Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zamiast oddać potrzebującym, lepiej zniszczyć. Bogaty świat marnuje majątek z wygody i przez zawiłe przepisy

Zamiast oddać potrzebującym, lepiej zniszczyć. Bogaty świat marnuje majątek z wygody i przez zawiłe przepisy

Wyświetlaj:
jarek266 / 79.184.239.* / 2016-03-06 11:30
to nie jest żywność -to rakotwórcze badziewie --ale za to tanie !!! za tą samą cene można kupić dwa lub trzy razy więcej
fafałek111 / 194.105.229.* / 2016-03-06 11:24
Polska to zacofany kraj,w którym nikt nie potrafi myśleć
Zbyszek Kr, / 82.145.221.* / 2016-03-06 11:33
fafałek111,piszesz o sobie jak mniemam? Tylko dlaczego w liczbie mnogiej?
asia159 / 178.212.146.* / 2016-03-06 11:20
mieliśmy jakiś czas temu przypadek, co zrobiło Państwo właścicielowi piekarni, który pieczywo z dnia poprzedniego oddawał potrzebującym. Od darowizny musiał odprowadzić do skarbu państwa ogromny podatek. dlatego łatwiej zniszczyć niż darować. nie ma co się dziwić
adinnaaaa / 213.238.120.* / 2016-03-06 18:30
Nie znasz sprawy to nie pisz.Ten niby dobroczynny piekarz tym podarowanym chlebem chcial przykryc niezły przekręt z niepłacenia podatku za sprzedany chleb.Wykryto i udowodniono mu to ,tylko,że w Polskę ,za pomoca mediow najpierw poszedł neews,ze skarbówka ukarał piekarza dobroczyńce za podarowany chleb.
Obrabiany / 66.102.9.* / 2016-03-07 07:26
Kłamiesz. Zażądano aby zapłacił VAT od przekazanego pieczywa. Dopiero po tej aferze zmieniono przepisy. Dzięki nagłośnieniu sprawy w mediach. U nas nawet jak sąsiad pomoże wymienić żarówkę lub uszczelki w kranie to trzeba to zgłosić i zapłacić podatek od uzyskanych korzyści. Była również sprawa gdy firma zainstalowała darmowy system na komputerach. US zażądał podatku ponieważ firma ta 'zarobiła' bo nie wydała na płatny system. Prawo, przepisy i urzędnicy w naszym kraju pracują na korzyść złodziei, oszustów i cwaniaków. A przeciwko frajerów, którzy nie potrafią kraść oszukiwać i kombinować.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Gal / 92.63.37.* / 2016-03-06 11:13
To nie jest wina państwa tylko głupich międzynarodowych umów handlowych które nakazują niszczenie podróbek. Taka prawda, obecne prawo bardziej chroni korporacje niż przeciętnego obywatela świata. Natomiast niszczenie żywności jest dla mnie skandalem nad skandalami i z tym powinno się WALCZYĆ. Jedynym mankamentem przechwytywania podrobionej żywności jest jej wątpliwa jakość. Wiadomo że warzywa i owoce można przekazać i szybko rozdać (chociaż tu też jest niezły znak zapytania bo przecież mogą być stosowane niedozwolone opryski), ale z wędlinami już miałbym drobny znak zapytania czy aby w obrocie nie znajdą się kiełbasy z koniny albo niedozwolone konserwanty.
Free / 188.146.2.* / 2016-03-06 11:17
Konina....bardzo smaczna.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wujek Fester / 176.221.125.* / 2016-03-06 11:07
Nie jest taniej i prościej zniszczyć, niszczy się po to żeby zyski firm pozostały bez zmian. klan posiadaczy nie może ponieść uszczerbku dla naszego dobra. Nasze dobro polega na tym żeby za,,,, przez całe życie dla kogoś innego, a resztki które zostaną spożytkować na własny użytek.
Stworzono całe systemy zawłaszczania naszej pracy, od reklamy, poprzez systemy bankowe, na prawie kończąc. Od dzieciństwa, pod przymusem jesteśmy uczeni jak mamy dać się wykorzystywać przez polityków, korporacje, banki i tych co zupełnie nic nie robią a mają, bo omijając te systemy dostali się do elity. Te grupy cały czs kombinują jak nie dać nam się wymknąć spod kontroli. Jak chcecie się zetknąć namacalnie z tym systemem to spróbujcie coś wartościowego sprzedać, kupić, zbudować samodzielnie lub pracować tylko na własny użytek.
Nie nawołuję do żadnej anarchii, ale trzeba się w końcu zastanowić czy świat urządzony w ten sposób jest jedynym możliwym światem.
baluciarz / 89.228.162.* / 2016-03-06 11:02
Rozdawnictwo jest najgorsza mozliwa forma pomocy,szczegolnie robione przez panstwo i fundacje.Jesli juz ma pomogac panstwo to w wyjatkowych przypadkach klęsk zywiołowych,a w pozostalych tylko face to face.Brak dzieci w krajach rowinietych,upadek rodziny i wzrost dewiacji to skutek" pomocy" panstwa i poslow z lewej strony.
janosik406 / 91.232.141.* / 2016-03-06 10:52
może nic nie róbmy, rzućmy pracę, po co nam szkoła, dokształcać się ? .........a w imię czego.
Bogaci , pracowici zaradni niech nam dają bo po co to niszczyć? Pojawi się nowa nacja która bedzie żerowała na dobroci innych. Popatrzcie co się dzieje w Afryce, nie pracują, lenią się, żarcie dostają z pomocy międzynarodowej, po jedzeniu idą się podupczyć w krzaki i spłodzić następnych karłów do wykarmienia. Żal mi niektórych ale nie można utrzymywać całego świata. Każdy musi sam zapracować na swój byt.
Mati878 / 83.10.95.* / 2016-03-06 11:19
Twój wpis jest żenujący. Podobno mamy XXI w więc myślałem że ludzie w Polsce powinni być na pewnym poziomie cywilizacji. Przerażają mnie ludzie którzy nic nie wiedzą, nic nie widzieli a wymądrzają się jakby byli conajmniej ekspertami w danej dziedzinie. Na jakiej podstawie wypowiadasz się o ludziach żyjących w Afryce, kiedy i gdzie tam byłeś, polaczku? A mnie żal twojej rodziny, a najbardziej chyba matki że urodziła kogoś takiego jak ty
birk / 93.179.224.* / 2016-03-06 10:49
nic nowego , w czasie drugiej wojny swiatowej zachód pomagał ruskim dostarczając im bron odzież, Anders tworzący Polską armie w ZSRR też wszystko miał z zachodu , tylko wychodząc z tego kraju czego nie mógł zabrac spalił , a a wiec płonęły stosy ubran butów i kocy , za płotem siedzieli obdarci uchodźcy których to watażka juz do siebie nie dopuscił wiec czego chcecie? tPolska własnie , pies ogrodnika sam nie zeżre ale drugiemu nie da , to Polska katolika
Mac1984 / 89.160.154.* / 2016-03-06 10:41
I bardzo dobrze. Wyobraźcie sobie sytuację, gdy wszyscy "potrzebujący", nic nie robiący, niepracujący, zupełnie nieaktywni zawodowo dostają wszystko za darmo. Nagle wszyscy przestaliby pracować. w Europie nie brakuje takich grup społecznych, które pasożytują na ciężkiej pracy białych ludzi.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oborowy / 83.27.171.* / 2016-03-06 10:40
Już takim pomagałem a teraz muszę się przed nimi bronić bo to co dawałem oni uznali, że im się należy. Mało tego jeszcze do tego wezwali innych kolesi abym pewnie się ich zaczął bać. Na razie ignoruję ale co będzie jak mnie zaatakują czy fizycznie będę się przed nimi musiał bronić bo oni jeszcze chcą bo im się należy bo tak wg. nich ma być? Taaa... hodujcie na swoim grzbiecie darmozjadów a potem się przed nimi brońcie a jak nie to politycznie poprawnie was po prostu zeżrą.
tz183 / 46.215.109.* / 2016-03-06 10:36

Moja firma pół roku temu wymieniała komputery naszym pracownikom. Jako menadżer działu IT zaproponowałem, aby te wciąż działające oddać szkole podstawowej, do świetlicy

buhahaha... też kiedyś tak próbowałem... prawda jednak jest taka, że dzieciaki chcą najnowocześniejszy i najbardziej wypasiony sprzęt.. na starym nie chodzą nowe gry - i to jest podstawowy problem.
inna sprawa jaki sens jest dawać dzisiaj dzieciakom do nauki sprzęt z xp, uczenia logo itp? zanim dorosną pewnie będą 2-3 generacje dalej. można ich uczyć robienia grafik w paintcie a można w 3dmax ale ten drugi nie pójdzie na pentiumie z 1GB ram itd. itd. - kolejny przykład na to ze dobre chęci to ciutek za mało by zrobić coś dobrego - jak to mówią dobrymi chęciami to piekło jest wybrukowane..
antek 2016 / 89.76.203.* / 2016-03-06 10:34
Służby celne łamią prawo!Są pośrednikiem w dystrybucji nielegalnych podróbek!
Anna1941 / 83.20.15.* / 2016-03-06 10:31
Tu jest pole do popisu dla nowego Ministra Sprawiedliwości. Zmienić przepisy tak, aby żywność nie marnowała sie i biedni nie musieli grzebać w śmietnikach !
k892 / 109.243.154.* / 2016-03-06 10:56
Niech sie wezma do roboty lewary, mi nikt nic nie daje, za to chetnych do pracy brak
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
podkarpatczyk / 220.240.88.* / 2016-03-06 10:31
Polska to NAJBOGATSZY kraj na swiecie.
Zywnosc wyrzuca sie na smietniki poniewaz NIE WOLNO jej podarowac biednym. Dzieci chodza glodne a zywnosc zdatna do spozycia lezy na smietnikach. Rozumiem menagerow wielkich sklepow SAM ze oddajac taka zywnosc traca klientow ktorzy nie kupia towarow i biznes traci na utargu.
Dlaczego RZAD zabrania rozdawnictwa zywnosci ktora moze byc spozyta przez biednych ?
Otoz CHAMY U KORYTA nigdy nie byly glodne i maja mozliwosc krasc i zyc na cudzy koszt.
Taki nigdy glodnego nie zrozumie. Syty przy korycie glodnych wyborcow ma ZA NIC !
marika177 / 86.63.126.* / 2016-03-06 10:29
O to tu chodzi,żeby zniszczyć świat i ludzi nie widzicie ludzie????????

Najnowsze wpisy