Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarabiamy coraz mniej, choć pracodawców stać na podwyżki. To koniec wymówek?

Zarabiamy coraz mniej, choć pracodawców stać na podwyżki. To koniec wymówek?

Wyświetlaj:
Prorok666 / 88.199.5.* / 2013-09-18 08:44
Przecież prawie każdy pracodawca pracowników ma głęboko .... gdzieś... Zapytajcie o to samego prezesa pracodawców to się okarze jakie to bezczelne typy...
Ktoś ma pytania to proszę pisać na... https://www.facebook.com/zwiazekprzedsiebiorcow

Tylko ja tam pisałem kilkakrotnie i gdy zadałem pytanie czy, któryś z tych mądrali podejmie próbę przeżycia za 500 złotych przez miesiąc to odpowiedzi sie skończyłu-nie było chętnych. Głupie odpowiedzi to owszem umieją pisać ale już na konkrety trudniej im odpowiedzieć-typy po szkołach wyższych chyba na 5 piętrze-dlatego szkoła wyższa albo pod górkę miał jeden z drugim. Myślą, że pracownik jest cimny i niedouczony, tylko że niekiedy pracownik ma większe wykształcenie od nich albo jest tylko troszkę mądrzejszy niż kiedyś ale boi się, że straci pracę i się nie odzywa bo chociaż za tą jałmużnę jaka płacą może wyżywić jako tako rodzinę... OTAKE POLSKĘ walczył jako taki ten co się wałęsa... Godnośc uczciwych ludzi została podeptana przez tak zwany biznes a to nie biznes to handlarze niewolnictwem...
Taki tam / 31.174.190.* / 2013-09-18 09:58
Rozumiem też i waszą stronę, ale mimo, iż sam jestem pracownikiem + prowadzę firmę, zawsze będę po stronie pracodawców. Też mam argumenty, które są podobnie populistyczne jak Pańskie, i z chęcią podam je dla przeciwwagi.
1) Jeśli męczy Pana obecny pracodawca, proszę samemu nim zostać. Jeśli ktokolwiek ma oceniać dwie strony, niech postawi się po obu stronach muru.
2) Nigdy żadna uboga, roszczeniowa, pozbawiona inwencji osoba nie dała nikomu pracy. Za to krzyczy najgłośniej.
3) Nic nikomu nie należy się z urzędu za to że żyje!!! Cały czas (jako naród i państwo) jesteśmy biedakami i wprowadzanie dziwnych regulacji na tym etapie rozwoju zdusi całą inicjatywę. Każda forma gwarancji niszczy w człowieku jego przedsiębiorczość. W końcu po co się starać, skoro wszystko mam zapewnione...?
Pozdrawiam
547544 / 88.199.162.* / 2013-09-18 13:44

3) Nic nikomu nie należy się z urzędu za to że żyje!!! Cały czas (jako naród i państwo)

ale należy się jeżeli zostało zapracowane a nie 1200zł/mc po 3 miesiącach zwłoki - za co żyć, jak opłacić czynsz by byc moblinym i migrować za pracą?
Taki tam / 31.175.248.* / 2013-09-18 15:28
Ja rozumiem, że nie ma rewelacji, ale są kraje w których płacą jeszcze mniej i co im mamy powiedzieć...? Albo tym, którzy budowali kapitalizm w XIX w...? To jest rzeczywistość i czas, w których się żyje i trzeba (lub nie trzeba wyjeżdżając do innego kraju) się odnaleźć. Sam studiowałem kilka lat temu z dala od rodzinnego miasta mając 700 zł na miesiąc, wynajmując z kimś mieszkanie i jakoś przeżyłem. Dla mnie priorytetem w polityce Państwa jest upraszczanie, luzowanie i umożliwianie, żeby tych firm (głównie rodzimych) było jak najwięcej, a nie narzucać im coraz cięższe kajdany i preferować kapitał obcy. I nauczyłem się do tej pory jeszcze jednego - nic się nikomu nie należy. Po prostu. Trzeba dać ludziom możliwości i pozwolić im działać, a pomagać tym, dla których los był wyjątkowo nieprzychylny.
Waniek / 2013-09-19 08:17 / Bywalec forum
Płacą mniej to jedź do chin to się zdziwisz i powiesz że w polsce to dopiero niewolnictwo!!!!
Taki tam / 31.175.120.* / 2013-09-19 09:03
A Od kiedy "kraje" sprowadzają się do Chin...? Przyznaje - kultura ludzi, pracy i organizacji to jest nasz koszt cywilizacyjny jako narodu i kraju wschodzącego i nic z tym nie zrobimy. Trzeba lat, żeby doczekać się zmiany - głównie mentalności ludzi. Ale meritum sprawy jest to, że nie z tej strony zabieracie się do problemu i tu jest pies pogrzebany...
Waniek / 2013-09-18 08:39 / Bywalec forum
Też mi nowina przecież pracodawcy uczą się od rządu bo nacjonalizują dochody pracowników!!!! (ofe)- zamiast naprawy likwidacja.
NARÓD NIE JEST GŁUPI / 31.1.247.* / 2013-09-18 07:37
DAWNO PISAŁEM ŻE PRACODAWCY TO CHCIWE BESTIE ,NIE JEDEN ŚREDNI PRZEDSIĘBIORCA A W ZASADZIE WIĘKSZOŚĆ np; PRZY 8 PRACOWNIKACH NIE DA PODWYŻKI PŁACI NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ BO - MUSI KUPIĆ NOWE AUTO-MUSI KUPIĆ NOWY DOM -UTRZYMAĆ KOCHANKĘ I TO CO ROK ,ŻE CI WSZYSCY POLITYCY I NIE POLITYCY NIE CZERWIENIĄ SIĘ MÓWIĄC RÓŻNE RZECZY -BZDURY ,CZY NAPRAWDĘ TAK WBITE W GŁOWY MAJĄ TE GŁUPOTY CZY SĄ TAK BEZCZELNI OTO JEST PYTANIE?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
grau45 / 176.115.26.* / 2013-09-18 14:55
Załóż firmę, kup nowy dom, weź sobie kochankę ...
To wolny kraj. A jak Ci się nie uda to skończysz z długami w ZUS i ta dobroczynna instytucja zlicytuje Ci (bez mrugnięcia okiem) wszystko co ma jakąkolwiek wartość. :)

Załóż firmę, kup nowy dom, weź sobie kochankę ... Nie widzę problemu ...

No może jeden. Nie masz jaj.


Żeby nie było: miałem własną firmę 12 lat. Teraz jestem szczęśliwym pracownikiem. :)
56435 / 88.199.162.* / 2013-09-18 08:32
A jak zapytasz się takiego czy może ci zapłacić zaległą pensję za 2 miesiące do tyłu to wyciągnie 3 stówy i będzie płakał jaki to on biedny i kasy nie ma i interes źle idzię (mówi to tobie w nos chociaż jako jego pracownik sam dobrze wiesz czy idzie czy nie idze) pracowałem kiedyś (na szczęście dawno temu) u takiej
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.--------- w Polsce tego jest pełno, moją pani nadal tak ma - już "prawie" rozliczył się z nia za lipiec (1200 zł/mc) ale ostatnio chwalił sie
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.--------- nowym tabletem i że takie pokupował też dla dzieci. Do PIPu go nie zakabluje bo to
-----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.--------- nagminnie fałszuje podpisy pracowników i nie byłoby dla niego problemem zrobienie zwolnienia z pracy za porozumieniem stron z data wsteczną o 3 miesiące.
57547 / 88.199.162.* / 2013-09-18 13:39
ciekawe cenzorze z money czy gdybyś też otrzymywał wypłatę 1200 zł/mc z 3-mies. opóźnieniem to czy wyrażałbyś się o swoim pracodawcy inaczej niz per "pies" czy "świnia" te określenia były użyte do osoby która w mojej wypowiedzi pozostała anonimowa.
ako2013 / 188.147.2.* / 2013-09-18 06:47
Coraz wiecej glupszej mlodziezy to i robote latwiej znalesc :-)
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy