Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zamiast pójść po rozum do głowy, kombinują z akcyzą... na olej opałowy

Zamiast pójść po rozum do głowy, kombinują z akcyzą... na olej opałowy

Wyświetlaj:
EconoMistral / .* / 2005-04-18 07:45
Oczywiści chodzi mi o dotyczące jego własnej osoby. Proszę niech ktoś to zrobi bo ciekawi mnie w czyje ręce oddana została władza. Czy to co robi jest ekonomiczne czy polityczne? Czy on jest ekonomistą?
EkonoMistral / .* / 2005-04-18 07:51
Sprostowanie(powinno być): Oczywiści nie chodzi mi o dotyczące jego własnej osoby.
Bartek / .* / 2005-04-17 08:09
Chory kraj z beznadzieje głupią tzw. elitą polityczną. Rząd Belki który miał być rządem fachowców okazał się po raz kolejny farsą .... Zacznie być normalnie za jakieś 30 lat kiedy ludzie przemian odejądą. A na razie trzeba zamówić w kilku sąsiadów cysterne i odwiedzić sąsiadów w czechach ;)
Janusz / .* / 2005-04-16 14:07
Złodzieje. Państwo złodziei w białych koszulach i krawatach. Jak można nakladać takie podatki na energie do celow grzewczych. Jeśli zarobki bedą tak niskie a ceny materiałow pędnych tak drogie w stosunku do zarobków zawsze bedzie to inspirowało mafie do działania. A jak zwykle rządzący sa do niczego. Dyplomy ekonomistów za pietruszkę. Szkoda nie umiemy rządzić ....jak zwykle......... Pozdrawiam rządzących baranów.
Rymek2 / .* / 2005-04-14 22:16
Autor przeacza podstawową sprawe że mafia paliwowa istniała tylko i wyłącznie dzieki różnicom w wysokości akcyzy olejów opalowym i napędowym, teraz będzie miała mniejsze pole manewru(pozostanie drobny przemyt a nie jak do tej pory ze do polski wjeżdzaly pociagi z "olejem opalowym" ktory pozniej sprzedawano na stacjach jako olej napedowy), a że poprzez zrównanie akcyz na oleje krzywdzi sie tych ktorzy kupowali olej do ogrzewania to druga strona medalu, cóż nigdy nie jest tak że wszyscy są szczęśliwi, ale choć widać że ten rząd potrafi podejmować odważne decyzje
lock / .* / 2005-04-15 23:30
żaden Rymek2, to po prostu Neneman wypisuje takie rzeczy: "odważne" decyzje - ha, ha sam premier się ich wystraszył (tych "odważnych" decyzji) i kazał wyciszyć sprawę i tyle i już !
paker / .* / 2005-04-13 21:04
Ludzie powinni zlikwidowac wszystkie podatki na paliwa i oddac ten caly sektor biznesowi prywatnemu przekretow by nie bylo i wszystko byloby tansze co z tym idzie zostawaloby nam wiecej foorsy w kieszenie a z ym idzie to ze wydalbym wiecej na inne bzdety i wszyscy byliby szczesliwi tylko ze brakloby kasyw korycie dla janikow flakow i innych przysmakow
AW / .* / 2005-04-13 12:45
idiotyczny artykuł z wieloma błędami i nadintrepretacją... ale wiejący w właściwym kierunku... proszę o większe przemyślenie tez i wniosków w przyszłości...
Andrzej / .* / 2005-04-19 11:43
Czy mógły autor tej uwagi (AW) wyliczyć błędy i nadinterpretacje pana R. Wójcikowskiego? No i oczywiście dlaczego artykuł jest idiotyczny?
gasnaca_nadzieja / .* / 2005-04-13 21:16
Nie tyle łaskawość tej recencji jest istotna co rzeczowość argumentacji i konkretność przemyśleń. Nic tylko brać przykład ;o)
podopolanka / .* / 2005-04-13 11:54
Pięknie...po prostu. Pięć lat temu stawałam na głowie, żeby uzyskać preferencyjny kredyt ekologiczny na kotłownię olejową. Zbierałam masę dokumentów potwierdzających tzw. "efekt ekologiczny". Byłam dumna, że mam nowoczesną kotłownię, że nie zanieczyszczam środowiska.... cóż...przyjdzie mi postawić w sąsiedniej komórce zwykły piec na wszystko...inaczej finansowo zabraknie mi na przysłowiowy chleb. Jestem zdruzgotana kolejnymi pomysłami rządu. Pracuję jako skarbnik jednej z opolskich gmin. Sztywne ramy budżetu nie uwzględniły skrytych zamiarów podwyżki oleju. Większość szkół w gminie opalanych jest olejem (oczywiście na modernizacje kotłowni brane były pożyczki ekologiczne). Juz w tej chwili 60% wydatków na utrzymanie placówek stanowi opał. Co bedzie dalej? Likwidacja placowek??? Co to za kretynskie decyzje, bo inaczej juz tego nazwac nie mozna...Opamietajcie sie tam na gorze!!!!!!!! Wezcie sie do roboty...przestance opracowywac ustawy w kanajpie. Jestescie bezkarni w dzialaniach.
naiwna / .* / 2005-04-13 21:29
Ja też dałam się nabrać na ekologiczne ogrzewanie domu i żałuję, że nie mam pieca, w którym mogłabym palić śmieciami.Lepiej mieć trujący dym i ciepło w domu niż czyste powietrze. "Dziecko wylane z kąpielą "to jedyne sukcesy naszych ministrów, bo opracowanie procedur by nie opłaciło sie kombinować jest za trudne.
Marcin / .* / 2005-04-13 11:01
Czy można być aż tak tępym?Orientuję się trochę w prawach ekonomii. Z nich wynika, że najuczciwszym podatkiem jest VAT (oczywiście prosty i konsekwentny, a ta polska twórczość), więc tak czy inaczej z VAT-u pieniądze trafią do budżetu. Od dłuższego czasu przyglądam się kolejnym ruchom Rządu z akcyzami na różne towary i zawsze, kiedy akcyza była obniżana rosły przychody z VAT-u, bo rosła sprzedaż. Tak było z alkoholami, ale i z jachtami (gdzie zniesiono całkiem akcyzę). Dlaczego w USA, w które tak jesteśmy zapatrzeni (może nie wszyscy), litr benzyny może kosztować ok. 1,3 PLN (wartość przybliżona).Dlaczego nasze elity koniecznie muszą się uczyć na swoich błędach, ale naszym kosztem?
Andrzej / .* / 2005-04-19 11:39
Podatek VAT nie jest wcale podatkiem uczciwym ani prostym. Może jedynie konsekwentnym - w łupieniu poczciwego obywatela i drobnego przedsiębiorcy. Podatki uczciwe i proste: są to 1)ustalona kwota na osobę - tzw pogłówne, 2)od nieruchomości, 3)podatek liniowy bez ulg. Ja oczywiście jak zwykle popieram pana redaktora. Jak zwykle trafne spostrzeżenia.
zenek / .* / 2005-04-13 17:20
Zabawne, że w USA nie ma podatku VAT a ich system podatkowy obejmuje pięć albo więcej opasłych tomiszcz w których nikt poza najelepszymi doradcami podatkowymi, którzy zarabiają na swojej pracy mnóstwo pieniędzy, nikt tak do końca się nie orientuje.Tak po prawdzie jesteśmy w USA zaptrzeni tylko dlatego, że ludzie tam są bogaci i do tego faktu dorabiamy sobie całą resztę teorii.
andy / .* / 2005-04-14 09:48
Ja nie jestem zapatrzony w USA. Prosze mowic za siebie ale zapatrzony jestem na przyklad w rozwoj gospodarki Angli drugiej polowy XIX wieku lub rowoj USA z przelomu XIX i XX wieku lub w wolnorynkowe gospodarki takie jak HOng-Kong lub Singapur.PS.Czy na pewno w USA nie ma VAT ?
gasnaca_nadzieja / .* / 2005-04-13 21:22
Gdy się ma milion $ do "urwania" z podatku, to się trzeba chwycić doradcy, za to normalni obywatele i przedsiębiorcy nie mający interesu w wywalczaniu kilku dolarów płacą nieco więcej niż by musieli nie szukając kruczków, za to mają spokój, rozliczają się raz do roku a w razie sporu z fiskusem mogą liczyć na polubowne wyjaśnienie sprawy a w ostateczności sprawiedliwy wyrok. Tam urzędnicy skarbówki wiedzą jeszcze skąd biorą się pieniądze na ich pensje.
andy / .* / 2005-04-13 14:52
Co to znaczy "najuczciwszy" podatek VAT. Jezeli zna sie Pan na ekonomii to proszę zdefiniować pojęcie uczciwego podatku......
igna$ / .* / 2005-04-13 08:02
w naszym kraju jest jedna zelazna zasada... dziura budzetowa? zalatamy!!! podwyzszymy podatek tam, gdzie sie da. najlepiej akcyze i vat, aha, ewentualnie nie damy podwyzek emerytom i rencistom, bo przeciez 500 zlotych to i tak za duzo.niestety, co kraj to obyczaj
George / .* / 2005-04-13 07:13
Panie Rafale! Jak można było orłom i sokołom zrobić takie świństwo i przyrównać je do polskich urzędników? Ale rozumiem trudności w jakie Pan popadł. Przez chwilę się zastanawiałem, czy są takie zwierzęta, które by się do takiego porównania nadawały. I nie znalazłem.
gasnaca_nadzieja / .* / 2005-04-13 21:24
Sępy i marabuty byłyby zdecydowanie lepsze, a najlepiej jakieś wymarłe ścierwojady...
Afficio / .* / 2005-04-13 01:33
Minister N(i)en(i)eman widocznie wzial sobie mocno do siebie ten gaz ( a raczej w siebie:) Moze jeszcze wprowadzic akcyze na plyn hamulcowy, wode destylowaną, plyn do spryskiwaczy itp Kolejne genialne podatki/akcyzy a dziur tyle co bezrobotnych, autostrad zas tyle ile uczciwych poslow...
wacek / .* / 2005-04-13 01:13
Minister Neneman - ciekawy jestem co on ćpa bo nikt normalnie i trzeźwo myślący nie ma tak absurdalnych pomysłów jak akcyza od samochodów,podatek ekologiczny,akcyza na olej opalowy czy gaz czy podatek drogowy naliczany od przebiegu samochodu w ciagu roku dodatkowo uzalezniony od kategorii drogi czy pory w jakiej samochod sie porusza,ludzie,gdzie my k... zyjemy?
Andy / .* / 2005-04-13 00:32
A moze przydałaby sie akcja podobna do tej przeciwko podwyżkom ZUS? Może wtedy pan Neneman i jego przełożeni zrozumieją, że nie każdy ich pomysł nadaje sie do realizacji? Tylko kto tym pokieruje?
Heniek / .* / 2005-04-12 21:52
Lepiej wyrowmac akcyze w druga strone tj. do cen oleju opałowego lekkiego. Bedzie jedno paliwo a nie dwa. Ale to jest zbyt genialne lub proste aby o tym pomyslec w mf. Same zlodzieje pracuja w mf aby jak najwiecej wydrzec od nas z kieszeni. 22 lata temu kiedy byly powyzki ludzie wychodzili na ulice aby im zapobiec.
broton / .* / 2005-04-12 20:10
Pamiętam jak kilka lat temu olej opałowy kosztował ok 60 gr/l, były pieniądze z funduszu ochrony środowiska na modernizację kotłowni węglowych i zastosowanie jako paliwa oleju opałowego.Kilka lat - to wzrost ceny oleju niemal czterokrotny – szkoły z nowymi kotłowniami olejowymi zwracały się o budowę kotłowni węglowych -„ten numer” państwa to jedna z największych kpin wobec obywateli , bądź wyraz szczególnej „tempoty”. Ale to nie koniec oleju opałowego–Ustawa prawo energetyczne wymaga ustalenia ceny ciepła (w tym wytwarzanego z oleju opałowego) raz na cały rok , a cena oleju zmienia się w roku o ok. 60% jak ustalić taryfę dla ciepła z oleju opałowego (nie mówię tu już o aspektach geopolitycznych kształtowania ceny oleju) –ano pewnie dać w łapę urzędnikowi akceptującemu taryfę …(najprościej zatrudnić takiego na umowę-zleceni aby opracował taryfę).
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy