Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Zarobki nauczycieli. Średnia pensja nauczyciela w Polsce to prawie 5 tys. zł brutto, a są jeszcze korepetycje

Wyświetlaj:
Pani od maluchów / 83.8.145.* / 2016-04-19 00:47
Panie Sedlak argument dotyczący pracy w domu faktycznie dotyczy części nauczycieli, ale nie nie trafił Pan ze swoją argumentacją. Szkoła nie potrzebuje starych wyg. Jeśli ktoś w tym zawodzie poczuje się starym wygą to najlepiej niech odejdzie. Tu nie ma miejsca na rutynę, tu nie ma miejsca na taśmowe przygotowywanie materiałów na lata. My nie mamy do czynienia z maszynami. Przed nami staje człowiek - każdy inny, każdy z różnymi umiejętnościami, ograniczeniami, nastrojami. Nie ma takich samych zespołów klasowych, nie ma i nie może być takich samych, szablonowych raz wypracowanych lekcji. Szkoła potrzebuje ludzi z pasją, ludzi kreatywnych. Niestety pasja wymaga czasu... Panie Sedlak wie pan, która grupa nauczycieli musi najwięcej poświęcić czasu na przygotowanie w domu? To Ci najbardziej krytykowani na forach, ci którzy pracują z najmłodszymi - przecież oni niczego nie muszą wiedzieć pracując z takim drobiazgiem. No cóż i tu też klapa - my musimy być specjalistami od wszystkiego. Dla tych najbardziej absorbujących nasza uwagę trzeba przygotować wszystko - i tu panie Sedlak nawet największy wyga, jeśli musi powycinać na zajęcia 25 sztuk p********* razy min.2, które zaraz podczas zajęć ulegną zniszczeniu, to choćby cytując naszego poetę "nie wiem jak się wytężał" nie da rady zrobić sobie niczego na zapas, na zaś. No i kochani nie twierdzę, że nauczyciele nie zarabiają na korepetycjach, ale tu znów nie wszyscy. Może przedmiotowcy, ale nauczyciele przedszkoli, edukacji wczesnoszkolnej - cóż szkoda, że nie mamy szans na dodatkową kasę, choćby tylko 500 złotych miesięcznie. I jeszcze jeden absurd - niemal każda dodatkowa godzina jest płatna dodatkowo. Proszę mi wskazać taką szkołę- chętnie choćby popatrzę na te opasłe kasą odcinki od pensji. Ja pracuję 7 godzin dodatkowo w tygodniu - i jeszcze nie dostałam za nie choćby grosza. Mam za to jeden z tak wielu wychwalanych przez Państwo dodatków do pensji, który wynagradza mi moją pracę - mianowicie dodatek motywacyjny w kwocie 130 zł brutto na miesiąc. Więc żal duszę ściska jak czytając takie artykuły i komentarze przełykam ten jad i wycieram z twarzy te plwociny. Za siedem godzin jednak pójdę do Waszych dzieci, będziemy się śmiać, bawić i uczyć, i abym mogła normalnie pracować, będę musiała zapomnieć jakie zdanie o moim zawodzie macie Wy, drodzy Rodzice, bo przecież w większości to Wy, rodzice jesteście autorami tych komentarzy.
iam / 89.67.172.* / 2016-04-19 00:47
bzdura żona nauczyciel 12 lat pracy jakieś 2100 n rękę i każdy weekend siedzi i klepie zajęcia na przyszły tydzień...
nauczyciel z 6 patykami / 77.253.174.* / 2016-04-19 00:54
to jakaś niedojda jest ta twoja baba! ja zarabiam z dwóch etatów 6 tysiaków na czysto ! i co? oko ci skoko??? :-)))
pacjent / 89.228.84.* / 2016-04-19 00:46
Lekarz za wizyte 20-to minutowa bierze 200 zl...niech przez 4 godziny przyjmie 10 pacjenow to ma 2 tysiace netto (do reki).....niech przyjmie 20 pacjentow dziennie,a tyle spokojnie przyjmują to ma 4 tys dzinnie.....czyli po 3 dniach ma ok.12 tys netto,a brutto tj. ok.15tys,a miesiecznie ok 100 tys zl.....liczac lekko 20 pacjentów na dobe bo przecież przyjmuja wiecej+dyżury w szpitalu ,a za dużur za dobe ma ok.2,5 tys zl.......dlaczego onich sie nie mówi?! zarabiają grubą KASE !!!!!!miesiecznie ok 100 tys zl. !!!
lekarz / 77.253.174.* / 2016-04-19 00:50
wara ci od doktorów! poczekaj! niech ja cie trafie ! wylecze cie na bank :-P
Polak196908 / 95.160.159.* / 2016-04-19 00:45
Ale za 18h/tydz. to niezła stawka. PS. Każdy się przygotowuje do następnego dnia pracy. Nawet fizyczny. Oprócz cwaniaczków urzędasów. Oni pracy do domu nie biorą.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
adolf340 / 77.253.174.* / 2016-04-19 00:42
ja na 100% pośle dziecko na pedagogikę , najlepsza robota!
ua / 81.163.203.* / 2016-04-19 00:38
Mam w rodzinie dwoje nauczycieli (małżeństwo). W ostatnim roku remont mieszkania za 50 tys. pln, kupiony samochód za ok. 15 tys., pomagają dzieciakowi spłacać kredyt mieszkaniowy, co roku wyjazd na urlop, niekiedy dwukrotnie w czasie wakacji. I największy problem: Za krótkie ferie świąteczne - nie ma czasu pojechać na narty. Nauczyciele skończcie ludziom mydlić oczy, że tak wam źle.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Bebita / 212.191.80.* / 2016-04-19 00:52
To się przekwalifikuj
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
ua / 81.163.203.* / 2016-04-19 01:08
Typowa odpowiedź stękającego belfra...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wowJestemBogata / 37.249.30.* / 2016-04-19 00:38
Weźmy się za dziennikarzy co piszą i publikują takie teksty!
adolf340 / 77.253.174.* / 2016-04-19 00:47
cooooo!!!????? za nauczycieli trzeba się wziąć ! robią na trzy etaty bo mają kupe czasu przy pensum 18 godzin i zarabiają po 9 tys zł netto! skandal! a robotnik urobiony po łeb zarabia tylko 1500 na rękę ! to się musi skończyć! za takie pensum to si tylko 100 zł należy
wacekekekek / 195.128.115.* / 2016-04-19 00:34
I znowu brednie. Jeśli ktoś myli pensum nauczycielskie (dziś średnio 18 godzin + 2 tzw. karciane) z etatem, który wynosi 40 godzin i nie bierze pod uwagę faktu niezależnych badań mówiących o tym, że nauczyciele w Polsce pracują najczęściej powyżej tych 40 godzin w tygodniu, to trudno uważać go za eksperta i do tego obiektywnego. Cła reszta ocen to naprawdę wyssane z palca banialuki. A już podpieranie się danymi o korepetycjach, to nie dość, że bez sensu, to zwyczajnie wredne. Jaki procent nauczycieli takie korepetycje mogą dotyczyć? przecież zdecydowana większość pedagogów nie ma najmniejszych szans na to, żeby sobie w taki sposób dorobić. A nawet jeśli , to kogo to do licha obchodzi. Przecież ważne jest ile polski nauczyciel zarabia za legalną pracę na tzw. etacie. Czy pensje policjantów podaje się dodając do tego to, co zarobią jako ochroniarze po godzinach? Czy wynagrodzenia robotników obejmują to co dorobią sobie na tzw. fuchach? Przecież to jakaś paranoja! No ale w tym kraju, szczególnie gdy jest takie zapotrzebowanie polityczne, to jedynie nauczycielom wszystko liczy się inaczej niż innym grupom zawodowym. Urlopy liczy się ciurkiem z sobotami i niedzielami oraz świętami, a nie jak innym tylko dni robocze. Wynagrodzenia podaje się nie tylko brutto ale ubruttowione (jest zdecydowana różnica) i to na dodatek z tym, co wąskiej grupie uda się zarobić dodatkowo na tzw. korkach. No ale zdaje się, że jak zwykle szykuje się jakieś uderzenie w nauczycieli i na polityczne zamówienie jakiś pismak przygotowuje grunt szkalując grupę zawodową nastawiając przeciw niej społeczeństwo, żeby czasem nie śmiała się czegoś domagać, bronić się. Obrzydliwość.
qwert753 / 89.229.177.* / 2016-04-19 00:57
Boli????
18 godzin tygodniowo (i to po
45, a nie po 60 minut).
Wakcje!!!
DWA MIESIĄCE!!!!
Do tego ferie świąteczne na Boże Narodzenie, tydzień na Wielkanoc i wszystkie inne długie weekendy!!!!
I k....a jeszcze im mało???
Co???
Raz na dwa miesiące wywiadówka, po to , żeby zebrać grupę " nie zda do następnej klasy" i "żniwo" po raz kolejny????
Dość!!!!
A matoły po gimbazjum nie wiedzą w jakim województwie mieszkają, ani jak się wójt (prezydent) miasta rodzinnego nazywa.
Mark850 / 79.186.34.* / 2016-04-19 00:46
Prawda,w ciągu tygodnia czytałem 3 kłamliwe i podłe artykuły nt. zarobków i pracy nauczycieli-to musi być jakiś planowany atak,zresztą te zdarzenia się powtarzają.Sądziłem że tylko PO-i jej wspaniali negatywnie ministrowie-miernoty w całej rozciągłości tak niszczyło edukację i autorytet nauczycieli.Przykro to stwierdzić ale zdaje się że PiS będzie robił to samo.
Gienek959 / 31.174.145.* / 2016-04-19 00:34
Ależ głupoty piszą .Brak im już tematów to się za nauczycieli wzięli.
loko1041 / 217.98.62.* / 2016-04-19 00:33
panie kazimierzu sedlak niech pan sie zastanowi korepetycje daja tylko nauczyciele okreslonych przedmiotow
wez czlowieku przestan gadac bzdety i przyjedz na prowincje bo siedzisz w jakims duzym miescie i nie masz zielonego pojecia co sie dzieje poza granica twojego stolka
a moze powiedz wszystkim ile ty zarabiasz
asdfadf / 94.231.228.* / 2016-04-19 00:32
Kłamstwo, kłamstwo i jeszcze raz kłamstwo Ten kto napisał ten artykuł jest kompletnym kłamcą Jestem nauczycielem mianowanym i na całym etacie zarabiam 1800 zł na rękę Skad wzięli te kwoty 10 tys.
Pis niech zrobi porządek z takimi pseudo dziennikarzami i redaktroami którzy okłamują społeczeńśtwo takimi bredniami
golool / 46.113.184.* / 2016-04-19 00:28
niemiecki portal juz szczuje polakow?
no tak / 88.199.128.* / 2016-04-19 00:39
szczują, szczują - wniosek - ciekawe co góra i im zaserwuje od września.....
Kamos / 62.21.34.* / 2016-04-19 00:28
No z takimi zarobkami to mogę świat zawojować!... Radzę przejść się po szkołach i nie pisać takich głupot bo to tylko świadczy o poziomie dziennikarza i samego portalu.
Gdański nauczyciel / 83.16.193.* / 2016-04-19 00:25
Proponuję Panu dziennikarzowi się przejwalifikowac i przekonać się na własnej skórze o wysokości tych rewelacyjnych pensji ...tylko co z tego jeśli nikomu nie chce się poznać prawdy...lepiej wieszać psy na" nauczycielach nierobach "....Pozdrawiam ja i moja pensja poniżej 2000
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
nnpl / 195.82.63.* / 2016-04-19 00:23
1. pierwsze kłamstwo: "Jak jednak zaznacza, trudno być w tej kwestii obiektywnym, ponieważ w Polsce nie bada się tego, jak dużo nauczyciele pracują domu w związku z prowadzonymi przez siebie lekcjami."

>Dziś Instytut Badań Edukacyjnych przyznał, że nauczyciele na swoją pracę poświęcają 46 godzin tygodniowo. Tak wynika z badań ich czasu pracy. Czytaj więcej na http://praca.interia.pl/news-raport-z-badania-czasu-i-warunkow-pracy-nauczycieli-odpowied,nId,979309#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

2. drugie kłamstwo:
"W skali roku mogą wynosić od 34 310 zł brutto do nawet 110 660 zł brutto,"
biorąc pod uwagę przeciętną stawkę za korepetycje musiałby ich udzielać od 80 do ponad 300 godzin miesięcznie

Najnowsze wpisy