:32
Tym że ja jeżeli podejmę decyzję o adopcje, to będzie adopcja realna i dotycząca polskiego dziecka. W Polsce tysiące dzieci jest sierotami a setki tysięcy cierpi głód! A ta szuka biedy w afryce, spójrz na własne podwórko.
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 13:41
Czyli dzieci polskie bardziej zasługują na pomoc niż afrykańskie na przykład? Adopcja dziecka np. z Nigerii jest jakimś sabotażem przeciwko Polsce?
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2011-12-27 16:42
Nie idzie się sprzątać do sąsiada, kiedy w domu jest syf.
tesa1959 / 2011-12-27 13:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
A w czym przeszkadza pomagać afrykańskim dzieciom? Widzę biedę na własnym podwórku i tu także pomagam w miarę swoich możliwości na różne sposoby. Całkowite utrzymanie wraz z kształceniem afrykańskiego dziecka to koszt 50 zł miesięcznie. Polskie dzieci mają podręczniki finansowane z MOPS, obiady także (te najbiedniejsze, niejednokrotnie z patologicznych rodzin). Jest wiele różnych organizacji pomagających tym dzieciom, w których działalność włączam się. Nie znasz mnie, więc proszę, przestań oceniać top co robię, bo nie wiesz nic poza tym, co napiszę.
tesa1959 / 2011-12-27 09:52 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Prawda zabolała? Musiałeś sobie ulżyć? Gratuluję właściwej postawy!!!
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2011-12-27 12:57
To patrz na ludzi z równego poziomu, w swoich tekstach używasz za dużo sarkazmu (w dyskusjach to uchodzi za chamstwo i pogardę). Brakiem w wypowiedziach nadrabiasz pustymi docinkami.
Chooja wiesz o mnie, a uważasz za lepszą. "Modli się pod figurą, a diabła ma za skórą."
Ot natura chrześcijanki, pogarda dla innych wierzeń i racji!
tesa1959 / 2011-12-27 13:23 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Widzisz, różnica między nami polega na tym, że ja nie oceniam Ciebie, a Twoje wypowiedzi, Ty natomiast oceniasz mnie. Nigdzie, w żadnej moje wypowiedzi nie znajdziesz zwrotu "Ty jesteś taki czy inny". Natomiast Ty swoimi wypowiedziami starasz się mnie obrazić. Nie uda Ci się to, bo ja wiem kim jestem i niczyje zdanie nie jest w stanie tego obalić.
a patrzę na ludzi z właściwego poziomu, bo z poziomu Pisma Świętego ( na siebie też) i nie uważam siebie za lepszą, ale lepiej rozumiejącą i znającą Biblię. Nie służy mi jednak ta znajomość do pomiatania ludźmi, jak to mi sugerujesz. A że czasem użyję sarkazmu? Nie jest to w żadnym wypadku wyrazem chamstwa ani pogardy. Najwyraźniej masz problem z akceptacją krytyki swojej postawy.
przeczytaj jeszcze raz moje i swoje posty i wypisz z nich zwroty obrażające innych, ale sprawiedliwie z obu stron.
3gz3kutoR / 89.230.84.* / 2011-12-27 09:34
Już na samym początku, Bóg wygnał z raju Adama i Ewę podkreślając że czeka ich życie w cierpieniu, rodzenie dzieci i ogólnie odczuwanie bólu, a na końcu czeka ich śmierć. Albo potop, który Bóg zesłał na całą ziemie zabijając prawie wszystkich. Czy choćby taki mało znaczący test dla Abrahama, ot taka niewinna próba wiary.
Stary testament usiany jest brutalnością i okrucieństwem.

Ale tak ogólnie to oglądnij http://www.youtube.com/watch?v=kRDvbXaQvB8
ździcho / 178.36.214.* / 2011-12-27 11:07

Już na samym początku, Bóg wygnał z raju Adama i Ewę

No to źle przeczytałeś, bo nie na samym początku. Wczytaj się - on ich wypędził ZA COŚ. Oni coś złego zrobili.
Albo potop, który Bóg zesłał na całą ziemie zabijając prawie wszystkich.

Też za darmo? A Noe (bo pewnie o nim mówisz) to miał jakieś fory, czy co?
Czy choćby taki mało znaczący test dla Abrahama, ot taka niewinna próba wiary.

I ten biedny Izaak zginął może...?
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2011-12-27 12:46
Moje wypowiedzi odnoszą się do

Chrześcijaństwo nigdy nie było krwawą religią, a tylko ludzie wprowadzali ja
nieodpowiednimi środkami.


A nad głębią brutalności i bestialności Boskiej opisywanej w ST. można dyskutować w kontekście zastraszania i terroru.
ździcho / 77.255.224.* / 2011-12-27 13:38

w kontekście zastraszania i terroru

to może podaj jakieś przykłady
3gz3kutoR / 89.230.66.* / 2011-12-27 16:51
Tu nie trzeba przykładów, stary testament ma jedno przesłanie. Będziesz wierzył i będziesz posłuszny, albo spotka cię bezlitosna kara.
ździcho / 213.146.59.* / 2011-12-27 22:41

stary testament ma jedno przesłanie. Będziesz wierzył i będziesz posłuszny, albo spotka cię bezlitosna kara.

To może najpierw przeczytaj stary testament. Z niego wynika, ze z wiary i posłuszeństwa masz same korzyści. Jozue wszedł do ziemi obiecanej, a Mojżesz nie. Wiesz dlaczego?
niedouczony ten NSP lub kłamca / 81.219.114.* / 2011-12-26 07:17
Bad robot,a i jakie braki w sofcie on ma.
mistyk / 31.63.135.* / 2011-12-25 14:16
Gorsza od ręki rzucającej granat jest ta, która nią kieruje.

Najnowsze wpisy