Forum Forum prawneZmiany w prawie

Zaostrzenie restrykcji wobec dłużników alimentacyjnych

Zaostrzenie restrykcji wobec dłużników alimentacyjnych

Wyświetlaj:
anna_koszak / 2015-07-24 19:35
to nie prawda ze ci co maja placic alimenty unikaja tego majac druga rodzine jest ciezko mam meza ktory ma taka sytuacje nasze dzieci teraz cierpia bo jego corka z pierwszego malzenstwa jest bardzo zawzieta jej matka zabrala ja za granice kilka lat temu nie informujac ojca o tym ze wyjechaly teraz gdy dziecko studjuje znalazly ojca i zadaja kosmiczne sumy gdzie jest sprawiedliwosc gdy tacy ojcowie nie maja mozliwosci placenia alimentow potem ich podaje sie do sadu zabiera dom majatek to jest dopiero koszmar
gość1016 / 37.30.32.* / 2015-07-22 17:34
następni do CHWILÓWEK ! !
warmed / 91.208.93.* / 2015-07-22 16:39
wszystko byłoby super, ale z L4 to przegięcie. za chore dziecko jest 100% płatne 60 dni w roku, najgorsza jest ta cała litania jak wiele wyrzeczeń to matka ma aby dziecko wychować, w sadzie to działa, ale nie na money.pl, bo na tym portalu, jakoś wszyscy mężczyźni wiedza o 100% płatnym L4 na dziecko,a kobiety nie, a co gorsza sędziny też nie, a cytują, ze" nieznajomość prawa nie zwalnia..." więc pytam jakie szkoły skończyły sendziny? jaki kierunek? prawo czy feminizm? poza tym feminizm jest w porządku ale poprzez sad dochodzi do jego skrajności która prowadzi do patologi, a przeciesz nieznajomośc prawa nie zwalnia... Też doświadczam nadużyć i właśnie niedawno doświadczyłem zapadł wyrok o wyrównanie niezabezpieczonych alimentów i zmyszony zostałem wyjechać na saksy aby odbić się od dołka finansowego i zapłacić zgodnie z wyrokiem i przed pierwszą wypłata komornik( na wniosek byłej żony zajął mi konto i dzisiaj brak jest mi na ratę kredytu, i pętla długu się zapętla... czasami mam ochotę pujść do p****** na parę miesięcy odpoczać, regularnie jeśc, poćwiczyć na siłowni poogladac TV, wtedy ja bym się śmiał ale nie... pętla długów w słońcu 50 stopni i śmiech w słuchawce byłej żony która utrudnia kontakty z córką. dużo jest takich jak ja, zadaje sobie pytanie, a gdzie w tym wszystkim dobro dziecka?... i to jest patologia.
ten-on / 178.37.5.* / 2015-07-22 16:19
A co kiedy ojciec wychowuje dziecko, a mamusia wisi ponad 4000 zł alimentów zaległych ale nagle teraz płaci?? I jak to wyegzekwować?? Dodam, że ona nie pracuje a jej matka za nią co miesiąc te alimenty wysyła, ale tylko bieżące, a zaległe wiszą i wiszą... I co w takiej sytuacji???
PSR520 / 83.144.123.* / 2015-07-22 15:31
Najgorsze jest to że alimenty nie idą na dzieci tylko twoja była je roztrwania a przecież ona powinna sama na siebie zarobić i drugie tyle co ja płacę powinna też dać na dzieci a jest tak że ona jest bezrobotna i co jakiś czas robi podwyżkę alimentów a rozwód był z winą po obu stronach. Dlaczego nikt tego nie sprawdza? dlaczego nie można zrobić podziału że ja np. ubieram dzieci, opłacam szkołę a ona je żywi - wtedy wiem że 100% moich pieniędzy poszło na dzieci a nie np.10% jak teraz
roztrwaniająca / 159.205.251.* / 2015-07-22 15:50
a jak wyliczysz wynagrodzenie za jej czas spędzany na wszelkiego rodzaju czynności związane z dziećmi? wiesz, takie jak wstawanie w nocy do płaczącego czy chorego dziecka? wstawanie rano i przygotowywanie dzieci do wyjścia do szkoły? gotowanie posiłków? Odbieranie ze szkoły, zawożenie na zajęcia pozalekcyjne? Brak czasu dla siebie? zaniedbywanie znajomych? zwolnienia lekarskie (więc mniejsze zarobki) bo dziecko chore? wizyty lekarskie, leki? pranie ich ubrań, pościeli i wywieszanie prania, koszt wody zużywany na to? detergenty? koszt pasty do zębów gdy dziecko ma fantazję wycisnąć całą tubkę do umywalki?
przemo294 / 31.61.130.* / 2015-07-22 18:39
No tak czas poswiecany.To nie jest zaklad pracy a ojciec nie jest szefem
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
matka dziecka / 89.65.153.* / 2015-07-22 15:10
To są tylko martwe przepisy co one zmienią, że będzie w rejestrze dłużników?. Nie płacił i nie będzie płacił jak pracuje na czarno i dalej kobieta pcha ten życiowy wózek sama. Co mu zrobią??
przemo293 / 31.61.130.* / 2015-07-22 15:14
No no tylko zauzmy ze facet zarabia 1200 a alimetow ma 600. To z czego ma zyc
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
anizoptera / 195.26.22.* / 2015-07-22 15:51
niech zasuwa do pracy za granicą!!! nie ma dzieci do których musi wracać więc może poświęcić się pracy!!!!
KAKTUS123 / 89.229.34.* / 2015-07-22 15:30
DO PRACY !!!! DO KAMIENIOŁOMÓW !!!! -- NA DRUGI ETAT --- kobieta zarobi 1200 i ma utrzymać siebie i dziecko ?? a obowiązek wychowania nie jest współmierny do żadnych pieniędzy --- JACY CI FACECI BEZNADZIEJNI TRZEBA BYŁO TAK ROBIĆ ŻEBY DZIECKA NIE ZROBIĆ --
Damroka / 213.17.138.* / 2015-07-22 14:54
Ja pracuje po 10 godzin by miec jak utrzymac dzieci , nieraz popadam w długi wtedy komornik sie nie patyczkuje odrazu wchodzi mi na konto wtedy musze wysyłac pisma ze na koncie sa alimenty zeby je z egzekucji zdjac a "tatus" praca za 800zł sie nie skala bo jak mowi nie bedzie pracował za grosze które zabierze mu komornik , mieszka z rodzicami , jak z łaski pojdzie do pracy to na czarno
ja co roku składam stosy papierów do mopsu by dostac Alimenty z funduszu a jemu miasto umozyło dług wzgledem funduszu ... wiec ja tu nie widze sprawiedliwosci
Ja naprawde cenie ojców któ¶zy płaca chca i opiekuja sie dziecmi w miare starania ale prawo powinno naprawde byc bardziej zaostrzone dla tych migajacych sie , i nie griozba wiezienia (to akurat mojemu eks sie spodobalo jak twierdzi jedzenie i łozko za darmo) ale jakimis przymusowymi pracami ...
wszyscy trzęsa sie nad zarodkami i płodami i ich "godnym zyciem" a co z dziecmi urodzonymi które trzeba wykarmic pioslac do przedszkola/szkoly ?
zajcew / 83.30.10.* / 2015-07-22 14:07
Do roboty, kopać rowy i odrabiać alimenty za najnizszą krajową. Jak można nie lożyć na wlasne dziecko? Skończyć z ta patologią...
gemina / 109.192.33.* / 2015-07-22 16:10
a na starość lub w razie choroby podać dziecko o alimenty,zgodnie z zasadą,dziś ja płacę tobie alimenty,jutro ty mi płacisz.I to jest bardzo sprawiedliwe posunięcie,nie tylko rodzic powinien utrzymywać dziecko,dziecko również powinno utrzymać rodzica!!!!!
jane / 77.114.72.* / 2015-09-06 17:15
rodzica winien utrzymać ZUS,który brał co miesiąc przez całe życie zawodowe haracz.dziecko winno zadbać żeby rodzic miał więce-np, na sanatorium czy swoje przyjemności
szklarek / 2015-09-07 09:48
Świadczenia z ZUS mają ściśle określone zasady uzyskania do nich prawa, a potem wypłaty.
Owszem, przy rozpatrywaniu wysokości obowiązku alimentacyjnego ( w zakresie jego wysokości ) brane jest pod uwagę, czy uprawniony ma jakieś stałe świadczenie z ub. społecznych i w jakiej kwocie.
Płacący alimenty / 95.160.18.* / 2015-07-22 14:38
Jasne. Zarobki w POlsce - 1400-1500 zł netto. Alimenty na dwójkę dzieci (wydane przez zarabiającą ponad 8000 zł sędzinę - 1100 zł netto.
Jak byś zapłacił?
Owszem - można zostać prezesem Orlenu czy np. założyć doskonale prosperującą firmę, ale to chyb nie ten kraj - nie sądzisz?
A wysokość alimentów - dla Twojej informacji - nie zależy od dochodu czy chociażby płac w kraju, ale od widzimisię sędziego oraz tego ile będzie mogła matka pokazać rachunków (a nie jest problemem zrobić zrzutkę po rodzinie na jednomiesięczne podniesienie "kosztów" utrzymania dziecka np. o 200-300%)
Damroka / 213.17.138.* / 2015-07-22 15:08
ja mam 450zł na dziecko bo tatus nie wykazal zarobków i co 200zł przedszkole a nie wspomne o wyzywieniu ubraniach opłatach za przybory do przedszkola i wycieczki ...moze pan trafił na taka sedzine ale ja zapieprzam po 8 godzin dziennie gdy jasnie tatus siedzi w domu na garnuszku mamusi
adelajde / 89.73.53.* / 2015-07-22 17:09
To mu oddaj dzieci ,niech je utrzymuje a ty będziesz płaciła alimenty
gosc911 / 89.71.75.* / 2015-07-22 15:25
Slyszalam, ze osoby, ktore nie otr, przedszkola maja darmowezymuja alimentow od ojca dziecka, chyba, ze Pani wyszla ponownie za maz.
ja34545 / 46.231.85.* / 2015-07-22 14:00
Negatywne wypowiedzi to zapewne ze strony pseudo tatusiow.Sam utrzymuje syna takiego delikfenta.
Prawo powinno wziac sie ostro za takich bo to tylko krzywda dla dzieci jest!!
przemo293 / 31.61.130.* / 2015-07-22 15:24
No tak to niech pomagaja najbiedniejszym
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Przemek500 / 95.50.68.* / 2015-07-22 12:42
Moja ex w czasie 8 letniego pożycia nie zhańbiła się pracą. Wykształciła się za moje pieniądze przez co ja musiałem zrezygnować z dokończenia studiów. Zabrała mi na koniec cały dorobek 8 lat MOJEJ pracy, bo nawet w domu nic nie robiła, było nieposprzątane, nieugotowane, dzieci zaniedbane i pozostawiane przez nią na dłuższy okres czasu,. Przez 8 lat moja ex bawiła się a ja po powrocie z pracy musiałem sprzątać, prać, gotować, opiekować się dziećmi. Nie wytrzymałem i rozwiodłem się z nią pozostając bez niczego, bo na "odchodne" moja była żona narozrabiała z moimi klientami(prowadzę swoją firmę). Po 2 latach poznałam moją obecną żonę z którą mamy córeczkę. Jest nam ciężko bo mam zasądzone 800 zł alimentów, nasz dochód nie przekracza 2500 zł/miesiąc. Moja eksżona od momentu rozwodu dalej nie pracuje bo za patologię stworzoną w jej rodzinie miała zawieszone prawa rodzicielskie i pozbawiona prawa wykonywania zawodu(skończyła studia na kierunku pedagogika specjalna). Z dziećmi nie mam kontaktu, bo zaraz na początku naszego rozstania była żona zażyczyła sobie abym dał im spokój i skutecznie ogranicza mi kontakty z dziećmi. Czuję się jak bankomat wyzywany i szykanowany przez komorników, OPS i rozwiedzione, sfrustrowane baby, które nie potrafią zatrzymać chłopa przy sobie. I GDZIE TU JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ?
ALOIV / 83.7.113.* / 2015-07-22 14:33
jak mozna nie miec z dziecmi kontaktu skoro nawet jesli byla nie pozwala na spotkania z nimi sprawa ta zajmuje sie sad i ustala terminy spotkan z dziecmi.jestem samotna matka mam dwoje doroslych synow i 9-wiecio latka wlasciwie sama zajmowalam sie dziecmi od poczatku narodzin kazdego z nich podawalam bylemu wszystko pod nos po 22 latach pozycia zostawil mnie z malenkim dzieckiem przez te 8 lat(syn ma 9)byly unika placenia alimentow na syna ,sama utrzymuje dziecko a byly jakby mogl to wyniosl by wszystko z naszego domu co stanowi jakakolwiek wartosc,czlowiek ten nie ma za grosz tupetu i wstydu wzgledem wlasnych dzieci a komornik nie robi nic aby odzyskaz zalegle alimenty.sama musialam informowac komornika gdzie byc moze pracuje eks maz .PARANOJA
przemo293 / 31.61.130.* / 2015-07-22 15:28
no no w polsce jest takie prawo.Udupic ojcow
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
matka146 / 79.186.43.* / 2015-07-22 13:58
Może i tak czasami jest jak Pan pisze to przykre, ale odeszłam od męża bo był draniem i prze 15 lat dał na nasze dziecko razem 150 zł, żyje sobie spokojnie i unika płacenia alimentów, a komornik mówi mi, że to ja mam podać jego majątek i gdzie pracuje. I GDZIE TU JEST SPRAWIEDLIWOŚĆ? Wyznaję zasadę umiesz liczyć , licz na siebie i nie szukam ukrywanych dochodów byłego. Na starość jak poprosi o szklankę wody to ja i moje dziecko też będziemy go unikać. Drogi Panie należało zająć się dziećmi i to żona by płaciła Panu alimenty lub nie, a nie narzekać, że trzeba płacić na swoje dziecko, dzięki temu może Pan patrzeć w lustro, a Pańskie dziecko nie przymiera głodem.
R. / 80.50.231.* / 2015-07-22 14:17
Jeśli Pani nie wystąpi/ ła o pozbawienie praw rodzicielskich to może być problem. - obowiązek alimentacyjny dziecka w stosunku do rodzica. Ja miałem odwrotna sytuacje pomimo, że praktycznie sam zajmowałem się dzieckiem do 4-go roku życia to na pamiątkę pozostały mi alimenty. Teściowa były TW i oficer bezpieki dobrze znała się na prawie, a raczej miała dobre kontakty i relacje z sądami które są po PRL-owskie. Ty niemniej muszę płacić i nic z tego nie mam. Pomimo mocnych dowodów moje prawa jako ojca w Polsce=0 i powinienem się cieszyć, ze nie skończyłem jak Leper (spore ubezpieczenie dla byłej).
Przemek500 / 95.50.68.* / 2015-07-22 14:01
Chciałem zabrać dzieci do siebie. Ale my, faceci, mamy problem, że żyjemy w POLSCE, gdzie stawia się pomniki matkom, sędziami są KOBIETY, zamiast w Boga wierzy się w Matkę Boską... Solidarność JAJNIKÓW widoczna na każdym kroku!
matka146 / 79.186.43.* / 2015-07-22 14:12
To bardzo mi przykro, że trafił Pan na taką kobietę i na takich sędziów, ale cieszę się, że płaci Pan alimenty i dzięki temu może Pana dzieci nie pójdą w ślady matki. Pozdrawiam powodzenia.
Wodzimir / 5.172.247.* / 2015-08-08 02:21
Taa, jasne 'nie pójdą w ślady matki' - szczególnie że są przez nią wychowywane!;)
Krótkowzroczność uciążliwa / 95.49.239.* / 2015-07-22 12:26
Kij ma dwa końce. Jeżeli będzie chciał wziąć kredyt żeby spłacić alimenty to go nie dostanie. I co wtedy?
Wpieniony / 46.112.41.* / 2015-09-04 19:58
A po co ma brac kredyt na splate kredytu . Mam jeden i starczy . Matka buntuje dziecko a ojciec buntuje bankomat . Oko za oko.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
jaruas / 195.12.32.* / 2015-07-22 12:26
a co ojcami którzy płacą nie na swoje dzieci? Na dodatek nie mają żadnej możliwości uwolnienia sie od alimentów? bo takie mamy prawo?.....
Wodzimir / 5.172.247.* / 2015-08-08 02:25
Badanie genetyczne na ojcostwo zrobić i sprawa jasna. Z takim badaniem do sądu i jeszcze po odszkodowanie i zwrot dotychczas niesłusznie płaconych przez lata alimentów na nie swoje dzieci! Warto zawalczyć bo mogłoby się sporo uzbierać, ale trzeba działać!
ałtor / 195.189.79.* / 2015-07-22 11:19
Na samochód trzeba mieć prawko to i na dzieci powinno być prawko i dokument podpisany przez oboje rodziców gdy niema zgody to niema alimentów i kropka
ar916 / 62.21.35.* / 2015-07-22 11:14
a jaką kare przewidujecie dla starych sędziów p********* ustalających alimenty z rękawa?i nakręcajacych w ten sposób spiralę zadłużenia ????kto ma to płaci a kto nie ma płacić nie będzie

Najnowsze wpisy