Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Zarabianie na lekcjach gry na gitarze.

Zarabianie na lekcjach gry na gitarze.

makaveli300 / 2015-02-03 18:11
Witam. Mam 18 lat, chodzę do 3 technikum i chciałbym zarobić troszkę pieniędzy, nawet niewielkich aby starczyło na drobne wydatki typu kosmetyki, wyjście z dziewczyną na miasto itp. Zastanawiałem się nad tym co potrafię robić i doszedłem do wniosku że moją najmocniejszą stroną jest właśnie gra na gitarze. Skończyłem szkołe muzyczną 1 stopnia, z wieloma sukcesami na konkursach na poziome szkół muzycznych. I tu pojawia się moje pytanie. Czy da się zarobić na takich lekcjach? I jak dotrzeć do potencjalnego ucznia? Mieszkam w małym mieście (20 tys) i obawiam się że mógłbym mieć nieiwelu uczniów. Proszę o wskazówki jak dotrzeć do klienta, gdzie się zareklamować i jak tego klienta przy sobie utrzymać? Pozdrawiam. Paweł.
Wyświetlaj:
Seba Koman / 83.15.79.* / 2020-08-26 09:07
Kupiłem sobie gitarę klasyczną http://opakowania.edu.pl/jak-wybrac-gitare/ jestem typowym samoukiem.
makaveli300 / 2015-02-05 12:58
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi ;) ogłoszenia już wydrukowane, niedługo będą wywieszone :) jedna lekcja już za mną ale to dzięki promocji ze strony znajomego nauczyciela muzyki który polecił mnie jednej mamie chłopca który przygotowywał się do konkursu. Było nieźle, chłopak zadowolony, zobaqczymy jak mu pójdzie na konkursie. Także biorę się do wywieszania ogłoszeń i zobaczymy jak to się dalej potoczy. Życzcie mi powodzenia i jeszcze raz dzięki :)
wiwan / 2015-02-05 21:20
Życzymy oraz zwracamy uwagę, że zapominasz o dalszej kwestii- opodatkowywania przychodów w ten sposób uzyskiwanych....
T. / 81.190.63.* / 2015-02-12 22:57
Najpierw niech zacznie zarabiać.
Bo u nas w Polsce początkujący, drobny przedsiębiorca jeszcze nic nie zarobił a już trąbi mu się do ucha o należnościach podatkowych.
W ten sposób szybko zniechęca się przedsiębiorczych ludzi do rozpoczynania drobnej działalności gospodarczej.
wiwan / 2015-02-13 08:57
To jest dział merytoryczny forum. Zaraz obok mamy 'kadry', 'księgowość'.
Takie mamy otoczenie prawne i każdy kto podejmuje zarobkowanie powinien mieć jak najbardziej pełny obraz tego konsekwencji. W kwestiach podatkowych 'najpierw' czasem oznacza nawet odpowiednie działanie PRZED uzyskaniem przychodu(np. deklarowanie ryczałtu już w czasie rejestracji w CEIDG) albo w zdefiniowanym jasno terminie od uzyskania przychodu (np. termin pierwszej zaliczki PIT).
T. / 81.190.63.* / 2015-02-04 12:08

jak tego klienta przy sobie utrzymać?

Utrzymanie klienta(ucznia ) przy sobie zależeć będzie wyłącznie od tego, jakie będą postępy w nauczaniu,a przede wszystkim od pierwszych kroków w nauczaniu gry na instrumencie.
Powiem krotko; polski,stereotypowy od lat system nauczania gry na instrumentach wyraźnie zniechęca do kontynuowania gry na jakimkolwiek instrumencie.
Powinieneś opracować swój sposób nauczania. Taki jaki jest w Japonii, USA i innych krajach cywilizowanych,gdzie wszyscy kochają muzykę.
Tzn.musisz tak rozpocząć naukę, aby uczeń po pierwszych kilku lekcjach zagrał już najprostszą znaną wszystkim melodię,chwaląc się się tym w domu i swoim kolegom. To po pierwsze. Wówczas mogą się pojawić nowi "uczniowie". Poznawanie nazw akordów,dźwięków na progach zostaw na później.
Po drugie, nie zmuszaj i nie koncentruj się na nauce trzymania gitary przez ucznia w czasie grania, jak to zwykle ma miejsce u nas. Ogranicz się wyłącznie do kilu wskazówek i na tym koniec. Każdy trzyma tak instrument jak mu najwygodniej. Uczeń chce się nauczyć grać na instrumencie(!), a nie trzymać gitary w pozycji dla niego niewygodnej.
A później, wszystko zależy od Twoich umiejętności w przekazywaniu swojej wiedzy innym. Życzę powodzenia.
joanna_koniorczyk / 2015-02-03 21:56
Wywieś ogłoszenia;) Możesz spróbować zostawić takie ogłoszenie w szkołach, tylko pogadaj najpierw z dyrekcją, czy możesz;) jak będziesz miał kilku klientów, to będą Cię polecać.
Krawczyk[...] / 85.202.150.* / 2015-02-03 18:46
Zacznij od wydrukowania prostych ogłoszeń z takimi urywanymi karteczkami z numerem telefonu u dołu. Roznieś je po osiedlach, w ten sposób możesz zdobyć pierwszych klientów. Dobrym pomysłem będzie też założenie choćby prostej strony www z filmikami (np. z YouTube) pokazującymi jak grasz i umieszczenie adresu tej strony na wspomnianych ogłoszeniach. Macie jakieś lokalne fora internetowe? Tam też możesz się pokazać.
A jak utrzymać klienta? Jak będą zadowoleni, bo będą widzieli, że faktycznie robią postępy, to zostaną i przyprowadzą następnych :)

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Najnowsze wpisy