Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
jameslo / 46.112.156.* / 2016-04-19 18:21
15 lat pracy 2600 zł netto 1,4 etatu według gazety wprost zarabiamy tyle co lekarze tylko chyba ci z trzeciego świata
mamazonia / 178.214.6.* / 2016-04-19 18:19
z tymi zarobkami nauczycieli nie jest tak źle za 18 godzin dyplomowany nauczyciel ma ponad 3 tysiace a za godziny nadliczbowe bo każdy uczy wiecej mają dodatkowe wynagrodzenie tzw 14 a korki, dodatkowe pieniądze za prowadzenie projektów unijnych też są wiec nie jest tak żle jak narzekaja dodatki wiejski jak ucza na wsi,dodatek za wychowawstwo i motywacyjne zależne od aktywności nauczyciela patrząc na inne zarobki i praca 40 godzin tygodniowo urlop 26 dnia a nie jak nauczyciel 2 miesiace ,ferie, to nie ma co narzekać
zwykły człek / 83.20.235.* / 2016-04-20 01:09
mamazonia 178.214.6.* Szkoda mi czasu na powtarzanie. Jak jesteś ciekawy/a PRAWDY o zawodzie to racz skupić się kilka minut i przeczytaj kilka wpisów - wiele się dowiesz. Możesz przeszyć szok, więc uważaj jako wszechwiadzący/a abyś się nie zdziwił/a! Nie chce mi się dla takich ludzi więcej pisać.
danka721 / 83.28.124.* / 2016-04-19 17:06
Ile dostaje teen, co te bzdury pisze?
kosa nostra / 83.22.57.* / 2016-04-19 16:58
A jak napędzić sobie uczniów do korepetycji? Najprostszy sposób - należy w szkole na lekcjach w ogóle nie uczyć (zamiast nauki pogawędki z uczniami na luźne tematy należy robić podczas lekcji), a jednocześnie wymagać od uczniów niestworzonych rzeczy na kartkówkach i sprawdzianach. I straszyć egzaminami zewnętrznymi. Chętni na korepetycje będą wtedy walić do ciebie drzwiami i oknami.
anka601 / 188.146.65.* / 2016-04-19 16:57
Ten artykuł to kompletna bzdura, celowo podaje się kwoty bez informacji, czy są netto, czy brutto, a tymczasem są oczywiście brutto. Mam nauczyciela z ponad 20-letnim stażem w najbliższej rodzinie i po tylu latach pracy zarabia niecałe 3000 zł brutto, czyli ok. 2000 "na rękę", żeczywiście kokosy po ponad 30 latach pracy, w tym ponad 20 w zawodzie. Pracuje codziennie po 8 godzin zegarowych, a czasem i więcej, do tego dochodzą zebrania, siedzenie na maturach, zajęcia dodatkowe z uczniami i codzienne sprawdzanie prac w domu (czasem zajmuje mu to całe weekendy), a za te wszystkie rzeczy nikt nie płaci !!! Owszem można olewać wszystko i nic nie robić, tylko kształcić jełopów, którzy i tak w tym cudownym kraju pójdą na studia, skończą je (sic!) i będę żebrać o jakąkolwiek pracę. Jeśli nauczyciel znajduje jeszcze czas i siły na korki, to albo nie pracuje przez cały tydzień albo oszukuje swoich uczniów w szkole lub tych z korepetycji, bo każdy organizm ma swoje granice. A do zarobków wracając, czy to coś zlego, że dyrektor dużego zespołu szkół zarabia 5000 zl brutto? Przecież to jest stanowczo za mało. Nauczyciele powinni być bardzo dobrze wynagradzani, ale też powinno się od nich wymagać pełnego oddania uczniom i wiedzy (jak widzę w szkole u moich dzieci "dziunie" po zaocznej pedagogice na wyższej szkole gotowania na gazie, to mnie cholera bieże, bo większość tych "pseudonauczycielek" mogłaby się uczyć od tych dzieci, a nie na odwrót), a nie zmuszać do tyrania na kilku etatach, żeby mogli godnie żyć.
Kristofer775 / 31.61.136.* / 2016-04-19 16:45
Poczynając od tytułu, przez zawartość, widać, że artykuł jest pod publikę, pisany przez niedouczonego "dziennikarza". Moja żona w zawodzie od 13 lat, na rękę ma ok. 2500, bo staż np. zawodowy musiała przerwać, co spowodowało stratę trzech lat, ponieważ poszła na wychowawczy na dwa, a rok już miała zrobiony. A to takie prorodzinne, jeśli się przerwie staż na rok, czy dziesięć miesięcy, to staż przepada... założenie zatem jest takie w ustawie, aby dzieci nie mieć, lub pensja szła na opiekunkę... Korepetycji moja małżonka nigdy nie udzielała, część swojego stażu to umowy od września do czerwca i na nowo od września do czerwca, bo akurat na zastępstwo miała... Generalnie mamę mam dyrektorkę innej szkoły, w innym mieście i jakoś też nie jest tak, jak pisze twórca powyższego... Szkoda gadać.
dsfw12 / 79.186.57.* / 2016-04-19 15:53
Jak można liczyć pracę na czarno do statystyk? Autor widzę mocno osadzony w mentalności carskiej Rosji....
dorka775 / 31.178.58.* / 2016-04-19 15:48
Świetny pomysł gutek873, kasy fiskalne dla wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla darmozjadów lekarzy też, którym się nie chce pracować w publicznej przychodni. Zamiast korepetycji chałturzą prywatną byle jaką praktyką, za którą teoretycznie powinni wystawić rachunek. Może zainteresowałaby się tym Izba Sakrbowa, jakoś tym darmozjadom nikt nie wytyka wczasów od przedstawicieli handlowych.
As~~ / 46.170.15.* / 2016-04-19 15:34
Autorowi polecam lekturę http://www.znp.edu.pl/element/2648/Zwiazek_wygral_z_tygodnikiem_Wprost
klos186 / 89.76.25.* / 2016-04-19 15:30
Zacznę od tego, że stawiam skrzynkę dobrej wódki temu prawnikowi, który prawnie zablokuje włączanie się na otwieranych stronach niechcianych filmowych reklam. O tym czy chcę je oglądać oprócz tego co jest na stronie powinien zadecydować internauta!.........................................A ponadto firma S&S powinna przestać publikować bzdury.
Mika / 178.43.235.* / 2016-04-19 15:27
Zabawny tekst :-) Podążając tym tokiem myślenia, młode i ładne nauczycielki WF-u powinny w szkole pracować bezpłatnie, bo przecież mogą sobie nieźle dorobić tańcząc na rurze...
dorka682 / 31.178.58.* / 2016-04-19 15:09
Świetny pomysł gutek873, kasy fiskalne dla wszystkich!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dla darmozjadów lekarzy też, którym się nie chce pracować w publicznej przychodni. Zamiast korepetycji chałturzą prywatną byle jaką praktyką, za którą teoretycznie powinni wystawić rachunek. Może zainteresowałaby się tym Izba Sakrbowa, jakoś tym darmozjadom nikt nie wytyka wczasów od przedstawicieli handlowych.
Agata253 / 83.28.247.* / 2016-04-19 14:59
Jestem nauczycielem dyplomowanym, pracuję w 2 szkołach i zarabiam 4 900 zł netto, za 35 godzin w tygodniu. Taka jest prawda, więc nie jest źle, problem dla niektórych nauczycieli to tylko niż demograficzny
jsk / 91.145.128.* / 2016-04-19 13:33
szok, co tu piszą! Jestem nauczycielem - etat mój to 26 h/tydz, pracuje 9 lat i mam 1.890 na rękę.I nie narzekam, bo ciesze się, ze mam prace. Jakieś pytania?
kosa123 / 83.27.220.* / 2016-04-19 11:32

Proszę też pamiętać, że nauczyciele mają dodatkowe przywileje wynikające z karty nauczyciela np. urlop dla podratowania zdrowia, wcześniejsze emerytury, dłuższe wakacje - wylicza ekspert. - Jeśli popatrzymy na te wszystkie korzyści z pracy, to na tle innych pracowników budżetówki, nauczyciele wcale źle nie zarabiają - przekonuje.


A mógłby Pan Ekspert rozwinąć temat wcześniejszych emerytur dla obecnie pracujących nauczycieli !
Adek469 / 80.53.157.* / 2016-04-19 12:12
Tak, oraz temat urlopów zdrowotnych. W mojej szkole nauczyciel po urlopie zdrowotnym nie ma po co już wracać do pracy. Organ prowadzący w tej kwestii określił się jasno - zakaz urlopów zdrowotnych. Więc co mi po tym, że istnieją....

Najnowsze wpisy