Forum Forum podatkoweInne

Zamiast otrzymać zwrot akcyzy, kierowcy dopłacą?

Zamiast otrzymać zwrot akcyzy, kierowcy dopłacą?

Wyświetlaj:
DRAGON 1 / 83.6.197.* / 2008-03-21 01:16
Złożyłem wniosek o zwrot nadpłaty w maju 2007 roku. Z moich obliczeń wynika że mam ponad 4 tys. zł. nadpłaty. Kilka dni temu dostałem decyzję, że UC chce mi oddać 300 zł. (o odsetkach mam zapomnieć) he he he !!!! Wycenili mi auto po cenie rynkowej, kwestionując swoje poprzednie decyzje. A najleprze jest to, że dostałem pismo na 9 stron. Pisane takiam językiem prawniczym że § goni § !!!!!!
Nie dam się he he he!!!!
Może ktoś ma jakieś wskazówki?
TangramD / 88.156.65.* / 2008-02-13 18:27
Dzisiaj otrzymałem od UC decyzję o zwrocie akcyzy. W 2004 roku kupiłem samochód na terenie UE (Litwa) i zapłaciłem akcyzę 2163 zł a teraz naliczyli mi do zwrotu 1711 zł. Podstawą naliczenia była opinia rzeczoznawcy, który wycenił samochód w chwili zakupu wg ceny rynkowej w Polsce a nie ceny faktycznej.Ponadto w chwili opłaty UC nie naliczał akcyzy wg ceny rynkowej a dzisiaj tak. Akcyza została naliczona w wysokości 3,1% wartości rynkowej. Urząd celny tłumaczy, że Europejski Trybunał Sprawiedliwości nie zabrania pobierania akcyzy jako takiej tylko ma uwagi do jej wysokości. Następna parodia: wniosek o zwrot akcyzy złożyłem dwa lata temu a że nie było jeszcze interwencji ETS to oczywiście UC wydał decyzję, że akcyza była słusznie pobrana i zwrot mi się nie należy. Do sądu nie poszedłem i cierpliwie czekałem. ETS orzekła co orzekła i w kwietniu 2007 ponownie złożyłem wniosek o zwrot akcyzy. Dla świętego spokoju obliczyłem 3,1% wartości pojazdu i zadeklarowałem zapłatę 103 zł akcyzy. Czyli powinni mi zwrócić 2060 zł a zwrócą 1711 zł. Odsetki nie będą naliczone od lipca 2004 roku
(daty opłaty nielegalnej akcyzy) a od daty złożenia drugiego wniosku tj kwiecień 2007 rok.
Nie jestem prawnikiem ale myślę, że doszło do co najmniej trzech poważnych naruszeń prawa przez polskich urzędników od ministra finansów po UC. Mdli mnie już jak o tym wszystkim myślę więc nie mam siły do dalszej walki.
Życzę wszystkim siły i wytrwania w walce z polskimi urzędami.
bozyk / 84.38.160.* / 2008-02-20 18:33
Dzięki TangramD ,że napisałeś o zwrocie akcyzy gratuluję zwrotu akcyzy .mógłbys podać czy trzeba tylko dać wniosek czy coś jeszcze bo czytałem ze jeszcze coś. dziękuję z góry jeszcze powiedz w jakim mieście bo ja jestem z rzeszowa i szukam czy tu ktos odzyskał akcyzę ale nic nie znalazłem pozdrawiam bozyk
zizu / 83.26.27.* / 2007-03-22 15:57
Rozumiem tylko nie zadokładnie hahaha.Na jakiej podstawie naliczano akcyzę od sprowadzonego auta .Z tego co sie orjętuję robiono to na podstawie FAKTURY ZAKUPU AUTA .To czemu jak oni tacy mądrzy nie naliczali od ceny giełdowej -BO WIEDZĄ ŻE TO BEZPRAWIE TYLKO WALĄ W GŁĄBA JAK MOGĄ BY LUDZI WYSTRASZYĆ BY NIE ODDAĆ IM NALEŻNOŚCI NIESŁUSZNIE POBRANYCH.W państwie prawa takie żeczy nie powinny mieć miejsca co sie komu należy to zwrócić a oszustów karać.Nie dziwi mnie że wszyscy uciekają z POLSKI bo obiecanki cacanki a reszte znacie...Może któryś z polityków też sprowadził auto czy ktoś wie o tym moze było by lrzej odzyskać kasę.
orka / 89.174.87.* / 2007-11-30 16:47
zwrot nadpłaconej akcyzy. dziś otrzymałem przelew z U.C. na moje konto czyli za nadpłaconą akcyzę na auto GOLF 3 z 1992 roku, U.C wyliczył mi 1440 zł zwrotu !! więc piszcie odwołania i korekty AKCU pozdrawiam więcej info na gadu gadu 6184894
basia27 / 83.16.97.* / 2007-11-09 09:37
masz racje.oni tylko strasza! osiem miesiecy temu zwrocilam sie o pomoc w odzyskaniu akcyzy do biura znajdujacego sie w katowicach w izbie celnej na parterze.zaplacilam 80zl,kobieta wypelnila jakis formularz,dolaczyla ksero dowodu rejestracyjnego,korekte deklaracji i zlozyla za mnie w biurze podawczym.ja dostalam kopie.czekalam pol roku i dostalam teraz wezwanie do celnego w celu dopelnienia formalnosci zwiazanych ze zwrotem.tylko radze uwazac bo duzo jest oszustow.przykladowo moj znajomy byl rowniez w takim biurze jak ja w katowicach na placu grunwaldzkim,tyle ze on poszedl do pokoju nr.5 a ja 22.i okazalo sie ze owszem wypelnili dokumenty nawet dostal rachunek jako potwierdzenie ale nigdy nie dotarly do celnikow a wlasciciel biura gdzies sie zmyl i nikt nie wie nic na jego temat.
zb1 / 83.19.89.* / 2007-03-26 20:39
zlodzieje mu8szą oddac ale ??
nie mają honoru ambicji i są z pis
zb1 / 83.19.89.* / 2007-03-26 20:39
zlodzieje mu8szą oddac ale ??
nie mają honoru ambicji i są z pis
Kumata / 83.6.212.* / 2007-03-08 14:58
na cale szczeście od tego wyroku można złożyć skargę kasacyjna do NSA, co pewnie nastąpi w ciągu najbliższego miesiąca :)))
niekumata / 83.30.202.* / 2007-03-08 14:33
Witam.Może ktoś mnie oświeci, bo ni w ząb...Jeżeli akcyza była nielegalnie pobrana i mają komuś zwrocić, bo wystąpi o zwrot, to jakie ma znaczenie, czy podał wartość odbiegającą, czy nie odbiegającą od ceny rynkowej, jeżeli mają zwrocić to co wzięli a nie jakieś hipotetyczne kwoty? Gdzie jest opublikowany ten wyrok Sądu Administracyjnego, żeby przeczytać u źrodła? Przecież to mi się kupy nie trzyma!
Twin Potatoes / 83.21.27.* / 2007-03-06 22:24
Znającym angielskic wykształciuchom polecam artykuł
++++++++++++++++++
Poland's government

Turning the loose screw
Feb 15th 2007 | WARSAW
From The Economist print edition

The Polish government flails, creaks and sheds ministers


POLAND'S fractious, pig-headed government has survived for nearly 18 months, against the expectations of most commentators. Lech and Jaroslaw Kaczynski, the identical twins who are respectively president and prime minister, may be disastrous in foreign affairs, but at home life rumbles on fine. Poland took in a record $14.7 billion in foreign investment last year, and the economy is growing at almost 6% a year.

Money is flowing in from Brussels, thanks to Grazyna Gesicka, the diligent regional-affairs minister. The justice system, under a zealot named Zbigniew Ziobro, at least sounds serious about catching the biggest crooks. Communist-era secret-police files—long a source of suspicion and scandal in Poland—are to be opened. The old military intelligence service, the WSI, has been closed down, and a dossier will be published soon showing the reach of its sinister tentacles in business, media and officialdom. The upper reaches of the Kaczynskis' Law and Justice party exude a puritanical rectitude. Its two small coalition partners, once known for their outlandish populism, have been tamed by power.
. / 2007-03-07 06:05 / ................
no i fajnie,ja nie przytocze innych,odwrotnych,bo zabraklo by miejsca w portalu
Jak mowia; kazda potwora znajdzie amatora.
I pytanie za milion punktow:jak rozwijalaby sie Polska,gdyby nie te BLIZNIACZE KARTOFLE i wybrani przez nie ludzie ??
faktofakt / 83.24.205.* / 2007-03-07 19:40
brnęłaby dalej w Ubekistan
kierowca / 83.23.162.* / 2007-03-06 22:00
To jest cała Polska , zamiast gonić złodzieja który coś ukradł goni się poszkodowanego że zgłosił szkodę .
jerzy1s / 2007-03-06 21:19 / Bywalec forum
"Może się więc okazać, że duża grupa podatników zamiast zwrotu nielegalnie pobranego podatku akcyzowego"

Prosze o precyzje: skoro sad uznal, ze podatek jest legalny
to znaczy przyjac, ze takowy jest. A wiec dlaczego piszecie nielegalnie?
tata_rydz / 85.1.151.* / 2007-03-06 21:19
mocarstwo karlowatych nadymasow powinno ukarac niemcow, holendrow, belgow, itd.za to ze sprzedawali za tanio auta na pewno sa tez autentyczne ceny nizsze od cen z naszego rynku a nuz by im cos wpadlo do kieszonki to by sie jeszcze bardziej podtuczyli ale po co przeciez przerosnietych tucznikow powyzej 100 kg. nie skupuja chyba ze na karme dla psow
maniuś / 83.27.127.* / 2007-03-06 19:14
Największym oszustem,szubrawcem,pasożytem i złodziejem jest państwo które w majestacie prawa bez skrupułów drenuje kieszenie swoich obywatelii.Jak tu być patriotą?Ja już dawno przestałem być patriotą takiego kraju.
marek 19-53 / 83.24.61.* / 2007-03-06 21:03
"Ojczyznę kocha się nie dla tego ,że wielka ale dla tego, że własna"
Seneka
Olek N. / 87.101.32.* / 2007-03-06 18:16
Hipotetycznie sprowadziłem mercedesa rocznik 2006 po małym pożarze, nurkowaniu w stawie i gradobiciu. Kupiłem go za 1000euro (f-ra) Teraz po remoncie wart jest 30000euro.
Wiadomo mogę mieć zdjęcia samochodu sprzed remontu, faktury z warsztatów itd ale : CZY JAKO OBYWATEL PAŃSTWA PRAWA MUSZĘ UDOWODNIAĆ SWOJĄ NIEWINNOŚĆ?
elwer / 84.40.216.* / 2007-03-06 20:27
No tak, tylko że kupiłeś auto uszkodzone o niższej wartości i to od takiego stanu płaciłeś akcyzę. Czemu zatem chciałbyś aby zwracano Ci podatek od satnu, który wystapił po wygaśnięciu zobowiązania podatkowego. To tak jakbym kupił pole, zapłacił podatek od nabycia takiej nieruchomości, potem je zabudował, wartość byłaby większa, a nastepnie po ogłoszeniu że zapłacony podatek był nielegalny chciał zwrotu od stanu obecnego, a nie tego który istniał w dniu zapłaty podatku.
300.000 euro / 83.24.207.* / 2007-03-06 18:57
w zasadzie powinieneś, jeżeli trwardo obstajesz, że ten hipotetyczny, odrestaurowany, złom kogoś nie zabije na drodze.
man13 / 2007-03-06 19:05 / Tysiącznik na forum
To i Wawel powinien ulec likwidacji z powodu odrestaurowywania przez setki lat?
muzealnik / 83.24.207.* / 2007-03-06 19:25
kiedy zacznie się poruszać po szosach - niewątpliwie
Marqus / 212.244.191.* / 2007-03-06 17:42
chyba nic z tego nie rozumiem - przecież akcyzę mają zwracać i już nie naliczać. Więc co za różnica skoro zwrócą tyle co wzięli ??
. / 2007-03-06 17:24 / ................
to jest tzw. panstwowy bandytyzm.najpierw panstwo samo ustala zasady a potem samo je zmienia.To,ze ktos oszukal,nie znaczy,ze oszukali wszyscy.To panstwo ma obowiazek udowodnienia winy,a nie ja niewinnosci.
prezessspis / 85.1.151.* / 2007-03-06 21:26
glowni aktorzy z teatru naszego panstwa nie daja juz rady ukrasc ksiezyca wiec siegaja swoimi krotkimi lapkami tam gdzie dadza rade
prezessspis / 85.1.151.* / 2007-03-06 21:25
glowni aktorzy z teatru naszego panstwa nie daja juz rady ukrasc ksiezyca wiec siegaja swoimi krotkimi lapkami tam gdzie dadza rade
uczciwy :D / 83.28.160.* / 2007-04-10 23:45
Mamy przykład z góry jak należy postępowac (grabić ile się da i skad się da) Szkoła nie idzie w las.Powodzenia chłopaki.

Najnowsze wpisy