Forum Forum emerytalneOFE

zamknięcie umowy w OFE

zamknięcie umowy w OFE

daria27 / 178.182.170.* / 2010-11-23 12:49
Witam.
W ostatniej sesji transferowej podpisałam umowę z OFE, miała to być zmiana, Decyzję podjęłam zbyt pochopnie i wycofałam się z niej. Obecnie nachodzi mnie agent tamtego OFE do którego miałam przejść. Chce pozostać w tym, którym jestem i dlatego chciałam zamknąć rachunek w tamtym do którego nie przeszłam. Napisałam stosowne pismo. Niestety OFE odpisało, że zamknięcie rachunku może nastąpić pod wpływem istotnego błędu. Jaki to błąd? chce zamknąć ten rachunek, żeby agent przestał mnie nachodzić. Proszę o pomoc.
Wyświetlaj:
eme / 83.238.227.* / 2010-11-25 14:29
Błąd istotny to może byc np. podanie nieaktualnych z notowań OFE, to może być zatajanie lub podanie nieprawdy o nowym ofe itp.itd,.ego pana poszczuj psami a jezeli jeszcze nie doszlo do transferu popros dotychczasowy fundusz aby przyslal ci agenta ktory ci sprawe pomoze odkręcić.Powodzenia.
slawek566666 / 77.254.140.* / 2010-11-24 21:12
Podpisując umowę z nowym OFE podpisała Pani tekst w stylu że podjęta decyzja jest świadoma i dobrowolna.
W jaki sposób wycofała się Pani z decyzji? Wystarczy napisać pismo do starego funduszu żeby nie umieszczał Pani na liście transferowej i po problemie.
Nie ma potrzeby zamykać rachunku w nowym OFE.
Jakie to fundusze?
daria27 / 178.182.101.* / 2010-11-25 12:03
Mam Generali a chciałam przejść do Amplico.
Mam znajomego, który przy okazji odwiedzin wytłumaczył mi te rankingi. Przeanalizowałam wszystko i wolę pozostać w "starym".
Czyli mam napisać pisemko do Generali, żeby nie umieszczali mnie na liście transferowej, tak? Ale na jak długo to będzie ważne? Biorę też pod uwagę to, że w przyszłości możliwe jest , że będę chciała zmienić OFE. Czy wówczas nie będą robić problemu?
www.godna-emerytura.pl / 93.181.138.* / 2010-11-25 12:46
Fundusz nie będzie robił żadnych problemów, jeśli w przyszłości będzie Pani chciała zmienić OFE. Teraz jest już po sesji transferowej, więc jeśli Panią objęła, należy Pani do nowego OFE.

Co też, oczywiście, można zmienić :) Ale nie wcześniej, niż za dwa lata, ponieważ wcześniej związane jest to z dodatkowymi kosztami. Proszę o tym pamiętać!

Więcej szczegółów znajdzie Pani tutaj: http://www.godna-emerytura.pl/Emerytura-drugi-filar-OFE/Zmiana-OFE-

Najnowsze wpisy