Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarabiamy dwa razy więcej, ale stać nas na tyle samo co przed dekadą

Zarabiamy dwa razy więcej, ale stać nas na tyle samo co przed dekadą

Wyświetlaj:
Morlok / 195.12.32.* / 2015-07-20 12:22
Nie wiem jak autor to liczy - za przeciętną pensję można kupić 0.8 metra kwadratowego mieszkania.
W Warszawie cena metra to mniej więcej 7 000 - przeciętna pensja na rękę to 3 000 netto - co daje, jak łatwo policzyć około 0,4 metra kwadratowego.
aassdd590 / 79.110.194.* / 2015-07-20 12:27
albo 'przeciętna' albo 'w Warszawie' - zdecyduj się i nie wypisuj głupot.
tom1015 / 92.55.195.* / 2015-07-20 12:18
bo za mało zarabiamy, 25 lat pseudoreform i tak nauczyli Polaków żeby sie cieszyli, że mają pracę za 1200zł
vvvvb / 195.136.40.* / 2015-07-20 12:10
za ta pensje polskie nawet nie stać człowieka na porządną trumnę a nie na mieszkanie ceny mieszkań zbliżone do zachodu a pensje do kraju ale nie europy a raczej do Chin lub krajów afrykańskich i to niektórych
Ciemniak znad Wisły / 77.254.14.* / 2015-07-20 12:10
południe Europy sobie nie żałuje - ciepłe morze, klimat, sjesta, 6 godzinny dzień pracy, samochody, apartamenty - a tutaj od 1990 tevauenowska propaganda, żeby jak najmocniej zaciskać pasa, bo UE się obrazi i nas wyrzuci ...
BOLLLLLLO / 78.133.247.* / 2015-07-20 12:08
OSTATNIO DOWIEDZIAŁEM SIĘ ŻE W SAMEJ WARSZAWIE STOI KILKA TYSIĘCY PUSTOSTANÓW KTÓRE STOJĄ W RAZIE JAKIEGOŚ KATAKLIZMU. CIEKAWE ILE TAKICH MIESZKAŃ JEST W CAŁEJ POLSCE !!!!!!! NAJLEPSZE I NAJWIĘKSZE TRAFIAJĄ OCZYWIŚCIE PO ZNAJOMOŚCI DO URZĘDASÓW I ICH RODZIN BĄDŹ ZNAJOMYCH A ZWYKŁY POLAK NIE MA NA NIE SZANS !!!!!! ŚMIESZNE ILE PIENIĘDZY SIĘ MARNUJE Z NIEOPŁACANYCH CZYNSZÓW ZA TE LOKALE !!!!!!!!!!!
biiillllo / 150.254.212.* / 2015-07-20 12:26
Wypraszam sobie. Jestem urzędnikiem i żadne najlepsze mieszkania do mnie nie trafiają
Edward706 / 89.71.83.* / 2015-07-20 12:07
Dramat polega na tym, że Polak ma do dyspozycji tylko jedną opcję - kupno mieszkania. A to jest opcja najdroższa. Wynajęcie mieszkania, tak popularne na Zachodzie, jest u nas stosowane prawie wyłącznie przez studentów, którzy z powodu wysokich cen wynajmu mieszkają grupami. Gdzieś zanikła też inna forma - budownictwo TBS, gdzie koszty budowy wliczane były do czynszu i rozkładane na wiele lat. Przyczyna leży po części po stronie deweloperów, którzy wolą schować do kieszeni kasę za mieszkanie od razu, niż budować na wynajem, ale także po stronie braku polityki mieszkaniowej władz samorządowych w miastach.
ekonom4 / 77.255.65.* / 2015-07-20 12:05
Pranie mózgów i propaganda (kolejnego) sukcesu. Zgadzam się z poprzednikiem co do kłamliwości tego artykułu. Niemniej jednak mam wątpliwości odnośnie kierunku tejże kłamliwości. Jest to zakłamanie w kierunku obecnej, czyli po wyborach prezydenckich, jedynie słusznej ideologii, czy też w kierunku retrospektywnym. Przecież z początkiem bieżącego roku urzędujący prezydent dowodził znacznie wyższych poziomów naszego zadowolenia i szczęśliwości, aniżeli przed jedną, a tym bardziej dwiema dekadami.
kaziemiesz / 95.50.61.* / 2015-07-20 12:05
Odkryli amerykę...cały czas jarzmo sowietów dominuje
Thorgolsky / 81.136.159.* / 2015-07-20 11:59
Wszedlem na money.pl i sorry ale nie moge strawic Waszej nowej szaty graficznej. To portal ekonomiczny a nie WP.pl. Przykro mi ale opuszczam Was.
polakos / 5.60.101.* / 2015-07-20 11:58
kłamliwy artykuł, średnie z kosmosu, PRLowska propaganda, stare SBckie metody medialnej manipulacji!!
Emigrant 45 / 159.253.166.* / 2015-07-20 11:56
Pitolenie o niczym,zeby nie te ciasne ale własne mieszkania ,wybudowane za tzw.beee komuny,to dzisiaj połowa POlakow żyła by pod mostem .!A co do ciasnoty ?to prosze przyjechać i zobaczyć angielskie apartamenty.stajesz nawalony na środku i nie upadniesz ,po sięgasz rekami od ściany do ściany ,(średnio wychod za 2bed ,dwa pokoiki + wypoczynkowy ,kuchnia łazienka około 55-70m/2).Tak nie narzekajmy jak każdy Polak to potrafi.
.
BOLOOOOOO / 78.133.247.* / 2015-07-20 11:56
POLSKA W UNII TO JEDNA WIELKA POMYŁKA !!!!!!! TU NIC NIE DZIAŁĄ TAK JAK POWINNO !!!!! NASZ RZĄD NAWET NASZEJ KONSTYTUCJI NIE PRZESTRZEGA A CO TU MÓWIĆ O UNIJNYCH PRZEPISACH !!!!! W UNII SĄ NORMY MIESZKANIOWE DLA MIESZKAŃCÓW - RODZINA Z DWOJGIEM DZIECI NIE MOŻE MIESZKAĆ W MIESZKANIU MNIEJSZYM NIŻ 80 METRÓW I TAKIE ZAPEWNIA IM PAŃSTWO A NIE KREDYT W BANKU !!!!!!!!!!! LEKI DLA DZIECI SĄ BEZPŁANE !!!!!!! TAK SAMO SZKOŁY I PRZEDSZKOLA - PŁACI SIE TYLKO KILKA EURO BĄŹ KILKA FUNTÓW UBEZPIECZENIA !!!!!!!! JESTEŚMY ŚMIESZNYM KRAJEM KTÓRY JEST WIELKĄ UNIJNĄ POMYŁKĄ !!!!!!!!!!!!
emigrantUK / 62.253.32.* / 2015-07-20 13:04
Ja nie wiem o jakim TY teraz kraju mowisz bo napewno nie o Anglii, ja placilam £1000 miesiecznie za przedszkole, Normy mieszkaniowe? w Londynie, wiekszkosc domow jest bardzo starych i malych ... ,ten w ktorym mieszkam z 1870 roku i uwierz mi do polskich standardow wykonczeniowki duzo mu brakuje.. a o wyskosci oplat nie wposmne..
12 lat Poza krajem. / 159.253.166.* / 2015-07-20 12:04
Gdzie taki luksus,?bo ja płace w UK gruba kase za przedszkole .I mieszkam na 69m z dwójka .Przestan wychwalać tak zagranice ,bo g......tu jest ,obawiam sie aby dzieci ne zostały analfabetami w tym kraju.A na Prywatna szkole mnie nie stać.
madrydziadek / 83.31.204.* / 2015-07-20 11:54
ciekawe, co autor ma na mysli??? jezdze co roku do Hiszpanii i wynajmuje mieszkania - ich standard jest duzo gorszy niz warszawskie Za Zelazna Brama. W Niemczech tylko nielicznych stac na wziecie kredytu i kupno wlasnego mieszkania. Jakies konkretne przyklady redaktorze?
Gość456 / 89.66.239.* / 2015-07-20 12:09
Bo w Niemczech nikt nie "musi" kupować mieszkania tak jak w Polsce. Tam bez problemu wynajmiesz lokum od kawalerki po dom jednorodzinny na zdrowych zasadach od profesjonalnej firmy wynajmującej. Małe lub średnie mieszkanie wynajmiesz za mniej niż połowę tamtejszej minimalnej płacy. Tam standardem jest wynajmowanie lokum przez całe życie, również przez osoby z klasy średniej. A w Polsce? Profesjonalny wynajem praktycznie nie istnieje w ogóle, musisz wynajmować od prywatnych osób na ich porąbanych zasadach: opłata kilkakrotnie zawyżona (raczej nie mniej niż jedna pensja minimalna), jakieś meble czy inne graty właściciela których nie wolno ruszać bo nie, brak możliwości wymiany zamków (w takiej sytuacji żaden ubezpieczyciel nie ubezpieczy ci dobytku od kradzieży), włażenie właściciela do wynajętego mieszkania kiedy mu się spodoba (w Niemczech absolutnie nie do pomyślenia aby Vermieter wtargnął najemcy do mieszkania), i inne cyrki. Niestety w ogóle nie zanosi się na to a by ta chora sytuacja w Polsce została w jakikolwiek sposób uzdrowiona, obowiązuje zasada "wynajmuj od prywatnego cwaniaczka na zasadach które sobie ubzdura, a jak chcesz czuć się jak u siebie to kupuj za górę forsy (i dalej płać czynsz)".
JACOOOOOO / 78.133.247.* / 2015-07-20 12:03
W NIEMCZECH TĘPAKU LUDZIE DOSTAJĄ MIESZKANIA OD PAŃSTWA WIĘC NIE MUSZĄ ICH KUPOWAĆ !!!!! A JAK KUPUJĄ TO PRZEWAŻNIE DOMY !!!!!!! JA TEŻ MIESZKAM W NIEMCZECH OD PIĘCIU LAT!!!!!! PRACUJE LEGALNIE I DOSTAŁEM OD PAŃSTWA MIESZKANIE 100 METRÓW !!!! CZYNSZ JEST PORÓWNYWALNY DO CZYNSZU W POLSCE - A OPŁATY ZA MEDIA O WIELE NIŻSZE !!!!!!!!!! A PENSJE CZTERY RAZY TAKIE JAK W POLSCE !!!!!!! NIEMIECKIE WŁADZE DBAJĄ O MNIE BARDZIEJ NIŻ POLSKIE KTÓRE MIAŁY GDZIEŚ MNIE I MOJĄ RODZINĘ !!!!!!! NA PEWNO TAM NIE WRÓCĘ I MOJE DZIECI TEŻ NIE !!!!!!!!!!! JEDNO Z DZIECI URODZIŁO SIĘ JUŻ W NIEMCZECH - DOSTALIŚMY NA NIE TAKI SOCJAL ŻE MOJA ŻONA PRZEZ NAJBLIŻSZE KILKA LAT NIE MUSI IŚĆ DO PRACY !!!!!!!! W POLSCE ZASTANAWIALI BYŚMY SIĘ JAK TYSIĄCE POLSKICH RODZIN JAK TE DZIECI WYKARMIĆ I CZY BĘDZIE ZA CO OPŁACIĆ RACHUNKI !!!!!!
kukizik / 80.171.99.* / 2015-07-20 11:53
a my jak to Polacy zawsze patrzymy jak maja inni ...hihihi ...zyjmy wlasnym zyciem ! anie ogladamy sie na innych ciagle !
gerda1111 / 5.173.24.* / 2015-07-20 11:52
Średnia pensja 4100??? Kto robi tą średnią?? Chyba prezesi spółek zarabiający kilkanaście tyś! Dla nich mieszkania faktycznie są tanie.. bo dla przeciętnego Polaka mieszkanie za 5-6 czy 7 tyś to KOSMICZNIE DROGO!!

Najnowsze wpisy