Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zamiast likwidacji WSI rząd powinien zbadać kontrakty w MON

Zamiast likwidacji WSI rząd powinien zbadać kontrakty w MON

Wyświetlaj:
DA / 195.225.68.* / 2006-02-24 03:48
Żadne zamiast. I jedno i drugie jest konieczne!
major rezerwy / 83.238.70.* / 2006-02-23 21:31
Nie jest to takie proste jak się wydaje. W NIK też są byli mundurowi, którzy wiedzą o co chodzi, a ci którzy nie byli, nawet nie zdają sobie sprawy gdzie szukać. Armia jest zbyt hermetyczna, by spoza armii ktoś miał orientację jak ona na prawdę funkcjonuje. Poza WSI są jeszcze w wojsku "grupy wzajemnej adoracji", które już dawno pozbyły się konkurencji mających własne zdanie. Ciekawą grupą są byli polityczni, którzy opanowali kadry i inne ciekawe piony i bardzo dobrze współpracują z kapelanami. Poza pionem zakupów jest też ciekawy pion infrastruktury z WAM na czele i jeszcze ciekawsza AMW. Do tego mundurowa prokuratura, jak mundur nakazuje, podporządkowana mundurowym. Sielanka, która przerasta Sikorskiego. To jest prawdziwy efekt "grubej kreski" i nieudaczników w stylu Onyszkiewicza, Komorowskiego i im podobnych z PSL. Jedyni, którzy wiedzą co robią to SLD, bo to ich ważne zaplecze. Wśród państw NATO mamy chyba jedyną armię o lewicowych poglądach. Taka ciekawostka.
realista / 195.245.68.* / 2006-02-24 07:39
Nie zgadzam się,że "fachowcy "z NIK dadzą sobie radę z kontrolą przetargów w MON czy w AMW. Przecież co roku w ramach kontroli realizacji budżetu i w kontrolach tematycznych analizują te kontrakty i jest jak jest.W NIK-u jest naprawdę bardzo,bardzo mało kompetentnych kontrolerów. Byłem ,pracowałem i powyższa opinia oparta jest na autopsji. Powiem dalej,że skontrolowanie NIK dałoby zadziwiające efekty, przy których WSI byłyby pikusiem
Wapniak / 83.28.115.* / 2006-02-24 14:28
No i to jest to! No ale po co? Zabrakło by drutu kolczastego, jak gdzieś tam nabazgrałem....
klementynka / 83.26.244.* / 2006-02-23 20:59
nawet wiem, kto z tego departamentu NIK byłby w stanie taką kontrolę przeprowadzić. ale miałoby to ręce i nogi, gdyby na b. wczesnym etapie kontroli - o ile zajdą takie okoliczności, ma się rozumieć - wkroczyła profesjonalna w 'takich tematach' prokuratura. bo na pewno nie mundurowa [nie ma tam specjalistów od PG].
zenobia / 83.23.209.* / 2006-02-23 20:07
albo za trudny temat dla głabów albo nie ma co komentować-czyz nie??

Najnowsze wpisy