Forum Polityka, aktualnościKraj

"Zamordowano 96 osób". Potrzeba kolejnych ofiar

"Zamordowano 96 osób". Potrzeba kolejnych ofiar

Wyświetlaj:
R. / 62.61.47.* / 2012-10-31 23:41
Może i ma Pan rację, ale czy żeby nie pójść w przód, nie trzeba rozliczyć się należycie z historią? Na kłamstwach nic dobrego się nie zbuduje. Jak Polak chciałbym aby moje Państwo żyło w prawdzie i solidarności a nie w zakłamaniu, oszczerstwach, kradzieży, korupcji i 'kolesiostwie'. Czy Pan Kaczyński jest, taki czy inny, to zgodzić się muszę że zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej oraz najważniejsi przedstawiciele, i do tej pory nikt, ale to zupełnie nikt nie poniósł odpowiedzialności, nie znamy tak naprawdę żadnych szczegółów. Wszystko jest zamiatane, wyciszane. Ja jako Polak czuję się upokarzany na każdym kroku, naprawdę chciałbym być dumnym patriotą. Pozdrawiam, Ryszard Kędziora.
Pilsener / 2012-10-31 20:08 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety dla socjalistyczno-konsewatywnego rządu nie ma żadnej alternatywy - chyba, że za takową uznamy jeszcze większy socjalizm i konserwatyzm na który licytują się wraz z rządem partie opozycyjne. Niestety społeczeństwo jeszcze nie dojrzało do popierania ugrupowań opowiadających się za demokracją i kapitalizmem.
T.J. / 83.8.149.* / 2012-10-31 19:59
Idiotyzm !!
Wojskowe lotnisko w Smoleńsku jako poligon wojskowy od niepamiętnych czasów wprost przeżarty jest trotylem i innymi materiałami wybuchowymi !!
Bez dokładnej i pracochłonnej analizy i badań wnętrza samolotu (ślady wybuchu, spalenizny itp.)
Cała dywagacja i zarzuty formowane w rozpaleniu i podnieceniu jak przed stosunkiem, nie mają w tej chwili sensu.
Uwaga bo skończymy w wariatkowie.
Dla jasności nie jestem zaślepionym zwolennikiem rządu premiera Tuska, widzę dużo błędów w Jego postępowaniu!
Edek niemiec / 83.25.13.* / 2012-10-31 21:42
Raport prokuratury wojskowej z 18 czerwca 2010 stwierdza,że na terenie katastrofy TU-154M nie stwierdzono śladów substancji wybuchowych i na tej podstawie nie stwierdzono udziału osób "trzecich".
Wczoraj "wiodące media" przekazały wypowiedzi różnych "rzeczników" PO,iż ślady trotylu pochodzą z czasów drugiej wojny światowej.
Próbki pobrane z wraku przez "polskich" prokuratorów zostały przekazane rosjanom i czekają na "zatwierdzenie"
Oszolomowaty / 79.255.80.* / 2012-10-31 16:05
Z sieci, od Matki Kurki, kolejnego blogera ciaganego po sadach tuskolandu za wyrazenie swej opini o tusku i komórkowskim:
"...W kolorowych gazetach, takich jak Gazeta Wyborcza, Newsweek, czy inna Polityka wylało się całe może krokodylich łez, nad upadkiem wiarygodności konkurencji. I tak, Gazeta Wyborcza, w której redaktorem korygującym „papieskie lidy” był Lesław Maleszka, przez wiele lat chroniony przez naczelnego Adama Michnika, pisze o nieodpowiedzialnych i zaangażowanych politycznie dziennikarzach „Rzeczypospolitej”. Gazeta Wyborcza, której naczelny jest na ty i pan brat, z Wojciechem Jaruzelskim, Czesławem Kiszczakiem, Jerzym Urbanem, pisze o wiarygodności i obiektywizmie pozbawionym politycznych sympatii, o skłonnościach konkurencji do „podpalenia demokracji”. Gazeta Wyborcza, która posadziła za sterami Tu 154M pijanego generała Błasika, która jako jedyna z „pewnych źródeł” miała nagranie awantury na Okęciu i nigdy go nie pokazała, która jako jedna z pierwszych słyszała, że „lądują debściaki”, bo inaczej „on mnie zabije”, dziś pisze o wpadce konkurencji: „oni chcieli podpalić kraj”. No i co? Zupełnie nic, absolutne, kompletne nic, czyli zero. Bądźmy poważni i kochajmy poważne dzienniki, a właściwie chyba jedną jedyną „Rzeczpospolitą”. Przecież nie można mieć pretensji do autorek romansów, że tak jak piszą i widzą świat, tak im się powieści sprzedają.

Mnie za każdym razem irytują te przeintelektualizowane lamenty, że ludzie do teatru nie chodzą, że opery świecą pustkami, że księgarnie uginają się pod Proustem. Tak było zawsze jest i będzie. Jak wskazuje nakład „Rzeczpospolitej”, czy „Uważam Rze” na ofercie dla ludzi inteligentnych i ambitnych kokosów zbić się nie da. Nie prześcignie Łysiak Grocholi w sprzedaży, ale też Grochola nie napisze nigdy i niczego, co by się przynajmniej na 100 kilometrów zbliżyło do Łysiaka. Żeby nie być gołosłownym i pokazać na przykładach „coś za coś”, wystarczy zrobić krótkie zestawienie tytułów z Gazety Wyborczej:

1. Cezary Gmyz chciał tym tekstem podpalić państwo
2. Po liście arcybiskupa odwołali Halloween w podstawówce
3. Po historii opolanki ściągalność grzywien urosła... 10-krotnie
4. Rosyjski deputowany żąda od Polski przeprosin za tekst "Rz"
5. Teoria Staniszkis: Mogło chodzić o prowokację Kaczyńskiego
6. nowe "Badajmy wybuch w Rotundzie. Jak szaleć, to szaleć"
7. UE o 8 milionów obcięła dotację, bo drogowcy się pomylili
8. nowe Sandy: zerwany kabel spowodował wybuch auta
9. Grób dziadka kombatanta zniknął. Rodzina w szoku
10. Poseł Biedroń u Wojewódzkiego: ''Hofman w WC? Ha ha...''

Proszę rzucić okiem na to zestawienie i odpowiedzieć sobie, który człowiek z wyższym wykształceniem, czytający codziennie książki z półki Prousta, chodzący raz w tygodniu do teatru, dwa razy w miesiącu do opery, raz na trzy miesiące do filharmonii i gdy nie pada na Stadion Narodowy, rzuci się z pasją na jakikolwiek nagłówek z powyższego zestawu? Po co mamy się tradycyjnie i wzajemnie przekonywać definicjami wyższej kultury, niech każdy sam wyznaczy dla siebie poziom intelektualny. W zestawie jest 10 tytułów i dodam jeszcze ważną informację, bo zdaję sobie sprawę, że można się zastanawiać skąd wyjąłem ten zestaw. Ze strony głównej GW, z absolutnego topu redakcyjnego wziąłem i proponuję taką oto zabawę. Proszę, żeby każdy w skrytości ducha wybrał z tego zestawu coś, co go faktycznie zainteresowało, coś, co odpowiada jego gustom. Jako autor pomysłu zacznę pierwszy. Półtora tytułu na 10, uznałbym za pewną zachętę i zaproszenie do zapoznania się z treścią ukrytą za tytułem. Gusta są różne, ale liczby nie kłamią, „otwierając” Gazetę Wyborczą, jako człowiek z wyższym wykształceniem i tytułem magistra, który ostatni raz w teatrze był z 20 lat temu, a w operze 25 lat, widzę 15% treści nadającej się do czytania. Co w takim razie mają powiedzieć ludzie, którzy są lepiej wykształceni, są doktorami, chodzą do teatru regularnie, czytają ambitną literaturę? Sądzę, że nic nie mówią, po prostu idą do kiosku kupić „Rzeczpospolitą”...."
brzydki Gargamel / 83.238.5.* / 2012-10-31 20:24
Inteligentowi wystarczy poczytać Houellebecqa. Proust jest pretensjonalny, przereklamowany i nudny. Bez obciachu można go pominąć.
Wierzbno / 89.74.134.* / 2012-10-31 17:46
Internetowe a papierowe wydanie GW różni się diametralnie. A jeżeli o Ciebie chodzi, to nie rozumiem, jak książki Prousta mogą być wyznacznikiem czyjegoś intelektu. Jeden woli Prousta, a drugi książki techniczne bądź historyczne.
kbx / 79.184.239.* / 2012-10-31 17:27
Takich chwytliwych, tanich tytułów odnajdziesz wszędzie pełno. Prawie wszystkie znane serwisy internetowe, inne gazety też. Fajnie, że ktoś skupił się tylko na gazecie wyborczej bo mu to pasowało. Moim skromnym zdaniem badanie jest niepełne i niesprawiedliwe. Proponuje dodać do niego tytuły i artykuły z gazety polskiej, naszego dziennika czy wypowiedzi z radia maryja. Wszyscy się wspólnie pośmiejemy. A puentę jak mam rozumieć? Rzepa i U.Rze źle się sprzedaje bo brak intelektualistów u nas? Ale śmieszne. Może ludzie nie lubią czytać prawicowych tekstów?
zeppp / 83.10.62.* / 2012-10-31 14:57
Żadna władza nie trwa wiecznie.Kiedyś i tak ktoś rozliczy ten rząd.I może to będzie pierwszy przypadek że jakiś polityk zostanie skazany na długoletni p******.
Na razie w każdej sprawie od pogawędek na cmentarzu po tupolewa nie ma winnych.Jak zwykle .W Polsce same aniołki.
obserwatorEuropa2012 / 81.210.106.* / 2012-10-31 13:10
Tym razem dużo racji jest w artykule. Redaktor prawdopodobnie ma rację z tym że cały ten przeciek był spowodowany pewnie przez działania służb specjalnych podległych Tuskowi.Z chwilą gdy Kaczyński powiedział trochę za dużo to po naradach dobry car Tusk wystąpił z pouczeniem. Trzeba przeczytać "Historię prowokacji" Józefa Mackiewicza żeby stwierdzić że to nie pierwszy raz komuniści kierują się taką taktyką.Nie mają żadnych skrupułów żeby manipulować.Odkrycie prawdy jest ostatnią rzeczą którą pragnie Tusk. Nasuwają się wątpliwości czy Kaczyński ze swoją naiwnością jest w stanie zwyciężyć w oczach opinii publicznej z układem postkomunistycznym symbolizowanym przez Tuska.Myslę że tu trzeba być może nowych osób ale też reorientacji opinii publicznej w stronę poszanowania wartości demokratycznych i europejskich których Tusk jest zaprzeczeniem.Mimo to PO wygrała wybory co powinno dać dużo do myślenia o poglądach społeczeństwa.
Bulik / 2012-10-31 14:24 / Bywalec forum
Kaczyński nazbyt ostrego języka urzył w przemowie... nie przystoi to politykowi jego pokroju... polityk musi być opanowany... niestety u niego tego zabrakło... cała sytuacja ma za zadanie wprowadzić chaos wśród Polaków... odwracanie uwagi od rzeczy najważniejszych!!
kbx / 193.239.126.* / 2012-10-31 14:30
Nie było speców od wizerunku na podorędziu i odyniec zaatakował jak w samych swoich. Co do opanowania to fakt, opanowanym warto być, nie tylko w polityce. Ale dobrze, że to powidział bo powiedział to co myśli i pokazał jaki jest. Cześć speców chciała zrobić z niego opanowanego, rozsądnego wodza. A efekt jest....tak, dokładnie taki jak z prototypem w samych swoich.
(@) / 89.70.214.* / 2012-10-31 12:38
Panu Premierowi Kaczyńskiemu wcale nie chodzi o przejęcie władzy ale o zmianę tego postkomunistycznego układu. Pan Chochołowski potwierdził tylko że układ okrągłego stołu szybko się mobilizuje kiedy jego interesy są zagrożone. Tak trzymać Panie Premierze Kaczyński, przeciwnika trzeba zmęczyć nękając go ustawicznie aż się "wykrwawi do końca" Tego sposobu walki nauczyli nas POpaprańców którzy z dnia na dzień są bardziej zagubieni i gonią w piętkę.
Gugacz / 46.170.242.* / 2012-10-31 12:21
Pczekajmy do sprowadzenia wraku samolotu. Będą pielgrzymki i nowy obiekt na miarę Częstochowy. Ludzie będą dostawać spazmów na jego widok i będą bili się o miejsce w kolejce, żeby go zobaczyć.
werwerwr / 79.187.160.* / 2012-10-31 11:37
Panie Chochołowski to kasy po wypłatę proszę się udać.

I tak już niewielu zostało którzy serio biorą wasze sponsorowane artykuły.
heniek14 / 91.225.188.* / 2012-10-31 11:02
[...]

### POST USUNIĘTY Z POWODU ZŁAMANIA REGULAMINU FORUM MONEY.PL ###
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-10-31 10:55
"jestem sługusem Donalda Tuska." Pewnie że nie. Redaktorek jest obiektywny i rzetelny jak Gazeta Wyborcza :) Pal licho czyje słowa w kontekście dezinformacji są bliższe rzeczywistości. Dla redaktora ważne jest to że Kaczor się przebudził!
Nie ważne, że rodziny muszą "załatwiać" badania na zachodzie, bo w Polsce badania prowadzi się w... Moskwie, a jakże jak z obecnie wytypowanymi częściami samolotu.
Kaczor jest okropny dzieli ludzi bo przecież wiadomo, że Polska badała już tą hipotezę! Nic to, że na podstawie próbek wybranych przez Rosjan, nawet nie wiadomo czy ze zwłok czy z walizek wybrali tych kilka skrawków szmatek, ale badanie było!
Redaktorek nie jest niczyim sługusem, tylko jak w innych przypadkach po podjęciu decyzji o publikacji rozumek odbiera i wszystko odbywa się już na jedno kopyto. Jak powyżej: nie ważne w jakim kontekście, ważne że Kaczor wypowiedział radykalne słowa.
Nie ważne, że zachód, że naukowcy, że na ciałach BYŁY ślady wskazujące na trotyl (kolor niebieski) ważne by Tusk miał dupę ochronioną wszelkimi możliwymi sposobami, przecież to nie jest służalstwo to wyłącznie tak w trosce jedynie. "Znów stał się sobą,"-czyli utrwalanie obrazu naszkicowanego przez propagandystów Peło: Kaczyński zły bo wścieka się na skandalicznie prowadzone śledztwo i na dojenie państwa. Nie oburza seryjny samobójca,skandalicznie prowadzone śledztwo, pomijanie ważnych kwestii przez prokuraturę wskazywanych przez załogę JAKa, fałszowanie stenogramów sejmowych i z czarnych skrzynek, ciche przyzwolenie Tuska na bezczeszczenie ciał-brak jakiejkolwiek reakcji na np "rozkwaszenie" twarzy AW. Zabezpieczanie dowodów (zbieranych w trakcie sekcji) nie przez prokuratorów lecz przez pełnomocnika rodzin. I tak można byłoby dalej wymieniać. ALE rola rzetelnego redaktorka jest inna: cementować narrację tych co Polaków "nie dzielą".
Brawo! Kolejny order od Tuska gwarantowany.
odyseja / 193.111.166.* / 2012-10-31 10:45
Kogo obchodzi Smoleńsk? Dali by już wreszcie spokój i czymś się zajęli zamiast rozgrzebywaniem tej sprawy. Są bardziej palące problemy.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-10-31 11:21
Dla ciebie cycki Muchy, sluby Oli Kwasniej nowe ubranka nergala. Rozumiemy, rozumiemy to bardzo dobrze ....
ole7 / 31.11.138.* / 2012-10-31 11:39
powiem szczerze - po ponad dwoch latach CYRKU wokol Smolenska jestem juz kompletnie zobojetnialy. Fakt - cycki Muchy sa dla mnie wazniejsze... Wiem, wiem, jestem lemingiem i nie jestem Prawdziwym Polakiem., Trudno...
(@) / 89.70.214.* / 2012-10-31 12:40

Wiem, wiem, jestem lemingiem i nie jestem Prawdziwym Polakiem., Trudno...


A kim jesteś ?
Floyd / 2012-10-31 19:47 / Tysiącznik na forum
Przecież napisał, nie umiesz czytać?
trochę niegdysiejszy / 83.170.97.* / 2012-10-31 15:30
A kto to jest Mucha? Nie odnoszę żadnych - moralnych, psychicznych, ekonomicznych, towarzyskich czy seksualnych korzyści z tego, że wiem kto to jest Kaczyński czy Tusk. Po kiego zatem grzyba mam się interesować ich pyskówkami? Wolę cycki Bardotki. A ta panna Mucha, ma fajniejsze?
Wykształciuch / 91.222.69.* / 2012-10-31 10:36
Raptus JK da się podpuścić, nawet w najbardziej prymitywny sposób, do wygadywania koncertowych głupot. Tym razem poszedł "na całość", zrobił taki skok z wieży do wody, która ma 10 cm głębokości. Zaiste piękny widok.
bsf / 46.45.103.* / 2012-10-31 10:16
Tusk trzęsie się ze strachu i nie wie kto i kiedy go zaatakuje ale takie są skutki kłamstw i próby zakopania problemu.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-10-31 08:51

I jak tu nie wierzyć, że za tym nie stoi Donald Tusk?

No właśnie panie POredaktorku - coś mi sie wydaje, że analityk z Pana to taki jak z żaby koń. Obserwując wczorajsze gdakanie Tuska i jego trzęsące sie nogi i ręce, widząc strach w oczach prokuratorów, "be, me, ee" Grasia i ucieczkę z konferencji przed pytaniami stanowczo twierdze, ze nie była to robota Tuska. Gdyby taka była to wczorajsze wypowiedzi nie tak by wyglądały jak wyglądały.... To jest robota kogoś ponad Tuskiem, albo czysty przypadek, z którego płemieł POredkatorków starał sie urwać ile sie dało. Prosze jednak również zauważyć, że te zdarzenie po raz kolejny odkryło tą nędzę państwa (tajne wycieki informacji, pozwalniani piloci, technicy lotnictwa, kompletny brak pojecia co się dzieje przez prokuraturę). Poza tym panie Poredaktorku - takie zagranie w stosunku do Kaczyńskiego (który stracił coś wiećej w tej katastrofie, niż szacunek forumowiczów) to zagranie kompletnie poniżej pasa, ----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy