Forum Forum prawneKarne

zamkniecie firmy a sprawa w sadzie

zamkniecie firmy a sprawa w sadzie

checio / 2013-05-20 10:21
zamierzam podać do esadu sprawę mojego kontrachenta który mi jest dłużny pieniądze z kilku nie zapałaconych faktur. Czy jak zamkne działalnosc to dalej mogę ubeigac sie o oddanie tych pieniedzy za pomoca sadu?
Wyświetlaj:
synsyn / 2013-06-07 11:40
zasada jest bardzo prosta.Jak miales firme ktora prowadziles i zamknaes ja to nadal przysluguja ci pieniadze ktore sa ci nalezne za wykonanie uslugi. roznica jest tlyko taka ze pieniadze ida na ciebie np. JanaKowalskiego a nie na firme KOWALSKI Jan Kowalski. Zapytaj jakiegos radce prawdneo jak wygalda dokladnie procedura takiego funkjconowania rozpraw itp. czy masz szanse i czy jak dlugo bedize trawaly takie rozprawy
Henryk11 / 2013-05-20 14:01
Tylko że z drugiej strony takie sprawy bardzo długo się ciągną zwłaszcza w anszym kraju. Ciekawe po jakim czasie w takim przypadku będzie przedawnienie sprawy...
psinka / 2013-05-20 15:11
nie koniecznie, jesli ktos ma twarde dowody jak wezwania do zaplat to esad moze to dosc szybko rozwiazac i potem tylko sie oczekuje na egzekucje komornicza naleznych pieniedzy :)
hanssolo / 2013-05-20 12:15
wydaje mi sie ze skoro firma jest Twoja to nawet po jej zamkneiciu masz prawo dochodzic swoich zaleglosci u innych kontrachentów, bo przeciez oplaty skarbowe takie jak vat i podatek juz oplaciles. Ale moge sie mylic

Najnowsze wpisy